Panasonic 32lx700

ortax360

New member
Witam

Niestety , ale lx700 nie nagrywa na karte SD TAK JAK LX500/LX600 -Dlaczego ? Pewnie koszta lcd jest znacznie tanszy od lx600.

Raczej slot karty jest inny niz w lx600.

pozdrawiam.
 

darcun

New member
Bez reklam
ortax360 napisał:
LX700 nie miałem mam lx70 - ZDECYDOWNIE JAKOSC OBRAZU JEST PO STRONIE 32lx70/700.

Pozdrawiam.
Witam! Wrócisz do LX 70/700. To było do przewidzenia. .Jesteś w gorącej wodzie kąpany.Pamiętaj,że twoje poczynania obserwują zainteresowani zakupem Panasonic LX70/700. No to już chyba czas abyś skupił całą swoją uwagę na tych telewizorach.Pozdrawiam!:roll:.
 

SlawekR

New member
ortax360 napisał:
LX700 nie miałem mam lx70 - ZDECYDOWNIE JAKOSC OBRAZU JEST PO STRONIE 32lx70/700.

Pozdrawiam.

Ortax, post widzę z dzisiaj, czyżbyś już wyleczył się z Sony? :). Wróciłeś do pierwotnej wersji, czyli do Panasonica?!
 

ortax360

New member
Przyznaje wracam do Panasonica LX700 stara miłosc nie rdzewieje :)

Sony d3000 jest bardzo dobrym lcd ma bardzo wiele zalet ,ale smuzy niestety .


Pozdrawiam .
 

SlawekR

New member
ortax360 napisał:
Przyznaje wracam do Panasonica LX700 stara miłosc nie rdzewieje :)

Sony d3000 jest bardzo dobrym lcd ma bardzo wiele zalet ,ale smuzy niestety .


Pozdrawiam .
A dlaczego to widać,to już odpisałem w wątku Sony, więc tam sobie poczytaj, nie ma się co tutaj powtarzać.

Widzę że jesteś bardzo emocjonalnie nastawiony do tych TV :D, może do pełni szczęścia dostaniesz ode mnie mały bonusik w postaci przydatnej kombinacji klawiszy, na priva. ;)
 
Ostatnia edycja:

SlawekR

New member
ortax360 napisał:
To masz serwisówke do lx70? :)

Nie no, skąd bym mógł mieć :grin:.

ortax360 napisał:
Przyciemniałes lampe ?

Jakby to powiedzieć... W trybie kinowym należy rozjaśnić lampę, za to zjechać nastawami kontrastu i jasności. Efekt jest rewelacyjny jak dla mnie.

ortax360 napisał:
mozna pozbyc sie twgo ciepłego zabarwienia?
pozdrawiam

Przy okazji tych drobnych zabiegów, ciepłe zabarwienie samo znika :).

Obraz robi się bliższy temu z innych TV, takich jak Sony czy też Sharp. Kolor zyskuje na głębi, może nieco na agresywności, takiej drapieżności znanej z innych dobrych TV, ogólnie jest super jak dla mnie. Także postrzeganie poziomu czerni i kontrastu ulega poprawie w moim odczuciu.

Pozdrawiam
Sławek
 

ortax360

New member
( Jakby to powiedzieć... W trybie kinowym należy rozjaśnić lampę, za to zjechać nastawami kontrastu i jasności. Efekt jest rewelacyjny jak dla mnie. )

Rozjasnic lampe ? jak ? przeciez lx70 nie ma regukacji podswietlenia .
 

darcun

New member
Bez reklam
pytanie do Ortax360

Witam!Wszystkim kojarzysz się jako fan f-my Panasonic.Ostatnia Twoja decyzja to powrót do LX700.Moje pytanie: czy nigdy nie przymierzałeś się do zakupu plazmy m-ki Panasonic 37"? Czy o wyborze LCD decydowało mniejsze zużycie energii,czy nie występowanie w lcd na monitorze śladów/wypaleń/ np. po logo? Gdybyś mógł, to w kilku zdaniach wypowiedz sę na ten temat.Pytam o to,ponieważ sam przymierzam się do LX70P lub LX700./raczejLX700/.Ale ze zwykłej ciekawości chciałbym poszerzyć swoją wiedzę /ciekawość/ o w/w plazmę.Reasumując liczę na Twoją odpowiedź.Pozdrawiam!
 

ortax360

New member
Witam

Przemyslałem i postanowiłem , ze Sonego 32d3000 zostawiam ze wzgledu na czern , set-up i kolory sa bardzo dobre .

