[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

rabit

Active member
Bez reklam
No tak. Ale cena, nie całe trzy koła, a dycha, skądś się musi brać? Ja wiedziałem kupując mój 5300, że szału nie będzie, a tylko przekątna. Choć uważam, że mógłby być znacznie cichszy. Szczególnie po porównaniu do Optomy HD27 mojego kolegi. Ale bałem się efektu tęczy i wybrałem jak wybrałem.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Coś cicho u mnie w wątku to napisze iż od pewnego czasu posiadam drugi kabelek głośnikowy , który bardzo spodobał mi się na testach (chord odyssey 2) mianowicie nie 2 a chordy oddysey 4.


Pisałem już co wnosi w stosunku do tellurium q ultra blue, mianowicie jest troszkę więcej góry przez co struny gitar brzmia lepiej i czyściej. Dół przez to ma się wrażenie że jest troszkę mniej ale po dłuższym odsluchu stwierdzić można że jest tyle samo.
Oba kabelki są świetne, mialem okazję to kupiłem i teraz pogram sobie na zmianę przez kilka tygodni i zobaczę który zostanie.. :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na 100% 😀 ważne, że się podoba. Bipo oby nie łap się za droższe Chord, bo na pewno Ci się spodobają.😉
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Lolek miałem Epica i jak dla mnie grał identycznie jak tellurium q ultra blue. Wole odyssey niż epic bo ten mi troszkę góry i dołu dodaje.. ;-)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale Epiców jest dwa rodzaje :) tańsza wersja i droższa.. :) mój kumpel miął tą droższą , a teraz kupił Chorda signature i jak na swoje pieniądze całkiem całkiem.. :) Kolejna sprawa to też kwestia danego zestawu jak taki czy inny kabel się zachowa i o tym też musimy pamiętać. Im droższe kable to tym lepsza elektronikę trzeba kupić i lepsze kolumny.. Niestety, ale tak to działa, skoro "głupia" płyta japońska gra u mnie tak, a idę do kolegi i słucham tej samej płyty na olimpijkach III i MF M6si plus wspomniane Chordy signature i gra ta sama płyta lepiej :). Tylko zauważ jaka jest kasa w tym przypadku, żeby można było to usłyszeć. Ale wiesz trafią się tacy co powiedzą , że głupota wydać 6 tys na kabel.. pomimo, że nie słuchali go w takim zestawie.. Aczkolwiek w przypadku kumpla to i tak nie jest docelowy kabel.. tylko na razie ma inne wydatki..
 
Ostatnia edycja:

castel

Member
Ale Epiców jest dwa rodzaje :) tańsza wersja i droższa.. :) mój kumpel miął tą droższą , a teraz kupił Chorda signature i jak na swoje pieniądze całkiem całkiem.. :) Kolejna sprawa to też kwestia danego zestawu jak taki czy inny kabel się zachowa i o tym też musimy pamiętać. Im droższe kable to tym lepsza elektronikę trzeba kupić i lepsze kolumny.. Niestety, ale tak to działa, skoro "głupia" płyta japońska gra u mnie tak, a idę do kolegi i słucham tej samej płyty na olimpijkach III i MF M6si plus wspomniane Chordy signature i gra ta sama płyta lepiej :). Tylko zauważ jaka jest kasa w tym przypadku, żeby można było to usłyszeć. Ale wiesz trafią się tacy co powiedzą , że głupota wydać 6 tys na kabel.. pomimo, że nie słuchali go w takim zestawie.. Aczkolwiek w przypadku kumpla to i tak nie jest docelowy kabel.. tylko na razie ma inne wydatki..

Jestem już jakiś czas na tym forum i tak sobie obserwuje.
Kolego Lolek ile Ty masz tych kumpli ,którzy zawsze coś mają co jest wymieniane na forum.
Nie ,że jestem złośliwy ale widzę tu jakiś :shock:
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jestem już jakiś czas na tym forum i tak sobie obserwuje.
Kolego Lolek ile Ty masz tych kumpli ,którzy zawsze coś mają co jest wymieniane na forum.
Nie ,że jestem złośliwy ale widzę tu jakiś :shock:

Lolek siedzi na innym forum - zamkniete grono, gdzie takie rzeczy to podobno normalka.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Lolek siedzi na innym forum - zamkniete grono, gdzie takie rzeczy to podobno normalka.

Bo Lolek ma zawsze Kumpla który ma droższy sprzęt niż tu jest omawiany i musi być on z wysokiej półki...:D:D
a gra lepiej niż wygląda. ..:razz: cały nasz Lolek hihi
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bo tam siedzą audiofile, a audiofile słuchają sprzętu, my jesteśmy melomanami i słuchami muzyki, tyle z mojej strony ; )
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jestem już jakiś czas na tym forum i tak sobie obserwuje.
Kolego Lolek ile Ty masz tych kumpli ,którzy zawsze coś mają co jest wymieniane na forum.
Nie ,że jestem złośliwy ale widzę tu jakiś :shock:

Kilku Kolego, a np. chordy, cardasy, albedo, tellurium to bardzo chodliwe kable i wiele osób albo od nich zaczynało, miało je, albo jest w posiadaniu.. a w chwili obecnej jeszcze mam lepszy komfort, bo jestem też na innym forum, a tam ludzie kilogramami testują kable jak i elektronikę.. z czego jestem zadowolony bo naprawdę dużo człowiek może się dowiedzieć.. sam też wspomniane kable testowałem... lubię sobie coś posłuchać w sklepie...

Bipo niektóre wyglądają różnie (kwestia gustu), a podobno grają super ;-) Powklejałbym zdjęcia niestety raz to zrobiłem i miałem dużo problemów, ale niektórzy to mają naprawdę kosmos zestawy..Ale na tym forum na pewno więcej można dowiedzieć się o KD. Tam jest garstka osób co interesują się tym tematem.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Witam, decyzja zapadla mam do sprzedania kabelki Tellurium q ultra blue plus zworki tellurium q ultra blue. Kabelki i zworki w stanie idealnym- stan sklepowy. Pierwszy właściciel.
Jeśli ktoś szuka dociążenia na basie, łagodnej góry i pięknej średnicy kabelek idealny. Polecam. Cena 800 zł za komplet kabelki i zworki. Wszelkie informacje na priv lub chudy007@poczta.onet.pl
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To mówisz, że zostajesz przy Oddysey 4?
Mam go od lat, bardzo fajny, ale to już trzeba sobie dobrać pod sprzęt.
Na poprzednich skrzynkach sprawdzał się wyśmienicie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bipo od kiedy Oddysey 4 jest w sprzedaży, bo jak ja testowałem w 2012 roku razem z Cardasem to był bez numerka, ze tak powiem :) chyba, że jakoś wtedy nie zwróciłem uwagi.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Tak zostaje przy chordzie, Lolek ja nie mam pojęcia od kiedy on jest w sprzedaży.... Numerek z napisem jest tylko na kablu, na oplocie przy bananach nie ma, jest tylko napis.
 

Henry

Active member
Bez reklam
To ten sam kabel o ile dobrze kojarzę, różnica jest jedynie w kwestii połączenia - std. lub bi...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Własnie Heniu pytanie czy na pewno to jest ten sam kabel, bo pamiętam, kiedy ja brałem na testy tam sprzedawcy nie używali "numerka" w nazwie :)
 
Do góry