[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiesz to też ile ludzi tyle opinii bo często jednak jest tak, że ludzie cały set kupują od jednego Producenta i jeden model... inni kupują kabel głośnikowy od Producenta X a IC od producenta Y.. obydwa np w miedzi... jeszcze inni głośnikowy kupują miedź od jednego producenta, a IC srebro od drugiego producenta.. :) jest możliwości kilka... ale dla mnie podstawa to głośnikowy od niego wszystko się zaczyna. Ale znam dwie takie osoby co kabel głośnikowy już mają ten jedyny i nie powtarzalny...:- ) i zmieniają sam IC..:) ale to inne zabawki i inny budżet ludzie mają.. i inaczej do muzyki podchodzą.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Mam teraz w planach za głośnikowe się zabrać, ic chciałem zmienić na coś lepszego a nadarzyła się okazja wiec kupiłem.
Teraz na głośnikowych mam jakieś no name i chciałbym przejść na coś z lepszego. Jak możeście napisać co brać na testy w pierwszej kolejności będę wdzięczny.
Czego oczekuje to dociążyć dół, uporządkować środek i nie ruszać góry. Ponado jeśli da rade to ocieplić delikatnie brzmienie..
Z moich typów na testy chce zabrać :
- kimber 8tc/12tc
- chord odyssey 2/4
- Van den hul wind mk2
- tellurium q black
Czekam na wasze propozycje w granicach do 2tys (nowe/używki ).
 

Drunk

New member
Bez reklam
Można by jeszcze do listy głośnikowych dopisać coś od Audioquesta np. type 8 oraz Chord Clearway. Ciekawe na który padnie wybór :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Czas przyszedł i na mnie odnośnie testów kabelków głośnikowych. Chce na własnej skórze i na własnym sprzęcie u siebie w domu przetestować co wnoszą kabelki głośnikiowe z trochę wyższej półki niż mam obecnie. Głośnikowy to Profigold 2x4mm którego łączny koszt za 5m wyniósł mnie 100zł.... :)
Poczytałem na różnych forach, które kabelki mają wiele dobrych opinii i które zabrać na pierwszy ogień.
Wybór padł na 5 kabli których łączna wartość może kogoś przestraszyć... :)


1. Qed Genesis spirala


2. Kimber 12tc
.

3.Chord epic twin


4. Tellurium q black


5. Chord odyssey 2

Po wyjęciu z pudełek okazało się że qed to niesamowity grubas a tellurium to nitka makaronu, on jest mańuńki przy tym qedzie . ..
No ale czas zabrać się za testy, będę miał te kabelki przez parę dni w domu wiec zobaczy co uslysze.. :)

Ps. Zobaczcie tellurium z qed em obok siebie:



Kabli do zabrania do domu jest ogromna ilość, opini tyle ile rodzajów kabli. Naprawdę ciężko wybrać co zabrać i warto odsłuchać dlatego jak macie jakieś inne godne posłuchania I będą one do wypożyczenia to piszcie.. :)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Tellurium mam 3m ale pisz co to za kabelek bo ze zdjęcia to nie widzę. .:)

W sklepie jeszcze widziałem do wypożyczenia
- cardas irydium : mam go w razie czego do wypożyczenia w 2 turze
- tellurium q black II ale chyba różnica będzie jak dla mnie nie do wychwycenia...
- tellurium q black diamond ale cena kosmos... :)
 

viki0987

Member
Zobacz jeszcze ortofon spk 200 ewentualnie spk 400. Świetna scena i przestrzeń , bardzo dobry bas ,wprowadzają do systemu sporo ciepła i spokoju. Kable wymagają wygrzania !!!
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
bipo, może pamiętasz jak testowaliśmy z Wieśkiem 3 kabelki.
Cardas Audio101 (129zl) wypadł zdecydowanie najlepiej, wciągnął nosem kimbera 4PR (50zł) i chorda clearway (59zł)
Podałem ceny przybliżone za 1 metr.
Robiliśmy ślepe testy i obaj mieliśmy podobne zdanie.
Kimber i chord grały nieznacznie lepiej od mojego starego Oechlbacha.
Jeśli iść w kabelki, które coś wniosą trzeba wydać minimum 100 zł za metr, a i tutaj jak widać poprawa dźwięku będzie nieznaczna.

