[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bipo Ty dopiero teraz obejrzałeś Przełęcz ocalonych ? To Ty nieźle jesteś w plecy z filmami... chyba, że robisz to specjalnie czekając na okazje cenowe w marketach.. Tylko jesteś tutaj Guru KD :) powinieneś w pierwszej kolejności oglądać nowości filmowe. :) I nie lepiej takie rzeczy pisać w wątku filmowym, pomimo tego, że wielu już pisało swoje odczucia odnośnie tego filmu? Zawsze są to nowe odczucia kogoś innego i na innym sprzęcie.
A propo wydania rodzimego wspomnianego filmu to naprawdę jest dobrze i Monolith w wielu wypadkach dźwiękowo daje radę , natomiast to co robi dziwnego to po pierwsze daje słabe dodatki, albo nie ma ich wcale i druga sprawa to wybór przez ich księgowego co wychodzi na BR i dvd , a co tylko ma wyjść na dvd.. tego nie można zrozumieć..
 
Ostatnia edycja:

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lolek, jeśli mam być szczery, to osobiście porównywałem wydanie PL i ANG.
Przełęcz ocalonych obejrzałem najpierw w kinie i uważam, że jest to jeden z niewielu filmów który obejrzałem w kinie z otwartą szczęką. Mam na myśli nie tylko fabułę ale przede wszystkim dźwięk. Wiedziałem już, że muszę go mieć na BLU. Najpierw wypożyczyłem wersję Monolith w wypożyczalni, potem kupiłem wydanie ANG z Atmosem. Faktycznie wydanie DTS HD MA jest niezłe, jednak wydanie w Atmosie zrywa beret z łepetyny :D
Bipo, nie ma problemu, napisz do mnie PW to się jakoś umówimy na testy :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja nie mówię , że w Atmos jest słabe, tylko mi chodzi, że to z MOnolithu naprawde jest fajne.. i nie ma powodów do narzekania.. Kolego jest tutaj wątek filmowy i tam piszmy o takich rzeczach...po to został stworzony.. więcej osób też przeczyta... :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Niestety jestem z co niektórymi pozycjami w plecy z uwagi na młodego. Teraz ma 2 lata a przez pierwsze jego 18 miesięcy obejrzałem może 3 filmy. Przez wakacje ani jednego bo młody był w domu. Dlatego przez ostatnie 2 lata mam mnustwo zaległych filmów a gdzie te na bieżąco...:)
Teraz postaram się nadrobić aby być na czasie.. :)
Dlatego ostatnio udało się podciągnąć w stereo bo to non stop grało... :) jak to się mówi jest hobby i przyjemności a z drugiej strony obowiązki życia codziennego... :)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
To pewnie Atmoc Blonde i Ghost in The Shell tez nie ogladales? Fajne pozycje, dzwiek na wysokim poziomie.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dostałem od kolegi płytkę, która niby ma wygrzewać system od kabli po kolumny a wygrzane podnosić ich jakość brzmienia. Na płycie są nagrane różne dźwięki od szumów po jakieś uderzenia niskotonowe. Ogólnie nie da się tego słuchać. Włączamy i wychodzimy z pokoju. Jak zakończy system odtwarzanie możemy porównać czy coś się zmieniło w brzmieniu.
Pisze w swoim odczuciu: ściema i totalnie nic się nie zmieniło. Przestrzegam jakby ktoś chciał coś takiego zakupić to odradzam. :)
Płyżka do zakupu na stronie producenta kabli Tellurium Q BLACK.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Polecam bezpieczniki te Dopiero dają czadu... :) plytke pożyczyłem dla czystej ciekawości co tam nagrali na tej płycie a że w takie bzdety też nie wierze to tylko przestrzegam przed zakupem... :)
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Przede wszystkim płyta jest za tania,aby dawała odczuwalny rezultat z drugiej strony Lolo już napisał gdzie leży problem : )
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ok, dam znać :) Ps. Gubię się z kim rozmawiam, już masz za dużo nicków ... :) Jak będziesz w Wawie to się odzywaj może uda Ci się ponownie spotkac i wpaść chociaż na kawę.. :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dostałem od kolegi płytkę, która niby ma wygrzewać system od kabli po kolumny a wygrzane podnosić ich jakość brzmienia. Na płycie są nagrane różne dźwięki od szumów po jakieś uderzenia niskotonowe. Ogólnie nie da się tego słuchać. Włączamy i wychodzimy z pokoju. Jak zakończy system odtwarzanie możemy porównać czy coś się zmieniło w brzmieniu.
Pisze w swoim odczuciu: ściema i totalnie nic się nie zmieniło. Przestrzegam jakby ktoś chciał coś takiego zakupić to odradzam. :)
Płyżka do zakupu na stronie producenta kabli Tellurium Q BLACK.

