Nagrywarka PIONEER DVR-555H-S

ArtemisPL

New member
Czy faktycznie (tak jest napisane na stronie producenta) odtwarza divx tylko z płyt CD-R, czy można śmiało nagrywać na DVD+RW lub DVD-RW?
 

dzardzi

New member
hmmm ja sie nigdzie tego nie doczytalem. Z praktyki wypowiedziec sie nie moge bo dopiero zamierzam kupic ta nagrywarke. ale robcio pewnie bedzie mogl powiedziec cos wiecej :p
 

yaro666

New member
A jak ta nagrywarka radzi sobie z edycją zgranego materiału? :confused:

Czy przy kasowaniu części pliku można to zrobić z dokładnością do jednej klatki? (w innych nagrywarkach przy kasowaniu są niedokładności nawet do 3 sek. np. LG)

Czy po połączeniu np. 2 plików w 1 cały w miejscu złączenia powstaje (przy odtwarzaniu) efekt "zamrożenia" obrazu ew. inna wada wskazująca miejsce połączenia?

yaro
 
Ostatnia edycja:

Hoodzielec

New member
Bez reklam
@ ArtemisPL: właśnie ponagrywałem DivXy na DVD-R i czyta bezproblemowo

@ yaro666: możliwości edycyjne sa olbrzymie! (jakkolwiek nie odpowiem Ci na Twoje szczegółowe pytania bo nie sprawdzałem i w najbliższym czasie nie znajdę na to czasu, a szkoda bo mnie ciągnie żeby poedytować moje filmy z kamery DV)
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co do pierwszego pytania "yaro666" - są dwie mozliwości edycyjne w usuwaniu materiału: 1. kompatybilna z trybem video 2. z precyzją klatki

Z tego co pamietam przy kasowaniu jakiejs części nie występuje żadne zamrożenie obrazu - pozdrawiam.
 

kinwoj

New member
Witam ponownie!

Sorry, że taki upierdliwy jestem, ale czy możesz sprawdzić czy będzie czytać divx-y z DVD+RW?
Poza tym może ktoś mógłby się wypowiedzieć jak się ma ta nagrywarka w stosunku do Panasonica DMR-EH57 albo EH67 (u mnie w MM tańszy ten drugi o dziwo) i Samsunga DVD-HR757?
Za wszelaką pomoc z góry dziękuję!

 

szajbek

New member
Tak, czyta divx'y z płyt DVD+RW.
Jeśli chodzi o zgrywanie je na dysk - z tym już jest problem. Osobiście wiele mam filmów w formacie divx i nie moge ich wrzucić na dysk, bo po prostu się nie da. Jak dla mnie to jedyny minus tej nagrywarki.
 

dzardzi

New member
No i stalo sie :grin:
zakupilem pionka DVR-555H-S a do tego onkyo 605 i Jamo 606 ( zdecydowanie przekroczylo to moj zakladany budzet... ), ale mysle ze bede zadowolony.
Wczoraj zamowilem u Kikiego a dzisiaj juz bede go mial :D ( z tak blyskawiczna wysylka to sie jeszcze nie spotkalem ) . Cena pomimo, ze zalamujaca to nawet sporo nizsza niz gdybym chcial poskladac ten zestaw z najtanszych sklepow na skapcu... :roll: Zdecydowanie polecam zakupy u KIKIEGO :]
Co do sprzetu to wrazenia przedstawie po odpaleniu :p ( juz nie moge sie doczekac ).

kinwoj

Jesli chodzi o porownanie tych 3 nagrywarek to tez bardzo dlugo sie zastanawialem. Trzeba dokladnie przemyslec co od niej oczekujesz.
Samsung jest napewno najbardziej uzyteczny - duzy dysk, usb z mozliwoscia kopiwania w dwie strony ( rowniez divixow - czego nie ma pioneer ) i powiem szczerze, ze bylem juz prawie na niego zdecydowany...
Ale... stwierdzilem, ze divix faktycznie nie warto odtwarzac na nagrywarce ( male napisy itp... ) i, ze kupie sobie jakis dvd ( czytajace wszystko ) za 150 zl ( albo jak sie da to naprawie z gwarancji swojego korra ) wiec najwazniejszy argument przemawiajacy za tym sprzetem stracil dla mnie znaczenie. Dodatkowo samsung ma skalowanie do 1080i - i podobno przy dobrym TV ( full HD ) jest to zauwazalne!!!
Pozostaly dwie na placu boju... I tu powiem tak, gdyby panas EH-67 mial USB ( akurat dla mnie mozliwosc kopiowania mp3 i zdjatek z tego nosnika jest bardzo wazna ) to nie wiem co bym zrobil ( korcil mnie w niej duzy dysk oraz bardzo duzo pozytywnych opini ).
I tak padlo na pionka 555 ( jedyny minus dla mnie to dysk 160 GB - ale w sumie czy to jest malo...:p ) - z opini wielu fachowcow podobno najlepiej radzi sobie ze skalowaniem do 1080p - obraz jest najladniejszy. Jak jest w praktyce to przekonam sie pewnie dzisiaj :grin:
Takze musisz sobie przemyslec co dla ciebie jest najwazniejsze...
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kinwoj

