Panasonic 32lx700

km1963

New member
Bez reklam
dasiu napisał:
Dzięki za odpowiedż. Teraz proszę was o podpowiedż jaki kupić panasa sharpa czy sony gry mnie nie interesują sygnał na razie z kablówki potem polsat albo enka i oczywiście dvd czytając fora każdy z tych tv ma jakąś wadę [wiadomo nie ma ideału] ale może ktoś doświadczył te telewizory w akcji. P.S. Sharpa biorę jako ostatni tv pod uwagę z powodu piano obudowy [tak jak napisał km 1963 obudowa na którą zwracają nasze Panie ] ale jeżeli sharp będzie lepszy od reszty to może przekonam swoją połówkę na zakup tego tv . Z góry dzięki za podpowiedzi​

Witam
podpowiedzi to jedno a własne decyzje w oparciu o testy to najlepsze rozwiązanie ( o ile jest to możliwe powinny być przeprowadzone osobiście i jeśli tylko bazujemy na " efektach" puszczanego sygnału i "nastawień firmowych " nie do końca pokazujących możliwości TV to możemy i chyba napewno popełnimy błąd )
Nasze Twoje wrażenia powinny się opierać o analizę kliku rodzajów sygnału nagranego na np. n-box rekorderze , laptopie materiałów typ SD Divx HD

Pozdrawiam i życzę tylko trafnych decyzji:)
 

Gapa73

New member
Witam.
Około dwóch tygodni temu kupiłem Panasonic 32lx700. Zakup poprzedzony był blisko trzymiesięcznym rozeznaniem rynku i wnikliwym czytaniem opinii Forumowiczów ( w temacie tv lcd jestem delikatnie mówiąc początkujący i opinie te bardzo mi pomogły). Zatem napiszę krótko: jestem baaardzo zadowolony z wyboru. Obraz, dźwięk, wygląd (bez wchodzenia w szczegóły techniczne) - to naprawdę najwyższy poziom. Po podłaczeniu dtv Multimedia (po HDMI) wrażenia są jeszcze ciekawsze. Polecam.
 

danthe

New member
Funkcja Multi-window w LX700

Witam. Nowy na forum, czytelnik forum od kilku miesiecy. Od soboty jestem szczęśliwym posiadaczem LX700 (kupiony w akcji MM bez VAT). Wszystko byłoby super, gdyby nie funkcja Multi-window.
Czy ktoś moze mi pomóc i wyjaśnić o co chodzi?
Do TV podłączyłem scartem CYFRĘ (AV1) i po komponencie kino domowe.
O ile przy ustawieniach fabrycznych mogłem podglądać oglądając TVP1 z antenty naziemnej np. co dzieje się na TVN z Cyfry (czyli okienko podglądu na aktywne źródło AV1), o tyle po wyjściu i wejściu ponownym w funkcję multi-window, okienko podglądu przełącza się na źródło AV3 (czyli czarny ekranik, bo tam nic nie jest podłączone) i tak już zostaje. Przeprowadziłem pełny reset wszystkich ustawień i wtedy znowu pierwsze kliknięcie wszystko chodzi i lata, po wyjściu i ponownym wejściu klapa: źródło do podglądu AV3- czyli nic????
O co chodzi? Mam 7 dni na sprawdzenie sprzętu, więc chciałbym wiedzieć czy jest to kwestia tego, że nie moge mieć wpiętego Componenta (ale wcale go nie chcę podglądać), i bez tego podgląd będzie działał, czy jest to kwestia zmiany softu, ustawień, błąd fabryczny modelu???
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
danthe
 

Gapa73

New member
Miałem podobny problem. Mam podłączony po HDMI dekoder MM. Obraz po tym przewodzie może byc nadawany w PIP wyłącznie jako obraz podstawowy (czyli z dźwiękiem). Nie mogłem zestawic tego z jednoczesnym oglądaniem innego kanału tv. Ale udało się...
Spróbuj tak :
- wybierz źródło obrazu, które ma być docelowo obrazem dodatkowym (tzn. bez dźwięku),
- uruchom "multiwindow" - obraz będzie nadawany w oknie dodatkowym (np. małe okno w prawym dolny rogu tv),
- przyciskiem AV (na pilocie) wybierz źródło obrazu podstawowego np. po componecie.
Powinno zadziałać. Jeśli nie to sprawdź etykiety żródeł (menu ustawienia) w tv, a następnie sprawdź wszystkie możliwe ustawienia podłączonego sprzętu w trybie "multiwindow".
Sztuczka polega na tym, aby zauważyć zmiany w trybie "multiwindow" (po naciśnięciu niebieskiego przycisku - na pilocie) pomiędzy obrazem głównym a dodatkowym (przejścia np. od tv do av1, od av2 do av3, itd.).
Powodzenia.
 

danthe

New member
Wybieranie źródła podglądu w funkcji multi-window

Gapa73 napisał:
Miałem podobny problem. Mam podłączony po HDMI dekoder MM. Obraz po tym przewodzie może byc nadawany w PIP wyłącznie jako obraz podstawowy (czyli z dźwiękiem). Nie mogłem zestawic tego z jednoczesnym oglądaniem innego kanału tv. Ale udało się...
Spróbuj tak :
- wybierz źródło obrazu, które ma być docelowo obrazem dodatkowym (tzn. bez dźwięku),
- uruchom "multiwindow" - obraz będzie nadawany w oknie dodatkowym (np. małe okno w prawym dolny rogu tv),
- przyciskiem AV (na pilocie) wybierz źródło obrazu podstawowego np. po componecie.
Powinno zadziałać. Jeśli nie to sprawdź etykiety żródeł (menu ustawienia) w tv, a następnie sprawdź wszystkie możliwe ustawienia podłączonego sprzętu w trybie "multiwindow".
Sztuczka polega na tym, aby zauważyć zmiany w trybie "multiwindow" (po naciśnięciu niebieskiego przycisku - na pilocie) pomiędzy obrazem głównym a dodatkowym (przejścia np. od tv do av1, od av2 do av3, itd.).
Powodzenia.

No właśnie tu cały pies jest pogrzebany - dopóki nie zamienię obrazów (po resecie do ustawień fabrycznych) jest OK, tzn. np. zródło główne (z dźwiękiem np. TVP1 z anteny naziemnej), źródło podglądu AV1 (Cyfra). Ale po zamianie żródło podglądu przestawia się na kolejne z rzędu (czyli w tym przypadku AV2). Kolejne jest AV3 i tak już zostaje. Czy można zmieniać samemu źrodło podglądu i jak to zrobic. W serwisie powiedziano mi że zielonym przyciskiem pilota mozna zmienić będąc w trybie multi-window, ale u mnie brak reakcji. Niebieski zamienia mi źródła i wtedy automatycznie ustawia się zrodło na kolejne z listy AV (nie mam pojęcia dlaczego). Czy trzeba zamieniać niebieskim do bólu az uzyska się chciane zrodło podglądu czy trzeba cos zmieniac w nazwach etykiet, dezaktywować je (jako pomiń)?
Tu sie Panas nie popisał - powinno to wszystko gładko chodzic bez większej filozofii!
danthe
 

danthe

New member
Opanowałem sztukę zmiany źródła podglądu w LX700

Dzięki informacjom i podpowiedziom kolegi z forum (jak wyżej) :eek:k: udało mi się opanować nieoczywistą i nie wynikającą z instrukcji :roll: sztukę zmiany źródła podglądu w funkcji multi-window. Diabeł ukrył się pod niebieskim przyciskiem telegazety. Trzeba się trochę nagimnastykować palcem na pilocie aby uzyskać docelowy efekt. Wielkie dzięki za pomoc.
danthe
 

bobik007

New member
Bez reklam
panowie prawie 19 stron teamtu i wogóle osobistych odczuć co do telewizora, nabywcy wyżej wymienionego pochwalcie albo pożalcie się trochę...
 

pietrzkt

New member
Jaką można wyświetlić rozdzielczość na TX-32LX70 po podłączeniu przez d-sub. Wydawało by się że taką jak nominalna lcd, ale gdzieś przeczytałem że nie. Podobno jest to jakieś skompresowane WXGA. Pytanie kieruję do posiadaczy. Czy ktoś mógłby mi to sprawdzić?

