[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

Bipo

Active member
Bez reklam
Nie wiem który to który Piotr bo ich tam 4 było... :)
Sklep polecam miła i fachowa obsługa, nawet się można przy okazji do uczyć pewnych ciekawych rzeczy.. :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Piotr Ch. to jeden z właścicieli, z wyglądu raczej niepozorny, niezbyt wysoki. Nie wiem czy pamiętasz, ale rozmawiałem z nim na AVS2016 i wzdychałem, że zawsze wynajmuje najładniejsze hostessy ;)
Obsługa miła i fachowa - trzeba przyznać.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Co do kabelków Tellurium Q Ultra Blue to u mnie wygląda teraz tak:
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Niestety ale black dawał za bardzo górą...,też myślałem że w końcu II wezmę. Nawet go na tydzień wpiąlem w system ale niestety na wielu płytkach mnie meczył.
Cenowo prawie to samo bo różnica chyba z 200 zł wiec może kiedyś jak będę słuchał tylko jeden typ muzyki to go podmienie... :) Tak jak kiedyś rozmawialiśmy łatwiej maj Ci co słuchają tylko jednego gatunku muzycznego... Ultra Blue w pasował się u mnie najlepiej... :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie takie osoby mają luks.. ja też mam ciężko z wyborem kolumn jak i kabli.. bo z integrą znacznie prościej ;-) Chociaż Chorda też wysoko stawiałem u Ciebie :- )
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dokładnie ten sam kabelek może różnie zareagować w innym systemie... :)
Co jak co ale na Blacku struny gitar brzmiały najpiękniej.. :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To jak kiedyś będziesz miał okazję posłuchać na odpowiednim Sieciechu albo na Tellurium silver diamond - - tam dopiero struna gitary brzmi :) malina... niestety trzeba mieć dobrze nagrane płyty bo te kable wszystkie niedoskonałości pokazują okazale.. choć tellurium mniej..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niestety ale black dawał za bardzo górą...

Z kabelkami to są jaja. W moim systemie TQ Black znacznie uspokoił system i zdjął góry :)

No to co w końcu, to dwie skrajnie różne opinie - bo rozumiem, że piszemy o tym samym kabelku.
Ja jak testowałem kable, to bez względu na sprzęt "charakterystyka" była zawsze podobna.

Czyli jak coś daje górą na systemie które tej góry za wiele nie ma, to kabel "podbijał" i powiedzmy, że system doprowadzał do ładu, a w przypadku systemu który tej góry miał już dużo - jeszcze bardziej ją eksponował.
Analogicznie z dołem.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Krzysztofradio ma wstęgowy wysokotonowy ja mam zwykła kopułkę dlatego kabel inaczej zareagował. Ponadto ja mam inny słuch niż Krzysztof to co dla mnie jest już męczące dla niego może być optymalne... :)
Dlatego trzeba brać kabel i słuchać u siebie w domu.. :)
Druga rzecz może miał kable które dawały mocniej góra niż Black a po zapięciu blacka system się uspokoił. Ja testowałem kabelki z których black miał górę najbardziej podkreślona. A po zapięciu Blue czy chord epic system u mnie złagodniał. Ponadto zapnij takiego albedo monocristal to dopiero przy nim black to zamulacz... :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Macie odmienną elektronikę jak i kolumny... musi być inne odczucie na tym samym kablu...tylko sam fakt iż wysokotonowe głośniki to dwie inne bajki...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlatego mnie zastanawia odmienna opinia, bo ja myślałem, że "charakterystyka" kabla się nie zmienia i jakoś trudno mi uwierzyć, że na jednym systemie ten sam kabel łagodzi góre, a na drugim ją eksponuję bardziej niż neutral.
Z natury ten sam kabel powinien łagodzić (bądż eksponować), tyle, że na jednym systemie wyrówna, na drugim przygasi, ale żeby dwa różne bieguny... ; )

