Nowe oprogramowanie do TV Philips serii od 6**7 do 9**7.

qubeczek

New member
Witam,
mam problem z tym TV, efekt jest taki, żę

przy jasnych scenach, na jasnych tłach, przy ruchu kamery w poziomie (np. mecze), pojawiają się widoczne ciemne pionowe smugi, w stałych miejscach ekranu, tak co 15 cm o szerokości kilku cm. Jak obraz "staje", to smugi znikają.

Ktoś mi mówił, zę to efekt kompresji MPEG, ale nawet jak dałem na maksa "korekta zakłóceń MPEG", to nic nie pomaga. Generalnie nic nie pomaga.

Efekt ten zauważyłem po powrocie telewizora z serwisu.
Próbowałem różnych ustawień, ale jest ich tyle, żę cierpliwość mi się kończy w testowaniu wszystkiego, co możliwe.
Jakieś sugestie, w jakim trybie (zazwyczaj osobisty, wł. Celar LCD) mam oglądać, by tego efektu nei było ?

Efekt występuje zarówno na HDMI, jak i SCART.
 

Tika

New member
Bez reklam
Witam,
mam problem z tym TV, efekt jest taki, żę

przy jasnych scenach, na jasnych tłach, przy ruchu kamery w poziomie (np. mecze), pojawiają się widoczne ciemne pionowe smugi, w stałych miejscach ekranu, tak co 15 cm o szerokości kilku cm. Jak obraz "staje", to smugi znikają.

Ktoś mi mówił, zę to efekt kompresji MPEG, ale nawet jak dałem na maksa "korekta zakłóceń MPEG", to nic nie pomaga. Generalnie nic nie pomaga.

Efekt ten zauważyłem po powrocie telewizora z serwisu.
Próbowałem różnych ustawień, ale jest ich tyle, żę cierpliwość mi się kończy w testowaniu wszystkiego, co możliwe.
Jakieś sugestie, w jakim trybie (zazwyczaj osobisty, wł. Celar LCD) mam oglądać, by tego efektu nei było ?

Efekt występuje zarówno na HDMI, jak i SCART.

odpal plansze testowe (jednolite kolorowe tła itp.), jak nie będzie widać smug to nie ma się czym przejmować
 

JohnLenin

New member
Witam. Mam dziwny problem w 6007K. Utworzyłem sobie listę ulubiony programów z kablówki i jakieś 2 dni temu zniknął mi nr 1 na liście pr. ulubionych, tj na nr1 miałem tvp1, nr2 tvp2 itd... Coś się porobiło, że teraz mam nr2 tvp1, nr2 tvp2, dalej normalnie. Usunąłem tvp1 z listy, później znowu dodałem, ale nie mogę ustawić programu na pozycji 1. Gdy wcisnę 1 na klawiaturze, pojawia się komunikat: Kanał nie zainstalowany. O co tu chodzi, nic nie daje wyłączanie z sieci!
 

Zielony_M

Member
A ver.84 to co? Darowali sobie?
Jeśli chodzi o szybkość menu to zauważyłem, że obsługa poprzez aplikacje na iPhone jest błyskawiczna (ver.83) Szybciej skacze się po menu niż za pomocą pilota. Ciekawa sprawa. Tak czy siak dla mnie to już wystarczająco szybko. Nie odczuwam zamulenia. Jedynie bym sobie życzył skrótów aby w pewne miejsca docierać bez zbędnego klikania.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
tak na szybkiego sprawdziłem po aktualizacji. Wydaje mi się czy naprawili dynamiczne podświetlenie?
 
Do góry