Panasonic seria PV80 i PV8

zbyszko74

New member
@de.camillo oops chodziło mi o TH-42PY/Z8 a nie o TH-42PV/X80 :) o czym innym myślałem a co innego z tego wyszło :)

Tak więc czy ktoś widział w 3mieście TH-42PY/Z8 i czy warto zamiast TH-42PV/X80 kupić TH-42PY/Z8 ?

Pozdrawiam :)
 

habano

New member
...dzisiaj pewien Pan sprzedawca z jednego sklepu w moim mieście na moje pytanie
1. "dlaczego , 42'' pioneera kosztuje np.5-6 tys, a Panas 42''PV80 3000, bo ja uważam, że jest jednak lepszy" pan powiedział "pioneer to to samo co panas tylko w fabryce naklejki dają inne i płaci sie za nazwe"
dość ciekawe podejście do tematu pana, który chwalił się ze LCD zna od podstaw (ja chce plazme) bo sie otym uczył i wogóle to wie jak sie mierxy kontrasty w TV i takie tam bzdety, jednak chyba był troszke poirytowany tym że nie mógł mi wmówić tego co chciał bo po lektórze tego forum moja wiedza o LCD i plazmach znacznie sie poszerzyła z czego sie bardzo cieszę

2. czy mają PX-y?,
- "nie mają ale napewno bedzie pobierał dużo wiecej prad"
a dlaczego i ile?
- ze 380W przy nastawach na najlepsza jakosc obrazu
przeciez to ten sam tv co PV tylko ze ma tuner dvb-t
- bo plazmy to wogole ze 30% wiecej pradu biora niz LCD

3 - jakiego tv szukam?
mowie ze plazmy 42pv80
- a z jakie odleglosci bede ogladał?
do 3m
- eee to 42 to zdecydowanie za duzo
a dlaczego?
- do 42 to przynajmniej 3,5m
to subiektywne odczucie, jednym 42 pasuje z 5 m innym 42 z 3 m to zamalo
- nie nie napewno przynajmniej 3.5m powinno byc bo jak blezej to po czasie bola oczy

4. pytam czy maja samsunga bodajze a451
- maja,
stal obok pan zalaczyl ok, co by pan w tej cenie polecal?
- samsunga
dlaczego?
- bo panas to juz starsza technologia

jeszcze kilka inny pytan zadalem ale odpowiedz tylko raz sie pokryła z moją wiedza nabyta dzieki temu forum tzn, ze plazmy lepiej sobie radza ze slabym sygnale np. z kablowki- o dziwo pan nie zaprzeczyl

postanowilem troszke sie z panem posprzeczac i chyba to go troszke zirytowalo
mnie zas troszke rozwalila cena 37PV80 - 3999
taka historia po wizycie w pierwszym sklepie:)

cytaty mogą nie pokrywac sie w 100% z autorem tych słów ale sens pozostał nie zmieniony
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
fachowiec

Habano w pełni się z Tobą zgadzam, mam takie same doświadczenia po kontaktach "z fachowcami" ze sklepów RTV. Oczywiście nie można uogólniać i z pewnością są sklepy, gdzie obsługa jest fachowa i rzetelna, ale ja na taką nie trafiłem. Dlatego po wycieczkach po sklepach kupiłem Panasonica 42PV80 w Internecie / za 3050zł / i czekam na dostawę. W moim mieście w pewnym markecie / podobno RTV/ jest ten TV w "promocji" za 4299zł. Zgroza!! A oglądać będę z odległości 3m. / wybór dokonany po wnikliwej lekturze szacownego Forum / Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

sanchopan

Banned
Niestety, tak jest z winy kierowników sklepów i ich właścicieli. Działanie jest w 100% ZAMIERZONE, żeby NIE zatrudniać nikogo kto się na rzeczy... ZNA! Dziwne, ale prawdziwe.
Dlaczego? Tutaj cytat: "bo on ma tv SPRZEDAWAĆ, a nie <się znać>" i że "jak się za dużo zna, to jest złym sprzedawcą", pewnie dlatego że nie da się nabrać na marketingowe slogany producentów.
No cóż..., dalej mamy czasy (i to nie tylko w kat. rtv), że "najważniejsze to sprzedać", a potem "choćby potop"...
A że klient nie wróci... co z tego?:hmm:
 

mower

New member
37pv80

Ja po 1 dniu testow (dluzej mi nie dano :D bo musialem wadliwy tv odeslac) moge stwierdzic ze przy 37":

