nagrywarka Sony RDR-HX950

amadeo

New member
holy diver napisał:
Jak wygląda sprawa podziału dysku twardego w nagrywarce Sony? ...
Brak informacji na ten temat. Prawdopodobnie jest wspólna partycja dla filmów, muzyki i obrazów.
Istnieje ograniczenie na ilość plików i katalogów (albumów).

Dario5 napisał:
...
Z tego co widze to menu w nagrywarce jest po angielsku a nie po polsku
...
W nagrywarce menu jest po polsku, obrazki w polskiej instrukcji są z wersji angielskiej.

Amadeo
 

Dario05

New member
amadeo napisał:
Brak informacji na ten temat. Prawdopodobnie jest wspólna partycja dla filmów, muzyki i obrazów.
Istnieje ograniczenie na ilość plików i katalogów (albumów).
A próbował ktoś podłączyć dysk pod kompa i zobaczyć zawartość?

amadeo napisał:
W nagrywarce menu jest po polsku, obrazki w polskiej instrukcji są z wersji angielskiej.
Dzięki. Nareszcie jakaś dobra wiadomość dzisiaj :)
 

andruh

New member
Witam, czy ktoś z użytkowników 750/950 może odpowiedzieć na pytanie co skłoniło do wyboru właśnie tej nagrywarki a nie np. Panasonica EH67czy LG 278H? LG prawie 400 zeta tańszy. Stoje właśnie przed wyborem i się zastanawiam. :confused:
 

derian

New member
Ja zastanawiałem się nad EH67 ale jakoś mi nie podchodziła. Wygląd nie taki, wykonanie jakieś kiepskawe (jakby rozklekotana), cos tam w porównaniu danych technicznych mi nie pasowało, coś z wejściami i wyjściami. Kupiłem 750 sonego. Sa pewne rzeczy, które z czasem odkrywam i które na początku mi przeszkadzaly, ale przzwyczaiłem się. Na minus mogę uznać niezbyt wymowny wyswietlacz i troszke długi czas na rozruch ;) No ale jak pisalem, przyzwyczaiłem się. Aha, moja plazma nie reaguje przełaczeniem się na odpowiednie wejście HDMI po uruchomieniu nagrywarki, no ale chyba tak to juz jest, że tylko komunikacja z ekranami SONy jest ok. LG wogóle nie brałem pod uwagę.
 

amadeo

New member
andruh napisał:
czy ktoś z użytkowników 750/950 może odpowiedzieć na pytanie co skłoniło do wyboru właśnie tej nagrywarki a nie np. Panasonica EH67czy LG 278H?
Mam problem ponieważ nie jestem pewny czy wszystko (i dobrze) pamiętam.

Panasonic
- gorsza funkcjonalność tzn. mniejsza elastyczność w kopiowaniu DVD, brak odtwarzania DIVX z płyt DVD+R, niemożność odtwarzania DIVX podczas nagrywania z TV na HDD, brak podziału wideo na gatunki, brak możliwości defragmentacji HDD, brak DV
LG
- mało trybów nagrywania, brak automatycznego wyboru trybu nagrywania, brak magistrali cyfrowej w SCART, brak możliwości rekompresji, brak sterowania przez HDMI

Amadeo
 

-szu=

New member
amadeo napisał:
LG
- mało trybów nagrywania, brak automatycznego wyboru trybu nagrywania, brak magistrali cyfrowej w SCART, brak możliwości rekompresji, brak sterowania przez HDMI

Amadeo
Co do LG:
Testowałem parę dni model 277H i w/g mnie różnica tylko w pojemności dysku w stosunku do 278H.
Co rozumiesz pod hasłem rekompresja? Jeśli chodzi Ci o zmianę trybu nagrywania w dół (np z lepszej jakości XP na gorszą SP) to jak najbardziej możesz podczas przegrywania na płytę zrobić ten manewr. Od gorszej jakości do lepszej raczej niemożliwe na każdej nagrywarce. Zaobserwowałem że na LG można połączyć urywki nagrane w różnych trybach (XP,LP,SP..) w jeden tytuł a następnie nagrać je w trybie Fast pomijając tryb rzeczywisty.
LG pozwala na nagrywanie wyedytowanych materiałów w trybie Fast.
LG nie ma możliwości przegrywania mp3 i Divx z HDD na płytę.
LG może zapisywać do MPEG4 ale edytować i przegrać tego dalej się nie da.
LG traci ustawienie zegara po zaniku zasilania.
Nagrany materiał wysokiej jakości w XP SP i LP.
Tyle co zaobserwowałem na temat LG. Ostrzegam że nie wiem na jakiej wersji softu miałem nagrywarkę, a słyszłem opinie że materiału, z którego wycięto fragmenty nie da się nagrać w trybie Fast.

Mnie bardzo zależy na możliwości kopiowania mp3 i divx przynajmniej na HDD i porcie USB, HDMI na dalszym planie.
Sony tej funkcjonalności dla divx nie posiada wiec rozpatruje go jako trzeciego na liście. Wszystkie moje wymagania funkcjonalnościowe spełnia Samsung HR757 ale ponoć ma problemy z odtwarzaniem divx i marka niepewna.
LG 278H zacny sprzęt ale brak kopiowania materiału innego niż mpeg2 na płytę.
Sony HX750 wydaje się solidny ale brak zakładanej funkcjonalności.
 
Ostatnia edycja:

pisk

New member
amadeo napisał:
Odnośnie wielkości napisów w DIVX to nagrywarka rozpoznaje także format idx/sub (Vobsub), który umożliwia zmianę wielkości czcionki. Wystarczy więc nagrać ponownie film z przekonwertowanymi napisami. Widziałem próbki, wyglądają ślicznie. Niestety moje własne szybkie próby konwersji (przy pomocy programu Subtitle Creator) są, jak na razie, nieudane.

