Onkyo TX-RZ830. W końcu 7.1.4 (11.1)!

aris5

New member
Pytanie do szanownych...
Zaistalowałem spotify na telefonie i połączyłem się z telewizorem a z telewizora muzykavwyszła przez wzmacniacz.Czy taka forma łączności jest dobra?

Zainstalowałem spotify też na laptopie i połączyłem kablem od drukarki do wzmacniacza .Co ciekawe zgrało się to wszystko tak ,że muzyka z laptopa była sterowana z telefonu.Zdxieiłem się trochę ale czy poprzez takie połączenie są duże straty i cierpi na tym jakość?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Ściągnij apke Onkyo i z pozycji ampli steruj ze Spotyfi a najlepiej wykup za parę zł Tidal Master
Co ty z tym tidal master... Nie kazdy ma wade sluchu i wyłapie różnice...

Telefon ze spotify służy do wyboru utworu ktory ma grać poprzez ampli, chyba w ampli jest spotify? Spotify lepiej i latwiej się obsluguje czy to z Laptopa czy z poziomu tel. Ale to gra ampli podpiety do sieci. Nie kumam po co ci kable od drukarek, podpinanie tv po arc czy optyku... Sluchasz tv na ampli?? Masz netflixa itp?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Pytanie do szanownych...
Zaistalowałem spotify na telefonie i połączyłem się z telewizorem a z telewizora muzykavwyszła przez wzmacniacz.Czy taka forma łączności jest dobra?

Zainstalowałem spotify też na laptopie i połączyłem kablem od drukarki do wzmacniacza .Co ciekawe zgrało się to wszystko tak ,że muzyka z laptopa była sterowana z telefonu.Zdxieiłem się trochę ale czy poprzez takie połączenie są duże straty i cierpi na tym jakość?

Opcja
Aplikacja na telefonie stwruje aplikacja na TV. dzwiek wyslany za pomoca optyka do wzmacniacza/amplitunera (jaki model masz).

TAK - jest to bardzo dobre podlaczenie do stereo.

Ale najlepiej podlaczyc Amplituner z TV za pomoca kabla HDMI ARC.


Opcja druga.
Laptol podlaczony kablem od drukatki do avr/wzmacniacza. Czyli kozystasz z wbudowanego DAC. Sterowane z telefonu.

TAK - ta opcja tez jest bardzo dobra.
W zaleznosci jeszcze, jakie masz sterowniki, system operacyjny i jakie ustawienia na USB. Bo mozesz w ten sposob puscic najwyzsza jakosc, jaka oferuje Tidal czyli MQA.
 

aris5

New member
Panowie powtórze.Nie zdecydowałem się na ampli i zostałem przy stereo.Zakupiłem cambridge cxa 80 i gra to z kolumnami tannoy xt 8f.
Mam telewizor lg 65cali oled z internetem.Chciałbym najmożliwiej cieszyć się z dzwięku muzyki puszczanych z internetu typu spotify itp.I tu pojawia się problem bo w telewizorze nie nam spotify tylko yt a jakość już wiem że jest kiepska. Pozostaje mi podłączyć kablem wzmacniacz z laptopem ale jest to niewygodne gdyż zmiana muzyki odbywa się przy laptopie.Potrzebowałbym połączyć się z telefonu ale blutu zniekształca dzwięk a mówimy o jak najlepszej jakości odbioru.

Dziękuję wszystkim którzy pomogli mi mimo trudności i za zrozumienie.Być może ta yamaha rozwiązała by problem
 

aris5

New member
Co***ciekawe.puszczam muze ze spotify z laptopa***przez kabel do wzmacniacza ale zainstalowałem też spotify w telefonie i teraz***automatycznie gdy puszczam z laptoa to w telefonie wyświetla się utwór i mogę z telefonu sterować.Więc jak to działa?bloothu mam wyłączony.Czy jakość jest zachowana?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Co***ciekawe.puszczam muze ze spotify z laptopa***przez kabel do wzmacniacza ale zainstalowałem też spotify w telefonie i teraz***automatycznie gdy puszczam z laptoa to w telefonie wyświetla się utwór i mogę z telefonu sterować.Więc jak to działa?bloothu mam wyłączony.Czy jakość jest zachowana?
Jeśli z laptopa, to połącz się kablem USB do DAC'a we wzmacniaczu, wykorzystasz wtedy DAC'a w niego wbudowanego, jakość dźwięku będzie wtedy całkiem niezła.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Co ty z tym tidal master... Nie kazdy ma wade sluchu i wyłapie różnice...

