[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

lobos

New member
Bez reklam
Bubcio nic na chwilę obecną nie zainstalowałem na suficie, mam teraz remont łazienki, który pochłonie praktycznie budżet nowego projektora… na chwilę obecną przestój…;-( ps. ale mam tymczasowe głośniczki do atmosa na tymczasowym rusztowaniu....;-)
Jak się chce siedzieć na złotym tronie to kosztuje :-D
 

lobos

New member
Bez reklam
Jak się wszystko policzy razem tj. Materiały, wyposażenie oraz robocizne to można już kupić BenQ 1070..:p:p:p

Lobos jak się ma zadeczek nie z tej ziemi to i sedes musi być z kosmosu...:grin::grin:
Rozumiem, że piszesz o Żonie :p
P.s. BenQ 1070 to jeszcze nic ;-)
Myślałem, że z 15k wpakowałeś w kibelek i resztę :p :-D
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Jak się wszystko policzy razem tj. Materiały, wyposażenie oraz robocizne to można już kupić BenQ 1070..:p:p:p

Lobos jak się ma zadeczek nie z tej ziemi to i sedes musi być z kosmosu...:grin::grin:

Ja by na twym miejscu zamontował by cóż takiego:grin::grin::mrgreen:
Aha, dodatkowo możesz głośniki Dolby Atmos albo HD MA :mrgreen: Tak , dla wzmocnienia wrażeń:mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Witam, dawno się nic nie działo u mnie w wątku więc podzielę się z Wami ostatnim nabytkiem jakim jest płyta Blu ray z najnowszym dźwiękiem DTS X MASTER HD. Nie wiem czy nie będę pierwszy u nas na forum, który testuję owy kodek, może ktoś jeszcze testował ale nigdzie o tym nie czytałem wiec spróbuję coś od siebie napisać nie fachowym językiem a kowalskiego..;-)

Jest to moja pierwsza płyta w kolekcji z tym kodekiem więc tym bardziej chciałem ją sprawdzić co nowego w prowadzi w odbiorze dźwięku.
Na okładce z przodu nic nie zapowiada aby czymś ta płyta różniła się w zawartości od innych. Dopiero po odwróceniu zostajemy przyjemnie zaskoczeni iż na płycie znajduję się najnowszy format dźwięku jakim jest DTS X.

20mb image hosting


Po uruchomieniu płytki w odtwarzaczu mamy możliwość wybrania:
-DTS X
-DTS X Headphone

image hosting 10mb limit

Przy wyborze DTS X na wyświetlaczu w trakcie filmu wyświetla się napis DTS X MSTR
Natomiast jeśli wybierzemy DTS Headphone, na wyświetlaczu wyświetli się napis DTS HD Neural X. Spowodowane jest to tym, iż nie mamy podłączonych słuchawek więc ampli sam przekonwertowuje dźwięk na kolumny które są aktualnie podpięte.

free upload pictures

Wrażenia po obejrzeniu filmu są w miarę pozytywne ale niestety ale fabuła filmu nie za bardzo pozwalała rozwinąć skrzydła dla nowego formatu. Jest kilka fajnych momentów, ale dosłownie kilka, gdzie dany format wprowadza coś nowego. M.in. scena z dziewczyną w wannie gdzie rzuca pieskowi piłeczkę. Dźwięk jest bardzo precyzyjnie rozłożony na tylne kanały. Piłeczka wędrująca w naszą stronę. Idealnie pojawia się za naszą głową z tyłu, gdzie nie mam kolumny. Ta scena bardzo zapadła mi w pamięć. Ponadto odgłosy dobiegające z danego kierunku są bardzo dobrze rozlokowane względem filmu. To znaczy jeśli mamy dany efekt filmowy idealnie w prawym rogu pokoju to tam powinien być, a nie nakładać się częściowo na kolumny sąsiednie. Tutaj separacja poszczególnych efektów była bardzo dobra.
Czekam na inne filmy w tym formacie, gdzie będzie można dużo więcej usłyszeć i coś więcej napisać.
Sama fabuła nie przypadła mi zbytnio do gustu, ale o tym się nie dyskutuje jednym się podoba film innym nie bardzo. Mi film nie podszedł.

Obraz bardzo dobry, nie jest to w prawdzie Obvilion, ale nie jest źle. W ciemnych scenach widać lekki szum ale nie powoduje on, że nie widać detali. A w tym filmie scenografia i szczegóły planów robią wrażenie. Mnie się bardzo podobały sceny kręcone w domu z windą do piwnicy. Na ścianach całego domu można bardzo dużo rozpoznać detali, które zapadają w pamięć.

