[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Bipo pytanie, masz wspanialy pokoik sprzet za kawal ladnej sumki a uzywasz Heco 900, ktore kosztuja mniej niz same kable ;) Sam ekran czy subwoofer (sie rozgladalem za takimibjjak twoje) kosztuja 2 razy wiecej

Moje pytanie, nie myslales nad zmiana na Celany, Sonusy, kefy lub inne kolumny z wyzszej polki? Wzgledy $? Czy mala roznica w jakosci? Czy nie sluchales?
 

Rafal7

Banned
Bipo pytanie, masz wspanialy pokoik sprzet za kawal ladnej sumki a uzywasz Heco 900, ktore kosztuja mniej niz same kable ;) Sam ekran czy subwoofer (sie rozgladalem za takimibjjak twoje) kosztuja 2 razy wiecej

Moje pytanie, nie myslales nad zmiana na Celany, Sonusy, kefy lub inne kolumny z wyzszej polki? Wzgledy $? Czy mala roznica w jakosci? Czy nie sluchales?
E e, a co masz do Heco Style ?:twisted::twisted::twisted:
 

Lukasz2525

New member
Ja kojarzę temat o Klipsch'ach , w którym pisał na jakich był odsłuchał i konkretnie opisywał każde kolumny , a był ich szeroki wachlarz .
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam


Kapusta nie chodzilo mi o kolumny tej samej ceny. Chodzi mi o to ze bipo ma projektor za 10, sub za 4k, central celana, ekran za ponad 4k i heco 900 w cenie centrala..... Jak dla mnie najslabszym ogniwem jego zestawu sa heco 900 (teoretycznie, chocby ze wzgledu na $ do reszty) dlatego moje pytanie dlaczego Bipo nie kupil Kef, sonusow, heco celan o ktorych np Henry pisze ze sa conajmniej polke wyzej.


Nie interesuja mnie klipshe, jble, zensory itp. (czyt glosniki w tej samej grupie cenowej). Fakt byla zmianka o MA no ale to jedyny przyklad.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
A może dla tego że brzmienie Heco pasowało mu najbardziej, nie zawsze droższa kolumna się bardziej spodoba, a na odsłuchu Bipo był, także pytanie z du.y, kupił to kupił na ch.j drążysz ;-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Henry

Active member
Bez reklam
bipo dziad bo nie ma bowersów za milion zł ..... ale myślenie litości :blagam:
I like it :)

Ponieważ zostałem przywołany, dodam od siebie, że Heco Celan, które odsłuchiwałem nie do końca są półkę czy dwie niżej. Po prostu Kefy, Rubicony czy Revele najbardziej mi przypasowały, z drugiej strony odsłuchując właśnie Celany zastanawiałem się czy warto płacić dwa razy tyle, skoro różnica dwukrotna nie jest i Heco jakoś bardzo nie odstaje od moich faworytów ;)
Jak to się skończy sam jeszcze nie wiem, kilka osób zna plany, ale nie będę zaśmiecał wątku Bipo :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Sorki, że dopiero odpisuje ale nie było mnie trochę bo miałem urwanie w pracy ponadto szykuje się do remontu łazienki i każdy wolny czas spędzam na mieście szukając poszczególnych rzeczy do przeprowadzenia remontu…..

Lolo, drogi kolego jak sam zauważyłeś wydałem więcej kasy na same kable niż kolumny frontowe…;-) oraz to iż posiadam sprzęt z różnych przedziałów cenowych. Spowodowane jest to tym iż kino to niestety ale nie stereo gdzie mamy źródło wzmacniacz i dwie kolumny ale cała masa innego sprzętu, który trzeba mieć aby cieszyć się w miarę dobrej jakości dźwiękiem wielokanałowym.
Jak nie wygrałeś w Totka, to kupienie wszystkiego co sobie zaplanowałeś jest nie realne i trzeba rozłożyć na etapy oraz lata. Jedni idą i kupują wszystko od razu w zestawie i mają kłopot z głowy. Ja już niestety albo stety siedzę w audio-video troszkę czasu i jak wielu z Was zachorowałem na tą chorobę, która związana jest ze zmianą sprzętu na lepsze. Chcą kupić wszystko od razu to co się zaplanowało lub ma się w swojej wizji nie kiedy trzeba na to wydać jak sam zauważyłeś równowartość nowego samochodu. Kupno całego sprzętu do kina w miarę dobrej jakości tj.: projektora, ekranu, blur ray, amplitunera, jeśli atmos to dodatkowych końcówek mocy, jeśli stereo to dodatkowo wzmacniacz cd oraz inne źródła dźwięku to robi się nie mała kwota na którą nie stać mnie abym od razu poszedł do sklepu i sobie kupił.
Dlatego robie to etapami które trwają nie miesiące a lata..;-), założyłem sobie w jednym roku że np. najpierw kupię ekran i projektor, następnie kolumny i sub, w tym roku elektronika. Jestem bardziej kinomaniakiem niż audiofilem ale lubią również posłuchać muzyki na lepszej klasy sprzęcie dlatego też posiadam osobne stereo tj. wzmacniacz i cd.
Pytałeś czemu nie kupiłem frontów celan tylko music style, ponieważ (jak już koledzy to Ci napisali iż opisywałem wszystko szczegółowo co i dla czego..;-) w trakcie odsłuchu nie stwierdziłem aż tak kolosalnej różnicy w dźwięku pomiędzy tym co słyszę z aktualnych kolumn a celanów. Może to zbyt krótki odsłuch był, może już byłem przemęczony tym ciągłym jeżdżeniem od salonu do salonu nie wiem ale dla mnie celany grają bardzo podobnie jak style. Tam jak dla mnie płacę tylko za wygląd, który mają przepiękny jak kiedyś może nadejdzie mnie ochota to wymienie ale na razie nie zamierzam….
Obecne heco podpięte do zestawu denona spełniają aktualnie moje oczekiwania. Najeździłem się trochę, abym znalazł kolumn spełniające moje oczekiwania co do dźwięku stereo w założonym budżecie który w obecnym czasie wynosił 7tyś. Mogłem oczywiście kupić heco celan ale dla mnie w tym czasie dźwięk z obu zestawów był praktycznie na jednym poziomie a dopłata tylko za lakier dwa razy tyle nie wchodziła w rachubę. Odsłuchałem masę kolumn z różnych przedziałów cenowych i zaręczam Cie, że te droższe nie oznaczają że grają dla mnie dwa razy lepiej niż te tańsze. Podkreślam ,,dla mnie” Odsłuch i jeszcze raz odsłuch!..;-)


Bubcio nic na chwilę obecną nie zainstalowałem na suficie, mam teraz remont łazienki, który pochłonie praktycznie budżet nowego projektora… na chwilę obecną przestój…;-( ps. ale mam tymczasowe głośniczki do atmosa na tymczasowym rusztowaniu....;-)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Mam do sprzedania nowego Mad Max na drodze gniewu. Film jest nowy zafoliowany, wersja zwykła 2D. Cena 50 zł + wysyłka, w Warszawie odbiór osobisty np. W centrum. Chętnych zapraszam na priv.
Możliwa wymiana na inny film bądź filmy br. Interesują mnie takie filmy jak:
-Kapitan Philips,
- Kapitan Ameryka Zimowy Żołnierz,
- Bad Boys
- 1000 lat po ziemi
- Pacyfik RIM
- Terminator Genesis
- Epicentrum
- Anty man 3d
Jak by ktoś chciałby się zamienić na jakiś film z ww. listy na Mad Max to pisać. .. ;-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry