Panasonic seria PV80 i PV8

mower

New member
Wczoraj ogladalem chyba na NG nowego Maybacha. Musialem przelaczyc na 4:3 bo nie moglem przebolec tej nowej podluznej sylwetki :D
Kamere juz ustawilem w tryb 16:9 i wszystko gra. Generalnie bardzo czesto trzeba zagladac do menu acpect i miachac w ustawieniach, jesli sie przeglada rozne kanaly w moim przypadku cyfry+, bo w trybie auto jest roznie raz dobrze raz zle. Jesli jest kanal z obrazem 16:9 to auto generalnie zawsze dobrze ustawia, ale 4:3 to czesto, zeby nie powiedziec zawsze, trzeba dostroic recznie.

W 37'' 16:9 tryb 4:3, to odpowiednik 32'' w tv 4:3.

Czy ktos z was ma jakies negatywne doswiadczenia z ustawieniem czarnych pasow w trybie 4:3 i dluzszym ogladaniu powiedzmy 3-4h? Chodzi mi o powidoki itp.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
16:9 różni się od auto chyba tym, że telewizor sam rozpoznaje sygnał 4:3 i go rozciąga. Z moich wstepnych oględzin ten Samsung nie posiada nieliniowego roziągania obrazu, więc obraz jest rozciągany proporcjonalnie na całej szerokości. Dobrze to widać na sygnale testowych z TVP.

Ja używam do oglądania obrazu 4:3 trybu 4:3 lub trybu Powiększenie.

ArtS :)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
ArtS, nie wiem czy to odpowiedź na moje zapytanie, ale dzięki. Mi chodziło o Panasonica, ale w sumie problem ten sam. Ja też chciałbym używać do oglądania programów 4:3 trybu 4:3, ale jak dwa posty wyżej było napisane czy nie będzie to miało złego wpływu na ekran tzn. czy nie zostaną później tzw. powidoki tych czarnych pasów? Z góry dziekuję za odpowiedź... / w sumie jak dobrze, że jest to forum, źródło wiedzy i mozliwość dyskusji /
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Przepraszam, właśnie wróciłem z testu Samsunga i to tak z rozpędu. Auto w Panasoniku działa inteligentnie, czyli np. rozpoznaje czarne pasy na dole i górze i robi Zoom. Czasami ta funkcja jednak potrafi głupieć. Ale niezła rzecz. Mam to w DVd Panasonic i działa pozytywnie.

Nie polecam oglądania obrazu 4:3 z czarnymi pasami po bokach. Wcześniej czy później różnica w wyświetleniu się matrycy ujawni swoje oblicze. Z własnego doświadczenia z Samsungiem wiem, że spokojnie można się przyzwyczaić do szarych pasków.

ArtS :)
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Panasonic ma kolor szary po bokach, co teoretycznie nie powinno zostawiać powidoków, ja mam pytanie jak to wygląda przy zoomie, bo nie jest pewnie płynny, tylko skokowy w jakiś sposób i jeśli obraz nie ma idealnie proporcji 16:9 i nie chciałbym przycinać, to jakieś tam paski zostaną u góry albo po bokach i wtedy te u góry pewnie będą czarne jak to transmituje TV. I co wtedy?
 

de.camillo

New member
witam
radosuaf po pasach nie zostanie powidoków (powidoki zostają po "jasnych lub mocno świecących" stałych elementach przez dłuższy okres czasu).
Przy czarnych pasach, w przypadku jeśli będziesz oglądał tak bardzo długo, w chwili gdy przełączysz na cały ekran, będziesz miał w miejscu czarnych pasów lepsze kolory, ostrość itd... ponieważ panel się tam nie wypali. Czyli będziesz miał nierównomiernie wypalony panel i dlatego nie powinno się oglądac cały czas z czarnymi pasami - niezależnie czy po bokach czy góra/dół.
pozdro
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Zoom działa w jeden sposób, mianowicie nie zmieniając propocji formatu 4:3 poszerza go na cały ekran obcinając to co "wystaje" u góry i u dołu poza ekran.

ArtS :)
 

radosuaf

New member
Bez reklam
OK, a jeśli obraz jest "niższy" niż 16:9? Wydaje mi się,ciężko to jednoznacznie stwierdzić na moim TV 4:3, że zdarzają się np. na HBO filmy, które mają bardzo szerokie czarne pasy. Można sobie taki spokojnie oglądać przez 1,5h?
 

