[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czyli jest szansa,że jak kupisz Bipo następne kolumny, to kabelki pójdą na aukcję? Na nowych skrzynkach, zabawa z kabelkami zacznie się od początku, bo nie wiadomo, czy zgrają się ze sprzętem? :)

MOże tak być ale nie koniecznie wystarczy że kupi z tej samej firmy tylko np model/dwa wyższe i może się udać że będzie pasił.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No to co w końcu, to dwie skrajnie różne opinie - bo rozumiem, że piszemy o tym samym kabelku.
Ja jak testowałem kable, to bez względu na sprzęt "charakterystyka" była zawsze podobna.

Czyli jak coś daje górą na systemie które tej góry za wiele nie ma, to kabel "podbijał" i powiedzmy, że system doprowadzał do ładu, a w przypadku systemu który tej góry miał już dużo - jeszcze bardziej ją eksponował.
Analogicznie z dołem.
Od lat o tym wspominam, że kabel to bardzo kapryśny jest i inaczej brzmi w każdym systemie. Dlatego trzeba przetestować go koniecznie tylko u siebie, nie w sklepie. Nie mówię, że każdy tak się zachowuje, ale lepiej posłuchać.

Doświadczyłem tego kilka lat temu na jednym z pierwszych odsłuchów. W sklepie po przesłuchaniu kilku na DOKŁADNIE tej samej elektronice, kolumnach i płytach co w domu wybrałem trzy do zabrania do domu. Jeden z nich, który zwrócił moją uwagę w salonie, kompletnie nie zachwycił w domu - skrajnie inaczej. Od tego czasu zaczałem bardziej zwracać na to uwagę i pośród wielu kabli, jakie miałem okazję "słuchać" około 1/3 "grała" inaczej w domu.

Co do góry w TQBlack; u mnie w każdym repertuarze słyszę mniej góry niż w poprzednich zwykłych kabelkach. Te kabel nigdy nie zagrał u mnie górą, a tym bardziej męczącą górą. Do tego stopnia, że na początku mi jej wręcz brakowało. Jednak zauroczył mnie głównie swoją szybkością, rytmiką i czystością przekazu.

Oczywiście, nie można w tym przypadku generalizować. Nawet tego, że u mnie jest wstęga i system uważany za raczej jasny (choć nikt jeszcze nie zadał sobie trudu, by posłuchać tego na żywo, tym bardziej z KI Pearl Lite który wnosi sporo ogłady. OK, kilka osób słyszało - pozdrowienia chłopaki!) a u Bipa raczej ciepły (Heco plus Denon) - tak samo nie szufladkujmy.

Można zapytać, dlaczego w takim razie w ciepło brzmiącym systemie ten sam kabel grał zbyt mocną górą, a w jasnym ją uspokajał?
Ten sam kabel, inna akustyka, inny słuch, inny system. Zbyt wiele zmiennych.

To jak kiedyś będziesz miał okazję posłuchać na odpowiednim Sieciechu albo na Tellurium silver diamond - - tam dopiero struna gitary brzmi :) malina... niestety trzeba mieć dobrze nagrane płyty bo te kable wszystkie niedoskonałości pokazują okazale.. choć tellurium mniej..
Mam ochotę go posłuchać, ale "boję się" zbyt sporej góry.
Spokojnie, niech młody troszkę dorośnie i się coś pomyśli, a tak przynajmniej mam jako takie rozeznanie w kabelkach....;-)
Co do kabelków to z tego co czytałem jakie Krzysztof testował to tylko Blacki się pokrywały z tych co testowaliśmy a tak to każdy z nas zupełnie inne kable testował..:cry:
Nie, no wspominałeś Kimber, Chord, Cardas, ale prawda, że inne modele, choć Odyssey 2 i TC był ;)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Krzychu jestem przekonany na 99.999% że będzie za dużo. ..ale posłuchać można to nic nie kosztuje... nie licząc kaucji... A jak masz znajomych co mają cieplejszą elektronikę i kolumny np SF czy też Dynki i z takim zestawem takiego kabla posłuchać dla porównania. ..
 

