nagrywarka Sony RDR-HX950

ernet

Active member
Bez reklam
kola01 napisał:
3-nie, zresztą to chyba nie jest wogóle wykonalne w polskim sytemie nadawania,możemy natomiast wprowadzić ręcznie z pilota.
Pozdr.
A może jednak tak ?
" Automatyczne nadawanie tytułów programom: automatyczne nadawanie nazw nagrywanym programom (nazwy pobierane z telegazety)"
http://www.sony.pl/view/ShowProduct...Overview&imageType=Main&category=DVD+Recorder

Wprawdzie w opisie starszego modelu, ale nie widzę powodu aby tego nie było w aktualnych. Coś pamiętam, że kiedys trzeba bylo ustawić tylko nr strony z programem Tv ( 303 zazwyczaj )
 

amadeo

New member
ernet napisał:
A może jednak tak ?
" Automatyczne nadawanie tytułów programom: automatyczne nadawanie nazw nagrywanym programom (nazwy pobierane z telegazety)"
Ta seria nagrywarek nie posiada tej funkcji (ew. wersja niemiecka z Guide Plus+ i EPG). Nazwa jest tworzona automatycznie i zawiera (jak dobrze pamiętam) dzień tygodnia, datę, godzinę rozpoczęcia nagrywania, nazwę stacji i tryb nagrywania.

Amadeo
 

Rick_Pn

New member
Zegar

Witam!!!:) Mam małe pytanko, może dla nie których bardzo prozaiczne, ale mnie też jest istotnym ''detalem'' nagrywarki Sony RDR-HX750. Czy podczas czuwania (stanby) nagrywarki wyświetla się zagar na wyświetlaczu? Mam zamiar kupić taką nagrywarkę i jest to dla mnie istotny element, chociaż z tego co tu czytałem to ma mały wyświetlacz. ;)
 

pithorr

New member
pisk napisał:
Soniak też świetnie upskaluje obraz z DVD, ale...
nieuważnie czytasz. Mowa była o źródle podłączonym do SCART nagrywarki. A tu już nie będzie tak różowo jak w przypadku DVD.

No to było od początku istotą mego pytania...
Czyli kiepsko upscale'uje sygnał dostarczany po SCART?
No se jej nie kupię, bo po prawdzie na tym mi najbardziej zależało...
Odtwarzacz już mam, nagrywarkę i kartę przechwytującą w kompie :)
 

wozim

New member
Rick_Pn napisał:
Witam!!!:) Mam małe pytanko, może dla nie których bardzo prozaiczne, ale mnie też jest istotnym ''detalem'' nagrywarki Sony RDR-HX750. Czy podczas czuwania (stanby) nagrywarki wyświetla się zagar na wyświetlaczu? Mam zamiar kupić taką nagrywarkę i jest to dla mnie istotny element, chociaż z tego co tu czytałem to ma mały wyświetlacz. ;)

wyświetla się
 

pisk

New member
pithorr napisał:
No to było od początku istotą mego pytania...
Czyli kiepsko upscale'uje sygnał dostarczany po SCART?
No se jej nie kupię, bo po prawdzie na tym mi najbardziej zależało...
Odtwarzacz już mam, nagrywarkę i kartę przechwytującą w kompie :)
Czy kiepsko? Na tyle na ile źródło pozwala. Jak mawiają starzy górale "z g... masła nie ukręcisz". Żadna nagrywarka nie zrobi Ci "magicznie" z obrazu 768x576 obraz o rzeczywistej rozdzielczości np. 1200x720, bo niby jak?

Równie dobrze możesz puścić ten sygnał bez kombinacji w nagrywarce - niech go obrobi TV/Projektor/whatever
 

ernet

Active member
Bez reklam
amadeo napisał:
Ta seria nagrywarek nie posiada tej funkcji (ew. wersja niemiecka z Guide Plus+ i EPG). Nazwa jest tworzona automatycznie i zawiera (jak dobrze pamiętam) dzień tygodnia, datę, godzinę rozpoczęcia nagrywania, nazwę stacji i tryb nagrywania.

Amadeo

Cholera, masz rację ! Sprawdziłem. Szkoda, to bardzo ułatwia wyszukiwanie ! No, mam 750 od dziś-jutro ciag dalszy zabawy w kotka i myszke.;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Model 710, to był jeszcze pryginalny produkt Sony. Model 750/850/950, to Pioneer w opakowaniu Sony. Zaprogramuj sobie nagranie z telewizji publicznej i zobacz, czy nagrywarka odczyta tytuł. Wtedy się przekonasz, czy Twój model to potrafi.

ArtS :)
 

ernet

Active member
Bez reklam
pithorr napisał:
Rozumiem, że uruchomiłeś to w 1080p?

I jeszcze jedno, może lamerskiem pytanie:
czy jeżeli podłączę na wejściu SCARTEM np. dekoder, to czy na wyjściu HDMI dostanę obraz upscale'owany do 1080p? To dla mnie bardzo istotna kwestia...