Tak czy inaczej, szacun Bipo za testy i chęci. Też jestem zdania, że trzeba zawsze osobiście podejść do tematu. Ja już zabawy z kabelkami sobie odpuściłem, wolę żonglować elektroniką i coś czuję, że za niedługo czeka Cię zabawa ze skrzynkami, ale jak mi przejdziesz na złą stronę mocy (czyt. samo stereo), to będzie smutek ; )
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig taki najprostszy przykład weź np siltecha 770 tkę czyste srebro.. i podłącz go do np Accu i Dynek.. i weź ten sam kabel i podłącz go z Passem i do np B&W, Focali, Paradigma itp.. i łatwo można się przekonać jak ten sam kabel może się zmienić w danym systemie gdzie inny charakter brzmienia ma elektronika jak i kolumny są z innej bajki..

Ale fajne jest to, że są tacy ludzie jak choćby ja, że lubię kolumny z dwóch różnych bajek czyli np lubię SF czy też Dynki ale nie pogardziłbym B&W czy też np Focalami ... dlatego między innymi muzyka sprawia mi tyle radości.. bo ta sama piosenka może zabrzmieć zupełnie inaczej na dwóch odmiennych zestawach.... a żeby było lepiej pewne części tej piosenki mogą bardziej podobać się na jednym zestawie, a inne na tym drugim zestawe.:) Bp np. gitara nigdy tak nie zabrzmi na Dynkach jak zabrzmi na B&W.
SF w serii Tradytion to zmienił (i w tych wyższych seriach również) że gitara tam zagrana jest to porównywalne do tego co zaprezentuje B&W ale to nie jest w 100% to samo.. Ale jak się słucha składy orkiestr czy też piosenek z pięknym głosem kobiecym czy też męskim - tam dla mnie lepiej grają takie kolumny jak SF czy też Dynki.. Ale ile ludzi tyle opinii na każdy temat i każdy inaczej może postrzegać. Dla mnie osobiście fajne jest to że SF poszedł troszkę w stronę ludzi i zobaczył że ludzie chcą słuchać detalu tylko ten detal musi być podany w odpowiedni sposób , żeby nie męczył a dawał radość.. tak jak dobry obiad zjedzony w dobrym towarzystwie i w odpowiednim miejscu.. np z widokiem na Adriatyk :- )
 

rabit

Active member
Bez reklam
Czyli jest szansa,że jak kupisz Bipo następne kolumny, to kabelki pójdą na aukcję? Na nowych skrzynkach, zabawa z kabelkami zacznie się od początku, bo nie wiadomo, czy zgrają się ze sprzętem? :)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Dlatego mnie zastanawia odmienna opinia, bo ja myślałem, że "charakterystyka" kabla się nie zmienia i jakoś trudno mi uwierzyć, że na jednym systemie ten sam kabel łagodzi góre, a na drugim ją eksponuję bardziej niż neutral.
Z natury ten sam kabel powinien łagodzić (bądż eksponować), tyle, że na jednym systemie wyrówna, na drugim przygasi, ale żeby dwa różne bieguny... ; )

Tak czy inaczej, szacun Bipo za testy i chęci. Też jestem zdania, że trzeba zawsze osobiście podejść do tematu. Ja już zabawy z kabelkami sobie odpuściłem, wolę żonglować elektroniką i coś czuję, że za niedługo czeka Cię zabawa ze skrzynkami, ale jak mi przejdziesz na złą stronę mocy (czyt. samo stereo), to będzie smutek ; )

Spokojnie, niech młody troszkę dorośnie i się coś pomyśli, a tak przynajmniej mam jako takie rozeznanie w kabelkach....;-)
Co do kabelków to z tego co czytałem jakie Krzysztof testował to tylko Blacki się pokrywały z tych co testowaliśmy a tak to każdy z nas zupełnie inne kable testował..:cry:
 
Do góry