Widzisz Caparzo wszyscy się zakręcili łącznie z Tobą :grin: - pytałem już wcześnie : "co kolega w końcu kupił" bo tak pokrętnie było to napisane że wszyscy myśleli że ma RZ830.

Kolego aris5 dokup odtwarzacz sieciowy np. do kompletu CXN i wszystkie Twoje problemy i niepewności znikną :eek:k:
 

Henry

Active member
Bez reklam
Kolego aris5 dokup odtwarzacz sieciowy np. do kompletu CXN i wszystkie Twoje problemy i niepewności znikną :eek:k:
We wzmaku ma tę samą kość co w CXNie, zamiast kasę wydawać, niech najpierw ją wykorzysta i oceni czy jakość jest dla niego ok.
Przyzwoity kabel USB to wydatek 300 zł, a CXN 4 tyś ;)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
We wzmaku ma tę samą kość co w CXNie, zamiast kasę wydawać, niech najpierw ją wykorzysta i oceni czy jakość jest dla niego ok.
Przyzwoity kabel USB to wydatek 300 zł, a CXN 4 tyś ;)

OK Heniu ale kolega chce łatwo i intuicyjnie sterować wszystko z fona no i jak ładnie taki set się prezentuje na półce :D - kto bogatemu zabroni ? :niewiem:
 

Henry

Active member
Bez reklam
kto bogatemu zabroni ? :niewiem:
I to jest chyba sedno sprawy ;)
Jak ma kasę, to jak najbardziej, ja natomiast należę do tych, którzy wolą najpierw sprawdzić możliwości już posiadanego sprzętu, wycisnąć na maxa co tylko można i wtedy ewentualnie szukać.
Sam napaliłem się na sieciowca, jak szczerbaty na suchary... do momentu, do kiedy nie usłyszałem co porządny DAC może "zrobić" z dźwiękiem, ile wnosi "głupi" kabel USB... póki co więc zostawiam taniego android box'a i planuję jego testy z DACiem Chorda vs sieciowiec za +/- 5 tyś ;)
Na testach w salonie ten Chord wciągnął nosem Moona za 20 tyś, a N70 Pionka od razu wróciła na półkę ;)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
I to jest chyba sedno sprawy ;)
Jak ma kasę, to jak najbardziej, ja natomiast należę do tych, którzy wolą najpierw sprawdzić możliwości już posiadanego sprzętu, wycisnąć na maxa co tylko można i wtedy ewentualnie szukać.
Sam napaliłem się na sieciowca, jak szczerbaty na suchary... do momentu, do kiedy nie usłyszałem co porządny DAC może "zrobić" z dźwiękiem, ile wnosi "głupi" kabel USB... póki co więc zostawiam taniego android box'a i planuję jego testy z DACiem Chorda vs sieciowiec za +/- 5 tyś ;)
Na testach w salonie ten Chord wciągnął nosem Moona za 20 tyś, a N70 Pionka od razu wróciła na półkę ;)

Dokładnie - każdy ma inne potrzeby i wymagania.
Ja na N-70AE nie mogę powiedzić złego słowa ale w przyszłości może i jakiejś innej konfiguracji też spróbuję - możliwości jest sporo :eek:k:
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
I ... do momentu, do kiedy nie usłyszałem co porządny DAC może "zrobić" z dźwiękiem, ile wnosi "głupi" kabel USB... póki co więc zostawiam taniego android box'a i planuję jego testy z DACiem b na półkę ;)

O ile kable glosnikowe - analogowe - rozumiem to na temat kabli USB i HDMI to jednak trzeba byc wrozka zeby zobaczyc roznice.
Sam chcialem kupic lepszy kabel USB, ale juz nawet w salonie audio powiedzieli mi abym puknal sie w glowe.