Co mi jeszcze się podobało to muzyka…;-)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Napiszę tak jeśli wybierzemy na płycie DTS X 7.1. w tedy mamy w amplitunerze tylko 7.1. Po wciśnięciu na pilocie move, nie mamy możliwości wybrania upmixu do wszystkich kolumn które mamy wpięte łącznie z górnymi.
Natomiast jeśli wybierzemy DTS X Headphone a nie mamy wpiętych słuchawek amplituner sam przełącza nas w tryb Upmixu DTS HD Neural X co skutkuję rozdzieleniem dźwięku na wszystkie kolumny w pięte do naszego systemu łącznie z sufitowymi.
Reasumując:
Jak widać na zdjęciu które wkleiłem to na płycie mamy możliwość wybrania DTS X 7.1. a nie 7.1.4 czy też innej konfiguracji atmosowej. Sami musimy to ręcznie podzielić tj. upmixować..;-)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
W takim razie coś pokićkałem. Gdzieś kiedyś czytałem, że któryś format może wykorzystać 4 sufitowe od atmosa, ale może to chodziło o Auro.

Dzięki za odpowiedź:) Film oglądałem i również fabuła wg mnie słaba. Ładna sceneria i fajny klimat.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Hahahah jeednak sie potwierdza że dla pierdzenia nawet Gumisie z atmosem hd super hiper audio bedą leciały u większości :popcorn:

Bipo powiedz jeszcze że kupiłeś twn filmntylko dla tego że tam cyferki dzwiękowe cie podjarały :p
 

Bipo

Active member
Bez reklam
W takim razie coś pokićkałem. Gdzieś kiedyś czytałem, że któryś format może wykorzystać 4 sufitowe od atmosa, ale może to chodziło o Auro.

Dzięki za odpowiedź:) Film oglądałem i również fabuła wg mnie słaba. Ładna sceneria i fajny klimat.

Tak jak Ci napisałem przy wybraniu DTS Headphone X wykorzystujesz wszystkie kolumny w systemie łącznie z atmosowymi..;-)

Hahahah jeednak sie potwierdza że dla pierdzenia nawet Gumisie z atmosem hd super hiper audio bedą leciały u większości :popcorn:

Bipo powiedz jeszcze że kupiłeś twn filmntylko dla tego że tam cyferki dzwiękowe cie podjarały :p
Kupiłem tą płytkę tylko dlatego, że była tania tj. za 25zł i miała najnowszy kodek...;-) Na pewno bym jej nie kupił dla filmu i fabuły. Chciałem zobaczyć czy po aktualizacji mojego ampli wszystko jest tak jak powinno być.
Odnośnie Gumisi to jedna z moich ulubionych bajek...;-) ps. jak puszczę przez ampli też będzie w atmosie....:D
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dawno nie pisałem nic w swoim wątku więc.....
Jest zielone światło od Żony.... c.d.n. Czarny super matt
ps. Ciemności Mordoru od wschodu nadciągają..;-)
..;-) img host
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Cosik się jeszcze dodatkowo maźnie ale delikatnie...;-)
Boję się troszkę ciemności ale zobaczymy jak wyjdzie.... ważne, że moja Żona się zgodziła zaciemnić co nieco w salonie na stałe..;-)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Kilka słów na wstępie, jak wiecie przy każdym seansie miałem zakładać kotarę zasłaniającą sufit..... A wyglądało to tak, że ta kotara na suficie wisiała praktycznie przez cały czas tylko zdejmowałem jak goście przychodzili. Po dłuższych rozmowach z moją Żoną przekonałem ją, że jak przemalujemy sufit na czarno to i tak różnicy nie będzie bo już się przyzwyczailiśmy do czarnego koloru na suficie. Więc Żona się zgodziła, a ja w jeden praktycznie dzień pomalowałem dwa razy sufit na czarno ale nie cały. Od ekranu w stronę kanapy 2,5m tj. całą wnękę do zabudowy K-G..;-). Z tego co zauważyłem, największe odbicia były do 1,5m max do 2m od ekranu (przy najjaśniejszych scenach) Dodatkowo na boku doszła szyna z listwą maskującą na kotary boczne wyjeżdżające z za drzwi, tak że ich też nie muszę zdejmować. Kotary są w obróbce u krawcowej..;-) W trakcie seansu zasłanianie skróciło się do słownie do kilku minut..;-) Z resztą sami oceńcie jak to wyszło....

img hosting
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
:blagam::blagam::krol: Super. To Ty sam malowałeś? Jesteś bohaterem domu!:)
Pięknie to wygląda. Szacun.
 
Do góry