[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

Noisy

Member
Bipo, prośba do Ciebe. Możesz przypomnieć jaką farbą malowałeś sufit(czarna), jak technicznie do tego pdeszłeś, chodzi mi o to czy ciężko pomalować farbą matową zeby nie było tzw smóg, jaki wałek najlepiej do tego się nadaje. Z góry dziękuję.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka


Moze Bipo nie jestem ale tez czarny sufit mam :D
Ja u siebie malowalem czarna farba fasadowa dekorala. Jest czarna i matowa i swiatlo malo vo sie od niej odbija. Malowalem pistoletem bo wtedy jest idealnie pomalowane bez smug. Walek nafal jej delikatnej satyny, a po pistolecie jest idealnie matowa ;)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja malowałem fluger 2s , farba o 2%współczynniku odbicia światła wałkiem z cienkim wlosiem na 2 razy i jest ok. :)
Kino otworzą e nowym centrum handlowym przy sracji PKP zaraz za Urzędem Skarbowym.
 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
Farba rewelacyjna duzo na niej pracowalem,jednak generalnie barwienie jest nie zalecane,choc zdaezalo mi sie i nie zaobserwowalem problemow.Pzdr
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Świetna wiadomość będzie wtedy , kiedy w Centrum Wawy takie kino powstanie :)

Według Wikipedii :

Warszawa: Cinema City Białołęka Galeria Północna (ul. Światowida 17), sala: 1
Warszawa: Cinema3D Galeria Młociny, sala: 7
Warszawa: Helios Galeria Blue City, sala: 1 i 5
Warszawa: Narodowy Instytut Audiowizualny (ul. Wałbrzyska 3/5), Sala Audiowizualna „Ziemia Obiecana”
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Mały uppgrade oppo z 103D na UDP 203 UHD 4k... :) ostatni moment na podmiankę z uwagi na zakończenie produkcji.

Odtwarzacz jest bardzo szybki, wczytywanie filmów trwa bardzo szybko. W porównaniu ze 103d troszkę obawiałem sie braku darbee przy filmach blu ray ale nie potrzebnie. Jest tu mocniej rozbudowane menu odnośnie ustawień obrazu i mamy do dyspozycji suwak ,,ostrość ". Przy jego przesuwaniu otrzymujemy wg.mnie identyczną funkcje poprawy w obrazie jak przy darbee. Szczegóły w obrazie zostają bardziej wyostrzenia i podkreślone. Dlatego z płyt blu ray wyciskamy tak samo ostatnie soki jak ze 103D, a to że tutaj mamy jeszcze lepszy procesor obrazu z uwagi na UHD to w rezultacie otrzymujemy ostry obraz jak brzytwa... :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego koniec istnieje to jest kwestia priorytetów jakie się ma w pewnych tematach... i odpowiedzialności za to co się napisało... :) bo zmieniać zawsze można i końca takiej drogi nie widać o ile nie powie się stanowczo STOP.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Też myślałem że to już koniec ale to chyba jest choroba....:), którą skutecznie wyleczy tylko mój lekarz domowy tj.żona.. :) Dlatego już nie będę pisał o końcu bo zachwile znowu w głowie coś może sie urodzi...:)
Siedzę sobie ostatnio na urlopie pod palma i po przeanalizowaniu tego co się dzieje z filmami na blu ray które lubię i ich okaleczaniem z dobrego dźwięku oraz to, że większość filmów na UHD jest w Atmosie zaistniał pomysł z podmianą . Ponadto firma oppo z której jestem mega zadowolony ogłosiła koniec swoich odtwarzaczy i jest to ostatni moment na zakup ich produktu nie pozostało mi nic innego jak podmiana odtwarzacza. Dodatkowo jestem zabezpieczony pod względem UHD jakby mi kiedyś padło zmienić proja... :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bipo ale to nie jest kwestia czy Ty kiedyś zmienisz projektor, to jest kwestia zadania pytania kiedy.... kiedy będzie tańszy niż to co jest dzisiaj.. lub kiedy ten padnie na tyle, że nie będzie opłacało się go reperować.. Ja Ci powiem więcej wymienisz jeszcze odtwarzacz cd jak i kolumny podłogówki..
A propo odtwarzacza czy to nie Ty porównywałeś swój model do 203 i tutaj nie pisałeś , że brak jest darbee i jest to odczuwalne.. jak i widoczne ? Bo było o tym gdzieś pisane na tym forum i narzekania troszkę było i tam brałeś w tym udział, bo byłeś tym, który porównywał oba te odtwarzacze.. chyba, że mi się osoby pomyliły, ale daje paznokcia :) że to Ty byłeś..

Szkoda , że ten Producent się wycofuje, bo miałem nadzieję, zresztą nie tylko ja, że w końcu srebrnego wypuszczą "Blurejka", a tu się okazuje, że nawet czarnego nie będzie następcy.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lolek tylko ze ja ani jednej plyty nie mam, wiec na co mi odtwarzacz xD

Lepiej zainwestowac w szybszego neta xD Dzisiaj na probe kupilem LTE o t-mobile. Zobaczym jak 4k w hdr bedzie smigalo z netflixa xD Narazie nie jest zle.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiesz kiedyś te wszystkie odtwarzacze 4k będą tańsze niż to jest dzisiaj... Bipo dzisiaj też nie ma filmu w 4k, a kupił odtwarzacz 4k, (zresztą na Jego miejscu to samo bym zrobił), pomimo że jako Lolek nie mam zamiaru kupować filmów w 4k za takie pieniądze jakie mamy w sklepach na dzień dzisiejszy.... Lolo nigdy nie mów nigdy na coś takiego jak odtwarzacz BR...bo co jakiś czas każdego z nas to czeka - wymiana...:)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Bipo nie ma wyjscia. Chce atmosa, chce legalnie to musial zainwestowac w 4k i teraz bedzie plakal nad cena plyt.

Czy innych to czeka? Mysle ze juz nie dlugo.
Musialem w tym miesiacu kupic oryginalna gre Assassins Cred Odyssey bo nie wiem jakim codem ale nie ma zadnego pirata dostepnego w sieci a juz miesiac po premierze. Kwestia czasu kiedy beda tak zabezpieczac filmy.
A wtedy juz wyjscia nie bedzie.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Niestety to nie nie ja, ja natomiast porownywalem swojego Panasonica blu ray do oppo 103d. I tam stwierdziłem iż bez darbee obrazy są identyczne.203 mam poraz pierwszy w domu :) i na szczęście w 203 jest mocno rozbudowane menu od obrazu i całe szczęście bo ten suwak od ostrości robi swoje (zamiast darbee). Więc pozostaje teraz zakupić swój pierwszy film w 4k i cieszyć się dźwiękiem Dolby Atmos bo obraz obetnie mi do 1080p... :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry