Panasonic seria PV80 i PV8

wtykacz

New member
przełączył ci się język klawiatury :)

przełączył ci się język klawiatury :)
skrót do zmiany języka klawiatury to kombinacja... Ctrl+Shift
 

Lorenzo

New member
Hej , a widział ktoś z was obraz puszczony z PC po dvi-hdmi do Panasa 42PV80 ? Czy dobrze to wygląda ? Szczególnie interesuje mnie jakość filmów w 720 i 1080p (mkv , avi )
 

wtykacz

New member
coto za pytanie? ;)

Oczywiście, że dobrze wygląda, rzekłbym nawet, że wyśmienicie szczególnie, że oglądam z 1,5 metra :) Zarówno materiał 1080p jak i 720p .mkv i .avi
Osobiście żadnej różnicy nie widzę z tej odległości przy 37PV80", tym bardziej że to TV HDReady 1024x720

A zakładając że mamy TV FullHD...
Dopiero widać różnicę w w szczegółowości/ostrości obrazu przy 46" pomiędzy materiałem 1080p a 720p z odległości nie większej jak 2,5/3 metrów, a przy 50" z 3/3,5 metra nie widzę różnicy pomiędzy 1080p a 720p. Zakładam, że materiał źródłowy video jak bardzo dobrej jakości

Oczywiście to moje subiektywne odczucie, więc ktoś inny z sokolim wzrokiem może dostrzeże różnicę z tak bliskich odległości, choć ciężko mi będzie w to uwierzyć :p
 
Ostatnia edycja:

Lorenzo

New member
dzięki za te dobre wieśći , bo ktoś wcześniej pisał na formum że Panasonic w porównaniu do innych marek niezbyt dobrze współpracuje z PC; ale skoro jest rewelacja to muszę zacząć szybko uzupełniać moją skromną jak narazie kolekcję filmów w hd , aby mieć po zakupie co oglądać.
 

zbyszko74

New member
Oni go zapewne za tyle kupują od dostawcy i jak wpisywali cenę to zapomnieli o swojej marży :) a robot ceneo zczytał taką cenę, ale ja się ucieszę z takiego obrotu sprawy jeśli to prawda że ceny spadają, gdyż mam w sierpniu kupić TV :)
 

Lorenzo

New member
Faktycznie , kosztuje już 3023 pln , jednak wcześniej rzeczywiście była cena 2557 pln , pewnie zapomnieli dodać swojej marży :)
 
Ostatnia edycja:

bobik007

New member
Bez reklam
i to jest ich pech, mi się udało zamówić w cenie 2557, ciekawe co teraz powiedzą :hmm:, czy mają obowiązek sprzedać mi tv??wiecie może jak to prawnie wygląda??
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
ratujcie!!!

Właśnie "jedzie" do mnie plazma Panasonic 42PV80 - kupiona w dużej mierze po lekturze tego Forum. Dzisiaj moja żona przeczytała post piterona - dylemat po plazmie - gdzie pisze on, że plazma jest"be" i weź tu teraz przekonaj kobietę. Ja uważam, że to dobry wybór - oglądać będziemy TV SD, DTV Multimedia- głównie PS HD no i DVD. RATUJCIE....!!! / żona także czyta to zacne Forum /
 

jarek1974

New member
A miałem zamówić w poniedziałek ten tv , ale zrobili sobie niezłą reklamę mogłem zamówic go po niższej cenie i wtedy powinni się z tego wywiązać:confused: już się cieszyłem i to bardzo teraz jestem trochę wkurzony:twisted:
 

