[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

WiTT

New member
Bez reklam
To że se napisze ze nie wolno kopiować bez pozwolenia też mu nic nie da, Google zrobi cache strony i masz już z poza forum widoczne zdjęcie w zasobach grafiki Google. Raz wrzucone do sieci, nigdy z niej nie znika, znacie to? ;)
Watermark na fotkach musiałbyś sobie zrobić żeby nikt się nie połasił korzystać z tego :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przemuś, znany jesteś nie tylko w Polsce ;)
"Wschodni Bracia" także zafascynowani Twoim pokojem ;)
bipo1.jpg

bipo2.jpg
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No i przedwczorajsza interpretacja sadu najwyzszego: "internet jest miejscem publicznym" tez nie dziala na kozysc Bipa :)

Koniec koncow jak ci to.przeszkadza to napisz sprzedawcy ze ty jestes autorem zdjecia, ten pokoj nalezy do ciebie i nie wyrazasz zgody na jego rozpowszechnianie a juz w szczegolnosci w celach zarobkowych. Dalsze uzywanie twoich zdjec bez twojej zgody wiazac bedzie sie wystapieniem na droge prawna.

Co innego jak skopiuje zdjecia Bipo na swoj prywatny komputer i bede pokazywal znajomym (tutaj sprawy raczej sie nie wygra), a co innego wykozystywanie cudzej tworczosci w celach zarobkowych.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dokładnie, to że ktoś komuś pokazuje moje zdjęcie bo mu się podoba, a użycie mojego zdjęcia do celów zarobkowych i podniesienia prezentacji sprzedawanego produktu aby więcej kasy zarobić to chyba przegięcie..
 

WiTT

New member
Bez reklam
Nawet jak przeciwko im wystąpisz prawnie, to jak udowodnisz że "skopiowali od Ciebie" zdjęcie? Użyli grafiki z wyszukiwarki zdjęć, i nie przeskoczysz.

A tak w ogóle to wrzucając na postimg fotki już się zrzekłeś praw do swojego zdjęcia... bo rozumiem że czytałeś "terms and conditions" strony? ;)

"...With regard to any file or content you upload to the public portions of our site, you grant PostImage a non-exclusive, royalty-free, perpetual, irrevocable worldwide license (with sublicense and assignment rights) to use, to display online and in any present or future media, to create derivative works of, to allow downloads of, and/or distribute any such file or content, including embedded (hotlinked) into third-party websites otherwise not affiliated with PostImage..."

Niestety jak się coś wrzuca do internetu to trzeba być świadomym że ktoś to może wykorzystać.
Możesz ich grzecznie poprosić, straszenie ich sądami.. jest trochę kuriozalne.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bipo jest to naganne ale niby zgodne z prawem.. niestety..ale jak ktoś zdecyduje się na upublicznienie zdjęcia na forum to musi się z tym niestety liczyć. Bo wychodzi z tego, że nawet napisanie, że autor nie zezwala na kopiowanie zdjęć nic nie daje. Chyba, że jesteśmy na zamkniętym forum... wtedy inna bajka zapewne. Ale pewnie bez Sądu też by się nie obyło.. A w tym wypadku ja bym zadzwonił i poprosił o usunięcie zdjęcia z ich strony. W sieci wszystkie zdjęcia i tak odnajdziemy :)
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Przypominam sobie że jakiś czas temu była podobna sytuacja z białymi kolumnami Dali chyba. Pamiętacie jaki był finał ?
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Po mojej stronie otwiera się 32,już drugi raz zdarza się że u kogoś jest inaczej,prawdopodobnie kwestia ustawień wyświetlenia postów najnowsze/najstarsze jako pierwsze.Temat dla Admina.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Bipo, tu sami prawnicy ;)
To wszystko jest uregulowane prawnie.
Tak jak pisałem na WhatsApp. Żaden podmiot gospodarczy nie może wykorzystywać fotki skopiowanej z sieci do celów komercyjnych.
Muszą mieć zgodę autora, zrobić foto samemu lub płacić za fotę.
Też pracuję w takim miejscu, że wykorzystujemy foto, ale płacimy za to lub robimy sami.
Zapytaj prawnika, co Ci szkodzi? Już być dawno widział na czym stoisz, np.:
Pierwsza lepsza regułka:

"Zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r., publikator: Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83, tekst jednolity: Dz. U. 2006, nr 90, poz. 631 oświadczam, że wszelkie prawa do zamieszczonych przeze mnie zdjęć i filmów należą wyłącznie do Bipo i niniejszym nie udzielam zgody na wykorzystywanie moich materiałów do jakichkolwiek celów bez mojej wyraźnej zgody i pozwolenia. Nie wyrażam zgody na sprzedaż zdjęć. Wyrażam zgodę na publikację zdjęć JEDYNIE na stronie www.hdtv.com.pl, w sposób zgodny z ustawieniami dostępu, zdjęcia przekazane są na zasadzie użyczenia i nigdy nie będą własnością właścicieli lub kogokolwiek związanego z serwisem znajdującym się na stronie www.hdtv.com.pl oraz partnerskich lub/i współpracujących stron i osób"
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Ale taka regułka miała by sens gdyby forum było zamknięte i nie widoczne dla niezarejestrowanych oraz gdybyś fotki wrzucał bezpośrednio na serwer forum a nie na postimg gdzie się zrzekasz wszelkich praw do wrzucanych plików.

A tak poza tym to zgadzam się że nie wolno (nie powinno się)wykorzystywać w celach zarobkowych zdjęć znalezionych w sieci (wyszukiwarce google etc.).
Tak, nie jestem prawnikiem ;) ale nie widzę sposobu udowodnienia firmie że skopiowała tę fotkę z forum, a już tym bardziej jak to było tu pisane - od użytkownika Bipo. A co za tym idzie straszenie firmy sądami a już tym bardziej odszkodowaniami.
 

iT!T

Member
Ale taka regułka miała by sens gdyby forum było zamknięte i nie widoczne dla niezarejestrowanych oraz gdybyś fotki wrzucał bezpośrednio na serwer forum a nie na postimg gdzie się zrzekasz wszelkich praw do wrzucanych plików.


Nieprawda, ochrona własności intelektualnej nie dotyczy tylko przestrzeni zamkniętych, wręcz przeciwnie, główny sens jej istnienia dotyczy miejsc ogólnodostępnych. Każdy utwór (w tym oczywiście zdjęcia) objęty jest prawem autorskim od momentu tzw. ustalenia utworu (uogólniając jest to pokazanie utworu os. trzecim) i co do zasady dzieje się to niezależnie od jakichkolwiek kroków formalnych (nie trzeba żadnych formułek, czy rejestracji).

Sytuacja znacząco komplikuje się, jak słusznie zauważa kol. WiTT, kiedy upubliczniamy utwór przez serwis, który na skutek umowy z udostępniającym zmienia zasady ochrony własności intelektualnej. Nie korzystam z postimg, ale w tej sytuacji kluczowymi będą zapisy tego serwisu dot. praw autorskich.

Rzuciłem okiem na stronkę postimage.org (wierzę, że to o nią chodzi).

Legalese (inspired by *************** terms of use)

By uploading a file or other content or by making a comment, you represent and warrant to us that (1) doing so does not violate or infringe anyone else's rights; and (2) you created the file or other content you are uploading, or otherwise have sufficient intellectual property rights to upload the material consistent with these terms. With regard to any file or content you upload to the public portions of our site, you grant PostImage a non-exclusive, royalty-free, perpetual, irrevocable worldwide license (with sublicense and assignment rights) to use, to display online and in any present or future media, to create derivative works of, to allow downloads of, and/or distribute any such file or content, including embedded (hotlinked) into third-party websites otherwise not affiliated with PostImage. To the extent that you delete any such file or content from the public portions of our site, the license you grant to PostImage pursuant to the preceding sentence will automatically terminate, but will not be revoked with respect to any file or content PostImage has already copied and sublicensed or designated for sublicense.
By downloading an image or copying other user-generated content (UGC) from PostImage, you agree that you do not claim any rights to it. The following conditions apply:

  • You may use UGC for personal, non-commercial purposes
  • ...
źródło https://postimages.org/terms

Mam nadzieję, że to co nieco rozjaśnia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry