Panasonic seria PV80 i PV8

acton777

New member
Bez reklam
radosuaf napisał:
A ja chyba jutro kupuję PX80 8). Wizytacja w Euro na Szwajcarskiej - sygnał tylko z płytki Bravia. Media Markt w M1 - kiepski sygnał analogowy po kablu antenowym. Jak ci ludzie chcą sprzedawać sprzęt po kilka tys. złotych?!
Do EURO to tylko przed południem, jak nie ma duzo klientów i promocji, podłączą Ci wszystko, o co poprosisz. Ja tak "przeszkoliłem" jednego pracownika 1,5 godz. Na końcu mi dziękował, bo przynajmniej miał jakieś zajęcie :D
 

zbyszko74

New member
A co powiecie o wyborze TH-42PV80 HDReady, czy może jednak FullHD w postaci TH-42PZ8 lub TH-42PY8.
Różnice to
- Wyższy kontrast w PY8
- Filtr Natural Vision w PV80
- brak w PY8 obsługi sygnału PC
- brak w PY8 System dźwięku V-Audio
- brak w PY8 Gniazdo kart SD/SDHC
- tylko a może aż 2 gniazda HDMI w PY8 (w PV80 3 gniazda)
- brak w PY8 Wejście monitorowe PC
no i pobór energii:
PY8
385 W, 324 Wh, 0,4 W
PV80
255 W, 215 Wh, 0,4 W

Za to PY8 cenowo nie wiele droższy od PV80.

Pozdrawiam :)

---
Edit: uszczegółowienie :)
 
Ostatnia edycja:

PWK

New member
mower napisał:
Moj 37pv80 dotarl caly. Pierwsza rzecz: duzo lepszy jakosciowo od pv8. Mowie tutaj o materialach uzytych do produkcji telewizora, a pilot porownujac do pv8 to przynajmniej 3 klasy jakosciowe.

A to nie są czasami te same budy??
 

mark3k

New member
sanchopan napisał:
Osobiście po kilku dniach stwierdziłem, że 50" z 2 metrów to... może być mało: gdyby nie ceny, to myślałbym nad 60".:D

I nie boli Cię szyja od ciągłego "rozgladania" sie po ekranie ??? Dostaniesz "oczopląsu" w bliższej lub dalszej przyszłości.
Moim zdaniem oglądanie TV 50" z odległości 2m to katowanie siebie samego.

Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka.:)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Też tak sądzę. Można tak obejrzeć powiedzmy film, ale codzienne oglądanie telewizji już nie bardzo sobie wyobrażam.

ArtS :)
 

radosuaf

New member
Bez reklam
acton777 - w Euro Pan mi powiedział, że inaczej nie mogą i już... Jak się spytałem, czy by nie mogli chociaż normalnego DVD puścić, powiedział, że nie mają (sic!), a nawet gdyby mieli, to nie mogą :???:. Tłoku specjalnego nie było, jedna Pani była nawet chętna do pomocy, ale średnio zorientowana. Pan kiedy się dowiedział, że mam kablówkę cyfrową, namiawiał mnie na LCD, uzasadniając, że "plazma to do sygnałów analogowych", jak mu uściśliłem, że sygnał i tak idzie Euro, więc analogowo, uznał, że on "by się kłócił", ale po argumencie, że cyfrowo to Component albo HDMI chyba skapitulował. Ogólnie za wiele nie zdziałałem. Za to w MM Pan mi powiedział, że "inny sygnał to by im musiał Panasonic zapewnić". Aha :???:.

ArtS007 - dzięki, więc 42" :D.
 

mower

New member
PWK napisał:
A to nie są czasami te same budy??
Zapewniam, ze roznica w jakosci uzytych materialow obudowy i pilota pomiedzy PV8 a PV80 jest znaczaca,
np. przyciski w pilocie PV80 dzialaja na mikrostykach i sa plastikowe, grafitowy metalik przedniej scianki a w PV8 zwykle ruszajace sie gumowe, czarny matowy plastik przedniej scianki. Poprostu widac jakosc wykonania. Ale to nie jest nowosc,
wiekszosc producentow tak robi w wyzszych modelach.
 

jashi

New member
opcio napisał:
37PV80 z Cyfrowym Polsatem, wszystko pięknie. Gorąco polecam, jakość bez najmniejszych zastrzeżeń.

