Panasonic seria PV80 i PV8

bogdan_kr

Member
Bez reklam
zibii22 napisał:
czyli spokojnie mogę kupić VGA-VGA, będzie na nim lepsza jakość niż na DVI-HDMI.
Tego chyba nie napisałem ;) Gdybym miał kompa z wyjściem DVI próbowałbym przede wszystkim kabel DVI-HDMI, powinien on dać odrobinę większe możliwości konfiguracji.

LukeSky napisał:
Albo TVP2 puszcza w N tak świetny sygnał
To jest sygnał z satelity, N-ka go jakoś dodatkowo nie poprawia.
W moim odczuciu jest tak, że czasami dwójka nadawała kiepski materiał ale faktycznie chyba ostatnimi czasy podnieśli bitrate.
LukeSky, przyczaj się na jakiś w miarę świeży film na TVN (SD). Razem z żoną będziecie sobie nawzajem pomagali kopary zbierać ;)
 
Ostatnia edycja:

marekjw2523

New member
Pv80

Ja też mam pewne pytanie co do kabla mam kartę graficzną radeona 4850 wraz z nią dostałem przejściówkę dvi na hdmi i stąd moje pytanie czy jest sens dokładać do droższego kabla hdmi-hdmi czy po prostu podłączyć dvi-hdmi :hmm:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
To, czy TV obsługuje HDMI 1.2, czy 1.3 nie większego znaczenia, gdyż ten ostatni pozwala na przesył dźwięku w standardzie HD. A jaki telewizor jest to w stanie poprawnie odtworzyć?

ArtS :)
 

LukeSky

Member
Bez reklam
bogdan_bronowice napisał:
To jest sygnał z satelity, N-ka go jakoś dodatkowo nie poprawia.

No wiadomo że z satelity, ale z tego co wiem to nie u każdego nadawcy cyfrowego sygnał leci z taką samą jakością, jest chyba coś takiego jak transpordery, poziomy sygnału itp. Specem nie jestem ale różnice widać gołym okiem.
 

sickboy

New member
Witam. Od dluzszego czasu rozgladam sie za telewizorem i juz wlasciwie padlo na panasa tylko zostal mi jeszcze jeden dylemat. Mianowicie rozchodzi sie o to czy lepiej kupic pv80 za 2650 czy py85 za jakies 4500. Ciezko mi bedzie dobic do takiej kwoty ale nie chce tez zmieniac tv za 2 lata jak juz wszystko bedzie fullHD. Chcialbym zeby te 6 lat posluzyl. Co wy o tym myslicie?
 

vib

New member
jesli masz te tajne informacje potwierdzajace ze programy beda nadawane fullhd to wybor jest jasny - bierz PY :p

ja niestety nie mialem dojscia do takiego zrodla informacji i kupilem PV - ze swoich zrodel dowiedzialem sie, ze jak wiekszosc programpw bedzie w fullhd to moja plazma bedzie juz w muzem techniki :)
 

radosuaf

New member
Bez reklam
sickboy napisał:
Witam. Od dluzszego czasu rozgladam sie za telewizorem i juz wlasciwie padlo na panasa tylko zostal mi jeszcze jeden dylemat. Mianowicie rozchodzi sie o to czy lepiej kupic pv80 za 2650 czy py85 za jakies 4500. Ciezko mi bedzie dobic do takiej kwoty ale nie chce tez zmieniac tv za 2 lata jak juz wszystko bedzie fullHD. Chcialbym zeby te 6 lat posluzyl. Co wy o tym myslicie?

Jeśli nie kupujesz 50", to raczej PV spokojnie wystarczy.
 

damaioshin

New member
Już wiem dlaczego podłączająć TV do kompa nie ma dzwięku.
Jeżeli podłączamy pc kablem dvi-hdmi to mamy tylko obraz, wybierając gniazdo HDMI w TV. Dzwiek pojdzie tylko podlaczajac kablem dedykowanym do polaczenia, bo dzwiek z kompa slychac tylko wybierajac zrodlo jako PC nie HDMI 1/2/3..

mam nadzieje ze uda mi sie to jakosc rozgryzc i jednak uruchomic, bo zal byloby kabla hdmi dvi.
 