Amadeo

Próbowałem zmusić ją do przeczytania napisów w tym formacie. Niestety również nieudane. Moje pytanie do Ciebie - skąd masz info, że czyta w formacie Vobsub? I gdzie widziałeś próbki? Puszczone z nagrywarki?

Bo, jak sprawdziłem, to przeczytała napisy w formacie SubRip (czy jakoś tak, nie pamiętam) - to są teź pliki z rozszerzeniem *.sub.

I podejrzewam, że czyta tylko w tym formacie (którego wersja 2.0 umożliwia podanie wielkości i nazwy czcionki, ale i tak te parametry nagrywarka zignorowała).
 

amadeo

New member
-szu= napisał:
Co rozumiesz pod hasłem rekompresja? Jeśli chodzi Ci o zmianę trybu nagrywania w dół (np z lepszej jakości XP na gorszą SP) to jak najbardziej możesz podczas przegrywania na płytę zrobić ten manewr. Od gorszej jakości do lepszej raczej niemożliwe na każdej nagrywarce.
Tak, o to mi chodziło ale jak widać byłem błędnie przekonany, że to niemożliwe w LG.
Jeśli chodzi o przypadek z gorszej na lepszą to Sony daje taką możliwość. Tylko po co? Jakość się nie poprawi...

Amadeo
 

amadeo

New member
pisk napisał:
Moje pytanie do Ciebie - skąd masz info, że czyta w formacie Vobsub? I gdzie widziałeś próbki? Puszczone z nagrywarki?
Przetestowałem własnoręcznie poprzez płytę testową DivxText:
http://divxtest.surdvd.com/What-is-DivxTest-Where-can-I-find.html

Znajdziesz tam, do ściągnięcia, obraz płyty testowej (~600MB) z różnych mirrorów. Ewentualnie mógłbym jakoś udostępnić same testy napisów czy też ten jeden konkretny test.

Większą czcionkę zobaczyłem tylko dla Vobsub.

Amadeo

PS Test ok. 4MB: http://rapidshare.com/files/62126917/IDX___SUB_Vobsub.rar.html
 
Ostatnia edycja:

Carbov

New member
Sony RDR-HX 950

Witam
Posiadam Sonego 950 - ogólnie bardzo przyzwoity sprzęt. Bardzo nurtuje mnie jedna rzecz i w związku z tym mam pytanie: czy jest możliwość jednocześnie nagrywania jednej np. stacji TV i oglądać inną w tym samym czasie. Powiem szczerze że nie bardzo mi to wychodzi. Posiadam dekoder Tomshona DSI-50 (nieco już w podeszłym wieku) cyfrowego polsatu połączny euro - euro z nagrywarką a ta zaś euro - euro z TV. Jak zaprogramować kanały w nagrywarce z dekodera. Przepraszam za mało merytorzyczne zapytanie ale ciekaw jestem czy jest taka możliwość. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Podejrzewam, że ten Thomson jest jedynym źródłem sygnału telewizyjnego. W takim układzie nie ma szans. Jeśli jednak posiadasz jeszcze niezależny sygnał z anteny, podłączasz ją do telewizora i oglądasz, co chcesz.

ArtS :)
 

amadeo

New member
-szu=,

Mam pytania odnośnie LG:
1) czy na pewno nie ma funkcji automatycznego wyboru trybu nagrywania?
Zdaje się, że przy nagrywaniu z timerem nie ma, a w innych przypadkach?
2) czy można nagrywać np. z tunera TV bezpośrednio na płyty DVD?
W Sony jest to możliwe.

Amadeo

PS
Padło pytanie o wybór nagrywarki. To jest forma uzupełnienia mojej odpowiedzi.
Mam wyrzuty sumienia, że czegoś nie dopowiedziałem lub co gorsza mijam się z prawdą.

W wątku o LG 278 znalazłem odpowiedzi:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=12262

1)jest auto (pisałem, że w ogóle nie ma) 2) nie można
 
Ostatnia edycja:

pitkin

New member
(Tłumaczenie poniżej)
I understand and can read polish :) but I cannot write :(, so my question will be in english.
Did anyone try Jukebox in RDR-HX950 ? It sems to me that the MP3s are played with very low quality performance. I do not know what is going on but when I compared the same MP3 palyed in different DVD player the sound was completely better. The MP3s played in Sony are without middle tones, very silent and without dynamic.
Thanks

Pozwolę sobie pomóc (ArtS):

Rozumiem i czytam po polsku, ale nie potrafię pisać. Więc zadam pytanie po angielsku.
Czy ktoś miał okazję wypróbować działanie Jukeboxa w RDR-HX950? Wg mnie mp3 są odtwarzane ze słabą jakością. Nie bardzo potrafię to sobie wytłumaczyć, gdyż porównując te same mp3 na innym odtwarzaczu efekt był zdecydowanie dużo lepszy. Mp3 odtwarzane na Sony są pozbawione średnich tonów, są bardzo ciche, bez dynamiki.
Dzięki.
 

amadeo

New member
Pitkin,

Zauważyłem ogromne różnice w jakości dźwięku pomiędzy różnymi MP3 przy odtwarzaniu z mojej nagrywarki (RDR-HX750, podobna do 950).
Niektóre MP3 brzmią podobnie jak opisałeś ale z pewnością nie wszystkie. Nie sprawdzałem ich na innych odtwarzaczach.

Amadeo
 
Do góry