[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

Bipo

Active member
Bez reklam
Po namowie Krzyśka tak się zastanawiam i sobie ggdybam nad 7.1.... myślicie że da radę i jest sens?
Nie chciałbym robić od nowa remontu a dodatkowe kolumny poszły by po bokach na wysokości sofy. Z tym że jedna by była na ścianie w tym miejscu co teraz postawiłem kolumnę a druga po drugiej stronie z tym że bym ją postawił na czas seansu na stojaku a po seansie chował...;-)


how to capture screen
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Myślałem o dołożeniu takich płaskich pod półkę na ścianie w tedy żonie by nie przeszkadzało...;-) płaski i nie wystaje:

temp image upload
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli masz na myśli taką konfigurację jak na fotce powyżej, to średnio to widzę, natomiast jak masz na myśli pozostawienie wiszących tam gdzie są i dołożenie tylnych do (7.1) za kanapą, to jak najbardziej bym testował.
Główną robotę będą i tak będą robić boczne, za to tylne surround ładnie uzupełnią tylną ścianę.
Krzychu już się przekonał, teraz kolej na Ciebie ;)
Przynajmniej spróbuj, masz dobrego Denka, ładnie sobie z tym poradzi.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobre, a ja nie chce nic mówić Bipo, ale widzę tam jeszcze u Ciebie jeszcze miejsce na sufitowe :D
Chyba trzeba będzie założyć nową grupę, pt. "To już ostatni zakup" - klub szurniętych audiomaniaków ;)
Sam bym coś powiercił jeszcze, ale już tyle dziur w suficie, że nie ma gdzie co upchać :D
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przecież zawsze znajdzie się jakaś okazja, bo akurat model wyprzedawali, a to na wystawie za długo stał i z litości wzięliśmy :D
Jednym słowem czas powołać grupę AA (Anonimowych Audioholików) ;)
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Hehe, tylko coś czuję, że zamiast próbować rozwiązać problem, zaczęlibyśmy razem szukać okazji, albo wymieniać się sprzętem :)
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Bipo.
Sorry. Ale ja nie widze, aby to, co sobie planujesz, moglo przyniesc jakies korzysci.
Jesli nie ruszysz kanapy i fotela do przodu, dokladanie tylniej pary nie ma sensu. Jesli myslisz o plaskich glosnikach inwall czy onwall za plecami, to musialyby one w tej chwili, grac ten sam kanal (w ukladzie 6.1), bo pozycja na fotelu nie ma szans uslyszec bezposrednio czegolwiek z glosnika umieszczonego za kanapa i odwrotnie.
Podobnie z glosnikami typu dipol. Musisz miec co najmniej metr od kanapy. Przecwiczylem to w akcie desperacji i uwierz mi, nie dziala to dobrze.
Doloz pare sufitowych i bedzie dostateczna frajda.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Spokojnie Panowie, tak na razie sobie tylko gdybam i rozmawiam o tym z Wami ... ;-) co gdzie i może kiedy by tu jeszcze zmienić . ;-)
Na chwilę obecną delektuje się nowym dźwiękiem w podstawowym układzie 5.1...;-), a kiedyś coś może dołoży się więcej to tu to tam...:)
ps. Armanig nie patrz tak na mój sufit bo ja też na niego patrze i nachodzą mnie te same pomysły co pewnie Ciebie..;-)
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Bipo, ja mam identycznie jak Ty. Kanapa opiera się o ścianę swoimi plecami. 7.1 trzeba niestety odpuścić. Rozbudowa raczej tylko na suficie i/lub dołożenie drugiego suba.

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Raccoon z tym że ja mam 1m odsunięta sofe od sciany, a do głowy od tylnej ściany mam ok.1 3m..;-) Musze kiedys wypożyczyć 2 kolumny i pokombinować z ich ustawieniami. Jak nic nie wniosą to zostaje przy 5.1..;-)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bipo, spróbuj. Może być lepiej jak jest.
Przerabiałem mase konfiguracji, masz porządny ampli, pociągnie.
Zresztą końcówka jest.
Jak nie podpasi, to zapomnisz, ale warto się przekonać.
;)

ps. Armanig nie patrz tak na mój sufit bo ja też na niego patrze i nachodzą mnie te same pomysły co pewnie Ciebie..;-)

Już się nic nie odzywam, ale po wizji lokalnej to była pierwsza myśl ;)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Bipo, faktycznie do 7.1 przydałoby się odsunąć kanapę ;)
Tak jak pisze Armanig, teraz z bocznych słychać więcej, a tył jest uzupełnieniem.
 
Do góry