Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

bokciu

Banned
"W pustyni i w puszczy" też za chwilę zniknie i pewnie kilka starych filmów Disneya, bo już zapowiedzieli przegląd swoich produkcji pod tym kątem ;)
 

wucash

Active member
Bez reklam
Wróci ten film, tylko jakieś warunki muszą być spełnione, ale nie pamiętam o co tam dokładnie chodziło..

Film ma zostać opatrzony komentarzem opisującym w jakich warunkach wtedy żyli niewolnicy. Tak jakby nikt o tym nie wiedział.... Apropos naszej lektury to ciężko to skomentować bo tym tokiem rozumowania połowy książek by nie było bo opisywały rzeczywistość taką jaka w danym okresie historycznym była. Idzie to w jakiś obłęd ale głupota nie zna granic...
 

bokciu

Banned
Ano idzie...U nas jak zabito paralizatorem człowieka, to mu świeczkę zapalono i w mediach coś napomknęli - tam z kolei ze śmierci czarnego przestępcy, zrobiono tragedię narodową, a pogrzeb wyglądał niczym papieski...Jeszcze tylko kanonizować go mieli.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
To co sie dzieje z tym wszystkim to szkoda gadac.

Jak tu normalny czlowiek ma NIE byc rasista skoro atakuja go z kazdej strony, zmuszaja do innego zachowania, do poblazliwosci wobec innych, ja mam sie kalac przed kazdym czarnym bo oni tak chca? Nauczyciel ma traktowac czarnych inaczej bo im sie nalezy?

Jak dla mnie te czarne bambusy, ktore niszcza pomniki, atakuja ludzi, wywieraja wplywy na panstwo, uczelnie itp to oni sa Rasistami i to ich powinno sie spacyfikowac.

Ja proponuje utworzenie nowego ruchu:
Stop Czarnym Rasistom. Bo w moim odczuciu to dzisiaj Bialy Mezczyzna w Srednim wieku chrzescijanin jest najbardzidzie poszkodowana osoba.

Bialy - - - bo go wyzywaja od rasistow
Mezczyzna - - - bo jest szowinistyczna swinia
Chrzescijanin - - - bo jest wiezy w boga.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Przecież największymi rasistami są czarni, a najwięcej ich ginie z rąk własnej nacji.
https://www.youtube.com/watch?v=am_pK5T2Dwo

No i dokladnie o tym mowie. Koles idealnie to podsumowywuje. Takich ludzi szanuje.

Jasno powiedzial.
45% mieszkancow to czarni
Burmistrz jest czarny
Szeryf czarny
Zastepca szeryfa czarny
Prokurator czarny

Aleeeee....
Jeden bialy policjant zabil czarnego i juz afera ze rasizm, ze oni sa pietnowani i wogole.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Film ma zostać opatrzony komentarzem opisującym w jakich warunkach wtedy żyli niewolnicy. Tak jakby nikt o tym nie wiedział.... Apropos naszej lektury to ciężko to skomentować bo tym tokiem rozumowania połowy książek by nie było bo opisywały rzeczywistość taką jaka w danym okresie historycznym była. Idzie to w jakiś obłęd ale głupota nie zna granic...

O właśnie ...:) dzięki..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To co sie dzieje z tym wszystkim to szkoda gadac.

Jak tu normalny czlowiek ma NIE byc rasista skoro atakuja go z kazdej strony, zmuszaja do innego zachowania, do poblazliwosci wobec innych, ja mam sie kalac przed kazdym czarnym bo oni tak chca? Nauczyciel ma traktowac czarnych inaczej bo im sie nalezy?

Jak dla mnie te czarne bambusy, ktore niszcza pomniki, atakuja ludzi, wywieraja wplywy na panstwo, uczelnie itp to oni sa Rasistami i to ich powinno sie spacyfikowac.

Ja proponuje utworzenie nowego ruchu:
Stop Czarnym Rasistom. Bo w moim odczuciu to dzisiaj Bialy Mezczyzna w Srednim wieku chrzescijanin jest najbardzidzie poszkodowana osoba.

Bialy - - - bo go wyzywaja od rasistow
Mezczyzna - - - bo jest szowinistyczna swinia
Chrzescijanin - - - bo jest wiezy w boga.