Już go miałem zamówić a tu taki zonk.
 

SlawekR

New member
pietrzkt napisał:
Jaką można wyświetlić rozdzielczość na TX-32LX70 po podłączeniu przez d-sub. Wydawało by się że taką jak nominalna lcd, ale gdzieś przeczytałem że nie. Podobno jest to jakieś skompresowane WXGA. Pytanie kieruję do posiadaczy. Czy ktoś mógłby mi to sprawdzić?

Już go miałem zamówić a tu taki zonk.

Nominalną rozdzielczość matrycy, czyli 1:1 piksel w piksel.

Przestańcie już z tym "skompresowanym" WXGA. Takie bzdury biorą się stąd, iż ktoś zamiast sprawdzić, zacytował tylko źle przetłumaczone foldery reklamowe :D. Później rodzą się niepotrzebne wątpliwości u innych, jak zresztą widać wyżej ....

Co to wogóle ma być to skompresowane WXGA. Cóż to za dziki twór.
 

bobik007

New member
Bez reklam
możecie mi poradzić jaki tv wybrać??rozmyślam między 37pv70 a 32lx700, tv będę używał przede wszytskim do oglądania (jutro kupuję ferdka 8800 pod c+),dvd, czasem podpiąć kompa, może playstation 2, obydwa mam w domu, jeden muszę zwrócić zastanawiam się który, wiem że ciężko konkretnie poradzić, ale proszę o jakieś sugestie...
 

SlawekR

New member
bobik007 napisał:
możecie mi poradzić jaki tv wybrać??rozmyślam między 37pv70 a 32lx700, tv będę używał przede wszytskim do oglądania (jutro kupuję ferdka 8800 pod c+),dvd, czasem podpiąć kompa, może playstation 2, obydwa mam w domu, jeden muszę zwrócić zastanawiam się który, wiem że ciężko konkretnie poradzić, ale proszę o jakieś sugestie...

Kurcze, obydwa masz w domu i jeszcze na forum pytasz o zdanie innych, przeginasz chłopie normalnie :D. Też bym tak chciał wybierać telewizory...

Wybierz ten, z którego obraz bardziej Ci się podoba i tyle. Ty będziesz to później oglądał, więc decyzja też musi być Twoja.
 

bobik007

New member
Bez reklam
Slawek, co racja to racja :) właśnie zakupiłem ferdka 8800 i siadam do testów, podłącze pod oba tv, poźniej zobaczę jak to wygląda pod playstation 2, komputerem, dvd po componencie i hdmi. wczoraj trochę testowałem 37pv70, obraz na hd, szczególnie NGHD na cyfrze pięknie świeci,zobaczymy co pokaże lx700 :) dzisiaj testów ciąg dalszy, relację zdam wieczorem...
 

bobik007

New member
Bez reklam
decyzja zapadła, w domu zostaje 32lx700, tv bardzo dobrze radzi sobie z sygnałem sd, oczywiście wszystko też zależy od kanału na jakim oglądam, ale i tak jest bardzo dobrze, najlepiej na tvn-ach, po podłączeniu do kompa też jest ciekawie, ale poezja dla oczu zaczyna się na kanałach hd, National Geografic HD to mistrzostwo świata, C+ film też niczego sobie, telewizor rewelacyjnie odzwierciedla kolory, nie istnieje praktycznie coś takiego jak kąt oglądania, podłączyłem oba tv jednocześnie 32lx700 i 37pv70, i w moim odczuciu lx700 gra dużo lepiej, na kanałach sd wielkiej różnicy nie widać (ale i tak jest) to na kanałach HD już różnica jest znacząca (oczywiście na korzyść lx700), jak dla mnie był to strzał w dziesiątkę i cieszę się, że miałem możliwość przetestowania obu tv w domu, polecam niezdecydowanym i zaznaczam,że to co opisałem to moje osobiste odczucia, pozdrawiam...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czym i jak podłączyłeś jednocześnie obydwa modele do tunera?
Porównywałeś telewizory wieczorem czy w dzień ?
Z jakiej odległości oglądałeś?
Czy widziałeś np. mecz pilki nożnej TVP1?
 

bobik007

New member
Bez reklam
tuner ferdek 8800, podłączony z plazmą componentem z lcd po hdmi, biel nieporównanie lepsza na lcd, czerń minimalnie lepsza na plaźmie, test w dzień i wieczorem, wczoraj na lx700 oglądałem mecz na Tvp2 Polska-Argentyna i było dobrze, odległość od tv jakieś 2-2,5 m, kiki a czemu pytasz wogóle ??:D
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Witam :

Pytanie -- czy ktos z posiadaczy lx700 -- zmieniał podswietlenie matrycy -?
Jezeli tak to na jaką wartosc ?.

