[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

Bipo

Active member
Bez reklam
Aktualnie wykorzystałem limit remontów i malowań u mojej Żony na maksa.;-) I tak się bardzo cieszę, że dostałem zielone światło na czarny sufit, gdzie kiedyś nawet bym bał się o tym cokolwiek wspomnieć...;-)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ladnie, twoj pokoj nadal najbardziej mi sie podoba. Choc w tym wszystkim (bede zdrajca marki) ale te heco 900 slabo wygladaja, Jak zabawki. Pokoj wyglada jak 1 milion $ a glosniczki za 3k.

I ta lampa sufitowa ja bym pierdyknol jakis dizajnerski plafon z jakims wzorkiem, cos w takim stylu tylko pozadnie zrobione.
Sufit podwieszany, plafon, lampa wisząca, żyrandol (6395451550) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Ps.
Ta tablica Bipo HDTV to savron robil czy jakas pamiatka?

W mojej salce jeszcze masa roboty, daleko jej do twojej. W tym tygodniu mialy przyjsc pufy i cos dojsc nie moga...


Zazdroszcze, pomyslow i stylu.
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Dla mnie Salonik Bipo wymiata pod każdym względem. Myślałem, że nic już nie da się tam wycisnąć a tu proszę, nawet żonę urobił :). Gratulacje, świetnie to wygląda. Moja połowa wyjeżdża na dwa tygodnie, ciekawe jaka byłaby jej reakcja gdybym pomalował sufit na czarno, bez uprzedzenia :D.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Jak Ci zostało farby, to machnij jeszcze te Heco na czarno. :) A tak na poważnie, to super Ci to wyszło. Gratulacje pomysłowości i wykonania.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ladnie, twoj pokoj nadal najbardziej mi sie podoba. Choc w tym wszystkim (bede zdrajca marki) ale te heco 900 slabo wygladaja, Jak zabawki. Pokoj wyglada jak 1 milion $ a glosniczki za 3k.

I ta lampa sufitowa ja bym pierdyknol jakis dizajnerski plafon z jakims wzorkiem, cos w takim stylu tylko pozadnie zrobione.
Sufit podwieszany, plafon, lampa wisząca, żyrandol (6395451550) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Ps.
Ta tablica Bipo HDTV to savron robil czy jakas pamiatka?

W mojej salce jeszcze masa roboty, daleko jej do twojej. W tym tygodniu mialy przyjsc pufy i cos dojsc nie moga...


Zazdroszcze, pomyslow i stylu.


Odnośnie wystroju to nam się podoba prosty, jak najdalej od wzorków...:-D (kwestia gustu, kto co lubi..:)
Odnośnie tej Tablicy to prezent od naszego forumowego Savrona dla kwiatka mojej Żony. Zrobił tzw. osłonkę... ;-)

Sufit jest pokryty farbą o 3% współczynniku odbicia światła, więc praktycznie odbicie jest pochłaniane w 97%...;-) Efekt naprawdę godny polecenia, farba pięknie wygasza odbicie nawet w najjaśniejszych scenach. Dała piękną matową czerń. Kotara z tego co zauważyłem miała bardzo delikatny połysk przy jasnych scenach, natomiast tutaj jest zdecydowanie lepiej. Poprzednia kotara co była na suficie, była bardzo ciężka i nie mogłem jej naciągnąć ale za to miała praktycznie zerowe odbicie światła. Niestety musiałem z niej zrezygnować bo wchodziła w światło ekranu. ..;-) Właśnie te czarne kotary są teraz wykorzystane do zasłonięcia bocznych ścian..;-)
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Bomba Bipo ! :eek:k:
Po fotkach przed i po wydaje się, że pociemniało w salonie przez ten czarny sufit?
Do filmów extra! Ty jesteś prawdziwym Kinomaniakiem i zainwestowałeś sporo w proja + ekran, więc takie kroki są jak najbardziej na plus.
Umiesz się zakręcić koło Żonki ;-)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Gratulacje :)
Teraz wygląda to mniej niż salon dzienny, bardziej nocny :)
Z tego co zauważyłem, największe odbicia były do 1,5m max do 2m od ekranu (przy najjaśniejszych scenach)
Dlatego ja mam już projekt i zaplanowałem zaciemnienie... kasetonami wygłuszającymi tylko w takiej odległości od ekranu ;)
Aktualnie wykorzystałem limit remontów i malowań u mojej Żony na maksa.;-) I tak się bardzo cieszę, że dostałem zielone światło na czarny sufit, gdzie kiedyś nawet bym bał się o tym cokolwiek wspomnieć...;-)
Ale z tych samych względów zabieram się za to dopiero w przyszłym roku, bo niedawno było malowanie, a przeróbka sufitu to wiadomo - wszędzie pył ;)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Dokładnie krzysztofradio tak jak napisałeś, każdy remont wiąże się tak naprawdę z dużą ilością kurzu, nerwów, dodatkowych niespodziewanych problemów które wychodzą w trakcie itd. Ja przy okazji remontu łazienki, już miałem w planach machniecie tego sufitu ale bez zbytniej ingerencji w salon z uwagi, że nie dawno był remont kapitalny tego salonu. ;-)

Ponadto jest to salon a nie salka dedykowana wiec pomalowane zostało dyskretnie kawałek sufitu na czarno tak aby nie zrobić jaskini. Lubimy z Żona jasne nie zagracona duperelami pomieszczenia wiec efekt jaki nam się udało uzyskać jest dla nas satysfakcjonujący. . ;-)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Ostatnie testy przed podjęciem i zamocowaniem głośników oraz sposób na przemieszczanie się kolumn po pokoju w systemie dolby atmos:
- 2 słupki na płyty
- profile do k/g
- taśma klejąca
- kolumny
- kable i gotowe
Możemy w ten sposób przetestować każde miejsce od przodu do tyłu gdzie najlepiej słychać dane głośniki sufitowe przed montażem na stałe bez wiercenia i dziurawienia sufitu...;-) Przesuwamy cały system powiedzmy co 20cm i szukamy idealnego miejsca dla montażu głośników . Prosty i skuteczny sposób..;-)
free upload
 

lobos

New member
Bez reklam
Sprytnie ;-) Każdy sposób dobry do testów.
Co to za głośniki masz na sufit?
Wiedziałem, że po wymianie ampli długo nie trzeba będzie czekać na Atmos u Ciebie :p
 

Rafal7

Banned
Sposób extra, żona na zakupach -☺?
Bipo mógłbyś przypomnieć jak masz szeroki i długi pokój?
 
Ostatnia edycja:
Do góry