Panasonic seria PV80 i PV8

marekjw2523

New member
Plazma

Witam mam pytanie co do Panasonica PV80. Nie znam się za bardzo więc proszę o odpowiedź. W opisie pisze ze nie można podpiąć głośników zewnętrznych a chce podpiąć komputer i głośniki Logitecha Z-5500. Mam rozumieć że te głośniki będą tylko działać jak będę oglądał film na kompie :hmm:
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Można z powodzeniem podłączyć głośniki stereo - tv ma wyjście audio na złączach 2xRCA (2xcinch). Swoje głośniki możesz podłączyć kablem 2xRCA-JACK.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Bogdan ma rację, ale częściowo. Instrukcja wspomina o niemożności podpięcia pasywnych głośników. Wyjście RCA służy do podłączenia zewnętrznego wzmacniacza lub aktywnych głośników, co w przypadku Logitecha akurat jest prawdą.

ArtS :)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Chylę czoła znajomości instrukcji i zwracaniu uwagi na technikalia :)
Nie mogę doszukać sie w instrukcji bezpośredniego odniesienia do pasywnych głośników ale oczywiście masz rację.

Pozdrowienia!
 

marekjw2523

New member
cena

Dziękuje wszystkim za pomoc :eek:k: mam jeszcze jedno pytanie powiedzcie mi skąd tak niska cena 2595.00 PLN znalazłem ją na stronie zadowolenie.pl :hmm:
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Odpowiedź może być konglomeratem wielu czynników. Prawo popytu i podaży, wprowadzanie nowych modeli (również innych producentów), polityka cenowa producenta, upusty dystrybutora, oczyszczanie magazynów. Co tam jeszcze?
Zakupy w tym sklepie mogę polecić :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
bogdan_bronowice napisał:
Chylę czoła znajomości instrukcji i zwracaniu uwagi na technikalia :) Nie mogę doszukać sie w instrukcji bezpośredniego odniesienia do pasywnych głośników ale oczywiście masz rację.

Generalnie nie znam instrukcji do tego telewizora. Jednak brak gniazd głośnikowych wyklucza możliwość podłaczenia typowych głośników. A głośniki, z natury rzeczy są pozbawione własnego wzmacniacza. Dopiero głośniki komputerowe zmieniły ten stan rzeczy.

A słowo pasywny oznacza właśnie głośnik potrzebujący wzmacniacza. Inaczej może, co najwyżej, służyć za mikrofon. :)

ArtS :)
 

Shaunryk

New member
menu hotelowe

Małe pytanko. Na tym forum znalazłem info jak dostać się do menu serwisowego. Jak włączyć tryb menu hotelowego? Czytałem, że jest coś takiego. Pozdrawiam
 

walczy

New member
Zamówiłem dziś Panasonica 42PV8 w cenie 2168zł+wysyłka (po przemyśleniu zrezygnowałem z FullHD modelu PY8 ) w sklepie marketmedia.pl. Przed złożeniem zamówienia zadzwoniłem z pytaniem o dostępność towaru. Usłyszałem: "jest ostatnia sztuka, możemy wysłać nawet jutro". Złożyłem zamówienie z płatnością kurierowi przy odbiorze.
za pół godziny dostaję maila o treści:

Przepraszamy lecz w tej chwili nie możemy zrealizować zamówienia, jednak jak tylko uzyskamy informacje o terminie reazlizacji Państwa zamówienia poinformujemy pocztą e-mail. Bardzo nam przykro ale na dzień dzisiejszy towar zamówiony w naszym sklepie jest niedostępny na naszych magazynach, lecz zamówienie pozostaje ważne do chwili pojawienia się tego towaru o czym poinformujemy. Przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.
Dziękujemy za zaufanie.
Zespół Market Media marketmedia.pl

No coż, czytając to forum wiem, że to raczej typowy sposób działania sklepów internetowych. Przed złożeniem zamówienia traktowałem zapewnienie o dostępności towaru z przymrużeniem oka. Jestem skłonny z tym się pogodzić, ze względu do dobrą cenę. Zadzwoniłem do sklepu i towar ma być w czasie maksymalnie 14 dni.
Oczywiście napiszę, czy TV do mnie trafi w cenie z zamówienia, czy pojawią się jakieś trudności.
 
Ostatnia edycja:

walczy

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Odstąpię wtedy od zakupu.
Z tego co czytałem na tym forum, złożenie zamówienie jest wiążące dla sprzedawcy jeśli chodzi o cenę.
Czyli albo zakup za cenę z zamowienia, albo wcale.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

freyu

New member
Ceny na chwilę obecną (10.09.08 - 19.47):

agito:
37PV8 - 2094
37PV80 - 2477
42PV8 - 2334
42PV80 - 2685
Sklep sprawdzony przeze mnie kilka razy. Kupowałem wszelakie sprzety od agd po laptopy i aparaty. Nigdy nie miałem problemów.