Niby dlaczego kabel cyfrowy ma polepszac dzwiek? Henio chyba przesadzasz.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Niby dlaczego kabel cyfrowy ma polepszac dzwiek? Henio chyba przesadzasz.
Lolo, jeszcze z miesiąc temu też kazałbym się puknąć w czoło, jednak zobaczyłem, tzn. usłyszałem różnicę, dodam jeszcze, że na szczęście siedział obok Krzychu (ten od radia ;) ) i też to słyszał ;)
Zresztą opisywaliśmy to już, tam była wyraźnie słyszalna różnica między kablami Wireworlda.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
O ile kable glosnikowe - analogowe - rozumiem to na temat kabli USB i HDMI to jednak trzeba byc wrozka zeby zobaczyc roznice.
Sam chcialem kupic lepszy kabel USB, ale juz nawet w salonie audio powiedzieli mi abym puknal sie w glowe.

Niby dlaczego kabel cyfrowy ma polepszac dzwiek? Henio chyba przesadzasz.

Puknąć to sie powinni ci co za dużo mówią a mało sprawdzają empirycznie.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Lolo, jeszcze z miesiąc temu też kazałbym się puknąć w czoło, jednak zobaczyłem, tzn. usłyszałem różnicę, dodam jeszcze, że na szczęście siedział obok Krzychu (ten od radia ;) ) i też to słyszał ;)
Zresztą opisywaliśmy to już, tam była wyraźnie słyszalna różnica między kablami Wireworlda.

Par excellence i paradoksalnie zastanawiam się, że ty tego nie wiedziałeś, bo skoro słyszysz różnice w klasycznych kablach podwójne rca od wzmaka do cd np, to tak samo jeden cyfrowy kabel to chyba jedno i to samo tylko jeden kabel a nie dwa , cofrowy jest chyba tylko z nazwy a rdzeń miedziany oplot itd to samo co podwójne rca. Optyk to optyk wiadomo światłowód, ale cyfrowy?

Podłączając dwa takie same cyfrowe jako rca L i P będzie różnica ? Wtedy będzie analogowo klasycznie 2x rca, a jak podłączymy jeden kabel z podwójnego rca do cyfrowego to będzie jako cyfrowy. A same bebechy w zmaku czy ampli już przerabiają czy to rca czy cyfrowy:szukaj:

rozumiesz mnie o co mi chodzi ?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
To dla Caparzo
( Henry o Krzysiek nie czytajcie :))

Kabel cyfrowy powstaje jako PCM (patrz wikipedia)
Sygnal cyfrowy sklada sie z Zer i Jedynek - stanu wysokiego i stanu niskiego - w zaleznosci od instalacji napieciowej lub pradowej steruje tym napiecie lub prad.

Ale jak tym steruje? Czy moga powstac bledy ano praktycznie nie moga.

Najpopularniejsze sterowanie to sterowanie napieciowe 5v. Co to oznacza.
Ano ze puszczamu z nadajnika prad o napieciu zblizonym do 5v to odbiornik widzi ze prad jest zalaczony czyli 1. Jak nic nie puszczamy to odbiornik widzi ze nic nie puszczamy i jest 0.
Czy jakosc kabla ma znaczenie miedz, aluminium, stalowy. Kabel ma tylko takie znaczenie ze stawia opor pradowi i wystepuje spadek napiecia.
Czyli nadajnik wysyla 5v a na koncu kabla 5 metrowego stalowego bedzie to np 4v. Ale czy to przeszkadza w sygnale cyfrowym? Otoz nie.

Poniewaz mamy uklad 0 i 1, wlacz / wylacz. Systemy sa skalibrowane w taki sposob ze jak plynie prad od 0 do np 3v to system widzi to jako zero, jak plynie prad od 3v do 5v to widzi to jako 5v.

Czyli co sie stanie jak kupimy za dlugi kabel lub ze zlego materialu. Ano to sie stanie ze nie bedzie wysylal sygnalu, bedzie zanik sygnalu. NIE bedzie lepszego basu ani gorszego, nie bedzie innych sopranow itp. Poprosti odbiornik zobaczy zerwanie sygnalu. Poptostu nie uslyszymy / nie zobaczymy nic.

Dodatkowo, sygnaly 0 i 1 wysylane sa w pakietach po 8 sztuk. Nastepnie jest kontrola sprawdzania poprawnosci wyslanych pakietow tzw Checksum. Podobnie jak zrobisz zakupu w sklepie i na koniec policzysz wszystkie paragony i sprawdzisz czy kwota z paragonow rowna sie kwpcie, ktora zaplaciles. Jezeli sie nie zgadza to jest blad i odbiornik nie czyta tego sygnalu. Wiec jezeli wystapia zaklocenia na kablu i zero lub jedynka nie dotrze do odbiornika to potem zaly pakiet danych zostanie wykryty jako blad.