Sprzedam 32lx70 i kupie lx700 ( lepszy dzwiek i ładniej wyglada lx700 )

Co do Plazmy Panasonica - Mam 42pv70 . Do gier nie nadaje sie wcale .

Czy jestem fanem Panasonica - ODP : Nie - Po rostu robi bardzo dobre lcd .

Co do wyboru lcd- nic nie decydowało poza obrazem oczywiscie , ktory bardziej nadaje sie do grania niz plazma.

ps : miałe juz kilkanascie lcd - Toshiby , Sharpy,JVC , itd.

Panasonic zawsze wyswietlał obraz lepiej - wiecej detali , mniejsze katy , brak smuzenia .


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

darcun

New member
Bez reklam
ortax360 napisał:
Witam

Przemyslałem i postanowiłem , ze Sonego 32d3000 zostawiam ze wzgledu na czern , set-up i kolory sa bardzo dobre .

Sprzedam 32lx70 i kupie lx700 .

Co do Plazmy Panasonica - Mam 42pv70 . Do gier nie nadaje sie wcale .

Czy jestem fanem Panasonica - ODP : Nie - Po rostu robi bardzo dobre lcd .

Co do wyboru lcd- nic nie decydowało poza obrazem oczywiscie , ktory bardziej nadaje sie do grania niz plazma.

ps : miałe juz kilkanascie lcd - Toshiby , Sharpy,JVC , itd.

Panasonic zawsze wyswietlał obraz lepiej - wiecej detali , mniejsze katy , brak smuzenia .


Pozdrawiam
Serdeczne dzięki za konkretną i szybką odpowiedź.
 

km1963

New member
Bez reklam
cavarr napisał:
panowie gdzie można kupic ten TV - Panasonic TX-32LX700P, dzwonie i dzwonie i nigdzie nie mają :(
dobrze by było gdyby sklep był z okolic Warszawy

Witam :smile:

Miałem ten sam problem ale KIKI ( wielkie dzięki ) pomógł mi go rozwiązać
Od wczoraj mam ten TV
Do zwrócenia uwagi na ten model skłoniły mnie pozytywne opinie na forach usera SlawekR (uznanie podwójne;) i chyba nie tylko moje i nie tylko w wielkopolsce czy pomorzu;) za tak precyzyjne opisanie własnych wrażeń z użytkowania )
Spojrzenie " organoleptyczne " na różnych sygnałach i mogę potwierdzić opinie poprzedników ten TV Panasonica to (oczywiście przy tym rozmiarze) najlepszy stosunek jakości do ceny patrząc na sygnał SD HD i DVD ( konsoli nie podłączyłem na razie brak kabelka )

Technologia 100 Hz "poprawia"("naprawia") nawet gorszej jakości sygnały SD i porównuję ten efekt z bardzo dobrej jakości obrazem z LCD Sharpa XD1 którego mam i uważałem do tej pory za najlepiej radzący sobie TV z tym sygnałem ( też mnie ciekawi jak nowe modele XL1 i HD1 z tą technologią będą wyświetlać obraz :eek: )

ale w HD Sharpik jest nie do pokonania :grin: ( tu jest głębia i " trzeci wymiar ")

Nie wiem czy można jeszcze coś dopisać do tak szczegółowo opisanych wrażeń ale gdyby pojawiły się pytania chętnie odpowiem
Pozdrawiam
 

karoo

New member
Chciałbym się dowiedzieć czy sygnał z Cyfrowego Polsatu na tym TV
będzie lepszy niż sygnał analogowy ze zwykłej anteny na TV CRT Daewoo 29"100hz?

A czy odległość 2- 2,5 m będzie dobra do takiego tv(przy cyfrowym polsacie)
oczy nie będą się męczyć po np 3h?

Z góry dziękuję!
 

SlawekR

New member
km1963 napisał:
Witam :smile:

Miałem ten sam problem ale KIKI ( wielkie dzięki ) pomógł mi go rozwiązać
Od wczoraj mam ten TV
Do zwrócenia uwagi na ten model skłoniły mnie pozytywne opinie na forach usera SlawekR (uznanie podwójne;) i chyba nie tylko moje i nie tylko w wielkopolsce czy pomorzu;) za tak precyzyjne opisanie własnych wrażeń z użytkowania )
Spojrzenie " organoleptyczne " na różnych sygnałach i mogę potwierdzić opinie poprzedników ten TV Panasonica to (oczywiście przy tym rozmiarze) najlepszy stosunek jakości do ceny patrząc na sygnał SD HD i DVD ( konsoli nie podłączyłem na razie brak kabelka )