PS. Osobiście kupiłem klotza 4x4 mm i mam zamiar go wpiąć jako biwire. Leży w pudełku i czeka aż zbiorę wszystkie akcesoria. Nie spodziewam się szału jakościowego, ale czas wymienić starego Oechlbacha.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
A to ma jakieś znaczenie..2.5 czy 3 m. jest kabel?

Lolek no jak nie jak ma, zawsze to w 2,5 metra dzwięk szybciej poleci niż 3m.
Dla twojego ucha to jakieś kilkumilionowe wartości ale ci co lubią magie to jest istotne. Tak jak tysięczna sekundy w f1 :hmm:

Czekam bipo na relacje najbardziej cienki vs gruby:cry:
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Wartość tych kabelków co przyniosłem na testy oscyluje w granicach 10tys zobaczymy jak się mają do moich o wartości 100zł. .. :)

Lolo nie nastawiaj się że Ci kable nagle diametralnie brzmienie kolumn zmienią, coś tam wygładza, wyostrza lub przygaszą... :)
A co już chcesz pożegnać Celany. .?:)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lolo nie nastawiaj się że Ci kable nagle diametralnie brzmienie kolumn zmienią, coś tam wygładza, wyostrza lub przygaszą... :)
A co już chcesz pożegnać Celany. .?:)

Nieee.... celanow narazie nie bede zmienial. Pojawily sie ciekawe SCM40 uzywki ale Dyzio dal mi do zrozumienia ze szkoda zachodu. Wiec jak juz bym mial wymieniac to (bardzo okazjonalnie) na Celany 902 lub wymazone Kefy R.

Teraz bedzie raczej sub i chyba ostatecznie BK Monolith plus FF. Oferte juz mam, tylko glupie angliki nie wiedza co to Faktura a juz o tax free zapomnij. W calej unii tylko z nimi problem.

I w tygodniu chyba zamawiam ze dwa absorbery na welnie pt80 i czekam za granitami.

Ogolnie jeszcze nie mialem przyjemnosci testowac drogich kabli (Werf przyslal mi cos samorobnego na proby no ale wyszlo jak wyszlo...) wiec jak tobie jakies przypasuja (a masz podobny sprzet Heco i Denek) to sprobuje wypozyczyc i tez przetestuje.

U mnie problem bo mieszkam na krancu swiata i nie mam jak dostac sie do jakiegos salonu a na "meila" nie wypozycza hehe, gebe chociaz raz trzeba pokazac.

Audio trzeba sie osluchac aby zrozumiec pewne sprawy i moze wkoncu z zasem efekt Placebo mnie ruszy i bede slyszal kable. Kto wie? Hehhe... a poza tym fajnie jest miec drozsza bizuterie w postaci kabli chocby dla samego faktu aby byla xD
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Wyporzyczasz w salonie kabel który kosztuje np.2tys.zł
Jeśli jesteś bardzo daleko od salonu to wpłacać im na konto. Oni przysyłają Ci kabelki na testy. Następnie im odsyłasz i kasa wraca do Ciebie na konto.
Koszt jaki ponosisz to tylko wysyłka kabelka z powrotem do salonu.
Wersja która ją robiłem, pojechałem do kilku salonów, wpłaciłem kasę i pożyczyłem kable.
Problem jest taki, że nie ma wszystkich kabli w jednym salonie które by mnie interesowaly i musiałem objechać 3 salony... :-(
Druga rzecz, że niektóre salony maja na stanie kable ale ich nie wyporzyczają.... :-(

Lolo chcesz większe kolumny ale wiedz o tym aby one zagrały musisz je czymś mocnym napędzić i tu się robią ponowne koszta i to nie małe... :-(
 
Ostatnia edycja:
Do góry