[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Licze na to ze denek 1500ae ma moc, jak nie to koncowka napedzi a jak nie to bede myslal ale to odlegle czasy.... narazie o kolumnach nie mysle, no chyba ze trafi sie super mega okazja ponizej 50% a jak wiemy bardzo czesto sa okazje.... teraz wisza na allegri sonusy venere 2.5 za pol ceny, scm40 za pol ceny byly itp...


A co do kabli, to 2000zl za kabel nie dam, ale do tysiaka..
Masz akurat aukcje na tellurium, jeszcze 3 godzinki. Ino tylko brac :)

Tellurium Q Black 2x3 metry hi-end (6987645558) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 

werf

Active member
Bez reklam
Zdaje się Lolo masz podwójne terminale głośnikowe we wzmacniaczu ?Kolumny w bi-ampie .Super konfiguracja do testów kabli : )
 

werf

Active member
Bez reklam
Sorry Bipo że w twoim wątku

Pamiętacie stary kabel z oferty Ultralink seria Matrix ?



Teraz mamy w nowym wydaniu od tego samego dystrybutora pod innym brend-em : )

 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wartość tych kabelków co przyniosłem na testy oscyluje w granicach 10tys zobaczymy jak się mają do moich o wartości 100zł. .. :)

Lolo nie nastawiaj się że Ci kable nagle diametralnie brzmienie kolumn zmienią, coś tam wygładza, wyostrza lub przygaszą... :)
A co już chcesz pożegnać Celany. .?:)

Dokładnie kable nie powodują że nagle kolumny albo wzmak zaczną lepiej grać .. kable dopieszczają cały system (nie bez kozery na kable mówi się biżuteria) , tylko problem polega na tym żeby te odpowiednie dobrać do konkretnego zestawu..

Licze na to ze denek 1500ae ma moc, jak nie to koncowka napedzi a jak nie to bede myslal ale to odlegle czasy.... narazie o kolumnach nie mysle, no chyba ze trafi sie super mega okazja ponizej 50% a jak wiemy bardzo czesto sa okazje.... teraz wisza na allegri sonusy venere 2.5 za pol ceny, scm40 za pol ceny byly itp...



A co do kabli, to 2000zl za kabel nie dam, ale do tysiaka..
Masz akurat aukcje na tellurium, jeszcze 3 godzinki. Ino tylko brac :)

Tellurium Q Black 2x3 metry hi-end (6987645558) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Najlepsze jest to że Gość plasuje te kable jako Hi-end więc gdzie uplasować np pierwsze z brzegu kable typu Siltechy Prinsy czy coś z miedzi np. Transparenty Referensy... skoro tego typu kable to już jest Hi end..
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lolek dobrze wiesz ze dzisiaj marketing rzadzi a chwytliwe nazwy robia sprzedaz.

Pojdziesz do salonu fiata pokaza ci auto za 60tysi i powiedza ze to Super auto.
Pojdziesz do VW i powiedza ci ze to super auto.
Pojdziesz do mercedesa powiedza ze to super auto
Pojdziesz do ferrari i powiedza ze super auto
Pojdziesz do bugatti i tez powiedza ze maja super auto.

To ktore wkoncu auto jest super?:)

Aczkolwiek Hi End jezeli rozbic znaczeczenie HI - wysoki END - koniec w moim rozumieniu ma oznaczac "wyrob
Ostateczny, koncowy najlepszy" Uwazasz ze Prinsy sa Hi EnD? Uwazasz ze one zamykaja furtke i nie mozna dodac kolejnej "magii" aby stworzyc o schodke lepszych kabli. Wtedy tez bedziesz sie bulwersowal dlaczego Prinsy nazywaja Hi-end?

Lolek "twoje" kabelki tez sa dostepne:

http://allegro.pl/van-den-hul-the-wind-mk-ii-hybrid-2-x-2-5m-zwory-i6997917288.html

Tak patrze na to i pytanie czy wogole jest sens kupowania nowych kabli... Skoro wiekszosc jest dostepnych uzywek. Nie wiem ile nowe kosztuja (jakie rabaty). Ale mam wrazenie ze sporo drozej.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To wszystko zależy od tego jaki kabel wybierzesz bo są takie firmy gdzie niektórzy dają po 30% upustu od cen wyjściowych a są i takie gdzie dostaniesz 15-20 czy 25 % . W kupowaniu kabli używanych nie ma nic złego ale musi być jeden warunek w dzisiejszych czasach.. musi Gość mieć na to dowód zakupu , ewentualnie musisz znać takiego człowieka osobiście np z forum to wtedy jest to nie potrzebne.. sam nie wiem na ile kabli gdzieś tam jeszcze są paragony ale dzisiaj kupując kabel w sklepie już taki paragon bym trzymał .. bo wiele firm robi podróbki i niestety jest ryzyko kupując od kogoś kogo się nie zna.. tylko jak ja będę kupował kabel to już będą ostatnie kable w moim życiu tak jak ostatni zestaw do stereo, ostatnie kolumny podłogowe .. :- ) jak będzie decyzja o zakupie to konkretne rzeczy i koniec zabawy z tymi rzeczami.. życie jest za krótkie a jednocześnie za piękne żeby np co 5 lat zmieniać zabawki na nowsze.. zresztą mnie take wymiany aż tak bardzo nie kręcą.. nie wspominając że jak np kupisz kolumny za 40 tys dzisiaj i za 5 lat będziesz chciał je sprzedać to za ile musisz kupić kolejne kolumny żebyś miał banan na twarzy.. :) w 100% znaczeniu tego słowa.. - to jest niekończąca się opowieść.... i gdzieś trzeba mieć tę granicę..

Natomiast co do słowa HI END i Twojej interpretacji to o czymś takim mówią dzisiaj o kablu Siltecha -3 korony .. niby mówi się że ten kabel już ma wszystko co jest możliwe na dzień dzisiejszy i na tę technologię którą mamy - ale na ile w tym jest marketingu, a na ile jednak jest coś prawdy to świat się przekona w ciągu powiedzmy 5 przyszłych lat..
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Lolek ale jak ty w końcu kupisz swój zestaw marzeń za kilkadziesiąt tys. to co byś jeszcze chciał w nim zmieniać.....
Zauważ że największe i najczęstsze zmiany są u ludzi którzy mają klocki od 1tys. do 10tys zł za element toru i żangluja nimi jak rekawiczkami. Osoby które już wydają większą sumę przeważnie przeszli pewna drogę w audio a przede wszystkim nabrali osluchania.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiesz znam takich co mówią że zawsze coś można zmienić w audio żeby było lepiej.. :- ) nie twierdzę że ja jestem taki człowiekiem bo raz że trzeba by było mieć kasę na to, a dwa tak jak mówię jeśli ma się kilka zainteresowań to ciężko jest zmieniać takie klocki na jeszcze lepsze.. bo to kosztuje i tak jak napisałeś prościej jest zmienić dzisiaj kolumny jak ktoś ma za 2 tys na kolumny za 4 tys.. ale jak już ktoś dzisiaj ma kolumny np. za 40 tys to żeby był ten banan na 100% to kolejne wg mnie muszą być to kolumny za 70-80 tys.. w przeciwnym wypadku nie ma sensu taka wymiana .... bo ilość wydanej kasy ni jak nie będzie miała odzwierciedlenia w stosunku do tego co się usłyszy, a do tego jeszcze trzeba dodać zestaw stereo.. który musi być lepszy żeby pokazał wyższość tych droższych kolumn :) i tak można całe życie.. oczywiście to moje zdanie... ja tak podchodzę do tych spraw.. mnie po prostu 20-30 % lepszy dźwięk nie fascynuje.. dla mnie musi być to przysłowiowe łoł .. czyli np słuchasz B&W 804 podłączasz B&W 803 i jest ten banan o którym pisze.. słuchasz SF olimpijki III po czym podłączasz SF Serafino Tradytion i znowu masz banan.. i żeby nie było to nie oznacza ze te słabsze kolumny w obu tych wypadkach to wg mnie jakaś lipa - nic z tych rzeczy to są fajne kolumny i fajnie było by je mieć zapewne u siebie w domu :- ) ale są znacząco gorsze od swoich wyższych modeli... tylko trzeba zadać sobie pytanie czy stać człowieka na ten banan i czy potrzebny Ci jest taki zestaw na 100% .. bo to są naprawdę duże pieniądze nawet dla kogoś kto nieźle zarabia.. bo przecież do tego potrzeba odpowiedni zestaw stereo. kable .. wszystko kosztuje///a życie za szybko ucieka..

Ps. oczywiście te wymienione firmy to tylko przykłady, które na sobie przetestowałem.. a wiadomo jest tego dużo dużo więcej na rynku..
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zauważ że największe i najczęstsze zmiany są u ludzi którzy mają klocki od 1tys. do 10tys zł za element toru i żangluja nimi jak rekawiczkami. Osoby które już wydają większą sumę przeważnie przeszli pewna drogę w audio a przede wszystkim nabrali osluchania.

Tiaaa jasne. Powiedz to np Dyziowi, co miesia zongluje jakim makiem.

Bipo sluchasz cos tych kabli czy mlody makarony zaplatuje :) Trzymam kciuki ze tellurium wyjdzie najlepiej, najlatwiej do dostania uzywka :) Hehe.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale Dyzio robił to też w jakimś okresie czasu, a druga sprawa zauważ co na co zmieniał.. nie zmieniał np wzmaka za 10 tys na wzmak za 13 tys.. itp. jak zmieniał to konkretnie/// do tego taki Dyzio jest jeden na tym forum :- ) a ostania sprawa, że to co już ma to myślę sobie - na kilka dobrych lat mu wystarczy.. ale pożyjemy zobaczymy..:) myślę że też pewnego dnia powie sobie dość..
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Tiaaa jasne. Powiedz to np Dyziowi, co miesia zongluje jakim makiem.