piteron

Active member
Bez reklam
to ja może przekonam szanowną Małżonkę
nigdzie ,w żadnym poście nie napisałem że PV/PX80 jest "be",wręcz przeciwnie,moim zdaniem jest to optymalny wybór dla ludzi którzy chcą włączyć TV i oglądać w przyzwoitej jakości za przyzwoite pieniądze,obraz z analogowej TV
jednak jak to mówią im dale w las tym więcej drzew;),ja zrezygnowałem z plazmy nie dlatego że coś było z nią nie tak,tylko dlatego że nie ma czasu ani ochoty stosować się do czegoś co jest przeciwko mnie,nie będe czekał iluś tam godzi na wygrzanie ekranu,nie będe zmniejszał kontrastu ,jasności tylko dlatego ze wypalę coś tam,a że początki tego zjawiska juz nastapiły,to widziałem już po 3 godzinach pracy na kanale TVN24,i to stosując wszystkie omawiane tu metody(kontrast i jasność na ok 35% wartości)o menu z konsoli PS juz nie będe wspominał,bo wyniki rozgrywki(przegranej prze zemnie)były widoczne jeszcze przez 4 dni,co prawda gdyby nie to forum to zapewne bym o tym nie wiedział,i przeszedł to pożądku dziennego,jednak po zapodaniu ciemnego ekranu,i ciemnym otoczeniu dokładnie mogłem przeczytać co było na dolnym pasku informacyjnym tej stacji8),a jeszcze lepsze było to że pozostał trójkąt w lewym górnym rogu z napisem 12,ale skoro wystapiło to dokładnie po 9 dniach eksploatacji,to powiedziałem DOŚĆ8)
co prawda po ok 3 godzinach pracy z "efektem mrówek" powidok ten zniknął(a przynajmniej był zdecydowanie mniej widoczny) ,to jednak w podświadomości juz miałem że jednak coś jest nie tak,a nie jestem przyzwyczajony do tego że mam zmieniać proporcje obrazu,unikać statycznych logo stacji,czy w końcu nie oglądac statyczny zdjęć na ekranie dłużej niż minutę;)
jednak do jednego musze się przyznać
efekt ten nie był widoczny podczas normalnego ogladania TV tylko i wyłącznie na ciemnym tle i w ciemnym pomieszczeniu
dodatkowo,od pewnego już czasu chodzę i testuję róźne TV LCD,i stawiając je obok w/w plazmy można tylko płakać:(:(:(,obraz ze źródeł SD jest delikatnie mówiąc taki sobie
jednak jak dla mnie to wydając jakies tam pieniądze musze mieć ten komfort że TV ma dbać o moje doznania ,a nie że ja mam na wszystko uważać i stosować jakies tajemne metody(o których producent nie wspomina),żeby nie popsuć sobie samopoczucia:???:

więc reasumując:

jeśli chcecie mieć w miarę sensowny odbiór kanałów SD ,i macie cierpliwość do elektroniki to plazma będzie idealnym rozwiązaniem,jednak w każdym inny przypadku radzę się zastanowić,lub wywalić adres forum z pamięci przeglądarki;),i cieszyć się naprawdę niezłym obrazem,nie doszukując się tak zwanej dziury w całym
pozdrawiam i życzę trafnego wyboru i masę zadowolenia z oglądania naprawdę dobrego sprzętu jakim niewątpliwie jest Panasonic PV/PX 80

p/s
własnie dostałem telefon od znajomego,który nie czytał i nie słyszał o jakimś tam wypalaniu,i ma teraz bardzo ładnie wypalone menu playera DVD na ekranie,póścił dziecku bajkę,bajka się skończyła,dziecko poszło spać,a menu pozostało na ekranie,i to naprawdę trwale:twisted:,wiem wiem jego bład,bo nie czytał ,bo nie poradził się,bo ogólnie to........................ehhhhhhhhhh
model to PV80 ,kupił go z tydzień przed ME
własnie wróciłem od niego,wypalenie bardzo ładnie widoczne nawet przy normalnym oglądaniu,zapodałem mu w trybie zapętlenia biała planszę z tego nieszczęśliwego DVD,i zobaczymy co będzie jutro rano,jednak znajomy jest zrospaczony,załamany i wk....... maksymalnie,ale cóź,tak to jest jak sie ufa technologi i zapewnieniom sprzedawcy
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dziękuje piteron za próbę przekonania mojej lepszej połowy.... zobaczymy jak to będzie jak TV dojedzie. Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam!
 
Do góry