Źródlo to pełen sygnal HD , zestaw jak niżej
Tuner cyfrowy HD ( np. Cyfra+) + RDR HX750 + KLD-40D3000

No,to jak pod łaczyć taki zestaw aby uzyskać na TV pełne HD ?!
 

ernet

Active member
Bez reklam
pithorr napisał:
No to było od początku istotą mego pytania...
Czyli kiepsko upscale'uje sygnał dostarczany po SCART?
No se jej nie kupię, bo po prawdzie na tym mi najbardziej zależało...
Odtwarzacz już mam, nagrywarkę i kartę przechwytującą w kompie :)

Wręcz doskonale też upscale'uje zwykły sygnał z kablówki podany
podany przez nagrywarkę !!!!!!
Obraz jest o wiele lepszy ( bardziej czysty ).
 

ernet

Active member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Model 710, to był jeszcze pryginalny produkt Sony. Model 750/850/950, to Pioneer w opakowaniu Sony.
Ha, ha, ah. Świeta prawda. Mam też Pioneer'a DVR-530H-s ( do sprzedania ) i Menu obu nagrywarek jest w 99% takie same :confused: Mówi się na forach, że nagrywarki Sony, to klon Pioneera.
ArtS007 napisał:
Zaprogramuj sobie nagranie z telewizji publicznej i zobacz, czy nagrywarka odczyta tytuł. Wtedy się przekonasz, czy Twój model to potrafi./QUOTE]
ArtS :)

Niestety nie potrafi. To dla mnie duże utrudnienie, bo dużo nagrywam ( tylko na HDD ) z TV.
Powiem szczerze, nagrywarkę Sony kupiłem tylko ze względu na dobrą cenę ( 1129zł) + ze wzgledu na TV Sony ( Bravia sync, czy coś takiego ) + USB. Wolałbym Pioneer'a...
 

pithorr

New member
ernet napisał:
Wręcz doskonale też upscale'uje zwykły sygnał z kablówki podany
podany przez nagrywarkę !!!!!!
Obraz jest o wiele lepszy ( bardziej czysty ).

A jednak...
A ze SCARTa? Próbowałeś?

BTW: czy na rynku jest dostępny jakiś sam HDD bez nagrywarki, ale ze wszystkimi wejściami, wyjściem HDMI 1080p, ze skalowaniem. Bo wypalanie DVD jest mi po prawdzie na diabła potrzebne. Mam dwa kompy, na których to jest dużo wygodniejsze...
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie ma co żałować, że kupiło się Sony, gdyż to naprawdę jest Pioneer. Co do tytułów z telegazety, to nadaje je tylko telewizja publiczna, więc nie będzie wielkiej straty.

ArtS :)
 

pisk

New member
ernet napisał:
Źródlo to pełen sygnal HD , zestaw jak niżej
Tuner cyfrowy HD ( np. Cyfra+) + RDR HX750 + KLD-40D3000

No,to jak pod łaczyć taki zestaw aby uzyskać na TV pełne HD ?!

Elementarne Watsonie :)
Pominąć nagrywarkę - czyli kablem HDMI/component bezpośrednio z tunera do TV.
 

ernet

Active member
Bez reklam
pithorr napisał:
A jednak...
A ze SCARTa? Próbowałeś?
A nie.... , ale w instrukcji nagrywarki ( albo TV )jest napisane żeby nie podłączać TV do Nagrwarki przez podwójne kable, tj. SCART i HDMI . Nawiasem mówiąc w poprzednich modelach nagrywarek jest specjalna opcja ustawienia stron Telegazety. W mojej nie ma. Domyslam się,że jest to związane z NOWYM układem Menu i tam może tytuł programu już sie nie mieści. Dla mnie kicha.

pithorr napisał:
BTW: czy na rynku jest dostępny jakiś sam HDD bez nagrywarki, ale ze wszystkimi wejściami, wyjściem HDMI 1080p, ze skalowaniem. Bo wypalanie DVD jest mi po prawdzie na diabła potrzebne. Mam dwa kompy, na których to jest dużo wygodniejsze...

Nareszcie ktoś to powiedział. Jestem ZA !!!!!!!!! ale nie słyszałem.
Podobnie jak błagam o chociaż jeden model TV LCD
BEZ GŁOŚNIKÓW. Zawsze słucham dźwięku z TV przez amplituner. Wiadomo dlaczego.
 

ernet

Active member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Nie ma co żałować, że kupiło się Sony, gdyż to naprawdę jest Pioneer. Co do tytułów z telegazety, to nadaje je tylko telewizja publiczna, więc nie będzie wielkiej straty.

ArtS :)

Ha,ha - no tak. Ale jeszcze muszę poczekać na Tuner np. cyfry.
 
Do góry