Bipo sluchasz cos tych kabli czy mlody makarony zaplatuje :) Trzymam kciuki ze tellurium wyjdzie najlepiej, najlatwiej do dostania uzywka :) Hehe.
Lolo już drugi dzień sobie słucham i robie notatki, powiem Ci że zdziwiłem się co wnoszą kable, sam w to nie wierzę co słyszę ... :)
Powiem tak, różnice są, pomiędzy jednym kablem a drugim mniejsze lub większe. Ale też jest druga strona medalu musisz wiedzieć czego szukasz i co Ci brakuje w dźwięku bo kupowanie na pałe mija się z celem. Kablami zrobisz dopieszczanie i dopiescisz to czego troszkę Ci brakuje. Natomiast opinie na temat danego kabla trzeba czytac z przymrużeniem oka ponieważ ten sam kabel nawet na podobnym systemie mnie się spodoba a tobie nie bo mamy inne preferencje dźwiękowe lub co innego chciałbym aby w tym dźwięku było. Jedno jest pewne ważne jest też jakiej muzyki sluchamy bo od tego też zależy czy usłyszymy daną rzecz która kabel potrafi zmienić. Bo sam się złapałem że dużo zależy od repertuaru którego sluchamy... :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Repertuar jest bardzo istotny bo jeśli słuchamy takich głosów jak Adele, Celine Dion, W. Houston itp.. a mamy system dosyć jasny + dosyć jasne kolumny to chore by było do tego dokładać kable ze srebrem.. plus nie wspomnę o niektórych płytach jak są nagrane... np Queen jak komuś zależy na jakości to tylko od Japończyków bo to co jest na rynku to szkoda kasy.... dlatego trzeba sobie wszystko przemyśleć i wybrać złoty środek bo nie da się dopasować do całego repertuaru który słuchamy.. chyba że ktoś słucha tylko np. "blusa" czy Jazz itp .. jeden gatunek.. to tacy mają farta :)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Nieee.... celanow narazie nie bede zmienial. Pojawily sie ciekawe SCM40 uzywki ale Dyzio dal mi do zrozumienia ze szkoda zachodu. Wiec jak juz bym mial wymieniac to (bardzo okazjonalnie) na Celany 902 lub wymazone Kefy R.

lolo2, piszę to już drugi raz, ale mi też bardzo się podobały stylistycznie KEF R i 700-tki nijak do mnie nie przemówiły. Wsiadaj w swoją piękną, białą "rakietę" :) i śmigaj na odsłuch a przy okazji wypożyczysz kable. Po przesiadce z Heco, możesz być zdziwiony jak mają grać audiofilskie kolumny. Nie każdemu taki przekaz pasuje. Słuchałem też Heco Elementa (chyba tak się nazywają) i jednak DLA MNIE, najlepsze z odsłuchanych mam w stopce. :grin:
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Lolek ale jak ty w końcu kupisz swój zestaw marzeń za kilkadziesiąt tys. to co byś jeszcze chciał w nim zmieniać.....
Zauważ że największe i najczęstsze zmiany są u ludzi którzy mają klocki od 1tys. do 10tys zł za element toru i żangluja nimi jak rekawiczkami. Osoby które już wydają większą sumę przeważnie przeszli pewna drogę w audio a przede wszystkim nabrali osluchania.
Dlatego zestaw za kilkadziesiąt, jak napisałeś, na nikim nie robi wrażenia. Chociażby tu na forum, jakbyś podliczył, to co drugi ma taki. Inna sprawa para kolumn za kilkadziesiąt, klocek za kilkadziesiąt...
Sam policz ile kosztuje Twój zestaw :) dolicz kabelki, i inne drobiazgi...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Krzychu na niektórych nie robią wrażenia nawet te drogie zestawy - z pewnych powodów :)

Bipo wejdź na wątek Drunka o tych Cardasach mówiłem Ci co u niego są zdjęcia wklejone .. tylko tam jest IC i zasilający..
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Po kilku dniach odsluchu powiem Wam, że zaczyna się krztaltowac sytuacja i powoli wyłaniają się zwycięzcy i przegrani ale to opiszę w krótce... :) może jeszcze będę miał możliwość wypożyczenia innych kabli bo z tego co piszecie to ciężko z wyposażeniem konkretnych modeli.
Jak macie dokładnie namiar na sklep w Warszawie gdzie i jaki kabelek wyporzyczają to piszcie... :)
Powiem wam że tych kabli jest tyle że człowiek by nic nie robił tylko cały czas mógł tylko jeździć wypożyczać i słuchać...
Założyłem sobie że odsluchuje max 10-12 szt. i dokonuje wyboru bo to nie będzie miało końca....
 
Ostatnia edycja:
Do góry