Ja zmieniłem z 276 na 200 i jest troszke lepiej , oczywiscie chodzi o
czarny kolor .

Pod wzgledem poziomu czerni niestety , ale Sony D3000 deklasuje Panasonica .

pozdrawiam
 

ortax360

New member
Teraz bedzie najlepsze :

Mam dwa lcd Panasonic 32lx70 i 32lxd700 .

I do tej pory myslałem , ze lxd700 i lx70 to te same lcd jezeli chodzi o obraz .

Po 1 . LXD700 bardziej i szybiej reaguje na zmiane oswietlenia w trybie AUTO , nie wiem czy to jest wina softu czy moze czujnika .
W lx 70 jest matowy natomiast w lxd700 jest przezroczysty i wyzej umieszczony .

2. kolor biały to biały na lxd700 w lx70 juz nie jest taki biały .
3. Matryca jest podswietlona idealnie w lx70 sa ciemne rogi ( wina mojedgo egzemplaza).

Jak stoja obok siebie na tych samych ustawieniach :

LXD700 wyswietla obraz bardziej kontrastowy z wieksza głebia i nie ma tak ciepłego kolory jak lx70.

Sprwadziłem ustawienia w trybie serwisowym : sa takie same .

Wiec moze lx70 ma inna matryce - tez ips alfa ,ale inna . lub wina lezy po stronie softu

pozdrawiam
 

SlawekR

New member
ortax360 napisał:
Teraz bedzie najlepsze :

Mam dwa lcd Panasonic 32lx70 i 32lxd700 .

I do tej pory myslałem , ze lxd700 i lx70 to te same lcd jezeli chodzi o obraz .

Po 1 . LXD700 bardziej i szybiej reaguje na zmiane oswietlenia w trybie AUTO , nie wiem czy to jest wina softu czy moze czujnika .
W lx 70 jest matowy natomiast w lxd700 jest przezroczysty i wyzej umieszczony .

2. kolor biały to biały na lxd700 w lx70 juz nie jest taki biały .
3. Matryca jest podswietlona idealnie w lx70 sa ciemne rogi ( wina mojedgo egzemplaza).

Jak stoja obok siebie na tych samych ustawieniach :

LXD700 wyswietla obraz bardziej kontrastowy z wieksza głebia i nie ma tak ciepłego kolory jak lx70.

Sprwadziłem ustawienia w trybie serwisowym : sa takie same .

Wiec moze lx70 ma inna matryce - tez ips alfa ,ale inna . lub wina lezy po stronie softu

pozdrawiam

Ortax, to co opisujesz to różnica w podświetleniu matrycy, wiem że wartości liczbowe w menu serwisowym są takie same, ale te matryce mają po prostu inny poziom wyjściowy podświetlenia, stąd różnica rzeczywista.

Jeśli chcesz dociągnąć LX70 do tamtego to zwiększ podświetlenie, a zmniejsz kontrast i jasność. Może to brzmi dziwnie co napisałem, bo wszyscy myślą że trzeba zmniejszyć a nie zwiększyć, ale zaufaj mi w tym przypadku i sprawdź :).

Obraz całościowy to nie tylko podświetlenie matrycy, ale sumaryczna wartość wszystkich parametrów, dlatego zwiększenie podświetlenia, a zmniejszenie pozstałych opcji w celu skompensowania, może dać nieoczekiwane i całkiem dobre efekty. Uzyskasz całkiem nowe spojrzenie na Panasa, nawet w porównaniu do Sony :D. Przy okazji wyrówna się poziom bieli i balans tonalny, zniknie uczucie "przecieplenia" kolorów.
 
Do góry