Ja też używam takiej kombinacji i obraz w HD robi wrażenie. np Piraci z karaibów na HBO HD to bajka.
Po 3 tygodniach mogę śmiało powiedzieć warto było. Nie rozczarował mnie.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
radosuaf napisał:
[...] Pan kiedy się dowiedział, że mam kablówkę cyfrową, namiawiał mnie na LCD, uzasadniając, że "plazma to do sygnałów analogowych", jak mu uściśliłem, że sygnał i tak idzie Euro, więc analogowo, uznał, że on "by się kłócił", ale po argumencie, że cyfrowo to Component albo HDMI chyba skapitulował.
Zależy, jak na to spojrzysz. Częściowo muszę sprzedawcy przyznać rację, ponieważ miał zapewne na myśli fakt, że sygnał jest przesyłany do tunera w sposób cyfrowy. Konwersja na analog przy wyjściu na Scart nie wprowadza zakłóceń takich, jak naziemny lub satelitarny przekaz analogowy. Wpływ złącza analogowego jest tu mało istotny. Co najwyżej traci się trochę na podwójnej konwersji. Jednak natura sygnału źródłowego pozostaje cyfrowa.

ArtS :)
 

motobartcompany

New member
W końcu zamówiłem 42 PV80. To będzie moja 3 plazma. PV70, PV700, PV80.

Niedługo zdam relacje z porównania ze starszym PV700.

Chciałbym, żeby nowa plazma zaskoczyła mnie jakością obrazu. Od jakiegoś czasu mam chyba najlepszy sygnał jaki na dzien dzisiejszy można zapodać - ps3 i nbox.

Myśle, że za kilka dni opisze wszystko, bez nie potrzebnych emocji. Na pewno wymienie wszystkie wady;)
 

smalec

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

na 100% zaskoczy cię jakość obrazu (oczywiście pozytywnie). W pazdzierniku kupiłem 42pv700 i grał znakomicie (gra do dziś), wczoraj nabyłem 42px80. Miłe zaskoczenie jakością obrazu zaraz po podłaczeniu. Obraz jest znacznie wyraźniejszy (ostrzejszy).

miłego kupowania ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
zakupy

No Panowie / i Panie oczywiście/ po dokładnym zapoznaniu się z opiniami na forum zamówiłem dzisiaj Panasa TH-42PV80 do tego przewód Bandridge BVL1001 HDMI 1. Odległość z której będę oglądał w/w TV to około 3m / raz trochę więcej, raz ciut mniej zależy gdzie usiądę / . Mam nadzieję, że się nie zwiodę na tym telewizorze - obecnie mam Philipsa CRT 32' do tego DTV MM..... teraz pozostało czekać na kuriera!!! / telewizor za 3050zł + przesyłka 59zł/
 

mower

New member
Wlasnie zamowilem kuriera. Zwracam 37PV80. Niestety wada wystepuje caly czas a oprocz tego to dzwonienie z tylu obudowy:(
Mam nadzieje ze nowy bedzie pozbawiony tych wad, bo tv jest swietny no moze poza tym cholernym skalowaniem.
Ale to jest przeciez 16:9 a nie 4:3 i ostatecznie kwestia przyzwyczajenia;)
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Jakie problemy ze skalowaniem?! Dla mnie formatowanie 4:3 to jedna z ważniejszych funkcji...
Ja rozumiem, da się ustawić standardowy obraz 4:3 z tymi szarymi paskami po bokach albo robić zoom jak leci program 16:9 nie anamorficznie? Inne tryby mnie w sumie nie interesują...
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
zniekształcenia

ArtS007 napisał:
No niestety, jeśli chcemy mieć cały obraz 4:3 na ekranie 16:9, to zniekształcenia geometrii muszą być.

ArtS :)
ArtS czy mógłbyś powiedzieć czy te zniekształcenia są znaczne, czy do zaakceptowania? I jak najlepiej ustawić obraz 16:9, czy auto?
 
Do góry