Onkyo TX-RZ830. W końcu 7.1.4 (11.1)!

aris5

New member
Sprawa wyszła tak że zrezygnowałem z amplitunera i mam kolumny a teraz szukam wzmacniacza.Czy jest coś co polecacie?:popcorn:
 

aris5

New member
Popełniłem czeski błąd.Kupiłem onkio z dwoma kolumnami za 11tys.po czym kapłem się że do kina to nie zestaw a do stereo tym bardziej.Dodatkowo to ja jednak stawiam na stereo.Liczy się muza z cd+muza z tv.Nie filmy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na początek kup minimum centralny, resztę z czasem dokupisz.

Heniu, chyba coś Ci się pomylyłłło ; ) i miałeś na myśli, kup na początek surroundy, co by zakosztować już jakiś efektów zwanych surround, a central później, bo ten "uzyskasz" - jako tako, tymczasem mixując fronty ; )

No, ale nie ma tematu, bo autorowi wątku też się coś pomylyłłło jak widać :D
 

aris5

New member
Dokupiłem do tych kolumn cambridge cxa 80 ale dupy nie urwało.Kable za tys.nic nie pomogły.Muza z kabla do laptopa i z yt.Czegoś brakuje-jakby sopranów.Nie ma cyk cyk.

Pozdrawiam
 

blood_brothe

New member
Zwykłym kablem od drukarki:banned:
Spoko, to i tak nadto co oferuje jutub w kwestii jakości. Pytam, bo z doświadczenia wiem, że często ludzie podpinają przez gniazdo słuchawkowe i są zdziwieni, że słabo gra, a materiał z jutuba tylko to potęguje. Nie zakładam, że tak zrobiłeś, ale warto się upewnić, że to nie ten przypadek.

Ale rozumiem, ze skoro wydałeś trochę kasy na sprzęt, to upoważnia Cię do opryskliwości.
 

aris5

New member
Spoko, to i tak nadto co oferuje jutub w kwestii jakości. Pytam, bo z doświadczenia wiem, że często ludzie podpinają przez gniazdo słuchawkowe i są zdziwieni, że słabo gra, a materiał z jutuba tylko to potęguje. Nie zakładam, że tak zrobiłeś, ale warto się upewnić, że to nie ten przypadek.

Ale rozumiem, ze skoro wydałeś trochę kasy na sprzęt, to upoważnia Cię do opryskliwości.

Dzięki nie upoważnia.
Zakładam że ten sprzęt będzie na stałe podłączony do tv optycznym.To chyba najlepszy rodzaj podłączenia?
Co do muzyki to chciałbym słuchać podłączając się przez telefon i chyba kabel to najlepsze rozwiązanie ale przez jakie wejście podłączyć do wzmacniacza?
Jakość muzy z tidal czy w/wspomniany to pewnie dobra opcja.Muszę zainstalować w telefonie
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Dzięki nie upoważnia.
Zakładam że ten sprzęt będzie na stałe podłączony do tv optycznym.To chyba najlepszy rodzaj podłączenia?
Co do muzyki to chciałbym słuchać podłączając się przez telefon i chyba kabel to najlepsze rozwiązanie ale przez jakie wejście podłączyć do wzmacniacza?
Jakość muzy z tidal czy w/wspomniany to pewnie dobra opcja.Muszę zainstalować w telefonie

Wiesz co napisz co w końcu kupiłeś - ja już się gubię :lol:
Jak ampli RZ830 i Tannoyki X8f 2.0 i nie chcesz dalszej zobudowy to po co Ci ten ampli ?
Do stricte stereo można lepiej wybrac w tym budżecie - zresztą nie wykorzystasz możliwości Onkyo.
Co do podłaczenia - HDMI ARC do TV.
 

blood_brothe

New member
Dzięki nie upoważnia.
Zakładam że ten sprzęt będzie na stałe podłączony do tv optycznym.To chyba najlepszy rodzaj podłączenia?
Co do muzyki to chciałbym słuchać podłączając się przez telefon i chyba kabel to najlepsze rozwiązanie ale przez jakie wejście podłączyć do wzmacniacza?
Jakość muzy z tidal czy w/wspomniany to pewnie dobra opcja.Muszę zainstalować w telefonie


Jeśli Twój tv nie ma HDMI z ARC, to optyk będzie najlepszym rozwiązaniem. W kwestii telefonu to jednak, polecam streaming, czy bezpośrednio na ampli, czy na tv jeśli ma taką możliwość, zamiast kabla. Po pierwsze wygoda z braku kabla, po drugie jakość będzie lepsza. Nie wiem też jak Tidal, ale Spotify w wersji premium (płatnej) prócz braku reklam oferuje lepszą jakość audio. Zakładałbym, że z Tidalem jest analogicznie.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Dzięki nie upoważnia.
Zakładam że ten sprzęt będzie na stałe podłączony do tv optycznym.To chyba najlepszy rodzaj podłączenia?
Co do muzyki to chciałbym słuchać podłączając się przez telefon i chyba kabel to najlepsze rozwiązanie ale przez jakie wejście podłączyć do wzmacniacza?
Jakość muzy z tidal czy w/wspomniany to pewnie dobra opcja.Muszę zainstalować w telefonie

Jako player to ten amplituner był najlepszej jakości odtwarzaczem. Wcale po optyku nie jest najlepiej bo nie o kabel tu chodzi a o zwykle słabej jakości implementacje we wszelkich urządzeniach tego typu złącz.
 
Do góry