- SD 2,8m do 3m
- HD 1,5 do 2m

Im lepszy sygnal w SD tym blizej mozna by ogladac, ale 2,5m to chyba max.
HD to raczej ponizej 1,5m ciezko, ze wzgledu na to ze nie obejmuje sie jednoczesnie calej perspektywy.
 

habano

New member
nie uogólniam tylko opisałem w skrócie mój przypadek z pierwszego sklepu do ktorego zawitałem,
zgadzam sie, że są sklepy z fachową obsługą jednak w tym przypadku pan z góry założył, że on się zna a ja nie i strasznie go irytowało gdy miałem inną wiedze na dany temat niż on

całe szczęście mam na oku sklep w którym zakupie mojego 37PV lub PX
zamówienie przez net, odbiór osobisty, wole przejechać sie 80 km i stracic pare groszy na paliwo i kupic go za 2771 ( na dzien dzisiejszy) niz wylozyc 4k

wczoraj w rociłem z wygnania ;) pomierzyłem pokój i jednak bedzie 37 zamiast planowanych 42 bo odległość okazała sie być nie wieksza niż 2,60 więc nie chce przesadzc
pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
zakupy

Habano, masz rację w 100% ja byłem w kilku sklepach i wszędzie było tak samo..... czyli kiepsko! Jak napisał sanchopan, sprzedawca ma sprzedać towar, a nie "się znać". Tak to już polska rzeczywistość.....
 

sanchopan

Banned
habano... - z własnego doświadczenia powiem, że 2-2,5 m będzie po kilku dniach dla Ciebie "trochę małe" te 37".:grin:
Ja z tej odległości też zmieniłem... 42" na 50" :grin: :eek:k: :grin:
 

Tietr41

New member
Wasze dyskusje są bardzo edukacyjne , czyli wiele wnoszą w podejmowanie decyzji niezorientowanym. Studiowałem tu opinie wielu szlachetnych forumowiczów i dla mnie wybór był trafny w 100%. Kupiłem po półtora miesiąca studiowania opinii na forum Panasa PX80 i jestem bardzo zadowolony. Nie mam najmniejszych w tej chwili problemów z żadnym sygnałem TV , filmy avi prezentują się wyśmienicie o DVD nie wspominam żałuję jedynie ze nasza TV nie nadaje w sytemie MPEG-2 , bo tunerek DVB-T do odbioru TV naziemnej póki co jest nieprzydatny i nikt kompetentny nie potrafi mi odpowiedzieć co z tym dalej się będzie działo? Pozdrawiam wszystkich , którzy przyczynili się do mojej trafnej decyzji , gdyż początkowo byłem zdecydowany zakupic LCD , teraz nie żałuję!
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Co do sprzedawców, to co się dziwicie, w typowych sklepach często są to młode chłopkai zaraz po zawodókach czy co tam teraz jest za szkoła, którzy mają siłę by kilka kartonów poprzerzucać, a czeto nie zależy im by się znac na tv, nie mówiąc o braku czasu na studiowanie jaichś forów, bo przecież szef za to nie płaci o szkoleniach w kierunku technologii nie mówiąc. Dokładnie tak, mają sprzedawać i łapać naiwnych jak się uda, od tego mają często prowizję i tak im się liczy wyniki pracy, a z fachowcami to już gorzej, choć znam kilku pasjonatów, co sami prowadzą niewielki sklepik i choć może wybór mniejszy to jednak bardziej sprawdzonych modeli ;) Oczywiście nie chce generalizować to tylko moje spostrzeżenia z kontaktów, pozaty ci chłopcy w sklepach mają inne zainteresowania ;) albo znają się lepiej na innym sprzęcie, ale cóż przyszło mu tv sprzedawać a ni e np komórke ;)
 