Drunk

New member
Bez reklam
Co do góry w TQBlack; u mnie w każdym repertuarze słyszę mniej góry niż w poprzednich zwykłych kabelkach. Te kabel nigdy nie zagrał u mnie górą, a tym bardziej męczącą górą. Do tego stopnia, że na początku mi jej wręcz brakowało. Jednak zauroczył mnie głównie swoją szybkością, rytmiką i czystością przekazu.
Wydaje mi się że dźwięk został pozbawiony po prostu jazgotu i nerwowości, który powodowały tanie kable, dlatego wydawało się że jest mniej góry ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ty już lepiej nie pij :D
To byłoby zbyt proste.
Jaki jazgot, jaka nerwowość? Jakie tanie kable?
Nigdy nie miałem jazgotu (patrz post 1822 - dokładnie i ze zrozumieniem), obojętne czy na kablach za 3 zł z marketu, czy Profigoldach czy Dali za ok. 10-12 zł (poprzednie). Jazgot to wprowadzały Nordost Purple Flare za 2700 zł. Polecam sprawdzić z ciekawości szczególnie w porównaniu do VDH.
Jazgot i nerwowość to inne sprzęty...
Czego mogę się doczepić do zwykłych kabli to m. in. słyszalne nieczystości, których niemalże nigdy nie ma przy przyzwoitym kablu.
Tellurium Black nie jest idealnym kablem, ba nawet w swojej klasie cenowej, ale pewne względy przesądziły o takim, a nie innym wyborze, nawet RCA do kompletu.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Napisałeś że na TQB było mniej góry niż na "zwykłych" kablach więc tylko do tego się odniosłem, bo u mnie na cordialach w porównaniu do obecnych VDH(długo przy nich pozostanę bo wpasowały się idealnie) było właśnie więcej brudu i jazgotu na górze (co często postrzega się jako nadmierne wyeksponowanie góry), a za mało basu. Z resztą co system to inna historia, a dobry kielich do dobrej muzyki być musi :)
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
@Bipo

Jak masz u siebie odcięte kolumny\sub na zwrotnicy, jakie wielkości\częstotliwości?
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Sub 80hz
Amplituner:
- głośniki wszystkie jako małe
- odcięcie dla wszystkich kolumn 80hz
- Sub 80hz
- lfe

Druga wersja:
- Sub direct
Amplituner
- fronty: large
- reszta na small I 80hz
- lfe
- sub 120hz
To są moje typowe ustawienia które stosuje na zmianę co jakiś czas.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
No i u mnie leci ta pierwsza wersja ale fronty full band, ustawiany sub na 120hz za bardzo mi gra i bierze się***za nie swoje dźwięk takie mam odczucie na razie po pierwszym dniu zabawy z klipsch 112 :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Najbezpieczniej ustaw tak:
- na subie 80hz
W amplitunerze :
- kolumny jako małe wszystkie
- odcięcie na 80hz dla kolumn
- odcięcie dla suba 80hz
Jeśli będzie ok to zostaw jeśli nie to daj w ampli w odcięciu dla suba 10 hz więcej. Czyli 90hz i tak do momentu kiedy sub będzie za mocno dawał. Jak znajdziesz ten moment odejmij 10hz i zostaw. Następnie dopasuj sobie fronty czy lepiej dla Ciebie grają jako duże czy małe. Bo niekiedy lepiej się zgrywać z resztą kolumn i subem jak są duże ale to dopasujesz pod swoje ucho.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
A nie jest tak że na sub'ie mogę ustawić hz na maksa czyli u mnie 160hz a na ampli regulować odcięcia kolejno 80-120hz?
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Możesz ustawić jak Ci się żywnie podoba ja Ci sugeruje co bym zrobił jak by mi coś nie pasowało. Są określone ustawienia przyjęte jako referencyjne ale jeśli na takich ustawieniach Ci nie pasuje jak gra kino lub akustyka pokoju jest do bani wtedy zaczynamy preferencje i dopasowujemy określone parametry pod siebie.
W kinie za niskie tony odpowiedzialny i najważniejszy praktycznie jest sub. Jeśli jest w miejscu gdzie nie powinien stać to bas będzie podbity lub mało słyszalny. Wtedy zaczynamy majstrowc w ustawieniach które pomogą lub nie. Sugeruje na początku dopasować suba do miejsca w którym najlepiej gra a potem zająć się resztą.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dzisiaj na projektorze pokazała się informacj aby wyczyścić filtr.
Czyszczenie :
Prosta sprawa, bez demontażu u góry z przodu nad soczewka mamy filtr. Wyjmujemy go naciskając z dwóch stron zapadki. Po wyjęciu wyciagamy filtr gąbkowy, pluczemy w ciepłej wodzie (samej bez chemii) i pozostawiamy do wyschniecia bez wyciskania. Następnie po wyschnięciu wkładamy go z powrotem do elementu z którego wyjeliśmy i montujemy do projektora. Po włączeniu wyświetli nam się napis czy czyszczenie zakończono, wciskamy ok i gotowe. :)

Wyświetlone 1250h.... :)
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie Bipo często czasu brakuje żeby w ogóle projektor odpalić :(
Pocieszające jest to, że lampa na dłużej wystarczy ;p
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Po ciężkim tygodniu pracy czas na seans w jaskini batmana: po zasłonieciu i udekorowaniu pokoju na czarno, zero odbić, nic nie widać , po zgaszeniu światła idzie się po omacku... :)


 
Ostatnia edycja:
Do góry