nagrywarka Sony RDR-HX950

ernet

Active member
Bez reklam
pisk napisał:
Elementarne Watsonie :)
Pominąć nagrywarkę - czyli kablem HDMI/component bezpośrednio z tunera do TV.

Elementarne Watsonie :)
A drugim kablem HDMI z nagrywarki do TV , tak ?
No, bo jak oglądać DVD na TV jeśli jest wyjście HDMI z nagrywarki.
 

pisk

New member
@pithorr:
SCART-em połącz tuner do nagrywarki. Ale nagrywane obrazy będziesz miał w rozdzielsczości PAL (bo taki sygnał przekazuje SCART.

@ernet:
W rzeczy samej, dobrze mówisz ;)
 

qx1

New member
sony RDR HX 950

Proszę pomóc sfrustrowanej kobiecie.
Przepraszam, że pytam o podstawy podstaw wśród fachowców, ale nie potrafię dać sobie rady z tym urządzeniem.

Jak podłączyć zestaw: dekoder HD cyfry + / sony RDR HX 950 / TV ?

W tej chwili dekoder i TV mam podłączone poprzez kabel HDMI, a dekoder i nagrywarkę przez kable SCART. W tej konfiguracji nie potrafię nic nagrać.
Czy to wina połączeń, a może ustawień?

Problem wziął się stąd, że w dniu wczorajszym wraz ze sprzętem nie dostałam POLSKIEJ instrukcji obsługi.

Bardzo proszę o pomoc.
 

pithorr

New member
ernet napisał:
A nie.... , ale w instrukcji nagrywarki ( albo TV )jest napisane żeby nie podłączać TV do Nagrwarki przez podwójne kable, tj. SCART i HDMI ...

Nie o to mi chodziło, ale o konfigurację np:

Dekoder out SCART >-------< SCART in Nagrywarka out HDMI >-------< HDMI in TV
:)
I co w takim układzie?...
 

pisk

New member
qx1 napisał:
W tej chwili dekoder i TV mam podłączone poprzez kabel HDMI, a dekoder i nagrywarkę przez kable SCART. W tej konfiguracji nie potrafię nic nagrać.
Czy to wina połączeń, a może ustawień?

Problem wziął się stąd, że w dniu wczorajszym wraz ze sprzętem nie dostałam POLSKIEJ instrukcji obsługi.

Bardzo proszę o pomoc.

1. Nie znam dekodera Cyfry, ale może być tak,, że przy aktywnym wyjściu HDMI, dekoder wyłącza wyjście SCART.

2. Co do polskiej instrukcji - naciskaj na sprzedawcę - sprzęt sprzedawany w polsce MUSI mieć PL instrukcję.
(Chyba, że to jakaś aukcja allegro i sprzet przywożony z DE). Ew. ściągnij sobie wersję elektroniczna tej instrukcji - adres był podawany w tym wątku.
 

ernet

Active member
Bez reklam
qx1 napisał:
Jak podłączyć zestaw: dekoder HD cyfry + / sony RDR HX 950 / TV ?

W tej chwili dekoder i TV mam podłączone poprzez kabel HDMI, a dekoder i nagrywarkę przez kable SCART. W tej konfiguracji nie potrafię nic nagrać. Czy to wina połączeń, a może ustawień?
moim zdaniem wszystko masz ustawione poprawnie. Zobacz w ustawieniach nagrywarki, czy "wejscie" nie powinno byc przestawawione na tryb "dekoder " ? Ewwntualnie czy kabel w dekoderze masz podłaczony do właściwego gniazda, bo chyba sa tam 2 x SCART.
 

Atbasz

New member
jakość odbioru...

Witam.
Jak to jest z tą jakością odbioru czy nie ma żadnej znaczącej różnicy pomiędzy nagrywarką Sony /ot chociażby RDR - HX950/a zwykłym DVD Sony /za podobną sumę /?Muszę wydac trochę kasy do 1300zl a nie wiem na co lepiej postawić.
Możecie mi co nieco podpowiedzieć?
Pozdrawiam.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli DVD kosztuje podobne pieniądze, co nagrywarka, to z pewnością będzie lepsze. Myślę, że nagrywarka plasuje się w klasie odtwarzaczy tak do 500-600 zł.