Lolo Ty piszesz jednym, a drugim nie, ewidentnie w tym ostatnim przypadku wina jest policjanta i jego kolegów, którzy patrzyli się przez kilka minut jak ich kolega dusi człowieka i nie reagowali.. nie ma znaczenia czy to był czarny, żółty czy biały, tacy policjanci nie powinni nosić munduru i tyle..
Ale też nie jesteśmy uprawnieni do tego aby wyzywać publicznie kogoś, bo potem też to do nas wraca, patrz Anglia i co było z naszymi obywatelami.. jak byli wyzywani, szykanowani itp... to od takich prostych rzeczy się zaczyna.. bo jegomość sobie uważa, że jego kraj jest dla niego i jego rodaków.. to sobie wyobraź co by się stało w gospodarce naszej jak wszyscy wyjechali od nas za wschodniej granicy, którzy u nas pracują.. można przykładów mnożyć, ale to też nie o to chodzi.. chodzi o fakt, aby ludzie sobie na spokojnie żyli bez względu na wiarę, ich seksualność czy kolor skóry i nie można podburzać innych mówiąc pewne rzeczy, które się słyszy .. Kiedyś pokazywali jakiś szpital w UK i jak to zwolennicy brexitu, krzyczeli, aby wszyscy "obcy" się wynosili z ich kraju.. i na przykładzie tego szpitala to około 30% to kolorowi, a około bodajże 70 % całościowo szpitala to obcokrajowcy.. wyobraź sobie co by się stało w tamtym regionie jakby oni wszyscy się spakowali..
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lolo Ty piszesz jednym, a drugim nie, ewidentnie w tym ostatnim przypadku wina jest policjanta i jego kolegów, którzy patrzyli się przez kilka minut jak ich kolega dusi człowieka i nie reagowali.. nie ma znaczenia czy to był czarny, żółty czy biały, tacy policjanci nie powinni nosić munduru i tyle..
..

To ze jeden morduje drugiego czlowiek, a reszta patrzy to nie ma co komentowac. Zbrodnia jak kazda inna.

Tylko z tego ze akurat na ziemi lezal czarny a nie bialy to robia gownoburze. Zreszta nie bede juz komentowal sprawy w temacie filmowym... a znowu niektorych moglyby urazic moje opinie czy poglady na niektore tematy...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tyle, że to też jest złe jakby to był biały i ludzie by nie zareagowali.. to trzeba reagować bez względu na kolor skóry.. Nie pamiętam kto to napisał, ale miało to miejsce, że Ameryka dorobiła się na pracy niewolniczej "czarnych".. a ja bym dopisał, że na ludziach o różnej barwie skóry.. i i myślę , że będzie mało takich co by twierdzili inaczej.. wystarczy pooglądać filmy dokumentalne o USA i kto pracował na wieżowcach, mostach itp..

A jak jesteśmy w wątku filmowym to warto obejrzeć świetny film na faktach pokazujący jak meili kiedyś czarni, nawet będąc wykształconym człowiekiem i wielkim pianistą.. świetne role zarówno Mortensena jak i Aliego... trzy razy już oglądałem ten film i naprawdę daje dużo do myślenia. Nie wspominając, że bohater filmu, miłe słowa mówi o naszym Chopinie i kim był dla tego artysty.

https://www.filmweb.pl/film/Green+Book-2018-809630
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Świetny film. Już parę razy go oglądałem. Jeden z takich moich perełek.

W mojej opinii wszyscy powinni obejrzeć ten film, tam jest kilka takich scen, gdzie naprawdę działają na wyobraźnię człowieka, człowieka, który jest normalny w myśleniu o innych, którzy są innego koloru ciała jak również inaczej patrzą pod względem seksualności... ale nie patrzą, bo tak się im pewnej nocy przyśniło, tylko dlatego, że tak ich ciało reaguje na tę samą płeć.. A ten film wszystko to pokazuje..
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Ja bardziej zauważyłem powolną zmianę rasisty. Obcować z czymś to co innego niż słyszeć z opowiadań. Ochroniarz profesjonalista. Naprawdę świetnie to o czym piszemy tam jest pokazane.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja bardziej zauważyłem powolną zmianę rasisty. Obcować z czymś to co innego niż słyszeć z opowiadań. Ochroniarz profesjonalista. Naprawdę świetnie to o czym piszemy tam jest pokazane.

A powiem szczerze, że jak zasiadam do tego filmu pierwszy raz, pomimo wielu bardzo dobrych opinii to byłem przekonany, że to taki sobie będzie filmik... :)
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Świetny film. Już parę razy go oglądałem. Jeden z takich moich perełek.
Taa, mistrzowska rola Viggo. Gość ma talent do wcielania się w charakterystyczne postacie. Widziałeś Eastern Promises?

@armanig
Nadrobiłeś już ten film? Widzę, że jest na Netflix to masz szansę ;)
54364d5e81ef84af5eb515a7d2813e6f.jpg



2cf28e4227d54f56d97c88ad97cd1996.jpg
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
@kaminskakl Taa, mistrzowska rola Viggo. Gość ma talent do wcielania się w charakterystyczne postacie. Widziałeś Eastern Promises?

Kurcze nie pamiętam. Stary film. Z 2007r. Kiedyś tyle filmów nie oglądałem.
 
Do góry