nagrywarka Sony RDR-HX950

pithorr

New member
czl1 napisał:
Pobawiłem sie jeszcze pilotem. Jest w Menu konfiguracja łącza HDMI i można tam wybrać opcję 1080p. Nagrywareczka SONY RDR-HX950 to super sprzęcik Pięknie współpracuje z TV FULL HD. Filmy DVD oglądane na sprzęcie HD (skalowane do 1080) to "niesamowita" jakość...

Rozumiem, że uruchomiłeś to w 1080p?

I jeszcze jedno, może lamerskiem pytanie:
czy jeżeli podłączę na wejściu SCARTEM np. dekoder, to czy na wyjściu HDMI dostanę obraz upscale'owany do 1080p? To dla mnie bardzo istotna kwestia...

Pojawiła się zubożona wersja 650 tego ustroujstwa. Wygląda na to że jedyne różnice to brak USB, DV i Jukebox, ale cena o 300zł niższa. Mam zgryz...
 

baltas

New member
DivX raz jeszcze

Chciałbym wrócic jeszcze do Divixów.
Czy można wypalić DVD z kilku plików DiviX?
Myślę o nagrywarce Sony 750, ale jak nie to jak to inaczej można zrobić?
 

pisk

New member
pithorr:
Tak, dostaniesz obraz o rozdzielczości 1080p, ale oczywiście zrobiony ze "zwykłego" sygnału PAL, więc jakości obrazu ta operacja Ci nie poprawi.

baltas:
Może być kilka filmów na jednej płycie. Dobrze jest je wrzucić do własnych podkatalogów, bo nagrywarka nie łączy nazwy pliku z napisami z nazwą pliku odtwarzanego filmu - tylko bierze pierwszy lepszy plik z napisami i go odtwarza.
Ale oczywiście, można klawiszem subtitles przełączać kolejne pliki z napisami (nazwa pliku z napisami nie jest wyświetlana, wyświetlana jest informacja 2/3 - czyli 2 wersja napisów z odnalezionych 3)
 

baltas

New member
Tak, to jasne.
Myślę że montowanie płyt dvd z kilku divxów trzeba robić na kompie. Myślałem że w tym modelu da się to zrobić.
A czy to prawda że nie ma w nim upscalingu dla divxów?
Jak wyciągnąć max. jakość dla plików Xvid, t2, mkv, które są dostępne w sieciach P2P?

Pozdrawiam.
 

Dario05

New member
Edycja

Witam,
czy ktoś wie jaka nagrywarka (firma, model) po wycięciu reklam z filmu i połączeniu fragmentów nie zatrzymuje się na chwilkę w miejscu łączenia?
 

amadeo

New member
Sądzę, że każda, jeżeli wybierzesz jako punkt łączenia klatkę kluczową. To "wina" MPEG2 a nie nagrywarek. Ten temat już był poruszany w tym wątku.

Amadeo
 

Dario05

New member
Niestetry nie każda. Sprawdzałem na LG278, Sony750, Sony950, Pioneer550 i Pioneer60. Wszystkie zatrzymują się na "chwilkę" w miejscu łączenia :(
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Dario05 napisał:
Witam,
czy ktoś wie jaka nagrywarka (firma, model) po wycięciu reklam z filmu i połączeniu fragmentów nie zatrzymuje się na chwilkę w miejscu łączenia?

W SONY RDR-HX950 często wycinam reklamy itp i nigdy nie zatrzymuje sie później w tych miejscach w czasie odtwarzania - w ogóle trudno odnaleźć miejsca łączenia. Wszystko to robię w trybie VIDEO (zalecanym przez nagrywarkę), w innym trybie nie testowałem, być może tam jest inaczej.
 

pithorr

New member
pisk napisał:
pithorr:
Tak, dostaniesz obraz o rozdzielczości 1080p, ale oczywiście zrobiony ze "zwykłego" sygnału PAL, więc jakości obrazu ta operacja Ci nie poprawi.

No nie wiem... W tej chwili mam odtwarzacz Samsunga który upscale'uje zwykłe PALowskie DVD do 1080i po HDMI i obraz jest o wiele, wiele lepszy niż ze SCARTA...
 

pisk

New member
pithorr napisał:
No nie wiem... W tej chwili mam odtwarzacz Samsunga który upscale'uje zwykłe PALowskie DVD do 1080i po HDMI i obraz jest o wiele, wiele lepszy niż ze SCARTA...
Soniak też świetnie upskaluje obraz z DVD, ale...
nieuważnie czytasz. Mowa była o źródle podłączonym do SCART nagrywarki. A tu już nie będzie tak różowo jak w przypadku DVD.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Panowie. Ratunku!

Do dziś wieczorem ( 14.11 ) muszę podjac decyzję czy kupić te nagrywarke RDR-HX 750, WIĘC NAJWAŻNIEJSZE DLA MNIE
2 pytania:
1) Czy podłączenie jej PO KABLU HDMI do TV LCD ( Mam Brava KDL-40D3000 ) powoduje rzeczywiście jakieś drżenia lub zniekształcenia obrazu
( może ktos testował )


2) Czy istnieje mozliwośc edycji nagranego materiału na HDD polegająca na wycięciu jego części ( np. reklam ) ? ze środka filmu np.

Błagam, szybko napiszcie ;-)
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Dziekuje bardzo, ale....:hmm:
Czy menu jest po polsku ?
Na jaka rozdzielczośc ustawić wyjście ( w menu nagrywarki ) HDMI ?
Mam LCD HD READY ?
Ccy podczas nagrywania rejestruje tytuł audycj ( np. z Telegazety )
PZDR
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
1- TAK
2-nie wiem, wystarczy sprawdzić a ja nie mam i nie zamierzam się w najbliższym czasie przesiadać na LCD więc nie mam jak sprawdzić.
3-nie, zresztą to chyba nie jest wogóle wykonalne w polskim sytemie nadawania,możemy natomiast wprowadzić ręcznie z pilota.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
ernet napisał:
Do dziś wieczorem ( 14.11 ) muszę podjac decyzję czy kupić te nagrywarke RDR-HX 750, ...
Błagam, szybko napiszcie ;-)

A ja kupiłem tę HX950 w ciemno.... no może przeczytałem kilka postów na forum przed zakupem by się upewnić, że nie jest to jakaś zupełna mina. Nie mam doświadczenia z modelami innych firm więc przekażę Ci swoje odczucia w stosunku tylko do swojego modelu:
Zadowolony jestem z:
- całkiem niezła jakość zapisu, duży wybór typowych stopni kompresji + ustawienie ręczne (precyzyjne).
- bardzo bogate w funkcje menu (po polsku), np dużo ustawień wyświetlania obrazu (korekcja jasności, kontrastu, gamma, ostrości itp).
- czytelna i łatwa obróbka nagranego już materiału
-można nagrywać na HDD i jednocześnie oglądąć nagrywany (z przesunięciem czasowym) lub inny materiał z HDD.
- wysokiej jakości głowica UHF - obraz z anteny analogowej lub z kablówki jest dobrej jakości.
- atrakcyjne wzornictwo (mam czarną nagrwarkę)

Nie podoba mi się:
- nagrywarka buczy. Zapewne spowodowane jest to pracą dysku HDD, lub wentylatora z tyłu obudowy. Nie jest to męczące czy głośne ale wyczuwalne jednak w wieczornej, domowej ciszy. Wyczytałem gdzieś jednak, że jest to jedna z najcichszych nagrywarek. No coż, magnetowidy też chałasują i to bardziej.
- bardzo małe napisy w odtwarzaniu filmów Divix. Przydała by się edycja wielkości i koloru trzcionki jak jest to w prawie wszystkich obecnie sprzedawanych odtwarzaczach DVD, nawet tych za 100zł !!!!!!!!!!!! Może jakaś aktualizacja firmware to poprawi.
- mały wyświetlacz. Z 2 metrów nie jestem już w stanie nic z niego odczytać.
- drobne błedy w tłumaczeniu funkcji menu nagrywarki (można się przyzwyczaić).
- przeciętny pilot. Brak joysticka (przydał by sie zwłaszcza do edycji nagrań), niektóre przyciski BAAAARDZO małe (np return). Mało wyraźne ozanczenia przycisków - w półmroku konieczne jest włączenie światła. (mam 6 pilotów w domu ale ten pod tym względem jest najgorszy). Wolna reakcja na wciskane klawisze pilota - denerujące np przy wprowadzaniu nazwy nagranego materiału.
- nie można nagrywać czy odtwarzać filmy przez USB (np z zewn.dysku czy pendrive)
-nie zawsze udaje się sformatować płyty DVD+-RW jeśli nie są nowe (nogdy nie nagrywane). Ostatnio po wykasowaniu płytki DVD-RW na kompie nagrywarka wogóle jej nie przyjmowała. Wysuwała z powrotem tackę zaraz po jej zamknięciu. Musiałem ją oszukać nagrywając na tę płytę coś z pozomu kompa.

To może tyle na początek. Ogólnie jestem bardzo zadowolony i zachęcam do zakupu modeli 650/750/950. Swoją 950 kupiłem za 1360zł przez internet (sklep AGITO) jakiś miesiąc temu. Bardzo często nagrywam korzystając z TIMERA z kablówki jak i z tunera SAT (Cyfra+). TV mam kineskopowy.

Mam nadzieję, że trochę pomogłem

Zapomniałem dodać, że instrukcja jest po Polsku choć (co mnie rozbawiło) cytowane w niej nazwy funkcji menu nagrywarki są angielskie, pomimo, że oczywiście menu jest w języku polskim! Jak na SONY to naprawdę wstyd! Chyba nie traktują naszego kraju poważnie.
 

ernet

Active member
Bez reklam
kola01 napisał:
Zapomniałem dodać, że instrukcja jest po Polsku choć (co mnie rozbawiło) cytowane w niej nazwy funkcji menu nagrywarki są angielskie, pomimo, że oczywiście menu jest w języku polskim! Jak na SONY to naprawdę wstyd! Chyba nie traktują naszego kraju poważnie.

Dzieki za odpowiedz. Pewnie kupię :hmm:
 

ernet

Active member
Bez reklam
Dlaczego nie Scart i HDMI równocześnie ?

Jak w tytule... wyczytałem w instrukcji nagrywarki Sony RDR-HX 750, ze kabel Euro i kabel HDMI nie mogą być podłączone do TV jednocześnie. Dobrze to zrozumiałem ? Jeśli tak, to dlaczego ?
Czyli najpierw trzeba podłaczyc kabel Euro aby zrobic "download" programów z TV, potem odpiąć go i połaczyć TV i RDR-HX 750 przez HDMI ? Tak ? Czy w ustawieniach nagrywarki jest jakaś opcja ustawien wyjscia HDMI ? I znów , jesli tak, to jak to ustawić do TV LCD HD READY ( SONY KDL-40D3000 ) ?
 
Do góry