[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

Bipo

Active member
Bez reklam
Myślałem , że system w Sony ( coś tam , coś tam Creation ) , to jak Darbee .
Miałem Darbee przy swoim JVC i różnice widziałem tylko na stop klatce . W normalnym użytkowaniu e-shit 3 robi super robotę.

Dokładnie w sony jest Reality creation który wraz z derbee robi niesamowitą robotę. Rozmawiałem kiedyś z innymi osobami na forum AS co mają projektory sony i oppo z darbee i również to potwierdzają. Oba te systemy wspólnie się uzupełniają. RC powoduje płynny obraz bez rozmycia, a darbee wyciąga więcej szczegółów. Ponadto sony ma bardzo dobry odszumiacz tz. Filtr noise który zmniejsza ilość zapiaszczenia tzw. ziarna co w przypadku niektórych filmów jest przesadzone. Dzialanie ww.systemów daje czysty, szczegółowy i ostry obraz. Wiadomo, że trzeba wszystko umiejętnie dobrać bo można bardzo łatwo przegiąć w drugą stronę, wszystko z umiarem.. :-D
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Myślę , że jak ma być perfekcyjnie , to przydała by się ponownie kalibracja :)
Dzisiaj testowałem Sony UHD X 800 że swoim projektorem z e-shift 3 i wszystko fajnie , ale kolory przerysowane w stosunku do Panasonica BDT 460 :) A , może tak powinno być ?:)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Kino na obecną chwilę ukończone, czas na dopieszczanie stereo... :)
Przyszedł czas i na mnie odnośnie kabelków na pierwszy ogień poszedł do wymiany stary poczciwy kabelek monster cable 250i




W jego miejsce po wielu recenzjach i przeczytanych opiniach wskoczył Van Den Hul Second.




