Onkyo TX-RZ830. W końcu 7.1.4 (11.1)!

BaracuSS

New member
Pisałem że sprawdzałem je po serwisie i że szumi już od poziomu 70. Poproszę o jakieś merytoryczne odpowiedz a nie odpowiadanie pytaniem na pytanie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Te szumy są w normie, teraz sprawdziłem drugi raz i faktycznie, delikatny szum jest od tej skali, a raczej jeszcze wyżej, ale to jest tak ciche, że wczoraj tego nie usłyszałem, widocznie załączony komp zagłuszył. Nie ma innej opcji.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zalezy jaka jakosc instalacji elektr w domu, transformatora we wzmacniaczu, czy siec zapchana energia bierna, windy, itp itd.

Sa DC blockery, specjalne listwy itp aby zmniejszyc problem.
 

Master-78

Member
DC block'ery to jedno, a szumy własne sprzętu to druga historia :)
Porównaj sobie poziomy szumów we wzmakach stereo ze średniej półki i potem w ampli :) W ampli zwykle są wyższe :) Nie ma co marudzić - o ile nie jest to szum jakiś strasznie duży, to przyjmij to za normę :)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Dokładnie, to zupełnie normalne w tej klasie sprzętu. Poziom zniekształceń rośnie wraz z poziomem mocy. Amplituner to urządzenie wewnętrznie "hałaśliwe" bo to all-in-one z różnymi układami wzajemnie się zakłócającymi.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
@BaracuSS
Z jakiej odległości to słyszysz? zrób test odłącz od amplitunera wszystko oprócz zasilania i kabli głośnikowych sprawdzisz w ten sposób czy nie ma pętli masy i czy to ona właśnie nie powoduje zwiększenia szumów.
 

didotom43

New member
Witam. Jestem nowy na forum i od grudnia mam 830-tkę. Moja przygoda nie zaczęła się kolorowo. Zakupiłem ją w komplecie z Klipschami 820f i wszystko było super, jak na początkującego byłem bardzo zadowolony. W międzyczasie bardzo spodobała mi się seria premiere Klipscha więc kupiłem RP-8000f które dałem na fronty a 820 z racji tego że nie opłaca ich się sprzedawać na surroundy. I tu zaczął się problem. Po ustawieniu w menu 4.1 usłyszałem pisk w głośnikami. Jedynie na Pure audio nie bylo. Poszły do serwisu i wymienili jakiś moduł. Podobno pechowo trafiłem. Dzisiaj odebrałem po naprawie i testując zauważyłem że głośniki szumią gdzieś od głośności 70 do 99 bez żadnego źródła czyli na całkowitej ciszy. Czy u was jest tak samo czy nie ma takiego szumu? Byłbym wdzięczny za odpowiedź bo już powoli żałuję zakupu......:?


to nie jest zła przygoda mi się zaczęła lepiej :)


https://youtu.be/RMEnv5BiDgA


trup od początku po podłaczeniu dziwnie się zachowywał, ale audiomix kraków wymienił od ręki,
co mnie bardzo zdziwiło, nawet nie odesłałe a już miałem drugi działający, support onkyo na facebooku też wykazał się naprawdę dużym wsparciem.


a powyżej 70 nigdy nie dawałem :)

dla mni te 70 to już mega moc na 11 głośnikach i 2 subach,



a szumy mam delikatne tylko na surroundach podłączonych do technicsa 2 kanałowego załączanego z wyjścia triggera RZ830tki.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Kto wogole sprawdza szumy wydobywajace sie z urzadzen audio bez zrodla dzwieku:D?
Mysle ze nie ma czym sie przejmowac ew. Kupic DC blockera tak jak mowil Lolo.


Pzdr
 

Henry

Active member
Bez reklam
Dokładnie, to zupełnie normalne w tej klasie sprzętu. Poziom zniekształceń rośnie wraz z poziomem mocy. Amplituner to urządzenie wewnętrznie "hałaśliwe" bo to all-in-one z różnymi układami wzajemnie się zakłócającymi.
To u mnie chyba coś zepsute bo ani z "gorszego" ampli Marantza ani ze wzmacniacza żadne szumy nie dochodzą, nawet przy odkręceniu na maksa ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Sa tacy, co mowia ze sluch slabnie na starosc ;)
Znasz to z autopsji, Staruszku? :D

Co w planach ?

Ja stawiam że Onkyo będzie :D
Raczej nie. Z Onkyo mi jakoś nie po drodze, choć teoretycznie mógłbym go czymś zasłonić :D
Na 99% Denek 4500, o ile do muzy ich sprzęt się kompletnie nie nadaje, to do kina jest ok, a i co ważne, cena nie zabija.
Ja potrzebuję coś do max 5.2.4 i tylko i wyłącznie filmów.
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Znasz to z autopsji, Staruszku? :D




Raczej nie. Z Onkyo mi jakoś nie po drodze, choć teoretycznie mógłbym go czymś zasłonić :D
Na 99% Denek 4500, o ile do muzy ich sprzęt się kompletnie nie nadaje, to do kina jest ok, a i co ważne, cena nie zabija.
Ja potrzebuję coś do max 5.2.4 i tylko i wyłącznie filmów.

Ten Denek to już może być do KD ale dlaczego od razu zasłaniać Onkyo ? :p:p:p aż tak brzydki nie jest chyba a dla mnie jego prostota była wręcz genialna i do tego w silverku prezentował się zacnie - lecz o gustach się nie rozmawia :D
Zresztą jeszcze dochodzi kwestia zgrania z klockami...
 
Do góry