Technologia 100 Hz "poprawia"("naprawia") nawet gorszej jakości sygnały SD i porównuję ten efekt z bardzo dobrej jakości obrazem z LCD Sharpa XD1 którego mam i uważałem do tej pory za najlepiej radzący sobie TV z tym sygnałem ( też mnie ciekawi jak nowe modele XL1 i HD1 z tą technologią będą wyświetlać obraz :eek: )

ale w HD Sharpik jest nie do pokonania :grin: ( tu jest głębia i " trzeci wymiar ")

Nie wiem czy można jeszcze coś dopisać do tak szczegółowo opisanych wrażeń ale gdyby pojawiły się pytania chętnie odpowiem
Pozdrawiam
A jeszcze nie ruszałeś regulacji mocy lamp, dostępnej w menu serwisowym. Może być jeszcze lepiej :D. Pojawia się cytowana głębia i trzeci wymiar. A faktem jest, że w standardowo dostępnych trybach, obraz jest raczej stonowany i spokojny.

Nie jest źle, ale brak mu właśnie takiego "mocnego uderzenia" jeśli chodzi kolory i kontrast. Podświetlenie ustawione na coś jak w standardowym trybie dynamicznym, tylko bez tych dynamicznych dodatków i moim zdaniem jest jeszcze przyjemniej.

Niestety wymaga to wizyty w menu serwisowym, a nie każdy to lubi. Panasonic z niewiadomych względów nie dał regulacji mocy lamp w menu głównym i należy to napiętnować. Żeby było zabawniej, w wersji amerykańskiej tego TV jest taka opcja, dostępna bezpośrednio w menu użytkownika. No ale to Ameryka.... a nie Polska :(.
 

dasiu

New member
Witam. Skacze z frum sony na sharpa i wracam z powrotem do panasonica. I nie wiem co mam kupić kołomyja w głowie. Czy ktoś w końcu porówna te telewizory i jeszcze jedno mam pytanie nie wiem czy nie doczytałem ale czym się różni tv panasonic lx70 od lx700 prócz oczywiście ceny.
 

SlawekR

New member
dasiu napisał:
Witam. Skacze z frum sony na sharpa i wracam z powrotem do panasonica. I nie wiem co mam kupić kołomyja w głowie. Czy ktoś w końcu porówna te telewizory i jeszcze jedno mam pytanie nie wiem czy nie doczytałem ale czym się różni tv panasonic lx70 od lx700 prócz oczywiście ceny.
Pod względem obrazu to ten sam telewizor. Różnią się dźwiękiem, a i jeszcze LX700 ma zdaje się czytnik kart pamięci. No i ceną oczywiście się różnią, ale to już wiesz :D.

Co do porównania, to takie bardzo skrótowe, albo i nie całkiem aż tak skrótowe ;), oparte o moje własne odczucia zapodałem już w wątku o Sharpie, może poszukaj dokładniej.
 

km1963

New member
Bez reklam
dasiu napisał:
Witam. Skacze z frum sony na sharpa i wracam z powrotem do panasonica. I nie wiem co mam kupić kołomyja w głowie. Czy ktoś w końcu porówna te telewizory i jeszcze jedno mam pytanie nie wiem czy nie doczytałem ale czym się różni tv panasonic lx70 od lx700 prócz oczywiście ceny.

Witam
Ok może nie wszyscy mają czas czytać cały wątek ;) i specyfikacje:grin:

różnice pomiędzy lx 700 a lx 70p

trzy wejścia HDMI w tym jedno z przodu ( pod klapką ) - dwa z tyłu
zestawy głośnikowe z boko TV:niskotonowy*2 , wysokotonowy *2 , 20W (2,5W+7,5W)*2 SRS TruSurround XT - jedno drożne , dwu głośnikowe20 W (10W*2) pod ekranem
Gniazdo kart pamięci SD - brak

oraz element na który najczęściej zwracają uwagę Nasze Panie:D

kolor obudowy czarny mat noga czrna - czarny mat ze srebrną ( alumniową ) obramówką na srebrnej nodze

Pozdrawiam
 

dasiu

New member
Dzięki za odpowiedż. Teraz proszę was o podpowiedż jaki kupić panasa sharpa czy sony gry mnie nie interesują sygnał na razie z kablówki potem polsat albo enka i oczywiście dvd czytając fora każdy z tych tv ma jakąś wadę [wiadomo nie ma ideału] ale może ktoś doświadczył te telewizory w akcji. P.S. Sharpa biorę jako ostatni tv pod uwagę z powodu piano obudowy [tak jak napisał km 1963 obudowa na którą zwracają nasze Panie ] ale jeżeli sharp będzie lepszy od reszty to może przekonam swoją połówkę na zakup tego tv . Z góry dzięki za podpowiedzi​
 
Do góry