Pierwsze co w oczy rzuca się jakość wykonania kabelka.
Jest dużo grubszy i masywniejszy zakończony dobrej klasy końcówkami. Wpina się go bardzo łatwo w porównaniu do monstera, którego aby zdjąć musialem użyć dużo więcej siły.
Co do zmian w dźwięku to jedni słyszą drudzy nie, ja zaliczam się do pierwszych. Po wlaczeniu płyty np. Vaya Con Dios pojawiła się dużą przestrzeń i vocal wyszedł przed kolumny. Struny Chris Johnes słychać bardzo czysto i bez przesterowan Są to bardzo drobne zmiany ale do wychwycenia. Ponadto w dźwięku słychać minimalnie więcej detali . To tak na szybko.. :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja też deko jestem zdziwiony.. że więcej detali słyszy Bipo .. ale mówię z kablami jest tak że co zestaw + kolumny to jednak potrafią zadziwić.. bo co innego kable VDH z tej najnowszej serii to jest już inne brzmienie.. i inna technologia.. niedługo kumpel będzie brał na warsztat to będę wiedział coś więcej..
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Ja tez mam słabe doświadczenia z VDH, mega detaliczne kable znam z innych firm, mam z Equilibrium Essence i Stage, ten pierwszy 4x droższy od drugiego, zaś tańszy wydaje się być bardziej detaliczny bo więcej eksponuje górne pasmo i sprawia przez to zgubne wrażenie, droższy jest do bólu poukładany wyważony i poprawny, dla mnie właśnie tak powinien brzmieć dobry kabel. Sprawdzany na 3 zestawach wszędzie się sprawdził.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Nic nie słychać nie oszukuj się bipo. Byłeś podjarany tym że masz nowe kable, że przespałeś cała noc po igraszkach, że dziecko dało spać, humor miałeś inny lepszy to wydaje ci się że to lepiej gra, była pewnie sobą albo niedziela, za oknem mniejszy szum wszystkiego, dziecko spało albo na spacerze to wydawało ci się że coś lepiej gra. Gdybyś miał zrypany humor to nawet największa nuta by ci go nie poprawiła a tym bardziej metr druta :D Takie to moje podejście naukowe :hmm::popcorn::popcorn::popcorn:
potwierdzone opiniami ludzi że coś w tym jest.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Z tym zdaniem się zgadzam ..."Gdybyś miał zrypany humor to nawet największa nuta by ci go nie poprawiła a tym bardziej metr druta ..." :- )
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jeszcze chce spróbować Van den hul first ultimate mk2 czy w moim systemie coś w niesie na plus. Cena taka sama a może być lepiej co szkodzi spróbować.
W moim systemie nic nie za mula w innym może, wszystko zależy od innych składowych systemu.
Caparzo jedni słyszą inni nie wiec Ci co słyszą żangluja jeszcze kabelkami.... :) Ja też nie będę szukał nie wiadomo jakich kabli. Po przeczytaniu wielu opini i testów chce przetestować na swoim systemie dwa interkonekty do 1000zł +/- (bo taki budżet założyłem sobie na interconekt) czy coś wniosą. Jeśli nic nie usłyszę to się sprzeda I po sprawie :).
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
BIPO, czarna magia, to bardzo poważna nauka. Jak ktoś jest głuchy i ślepy, to nic nie pomoże. Cię się się, że robisz poważne kroki w strone voodoo.:mrgreen: Zawsze mi cieszy kiedy ktoś przechodzi na właściwą, ciemna stronę. Oby tak dalej. :!::krol:
A tak na poważnie, to gratuluję. Dobrze ze słyszysz różnice. Ja juz nie słyszę żadnej. :mrgreen:.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bipo nie wiem jak grają Twoje kolumny ale wiem jak gra Twój wzmak i ja pobawilbym się żywszymi kablami ....można wypożyczyć i oddać...a denek 2020 wart żeby celować w IC tak powiedzmy w okolicach 1500-2000 zeta wyjsciowo o ile bedziesz czuł różnicę na plus...kto wie kiedyś może kupisz do serii cdik - warto jak lubisz stereo...różnica jest.... i to słychać.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bipo ja bym szukał w Nordostach, chordach, wireword, albedo... zakładając że Twoje kolumny również są po cieplejszej stronie tak jak i denon.. brałbym taki model żeby wyjściowo kosztował 1500-2000 zł - później jakby co to jakiś rabacik.... osobiście ja już bardzo dawno nie testowałem kabli (IC) w takich cenach, więc nie wiem jakby to wyszło u Ciebie... ale jestem przekonany, że kable z tych firm lepiej się zaprezentują w Twoim zestawie niż VDH.. bo Holender dopiero inaczej gra w tych najnowszych seriach..z tego co wszyscy piszą (gazety, testy itp) chociaż to też zależy co Ty oczekujesz od dźwięku..ale nic nie tracisz wypożyczając taki kabel..Nordost (Top hifi) Chord, wireword (Audio center) albedo to tak rożnie ja odsłuchiwałem np w Planecie dźwięku w Wawie.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Też nie wiem jak grają Heco, ale do Denona szukałbym czegoś co "wyklaruje trochę brzmienie". U mnie czekają Cardas Presec i Golden presence, QED Reference i VDH the First mkII na testy. Czekam tylko aż dojedą przedwzmacniacz i sieciowiec.

Jeśli chodzi o VDH do denona to celowałbym bym bardziej w Orchida lub Integration Hybrid (też prawie miałem go w swojej kolekcji, ale ktoś mnie wyprzedził na allegro moment przed zakończeniem licytacji). Albedo Geo też był jakiś czas temu na all w przyzwoitej cenie. Warto zapolować na używki bo raz że cena, a dwa że wygrzane ;)

Może warto byłoby też pomyśleć o zmianie kabli głośnikowych na początek przed zmianą IC? U mnie np. na zwykłym Cordialu 2.5mm strasznie sybilanty dawały się we znaki i basu było trochę mało, a po przesiadce na VDH the Wind mkII Hybrid, który idealnie wpasował mi się w system wszystko teraz jest na swoim miejscu.
 
Do góry