[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

Bipo

Active member
Bez reklam
Witam, jako że miałem okazję potestować dwa odtwarzacze u siebie w domu napisze kilka słów. Zaznaczam iż jest to tylko moja opinia i nie każdy ją musi popierać są gusta i guściki…;-) Biorąc pod uwagę główne trzy czynniki które są dla mnie ważne tj. jakość wykonania i wygląd samego produktu, obsługa oraz jakość obrazu napiszę kilka słów od siebie.


1. Jakość wykonania i wygląd samego produktu
Drodzy koledzy po wyjęciu tego Panasonica z opakowania i podniesienie go w obie ręce doznałem lekkiego szoku. Jeszcze raz spojrzałem na paragon ile on kosztował w dniu zakupu i nie wierzyłem, że to urządzenie może tyle kasy kosztować. Sorry bardzo ale ten odtwarzacz jest cały z plastiku. Zewnętrzna obudowa nie dość, że jest wykonana z połysku to jeszcze ten badziewny plastik. Wszystkie paluchu na nim widać, specjalnie zrobiłem zdjęcie i nie wycierałem powierzchni. Takiej tandety nie spodziewałbym się we flagowym modelu odtwarzacza blu ray od Panasonica. Mój stary odtwarzacz już był wykonany z blachy od Panasonica, widać że komuś z księgowych nieźle odbiło. Kolejna rzecz to głębokość, na jednym zdjęciu widać jaki on jest płytki. Nie dość, że plastikowy to jeszcze mały. Przecież to nie jest dekoder kablówki za 50-100zł tylko flagowy model odtwarzacza blu ray…. Mój poprzedni dekoder z upc był chyba większy… No nic u mnie wygląd i jakość wykonania jednak ma duże znaczenie i w tym przypadku jeśli bym miał kupić odtwarzacz za tyle kasy raczej bym go nie kupił. Za kilkaset zł mamy samsungi które wygląd mają podobny a kosztują 3-4 razy mniej.
Tutaj oppo zmiażdżył go pod każdym względem gdzie jakość wykonania jest na najwyższym poziomie tj. gruba blacha, szczotkowane aluminium oraz pełno wymiarowy klocek.


2. Jakość obsługi
Miałem wcześniej kupę lat panasonica więc jak dla mnie nic się nie zmieniło, robię wszystko intuicynie. Menu jest przejrzyste i raczej moim zdaniem jest tu wszystko ok. Zapomniałbym Pilot się również zmniejszył ale wszystkie funkcje są dostępne. Co do szybkości obsługi i poruszania się oraz wczytywania płyt blu ray. Tutaj jest niestety ale przewaga oppo robi to troszkę szybciej m.in. płyta blu ray na oppo wczytuje się w 18s a na panasie 30s..;-) Dodatkowo oppo ma fajna funkcje pilota jak go bierzemy do ręki od raz się uruchamia chwilowe podświetlenie (dla mnie ekstra funkcja w trakcie seansu nocnego)
3. Jakość obrazu
Jeśli bierzemy to pod uwagę to tutaj oppo również wychodzi na prowadzenie. Przy bezpośrednim przełączaniu obrazu z jednego odtwarzacza na drugi. Widać tą szczegółowość w bliskich planach. Obraz jest idealnie ostry w każdym detalu i widać najdrobniejsze szczegóły. W panasonicu te detale są leciutko rozmyte, przy większych planach już te różnice nie są tak duże a sam obraz jest również bardzo dobrej jakości.


Reasumując:

Może się narażę tą opinią dla zwolenników panasa ale sorry bardzo za takie same pieniądze kiedy oba odtwarzacze wchodziły na rynek mamy dwa różne produkty pod względem wykonania i wyglądu oraz porównywalnym obrazie. Jeśli teraz planuje ktoś kupić tego panasa i wygląd nie jest dla niego ważny można go kupić. Natomiast jeśli nie lubicie plastiku szukajcie innego odtwarzacza…;-)
 
Ostatnia edycja:

