[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

ThePepe

New member
Bez reklam
Super robota z sufitem, oraz ciekawy pomysł na testy atmosa :).
Jeśli będziesz miał chwilkę to poproszę o zdjęcie łączenia bieli i czerni na suficie. Zrobiłeś po prostu prostą linią czy wymyśliłeś coś innego na połączenie tych kolorów?

Dalej Twój salon jest dla mnie wzorem do naśladowania ;)
 
Ostatnia edycja:

jumper.as

New member
Bipo masz świetne pomysły jak testować ustawienia kolumn i bardzo fajnie, że dzielisz się nimi z nami. Myślę, że dzięki Tobie wiele osób zainspirowanych Twoim wątkiem będą dążyć do uzyskania podobnej jakości i stylu u siebie w salonie. Pozdro
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Niestety w naszych domowych warunkach kalibracja wszystkiego nie załatwi. Co innego jeśli mamy odpowiednie warunki i przygotowane stricte pokój pod KD to rozstawiony sprzęt robimy kalibracje i po sprawie. A co w przypadku kiedy nie możemy zachować pewnych norm ze względu czysto praktycznych użyteczności naszego pokoju. W tedy metoda prob i błędów przechodzimy z referencji na preferencje ponieważ po zrobieniu kalibracji pierwotnej szukamy zmiany która po wprowadzeniu poprawi nam odbiór dźwięku, ktory nam będzie się podobał .. ;-)
Na forum dobrym przykładem jest ustawienie suba, w wielu przypadkach jest on postawiony w miejscu gdzie znaleźliśmy na niego miejsce a nie gdzie według zasad powinien stać. W takim przypadku kalibracja niestety nie kiedy nie jest w stanie poprawnie skalibrować suba i musimy poprawić ręcznie.
Już na podstawie moich testów z głośnikami w ustawieniach do systemu atmos mogę sam stwierdzić że głośniki nad naszą głową brzmia zdecydowanie lepiej jak są wysunięte do przodu bardziej niż zaleca instrukcja atmos.. ;-) .
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Bipo, planujesz tylko 2 sufitowe dać?
Ponowię moje pytanie co to za kolumny masz do testów?
Docelowo pewnie będą typowe do zabudowy i regips?
 

lobos

New member
Bez reklam
W sumie jak w tym miejscu będzie regips to nie ma znaczenia czym zaznaczy ;-)
P.s. lakier byłoby "najlepiej" zamalować później emulsją ;-) :p
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Kolumny Yamaha pożyczone od kolegi, będą inne...;-)
Według tego co udało mi się wyliczyć, poprzestawiać oraz co obecnie mam na suficie mogę zainstalować dwa głośniki instalacyjne o głębokości montażu max 80mm
- heco inc 62
lub
-zainstalować 4 kolumny płaskie jak np. heco music 200f ponieważ nie mam zabudowy na tylne głośniki instalacyjne....
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Fajne te Music Style 200F. Nawet nie wiedziałem, że są takie ;-)
Mogłyby zdać egzamin. Myślałem, że będziesz chciał obniżyć lekko sufit tzn. zrobić taki "murek" w miejscu sufitowych i tam zabudować typowo instalacyjne.
 

lobos

New member
Bez reklam
Coś takiego jak zrobił kolega Lipet, którego salonik z resztą bardzo mi się podoba ;-)

Salon_Dolby_Atmos_5_0_2_fot_02.jpg
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja mogę zabudować tylko limit remontów jest wyczerpany na długoooo..;-)
Tak jak wkleiłeś mogę zamontować przednie bo mam już taką zabudowę natomiast Tylne musiałbym dać te 200f. Ale w takim przypadku mi się robią 2 pary różnych kolumn... ;-(
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dokładnie te mam w planach....;-) podejrzewam, że na chwile obecną pozostanę w systemie 5.1.2 a jak kiedyś będzie możliwość dołożenia dwóch kolejnych to się dołoży...;-)
Ponadto przy moich wyliczeniach i kącie natarcia dźwięku tak dopasowałem kanapę aby idealnie głośniki wpasować w istniejącą zabudowę, trochę żona krzywo spojrzała jak kanapa jeszcze bliżej wylądowała środka pokoju ale dzięki temu zyskały tylne oraz przednie wysokie od atmosa..;-)
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Nawet Twój sklep ;-) Dwa sufitowe i tak dadzą fajne efekty.
Cyknij jeszcze fotkę z tym łączeniem białego z czarnym na suficie.
Była już o to prośba i sam chętnie bym oblookał ;-)
 
Do góry