Ale myslę że mozna tez polecić Electro.pl Znajomy kupował plazmę tam i za dwa dni miał bez problemów i bez kombinacji z cenami. Zresztą 5412 opinii pozytywnych o sklepie mówi samo za siebie. Tam ceny:

37PV8 - 2084
37PV80 - 2348
42PV8 - 2324
42PV80 - 2589
 

LukeSky

Member
Bez reklam
No to i ja także mam już plazmę w domu. Wybór padł na PV8P. Towar kupiony w electro.pl więc mogę spokojnie polecić. Do 3 dni towar był u mnie, choć gdyby się postarali to dali by radę i w dwa dni :)

Obraz w HD to mistrzostwo świata. Przed LCD jeszcze bardzo długa droga i masa pracy by doprowadzić do tak naturalnych kolorów jakie daje PLAZMA.
Naprawdę chciałem kupić LCD i miałem już kilka modeli na tapecie, ale każdy miał jakieś ale. A to szary nie czarny, a to kolory nienaturalne itp. Oczywiście bardzo ważne to fakt iż szukałem TV do 2000 / 2500 pln. Udało się kupić za 2100 :)

Mam TV N i HBO HD to miód. Dziś oglądałem "Tupot małych stóp" i nie mogłem uwierzyć w to co widzę. BAJKA pełną GĘBĄ!

Jeśli chodzi o kanały SD to niestety choćbyśmy nie wiem ile wydali na TV to z SD jakości HD się nie zrobi. Ale ogląda się przyjemnie i nie występuje efekt poszarpania krawędzi jak w kompresji DivX. Oczywiście sygnał wiele daje, ja wszystko puszczam przez tuner cyfrowy po HDMI.

Sygnał z DVD po SCART także bardzo ładnie, w moim przypadku sygnał wychodzi z leciwego DVD bez up'skalingu, tutaj zastanawiam się czy warto wymienić na taki ze skalowaniem.

Jeśli chodzi o ilość opcji to powiem że czuję się jak by ich nie było wcale. Menu TV jest tak ubogie że aż dziwne się czuję że nie mogę zbytnio pokombinować. Ciekaw jestem tylko gdzie można sprawdzić ilość przepracowanych godzin TV.

Wcześniej miałem TV 28" CRT, teraz wstawiłem 37" i trochę dziwnie się czuję, TV trochę swoją wielkością mnie przytłacza, ale to chyba kwestia szoku i trzeba się przyzwyczaić. Dla zainteresowanych powiem że pokój mam wielkości 3,6m x 4,9m z czego TV jest na tej dłuższej ścianie. Docelowo raczej go powieszę aby jeszcze bardziej zmniejszyć go optycznie.

Wkrótce będę testować PS3 więc napiszę co nieco. No i miałem naklejki informacyjne jeśli to kogoś interesuje.

Nie wiem czy będę go "docierał" ale ustawiłęm wszystko na połowę bo i tak też dobrze się patrzy i wszystko wygląda super.

Jeśli coś koniecznie trzeba włączyć lub wyłączyć aby poprawić jakość i komfort użytkownia to piszcie śmiało.

Czasami PLAZMA wydaje takie dziwne dźwięki, ale nie jest to raczej rezonans, w sumie to sam nie wiem co to. Raz je słychać raz nie, może z czasem to zaniknie, a jak nie to wezwie się serwis :)

Ogólnie daje jej 10/10 w HD i 8/10 w SD
 

marekjw2523

New member
Panasonic

Ok czyli wystarczy kupić ten rodzaj kabla i wszystko będzie ładnie grało na głośnikach :grin:.Dziękuje Wszystkim za pomoc. A powiedzcie mi czy kupno kabla hdmi-hdmi za 150 zł by podpiąć komputer to przesada :hmm:
 

lejak

New member
37pv80

Po przestudiowaniu forum i podpowiedziom kikiego kupiłem 37pv80. Kupowałem u kikiego z kalibracją. Początkowo byłem bardzo zadowolony, bo po tygodniach chodzenia po sklepach i oglądaniu tv szczególnie tej kaszanki prezentowanej w dużych sklepach dziwiłem się jak ludzie mogą wogóle kupować płaskie telewizory, które graja po prostu tragicznie. Jak się przekonałem wina leży po stronie kiepskiego sygnału. Chociaż mój też nie jest dobry analogowa kablówka to w domu wygląda to dużo dużo lepiej. Po początkowych zachwytach, niestety teraz nie jest juz tak dobrze. Tv ma w odległosci 2,8 metra i po ogladaniu mocno bola mnie oczy. Chociaż nie o odległość raczej chodzi a migotanie plazm. Zrobiłem prosty test skierowałem kamere na plazmę i na monitor lcd .Plazma miga a lcd nawet nie drgnie. Jak juz ktoś pisał jednemu to przeszkadza drugiemu nie. Mnie niestety przeszkadza i ogladanie jest nieprzyjemne. Przed komputerem mogę siedziec kilka godzin i nic a po plazmie po godzinie bola oczy. Dlatego proponuje osobom kupującym pooglądać w sklepie z poł godziny i przekonac się samemu. Ja juz w sklepie czułem że swedzą mnie oczy ale pomyslałem ze to winna klimatyzacji lub zbyt intensywnego wpatrywania sie w szczegóły obrazu :D .
Telewizor wziałem u kikiego. Kalibracje zamówiłem z ciekawości, żeby przekonać sie czy to coś daje. I.... nie uzywam tych ustawień. Każdy ma swoje preferencje i ja ustawiłem według moich. Sam zastanawiałem się na kalibracją i drugi raz bym juz nie zamówił. Chociaż powiem szczeze ze są dosyc dobre i od nich poprawiałem obraz do swoich upodobań.
Mysle ze pv80 to bardzo dobry wybór, jezeli nie przeszkadza komus te migotanie (mojej żonie nie przeszkadza). Dlatego moje poszukiwanie telewizora zaczynam od początku, tym razem lcd...
 
Do góry