Nowe oprogramowanie do TV Philips serii od 6**7 do 9**7.

jenson

Banned
Nawet na najniższym ustawieniu HDNM występują spore artefakty, wczoraj były one pięknie widoczne podczas skoków narciarskich.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
u mnie brak problemu z dynamicznym podświetleniem co bardzo nie cieszy:) to był dla mnie najbardziej drażniący babol
 

murzyn997

New member
dooobre ... to uświadom nas jaki to musi być "sygnał" aby ich nie było :) (artefaktów)

To moze ty wytłumaczyć dlaczego na jednym kanale sa wieksze a na innym mniejsze skoro to nie wina sygnalu,moze bardziej zalezy to od stacji ktora nadaje a nie od samego sprzetu czyli dekodera i talerza.
Skoki ogladalem na tvp i artefakty byly ale w stopniu malo zauwazalnym natomiast ogladalem mecz borussi na eurosporcie i zapewniam ze wpatrujac sie w ekran nie zauwazylem tego zjawiska (hdnm mam ustawione na max)
 
Ostatnia edycja:

Dj Darecki

New member
Panowie przecież łatwo poznać latające kwadraciki powstające ze słabej jakości sygnału a dziwne afrekaty pojawiające sie za poruszającymi sie elementami ..
 

emer

Member
Bez reklam
a czy o słabo widzącym można powiedzieć że nie jest chory, tylko że to kwestia większej czcionki ?

Wcale nie jest tak, ze lepszy sygnał = mniej artefaktów
To kwestia "szybkości" ruchu obrazu.
Gdzieś czytałem, ze to błędy wynikające z częstotliwości przetwarzanego sygnału wizyjnego ... te mądrości były na tyle skomplikowane technicznych językiem niemieckim, że tyle tylko zrozumiałem - częstotliwość odświerzania i chyba algorytmy są jakims problemem.
 

maniek530

Banned
Po przetestowaniu przez kilka dni nowego softu stwierdzam że jest on najlepszy jaki dotąd się ukazał.
Dynamiczne podświetlenie "prawie" naprawione - dlaczego "prawie" ??? delikatne i żadkie mignięcia obrazu są ale nie są one na tyle uciążliwe jak wcześniej kiedy trzeba było wył. dynamiczne - teraz u mnie nie ma już poziomych migających ciemnych linii tylko nieraz jak się dobrze przyjrzeć poprostu jest mignięcie całego obrazu (tak ja to odbieram) - ale powtarzam trzeba się bardzo przyglądać aby to dostrzec i mi wogóle to nie przeszkadza - co za tym idzie mam wł. dynamiczne na "najlepsze zasilanie" i w nim czerń o niebo lepsza niż na wył.
Dla mnie kłopot z HDNM nie istnieje - nie lubię "teatru" w filmach i mam to wyłączone - potwierdzam artefakty są duże już na min. ustawieniu HDNM.Za to jak mi się przypomni podczas oglądania audycji sportowej to sobie załączam HDNM - obraz jeszcze bardziej płynny i zero artefaktów.
Co do sporu czy artefakty są zależne od sygnału to oczywiście że NIE - jest to zależne od tego co oglądamy - np. film (są) , mecz piłki nożnej (nie ma)
Menu śmiga teraz bardzo żwawo i dla mnie jest OK
 

murzyn997

New member
Co do czcionki to pisze z telefonu i jak wystawilem to zauwazylem powiekszenie ale juz nie chcialo mi sie zmieniac, przypadek:)
Ok pewnie sie myle z tym sygnalem, bralem to na chlopski rozum bez poparcia dowodami.To nie zmienia faktu ze ja jestem zadowolony z tej funkcji, uzywam na max w bajkach sporcie i grach.na filmach wyl.
 

Boniek89

New member
Piszecie, ze ten najnowszy soft jest całkiem niezły. Ale jest tylko lepszy od kilku poprzednich czy lepszy nawet od 133.5? Czy ktoś może zmienił właśnie 133.5 na ten najnowszy i może się podzielić wrażeniami? Przymierzam się do aktualizacji po tych pochlebnych opiniach ale w razie czego nie chciałbym się potem bawić w downgrade
 

Tika

New member
Bez reklam
Piszecie, ze ten najnowszy soft jest całkiem niezły. Ale jest tylko lepszy od kilku poprzednich czy lepszy nawet od 133.5? Czy ktoś może zmienił właśnie 133.5 na ten najnowszy i może się podzielić wrażeniami? Przymierzam się do aktualizacji po tych pochlebnych opiniach ale w razie czego nie chciałbym się potem bawić w downgrade

tak, wcześniej był u mnie 133.5 obecnie najnowszy czyli 155.85, jest dużo lepszy, przede wszystkim o wiele stabilniejszy (nie zawiesza się), ma szybsze menu, nie psują się wreszcie napisy dla niesłyszących, co dynamicznego podświetlenia to jeszcze do końca niewiem jest na pewno co najmniej podobnie a nawet lepiej
 

Boniek89

New member
tak, wcześniej był u mnie 133.5 obecnie najnowszy czyli 155.85, jest dużo lepszy, przede wszystkim o wiele stabilniejszy (nie zawiesza się), ma szybsze menu, nie psują się wreszcie napisy dla niesłyszących, co dynamicznego podświetlenia to jeszcze do końca niewiem jest na pewno co najmniej podobnie a nawet lepiej

Ok, dzięki wielkie za info, chyba dzisiaj się tym zajmę :)
 

jaro1972

New member
Witam Serdecznie wszystkich forumowiczów.
mam problem z aktualizacją softu do 6007, niby prosta rzecz ale....po skopiowaniu pliku autorun.upg na pena i podłączeniu go ponownie do tv nic się nie dzieje, cały czas jestem na drugiej zakładce w menu tv a powinno samo ruszyć... po 20 minutach odłączyłem pena, może robię coś źle? pen jest ok, sprawdzałem

pozdrawiam Jarek
 

bobiwr

New member
.. może robię coś źle? pen jest ok ...
Ale co znaczy pen OK? Masz na nim fat32?
Nie pamiętam, czy w opcjach aktualizacji nie ma przypadkiem do zaakceptowania funkcji "autoupdate" i czy ona dotyczy tylko aktualizacji via net, czy każdej?
Sprawdź jeszcze raz punkt po punkcie (zapożyczono ze strony ObywatelHD):
"Pobrać ze strony Philips Global Consumer Care - Royal Philips Electronics (nie zaś bezpośrednio z poziomu telewizora) gdzie należy wpisać pełną nazwę posiadanego modelu np. 46PFL9705H/12.
Ściągnięte oprogramowanie rozpakować i przegrać na pendrive. Na pamięci USB powinien się znaleźć plik autorun.upg.
Pendrive włożyć do TV i włączyć telewizor. Instalacja nowego oprogramowania powinna się rozpocząć automatycznie.
Po zakończeniu aktualizacji należy odłączyć TV od prądu (zwykłe przełączenie w tryb standby nie jest zalecane).
Jeżeli użytkownik nie pamięta dokładnej nazwy modelu, który posiada może sprawdzić ją wciskając na dowolnym złączu (np. source -> TV) tv następującą kombinację klawiszy: 1, 2, 3, 6, 5, 4.
Po wpisaniu tej kombinacji klawiszy na ekranie pojawi się plansza z nazwą modelu TV na pierwszej pozycji."
 
Do góry