Lorenzo

New member
Witam,

masz na myśli filmy nadawane w formacie 2,35 :1 ? Sam się przymierzam do zakupu 42PV80 i mam zamiar używać jej praktycznie tylko do oglądania filmów z PC oraz DVD , jednak po naczytaniu się na forum o śladach jakie mogą pozostać od czarnych pasów zaczynam sie zastanwiać czy aby plasma to najlepszy wybór.A oglądanie filmu z szarymi pasami nie za bardzo mi leży
Może jest osoba na forum , która od dłuższego czasu ogląda właśnie na plaźmie głównie filmy w kinowym formacie i zauważyła jakieś zmiany w kolorach etc .?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Możliwe, że opcja Auto pozbędzie się tych pasów nawet w przypadku filmów 2.35:1. A jak nie, to pozostaną nieduże pasy.

ArtS :)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
pasy

Wydaje mi się, że te " pasy" przy oglądaniu filmów kinowych to chyba mniejszy problem niż oglądanie TV w proporcjach 4:3. Czy Plazma w takim przypadku do dobry zakup.... cóż chyba nie ma rzeczy idealnych, mam nadzieję, że PV80 się sprawdzi. Długo wahałem się co kupić, nie jestem żadnym fachowcem, po prostu porównywałem obraz u znajomych i w sklepach / no i oczywiście czytałem Forum/ i doszedłem do wniosku, że gdybym miał 40 kanałów HD i 10 SD to kupiłbym LCD. Niestety proporcje te są bardzo odwrócone i dlatego wybór padł na plazmę. Według mnie lepiej się sprawdzi. Czas pokarze.
 

wader11

New member
boze kolejny demon wyolbrzymiony do granic absurdu. Obejrzenie filmu z czarnymi pasami nie ma znaczenia . Pozniej i tak ogladasz programy na calym i wszystko sie stabilizuje. Ja ogladajc z czarnymi nie zauwazylem zadnych powidokow i pogorszenia obrazu czy czegokolwiek. Powiem ze plazma wlasnie divx z kompa/odtwarzacza bardzo ladnie wyswietla. Uzywam z manta prince I oraz Polsatem cyfrowym z HBO i jestem super zadowolony. I nie szukac problemow tam gdzie ich nie ma - a powidoki potrafia powstac i na LCD :)
 

Lorenzo

New member
Dzięki chłopaki , uspokoiliście mnie co do tych pasów , na szczęście oglądam też sporo seriali, które są 16:9 więc sie to wyrówna.
Mam za to kolene pytanie: czy ktoś z Was wykorzystuje ten model ( 42PV80) w konfiguracji z PC po dvi-hdmi do oglądania filmamów w 720p oraz 1080p
( x264 - mkv,avi) ? Jeśli tak to prosiłbym o wrażenia z odbioru - jaka jest różnica w jakości w porównaniu z DVD przeskalowanym do 1080p ze stacjonrnego DVD.
I Rzecz , która mnie najbardziej niepokoi - jak tv sobie radzi z przeskalowaniem obrazu z PC, w końcu 768x1024 to proporcje 4:3 , a nie 16:9. Czy obraz zachowuje odpowiednie proporcje ?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Sęk w tym, aby nie były to tylko materiały z pasami. Jeśli zawartość jest mieszana, to problemu nie będzie.

ArtS :)
 

PWK

New member
To ja mam takie pytanie: jak to się dzieje, że 42PV80 wyświetla na całym ekranie obraz 16:9, a 4:3 tylko w oknie (zakładając oczywiście, że tryb wyświetlania jest ustawiony zgodnie z tym, jaki format jest nadawany), biorąc pod uwagę, że rozdzielczość telewizora to 1024 x 768, czyli stosunek wynosi właśnie 4:3?
 

dakota_wro

New member
okablowanie

Witam;

Proszę szanownych formułowiczów o podpowiedź w kwestii wyboru rodzaju kabli i produkujących ich firm (ze szczególnych uwzględnieniem jakość - cena) łączacych PX80 z nagrywarką Panasonica E-57 i nbox recorderem oraz zwykłą anteną :)

dziękuję i pozdrawiam
 
Do góry