New member
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
Ostatnio a właściwie to ze 2 tygodnie to nic nie robię tylko siędzę w necie, a zwłaszcza na tym forum i czytuję wypowiedzi fachowców. Po początkowych bólach głowy już mi się krystalizuje :) co i jak.
W sumie to jestem zdecydowany na tego pioneera. U mnie w Media Markt kosztuje 1400zł, w necie nie znalazłem taniej, chyba że ktoś coś wie. Mam spore zaufanie do panasonica, bo w moim życiu sporo się sprzętu tej firmy przewinęło. Tym bardziej, ze w MM kosztuje 1200zł. Ale wybór padnie chyba na Pioneera. Chciałem dokupić jeszcze do niego właśnie LCD Panasonic 32LX70P i mam nadzięję, że będą dobrze współpracowały. Chociaż drażnić będzie ciągle powiększająca się liczba pilotów.
Dziękuję i serdecznie pozdrawiam !
 

rylo1970

New member
Witam !
Zamówiłem u "kikiego" PIONEERa DVR-555H-S czytająć różne opisy i opinie na temat tej nagrywarki zastanawiam sie czy ta nagrywarka bedzie odtwarzała avi z polskim txt tzn ,mam 10 sezonów Stargate z napisami sciagniętymi z *******. Czy ktoś zna odpowiedź na to pytanie.
Czy ta nagrywarka to dobry pomysł.?:
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na tyle co sprawdziłem - .avi z txt czyta bez problemu - choć instrukcja podaje, iż nie wszystkie .avi są rozpoznawane jako divix - mpeg4 i mogą być pewne problemy - pozdr.
 

rylo1970

New member
Dzieki za odpowiedź troche się uspokoiłem!,czekam z niecierpliwością na dostawę Pioneera liczę że się nie zawiodę tak jak na nagrywarce Philpsa.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie musisz się od razu chwalić się pirackimi zasobami. Wystarczy zadać pytanie o napisy, a nie podawać linki do napisów.

ArtS :)
 

rylo1970

New member
ArtS007 nie chwalię się pirackimi zasobami ,film zdobyłem droga legalna w wersji orginalej (odcinki które były emitowane w TVN i AXN) ,tą strone *****
traktuję jako tłumacza czy to jest Piractwo ? ;). Wracają do tematu czyli oczekiwanego lokatora (PIONEER DVR-555H-S) :) ,czy napisy,litery w dvixie są wielkości tych z odtwarzacza KODY może ktoś ma porównanie?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Drogą legalną w oryginale? Hmm... Sprawa napisów zawsze była dyskusyjna, ale to jest sprawa wtórna. Chodzi o to, że napisów szuka się najczęściej do ściągniętych z internetu filmów. Abstrahując od tego, czy wszedłeś w posiadanie filmów w sposób legalny, nie jest usprawiedliwieniem dla ściągania plików z internetu fakt emitowania ich w telewizji. W ten sposób możnaby mieć legalną kolekcję całkiem niezłych filmów, które już były emitowane w TV. Niestety, ale to nie takie proste. Co innego, gdybyś sobie nagrał je z telewizji amerykańskiej, czy innej anglojęzycznej. Wtedy jest to dozwolony użytek. Jeśli tak właśnie było, to sorki. Link wykasowałem, gdyż forum nie służy do popularyzacji stron z napisami.

ArtS :)
 

aquarius74

New member
czy może ktos wie, czy istnieje na tej nagrywarce możliwość zgrannia filmu z kamery DV w systemie NTSC i nagrania go na płyte DVD? nie ma znaczenia czy w PALu czy w NTSC bo odtwarzać można bez problemu na większosci sprzętu.
 

rylo1970

New member
ArtS007 mój post nie miał służyć popularyzacji stron z napisami (piractwa),jedynie chciałem na przykładzie podanym w poście zadać pytanie związane z nagrywarką Pioneera i tyle. Kto pyta nie błądzi ,przyznaje że do końca nie przemyślałem sprawy ,obiecuje się poprawić. Wracając do tematu
czyli Pioneera może odpowiesz na moje następne pytanie: czy napisy,litery w dvixie są wielkości tych z odtwarzacza KODY.
 

aquarius74

New member
robcio... ale czy to, że przyjmuje sygnał NTSC oznacza, że odtwarza DVD w tym systemie czy zgrywa materiał i nagrywa go na płytę?

a mam jeszcze pytanie... jaka jest strata jakości przy zgraniu z DV na DVD? bo jak to staram sie na kompie zrobic to jakos tak slabo mi wychodzi. a w koncu kamera jest do filmowania nie do odtwarzania...
 
Do góry