Adex

New member
bogdan_bronowice napisał:
To jest sygnał z satelity, N-ka go jakoś dodatkowo nie poprawia.
W moim odczuciu jest tak, że czasami dwójka nadawała kiepski materiał ale faktycznie chyba ostatnimi czasy podnieśli bitrate.
To zasługa dealu N-ki z C+. Teraz odbieracie sygnał z transponderów Cyfry+
 

damaioshin

New member
damaioshin napisał:
Już wiem dlaczego podłączająć TV do kompa nie ma dzwięku.
Jeżeli podłączamy pc kablem dvi-hdmi to mamy tylko obraz, wybierając gniazdo HDMI w TV. Dzwiek pojdzie tylko podlaczajac kablem dedykowanym do polaczenia, bo dzwiek z kompa slychac tylko wybierajac zrodlo jako PC nie HDMI 1/2/3..

mam nadzieje ze uda mi sie to jakosc rozgryzc i jednak uruchomic, bo zal byloby kabla hdmi dvi.

nikt nie wie?

i drugie pytanko - gdzie znajde opis funkcji trybu serwisowego? bo moze tam sie da zgrac wejscie PC z HDMI2.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

vib

New member
no wlasnie apropo dzwieku przy kabli hdmi-dvi

mam takie pytanie
w HDMI1 jest w ustawieniach dzwieku: Auto, Cyfrowe, Analogowe - i tylko w tym zlaczu bo hdm2 i hdm3 obluguje tylko cyfrowe

czy ta opcja: Analogowe znaczy, ze dzwiek zostanie pobrany wowczas z wejscia Audio 2xchinch ?
 

damaioshin

New member
ROZWIĄZANIE PROBLEMU BRAKU DZWIĘKU

Jeżeli ktoś łączy PC z TV PV80 za pomocą kabla hdmi-dvi i minijack-2x RCAA:

Po podłączeniu kabli w komuterze oraz tv [HDMI1 oraz Audio IN]

W PC ustawiamy tryb dual view [klonowanie podaje błędną rozdzielczość, której zmienić się nie da!]

W TV musimy podłączyć hdmi1. Po przejściu w tryb wyświetlania HDMI1 wchodzimy w menu > Dżwięk > Wejście HDMI 1 > Analogowe

Kabel HDMI musi być tylko w wejściu HDMI 1, złącza HDMI 2/3 są przeznaczone tylko dla sygnału cyfrowego i wejście audio nie będzie obsługiwane. Dźwięk będzie słyszalny tylko przy użyciu wejścia video i wybraniu trybu pracy PC.


Po tej operacji wszystko gra. Jeśli komputer nie chce ustawić trybu klonowania/dual view, należy go zresetować.

Podany przykład oparłem na konfiguracji

Windows Vista
GF 8600 Sonic+
Panasonic 42'' PV80

kable:
Dvi-HDMI 10m z allegro za 50zl
Mini Jack- 2x RCAA 10m z allegro za 10zł

Odpowiadając na twoje pytanie VIB - TAK.
 

damaioshin

New member
Jakość jest ekstra. Zwłaszcza DVD oraz x264.
Oglądałęm dzis film na rmvb i jakosc lepsza lub porownywalna z jakoscia programow na tvp 1 i 2.


Mam pytanie - ten telewizor posiada funkcję Picture in Picture [pip] bo wydawalo mi sie ze ma ale nie moge znalezc..?
 

zsoi3

New member
Bez reklam
sickboy napisał:
Witam. Od dluzszego czasu rozgladam sie za telewizorem i juz wlasciwie padlo na panasa tylko zostal mi jeszcze jeden dylemat. Mianowicie rozchodzi sie o to czy lepiej kupic pv80 za 2650 czy py85 za jakies 4500. Ciezko mi bedzie dobic do takiej kwoty ale nie chce tez zmieniac tv za 2 lata jak juz wszystko bedzie fullHD. Chcialbym zeby te 6 lat posluzyl. Co wy o tym myslicie?

kup PV80. oszczednosc to okolo 1500-2000 zlotych w stosunku do PY85

za to kase lub dolozywszy niewiele za pare lat kupisz sobie fullhd - do tego nowoczesniejszy model.

teraz nie masz w TV fullhd (nigdzie na swiecie nie ma) - po co wiec przeplacac, tym bardziej, ze kanaly sd moga gorzej odbierac w stosunku do pv (a na pewno nie lepiej).

chyba, ze masz konsole do gier i siedzisz przed ekranem z odleglosci okolo 1.5-2 metra
 
Do góry