Zeby zmienic dzwiek - dodac basu musialbys odczytac caly kod znalezc ciag dlugich liczb aby znalezc te ktore odpowiadaja za bas, nastepnie zmiienic je tak aby byly poprawnie i zapisac. Nastepnie musialbys znalezc zera i jedynki te ktore odpowiadaja za sprawdza je poprawnosci kodu i je wyedytowac w taki sposob aby zgadzaly sie z poprzednimi zmianami. I robic tak wkolko, dokladnie tak samo kilkadziesiat tysiecy (jezeli mowimy o kilohercach) lib kila milionow razy (jezeli mowimy o megahercach) na SEKUNDE. Jest to poprostu NIE MOZLIWE.

Dlatego kabel cyfrowy nie wplywa na jakosc dzwieku / obrazu. Moze jedynie wplynac na to czy ten dzwiek dotrze do odbiornika czy zaniknie.
(dla przykladu mozesz poszukac film w ktoryn Reduktor szumu testowal kable os lampki nocnej do wysylania sygnalu cyfrowego)

Co w sygnale cyfrowym moze miec znaczenie to nadajnik, ktory tworzy sygnal i odbiornik ktory odbiera sygnal. Ale NIE kabel.


W sygnalach analogowych, kable glosnikowe sprawa wyglada inaczej. Gdy sterujemu napiecieb 5v to na przyklad. za czestotliwosc 20hz odpowiada napiecie 1v, na 100hz 2v za 20khz 5v. Wiec jak wstawisz kabel zelazny, ktory stawia opor i wystapi spadek napiecia to zamiast sygnalu 20khz = 5v otrzymasz sygnal slabszy np. 4v o odbiornik pomysli ze tak mialo byc. Bo nie wie jaki sygnal wyslales.
W sygnale cyfrowym odbiornik wie czy wyslales dobry sygnal bez bledow bo na koniec "podliczy paragony i jak suma nie bedzie sie zgadzala to bedzie blad i odbiornik nie odczyta sygnalu"

Dlatego kabel RCA moze byc uzyty jako cyfrowy i jako analogowy. W jednym systemie analogowym ma znaczenie jaki prad puscimu na wejsciu a jaki otrzymamy na wyjsciu. Natomiast w sygnale cyfrowym interesuje nas tylko czy prad jest w tym kablu czy go nie ma.

Optyk od klasycznego miedzianego RCA rozni sie tylko tym ze swiatlo szybciel "plynie" w kablu od pradu. Ale zasada jest taka sama. Na koncu kabla tylko sprawdzamy kolejnosc czy widzimy swiatelko nasze 1 czy swiatelko zgaslo nasze 0. W RCA patrzymy czy jest prad czy go nie ma.

Dlatego dzisiaj odchodzi sie od sygnalow analogowych.


Drugie forum HDTV robilo testy kabli HDMI. Poszukajcie sobie testow czy kabel cyfrowy HDMI ma znaczenie na jakosc obrazu.
Potwierdzi to co napisalem.


Jak sie myle to prosze o dowody, linki do wikipedi, jakichs hasel itp.
 
Ostatnia edycja:

donsalieri

Active member
Bez reklam
Lolo normalnie jestem pod wrażeniem wykładu, szacun :)
Jednak czasem w świecie audio występują rzeczy o których się fizolofom nawet nie śniło, i być może że ktoś jednak słyszy różnice.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
ja nie napisałem że optyk i rca to to samo... ja wiem co jest co


chodzi mi o kabel cyfrowy czyli coax on ma rdzeń miedziany jak rca. dwa coaxy podpięte pod sprzęt to tak samo jak rca o to mi chodzi. A kwestia jakie bebechy obsługują w sprzęcie wejścia/wyjścia od coax i od rca, ale to inna sprawa. Głownie chodzi mi o to że coax to pojedyncze rca


wiesz o co mi chodzi ?


Co w sygnale cyfrowym moze miec znaczenie to nadajnik, ktory tworzy sygnal i odbiornik ktory odbiera sygnal. Ale NIE kabel.


a jednak heniek słyszy różnice w kablu
 
Ostatnia edycja:
Do góry