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Dobra podstawowa recenzja. Mi to dużo podpowiada. Dzięki.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
3. Jakość obrazu
Jeśli bierzemy to pod uwagę to tutaj oppo również wychodzi na prowadzenie. Przy bezpośrednim przełączaniu obrazu z jednego odtwarzacza na drugi. Widać tą szczegółowość w bliskich planach. Obraz jest idealnie ostry w każdym detalu i widać najdrobniejsze szczegóły. W panasonicu te detale są leciutko rozmyte, przy większych planach już te różnice nie są tak duże a sam obraz jest również bardzo dobrej jakości.
A bawiliście się ustawieniami playerów ? ;-)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Niestety dzisiaj wszystkie panasoniki, samsungu, soniaki to wyglądają tak samo i podobne materiały są użyte w tych odtwarzaczach. Jak chce się coś lepszego to trzeba szukać u konkurencji, a co do wagi to również jest to zauważalne nie tylko w odtwarzaczach, ale również w amplitunerach KD to jest zauważalne i budzi przynajmniej lekki niepokój. W dzisiejszych czasach przyzwoity odtwarzacz cd potrafi ważyć tyle co amplituner KD, a są i takie, które są cięższe, a w końcu to "tylko" odtwarzacz.... Pamiętam pisałem kiedyś, jak sprzedawca dał mi z półki amplituner KD to jakbym miał zamknięte oczy to byłbym pewien, że jest to lepszy odtwarzacz cd, anie amplituner z kilkoma końcówkami mocy.. Jak to klasyk powiedział " taki klimat mamy..." ma być jak najtaniej... Tak się zastanawiam jak już przyjdzie pora na O/D/M jakie zrobią odtwarzacze.. :) Czas pokaże...
 

DrWredman

Active member
Bipo jak zawsze rzeczowo ;)
dzięki za reckę. Plastik rządzi i nic na to nie poradzimy.
Kogo stać ten płaci za jakość i czerpie satysfakcję pełnymi garściami.

Obawiam się, że O/M/D nie wypuści ze swoich fabryk odtwarzacza Bluray 4K, czy nawet 8K. Sprzedaż byłaby chyba niszowa więc pewnie musieliby dopłacać do dystrybucji. Serwisy streamingowe mają coraz większą popularność i przystępne ceny dla dużej grupy odbiorców. Kwestia czasu jak Dolby Atmos 4K zadomowi się w nich na dobre.
Sam się wzbraniam przed zakupem odtwarzacza 4K tylko dlatego, że większość filmów oglądam na Netflixie, a coraz rzadziej na BR. Choć słychać, że jakość dźwiękowa z płyt jest dużo lepsza to mam wrażenie, że każdy nowy film na Netflixie zaczyna dorównywać jakości z płyt BR.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przemo, jeszcze musisz zrobić porównanie z CXUHD Cambridge'a.
Zastanawia mnie czy tam też jest możliwość wrzucania napisów jak w Oppo

Tak się zastanawiam jak już przyjdzie pora na O/D/M jakie zrobią odtwarzacze.. :) Czas pokaże...
Loluś, Pionek przecież wypuścił, zmienią logo na Onkyo i player gotowy, nie sadzę, żeby robili swoją konstrukcję, jak w koncernie mają gotowca ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Może tak być jak piszesz.. a co do Pionka to uważam, że całkiem spoko wygalają ich zabawki, ostatnio jak sprawdzałem listwy zasilające właśnie był pionek cdik podpięty to odtwarzacze Onkyo .. a szkoda pisać.. oczywiście swoje kosztuje, ale naprawdę wykonanie i materiały nieźle się prezentował.. Dźwiękowo też na tyle na ile go słuchałem to robił dobre wrażenie..
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Henty nie ma problemu, jak będziesz jechał do mnie to wypożycz i porównamy. ..:)
Nie chce Cię martwić ale czytałem że tylko oppo ma ta opcję pomimo że ten drugi odtwarzacz ma takie same bebechy...:-( ale najlepiej samu to sprawdzić i potwierdzić.
Zapomniałbym pierwsze 7 filmów UHD w mojej kolekcji.. :)
1-3 Batmany, Dunkierka, Incepcja, Prestiż, Interstelar oraz 3 filmy w drodze.. :)

 
Ostatnia edycja:

ralfik77

Member
Bez reklam
No ale Panasonic ub900, to nie jest topowy model, przez chwilę był, bo nie było ub9000 ale już jest.
To on powinien być porównywany do oppo.
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
No ale Panasonic ub900, to nie jest topowy model, przez chwilę był, bo nie było ub9000 ale już jest.
To on powinien być porównywany do oppo.
W jakim sensie "juz nie jest"? :) :) :)

Jest tak samo dobry jak byl. Ta "chwila", pomiedzy wprowadzeniem na rynek modeli 900 i 9000, trwala 2 lata.
Jak masz (lub ktokolwiek z czytelnikow) jakies profesjonalne porownanie obu Panasonikow, tzn przy uzyciu uznanych materialow testowych, a nie "na oko", to proponuje wrzucic.
BTW profesjonalne testy wykazaly wyzszosc processingu obrazu Panasonica nad Oppo, ktore pomimo swej funkcjonalnosci i wieli zalet, generuje obraz nie pozbawiony wad. Ale jak wiadomo kazda sroczka swoj ogonek chwali.
 
Ostatnia edycja:

ralfik77

Member
Bez reklam
No w takim sensie, że ub900, nigdy nie był modelem "pro".
A za taki jest uznawany oppo.
Panasonic w kulki leciał sprzedając go za zawyżoną cenę dla pokrycia tymczasowej 2 letniej dziury w ofercie.

Od Panasonica odpowiednikiem jest ub9000.
Bipo pojechał po modelu UB 900 a to nie jest odpowiednik dla Jego nowego zakupu, czyli dla oppo 203.
To chciałem powiedzieć.

Nie bronie tu jakoś specjalnie Panasonica ale model pro, to ub9000.
To że go długo nie było, nie zmienia obecnej sytuacji.
Nie posiadam żadnego z powyższych ale jak się kiedyś zdecyduję na odtwarzacz UHD, to pewnie będzie ten ub9000, bo oppo 203 już nie będzie dostępny.

Ub900 chyba już nawet nie sprzedają, teraz jest ub820 jako top budżetowy za 350 funtów i ub9000 za 850 funtów, jako pro.
Oppo 203 widziałem jeszcze gdzieś za 650 ale inny znany sklep w UK wystawia go już za 800.
Zapasy się kończą 😀
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Wybacz zaczepna retoryke. Z punktu widzenia entuzjasty A/V najczesciej priorytetem bedzie jakosc obrazu. Zadam wiec pytanie wprost. Czy jakosc obrazu generowanego przez oba wspomniane modele Panasonica sie rozni?
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Hmmm.
Czytając porównanie Bipo, nie tylko obraz, się liczy....
Jakość wykonania również.
Zresztą ja też bym takiego "plastika" do systemu nie wstawił.
To już lepiej Xbox X kupić, jako tymczasowy odtwarzacz UHD.

Ciężki jest skubaniec.
4 kilo prawie, taka mała skrzyneczka.
Ja kupiłem głównie do grania, do czego jest przeznaczony ale sporadycznie może jakaś płyta UHD wpadnie.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Ja nie dyskutuje o doznaniach estetycznych, czy ezoteryce, tylko o konkretnych elementach i zjawiskach mierzalnych. Obudowe i cechy swiadczace o ponadprzecietnej funcjonalnosci Oppo mozemy zostawic w spokoju, bo "kon jaki jest kazdy widzi" i nie decyduja one o referencji obrazu. O tym decyduje wynik przygotowanych do oceny wyswietlanego obrazu testu oraz brak przeklaman i wad obrazu wychwyconych poza testem.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
No pewnie pewnie.
Ale jak powiedziałem, ja bym takiego plastiku, nie postawił w salonie.
To moje zdanie.
Pewnie parę osób się z tym zgodzi, parę się nie zgodzić, może.
Taki urok, własnego zdania.

Ale takiego ub9000, To już chętnie postawię, jak się tylko kiedyś zdecyduję na zakup playera UHD.
 
Ostatnia edycja:

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
No pewnie pewnie.
Ale jak powiedziałem, ja bym takiego plastiku, nie postawił w salonie.
To moje zdanie.
Pewnie parę osób się z tym zgodzi, parę się nie zgodzić, może.
Taki urok, własnego zdania.

Ale takiego ub9000, To już chętnie postawię, jak się tylko kiedyś zdecyduję na zakup playera UHD.
Ja też nie chciałbym plastikowego sprzętu. Ale niestety UPC taki ma. A do szuflady nie schowam. [emoji16]

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No pewnie pewnie.
Ale jak powiedziałem, ja bym takiego plastiku, nie postawił w salonie.
To moje zdanie.
Pewnie parę osób się z tym zgodzi, parę się nie zgodzić, może.
Taki urok, własnego zdania.

Ale takiego ub9000, To już chętnie postawię, jak się tylko kiedyś zdecyduję na zakup playera UHD.

Ale ten UB 9000 to już inaczej wygląda ... więc myślę, że wielu by się zdecydowało go postawić w swoim salonie..
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Na sprzedaż filmy blu ray bo mam podwójne :
1.Batman Mroczny rycerz powstaje wyd.specjalne 2 płytowe 35zl stan igła/sklepowy
2. Interstellar 35zł stan igła/sklepowy
Ktoś chętny...
 
Do góry