Bipo ja nie bardzo rozumiem.. co ma Ci się zmienić jak kable już masz wygrzane .. to po pierwsze... po drugie... to nie jest tak, że tego typu płyty zmieniają coś na plus w znaczącym stopniu od płyty np Modern Talking, która byłaby włożona do odtwarzacza i non stop grana np przez 90-100 godzin... przecież chodzi o to aby kabel sobie trochę pograł i ułożył się w systemie.. po trzecie zdarza się, że przy zakupie droższych kabli TQ taką płytę w gratisie się dostaje.. o ile nie za każdym razem (ale nie wymagajmy aby do kabli TQ tańszych również w gratisie dodawali taką płytę, pomimo , że nie jest ona za specjalnie droga, ale chodzi o fakt). Różnica tej płyty jest taka, że są różne pasma ponagrywane co może mieć jakieś znaczenie, ale i nie koniecznie.. kolejna sprawa w cywilizowanej Europie jak i Ameryce kupując kable można już dostać w cenie kabla (nic to nie kosztuje, albo grosze) wygrzany w jakimś stopniu kabel przez dany sklep. Jest opcja, że pisze się do sklepu i wybiera się ile czasu się chce aby dany kabel był wygrzewany np od 24 do 96 godzin na specjalnym do tego typu rządzeniu.
Pisząc w taki sposób jak napisałeś to wg mnie wiecej szkody sie robi niż pożytku.. chyba, że o to Ci chodziło, bo to nie ta czy inna konkretna płyta robi robotę tylko generalnie kable dużo lepiej grają kiedy są już użytkowane przez 100-200 i więcej godzin od tych, które się wyjmie z pudełka. Zresztą podobnie jest z elektroniką czy też z kolumnami. Prezes Accuphase wszem i wobec mówi i jest to napisane w instrukcji, że ich zabawki powinny być pod prądem 24/h i ludzie, którzy mają , a np sprzęt nie gra im przez kilka dni i są odłączone od prądu potrafią dobrych kilka godzin grać na sprzęcie Accu aby tylko sprzęt doszedł do optymalnych parametrów i zaczynają dopiero słuchać muzyki. Ale wiadomo tutaj jest wielu fachowców, więc można się ponabijać i teraz popiszemy o farelkach i o kuchni gazowej , bo na niej najlepiej kable się wygrzewają . O to Ci chodziło pisząc to co napisałeś ? Już w Naszych zestawach na kilku ostatnich stronach mamy "smartłocze" i gadka o tych super zegarkach.. To tutaj możemy napisać o modelach kuchenek gazowych, bo w zależności od modelu to dany kabel lepiej się wygrzewa. A kuchenek gazowych mamy całą masę więc temat rzeka.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z czym Bipo zrobił więcej szkody niż pożytku?
Że nie odpływa jaki niektórzy, że opisuje swoje wrażenia?
Przecież napisał wyrażnie, że "a wygrzane podnosić ich jakość brzmienia".

Gdzie też widzisz w wątku "nasze zestawy" na ostatnich stronach dyskusje o "smarłoczach" jak to nazwałeś? Jest jeden mój wpis i to informacyjny z przekierowaniem do odpowiedniego wątku i jak widać znalazło się tam sporo informacji.
Nie fantazjuj, bo ewidentnie pijesz do mnie i stawiasz info o zegarku przy kuchenkach do wygrzewania, a ja w wątku nasze zestawy widzę pierdzielenie o jakiś sklepach. Zmierz wartość postów i pomyśl co wnoszą dla społeczności forumowej.

Na forach też już wystarczy fantastów, co wierzą w kamienie, stoliki i inne perfidne kłamstwa, a jak widzę w niektórych wątkach, że niektórzy już w ogóle nie słuchają muzyki, tylko sprzętu, to się zastanawiam, jak bardzo musieli utknąć omamieni całą zabawą i ideą audio.

Daj Bipo robić to co robi, bo wprowadza normalność na tym forum, innym jak widać się już dawno nie chce, mimo, że od lat mają swoje wnioski, a temat wygrzewania płytą już dawno oklepany (nie neguje).

Ps. Pomijam już fakt (to co ktoś słusznie ostatnio zauważył) połowa tych fachowców z racji swojego wieku już dawno nie słyszy tego co ich młodsi ogarnięci koledzy mają obecnie 20-lat.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig pisałem to nie raz nie dwa, kiedy wchodzimy na tematy tego typu i napiszę kolejny raz bo szkoda i Twojego i mojego czasu na pisanie.. każdy z nas niech zostanie przy swoim zdaniu .. i będziemy szczęśliwsi.. i zdrowsi... A napisałem to co uważam i takie jest moje zdanie. Polska to wolny kraj.
 
Do góry