piteron

Active member
Bez reklam
Panowie
o wiedzy i nie wiedzy sprzedawców napisano już wiele,więc może skupmy się na tym ,co w zasadzie jest meritum tego tematu,czyli zagadnieniom technicznym dotyczącym danego modelu TV
a co do samej odległości od TV
moim zdaniem przekątna 42 cale w przypadku plazmy to odległość minimum 2,5 metra,i to tylko przy dobrym sygnale,oczywiście że w przypadku plazmy mozna zdecydowanie bliżej podejść do ekranu niż w przypadku LCD,ale moim zdaniem minimalna odległość trzeba zachować żeby np objąc cały ekran bez poruszania głową
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
O odległościach od ekranu o danej przekątnej i jego oglądaniu też już nie raz pisaliśmy i uznaliśmy to niejako, za rzecz subiektywną. Bez przesady nawet oglądając 42" z odległości 1m nie trzeba kręcić głową ;) Ja tam myślę, że 42" to takie minimum dla plazmy od którego należy wogóle zaczynac myśl o zakupie, jakoś nie rozumiem sensu kupowania 37" no chyba, że cena ;) ale to moje zdanie. Ja swoją plazmę 42" spokojnie mogę oglądać od odlegości ciut ponad metra (choć wtedy siedzą bokiem) do maksymalnej odległości ciut ponad 3m i nie widzę problemów, a sygnał niejest rewelacyjny, ale żadnego kręcenia głową nie ma ani bólu oczu, zwłaszcza z bliska, bo z tych 3m to pewnie i na 50 cali bym nie narzekał ;) kto wie, przy dobrym sygnale to i 60 lub więcej by było miło ;)
 

mower

New member
Jesli chodzi o subiektywnosc oceny odleglosci to wpelni sie z tym zgadzam.
Ja testowalem 37'' i mam wrazenie ze kupilem troche za duzy :D
Szczegolnie dlatego, ze ogladam duzo divixow i jak zasiadlem wieczorem przed tv w odleglosci 2,5m to nie bylem do konca zadowolony z efektu. Dopiero odleglosc 2,8 - 2,9 m byla zadowalajaca. Inna sprawa ze obraz szedl z laptopa s-video na composite na euro:D bo tylko takim w tym dniu dysponowalem. Mam nadzieje ze jak podlacze przez s-video i dalej przez d-sub, jakosc sie poprawi i wtedy zmienie zdanie nt odleglosci.

Faktem niezaprzeczalnym jednak jest, ze testowalem tv niespelna 1,5 dnia i w drugim dniu juz mialem troche inne odczucia ;) Mianowicie, obraz byl taki jakby ladniejszy :D
 
Ostatnia edycja:

Patrycjusz

New member
u mnie s-video/s-video wygląda bardzo średnio (kabelek jakiś tam zwykły), ale po d-sub/d-sub jest już elegancko ( w lapku tylko s-video i d-sub, nie mam hdmi)

pzdr
 

sanchopan

Banned
video i s-video z kompa to szajsownie wyglądało już na CRT, a na nowych tv... darujcie sobie: kanał nieprzeciętny.:???:
Różnica do d-sub jest kolosalna, prawie jak różnica pomiędzy d-sub a hdmi/dvi.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
d-sub

A orientuje się ktoś jak długi kabel d-sub można kupić i czy ma to wpływ na jakość? Bo komputer mam dość daleko od TV i potrzeba by 5m. Po drugie czy jest przewód dvi-hdmi? Kto szuka nie błądzi.... przewodzik już znalazłem w necie dvi-hdmi, 5m. Tylko czy ta długość będzie miała wpływ na jakość przesyłanego sygnału?
 
Ostatnia edycja:

sanchopan

Banned
Tak, w d-sub długość kabla (i jego jakość) ma ogromne znaczenie: 5 metrów to na niektórych tańszych jakość będzie wyraźnie gorsza.
Kable i przejściówki HDM-DVI są, to to samo w zasadzie, tylko wtyczki inne: tutaj długość kabla nie ma aż tak wielkiego znaczenia jak wyżej, do tego jakość obrazu jest dużo lepsza niż na najkrótszym nawet d-sub.
Do tego, jeśli ktoś ma w kompie HDMI, to od razu dźwięk jest też przesyłany do tv.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Też sporo naszukałem się takiego kabelka, niestety u siebie rzadnego 5m nie znalazłem i jakoś sobie radzę z 3 m zapuszczam filmik i luzik ;) laptop stoi pod tv ;)
Gorzej tylko nieco przy oglądaniu fotek, ale też do przeżycia.
 

sanchopan

Banned
Tak, będzie ok, choć akurat tego kabla nie znam.
Inna sprawa, że nie wiedzieć czemu (jakaś własna polityka Panasonica), na wielu modelach obraz przez HDMI/DVI jest sporo gorszy niż u konkurencji: Samsung, Pioneer i pozostałe. Chyba wina przetworników albo indywidualna polityka producenta - kino domowe Sony do Panasa przez HDMI też nie da rady często podłączyć, ale to już bardziej wina... Sony.
 
Do góry