ArtS :)
 

Dario05

New member
Znikające filmy

Witajcie,
podczas kasowania rozdziałów na 950 zniknął mi z dysku ten film na którym to robiłem i 3 inne filmy :(
Czy ktoś wie o co tu chodzi?
Jak te filmy odzyskać?
 

msz1959

New member
Czy HX950 potrafi nagrywać z użyciem ręcznie ustawionego timera ze źródeł zewnętrznych, np. z dekodera cyfrowego? W moim magnetowidzie przy ustawianiu timera wejścia AV1/2/3 pojawiają się na liście kanałow, obok "zwykłych" kanałów telewizyjnych. Czy tu jest podobnie? Instrukcja na ten temat milczy.
 

TOMKYW

Klub HDTV.com.pl
VIP
A może zamiast 750/950 kupić 710/910 są jeszcze dostępne na rynku w całkiem dobrej cenie????
Czy następcy są lepsi od przodków?
 

pisk

New member
msz1959 napisał:
Czy HX950 potrafi nagrywać z użyciem ręcznie ustawionego timera ze źródeł zewnętrznych, np. z dekodera cyfrowego? W moim magnetowidzie przy ustawianiu timera wejścia AV1/2/3 pojawiają się na liście kanałow, obok "zwykłych" kanałów telewizyjnych. Czy tu jest podobnie? Instrukcja na ten temat milczy.

Potrafi. Można ją ustawić również w taki tryb, by nagrywanie włączało się automatycznie po pojawieniu się sygnału na złączu AV1/2 (chyba AV3 nie, bo to nie jest SCART).
Więc odpada programowanie 2-ch urządzeń. Wystarczy tylko zaprogramować dekoder - po włączeniu się dekodera, uruchamia się nagrywanie.
 

AgaMati

New member
ratunku

witam wszystkich szczęśliwych? posiadaczy Sony 950.
Chcialabym dołączyć do waszego grona ale mam taki mętlik w głowie, że już sama nie wiem jaką nagrywarkę wybrać. Proszę o wszystkie wady i zalety Soniego:
1. jaki obraz i dźwięk
2. czy wszystkie rodzaje płytek DVD i CD z nagranymi JPG i mp3 można nagrać na HDD i potem odwrotnie na płytki
3. jak działa USB - na co pozwala
4. jak z Divixami
i miliony dodatkowych pytań..............
Czy teraz kupilibyście już inny model i jaki?
z góry bardzo dziękuję
 

pisk

New member
@seku35
Zapewne znajdziesz to w instrukcji Topfielda :p

@AgaMati
Przeczytaj ten wątek, na wiele pytań znajdziesz tu odpowiedź.
Jeśłi nie znajdziesz - to poszukaj jeszcze w instrukcji. W tym wątku był podawany adres URL pod którym możesz ją znaleźć.
Ja jestem zadowolony.
 

TOMKYW

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wprawdzie Pablo na pricvie mi odpowiedział szacun Pablo ale może innych forumowiczów to równiez zainteresuje więc się powtórzę:
1.A może zamiast 750/950 kupić 710/910 są jeszcze dostępne na rynku w całkiem dobrej cenie????
2.Czy następcy są lepsi od przodków?
3.Dlaczego 910 kosztowała 2700 a 950 jako nowa tylko 1500 czyżby między tymi modelami była aż taka przepaść jakościowa czy to tylko upływ czasu i tego typu sprzęt tak bardzo staniał.?
 

numeras

New member
Nagrywarka Sony RDR-HX950 zdobyła pierwsze miejsce w teście magazynu PC Format 12/07

sztygar1 napisał:
Witam.
Czy ktoś może mi powiedzieć czy to jest dobra nagrywarka i warta swojej ceny? A i może jakiej funkcji jej brakuje która może mi się ewentualnie przydać.

Dziękuje za odpowiedź.
Nagrywarka Sony RDR-HX950 zdobyła pierwsze miejsce w teście magazynu PC Format 12/2007, "najlepsza jakość". Więc raczej dobra :)
pozdrawiam
numeras
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Moja 910 świetnie się sprawdza przy odsłuchu płyt CD w stereo. Jak pod tym względem wypadają nowe modele z elektroniką Pioneera?
 
Do góry