[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A Lolo zdaje się namówił armanig :)
Tak czy inaczej, było dołożyć do Shielda, lub jakiegoś Xiaomi (tańszy). Chromecast leży u mnie od dawna gdzieś schowany.
Miałeś brać Shielda z tego co pamiętam, miałbyś o wiele większą wygodę i funkcjonalność, a przede wszystkim pełnoprawne wyświetlanie aplikacji na tv/proj.
Tu masz tylko pogląd na tel/tabl/pc, dobra sprawa, ale na początek przygody, docelowo zainteresuj się ww. Żaden majątek, a o niebo więcej i przejrzyściej.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Bipo, toz to bylo pol roku temu jak nie lepiej, jak zesmy rozmawiali

Jedna mala uwaga. Telefon NIE WYSYLA obrazu do chromecasta. Telefon tylko steruje co ma byc wyswietlane. Po wlaczeniu filmu mozesz telefon wylaczyc z wifi czy wyciagnac baterie.
Telefon sluzy tylko iwylacznie za "pilota".

Jak juz Bipo ma wymieniac na cos lepszego to niech sie wstrzyma. Niech pelna geba wejdzie wsparcie atmosa.

Shield i xiaomi nie maja wsparcia atmosa wiec szkoda kasy na zakup. Wymiana siekierki na kijek.

Jak ma kupic cos lepszego to tylko Apple TV z tv OS12.

https://help.netflix.com/pl/node/64066
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Myslalem na ta Nvidia ale, na chwilę obecną ta przystawka daje mi to co chciałem tj.hbo i netflixa. Nic więcej nie potrzebuje. Jeśli się później okaże, że coś mi brakuje to się zmieni nie ma problemu..:)
To małe coś jest tylko do seriali a do filmów mam oppo i płyty..:)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Adam Sandler 100% Fresh (Comedy)
Altered Carbon (Cyberpunk-Serie)
Am Rande der Demokratie (Politik-Doku) - NEU
Bird Box - Schließe Deine Augen (Sci-Fi-Thriller)
Black Summer (Zombie-Serie)
Blame! (Anime)
Bright (Fantasy-Action-Film)
Chambers (Mystery-Serie)
Chef's Table (Kochshow)
Das Mädchen und ihr Roboter (Animationsfilm)
Dark (Mystery-Serie)
Death Note (Horrorfilm)
Die Kunst des toten Mannes (Horror-Thriller)
Die Wandernde Erde (Science-Fiction)
Diebische Elstern (Teenie-Serie)
Ellen Degeneres Relatable (Comedy-Show)
Formula 1: Drive to Survive (Sport-Doku)
Godless (Westernserie)
Guardians of the Galaxy Vol. 2 - (Science-Fiction)
Good Sam (Drama)
How It Ends (Apokalypse-Thrille)
Hunde (Dokuserie)
Ibiza (Romantikkomödie)
Jessica Jones (Marvel-Serie)
Kevin Hart - Irresponsible (Comedy)
Lost in Space (Science-Fiction-Serie)
Love, Death & Robots (Sci-Fi-Serie)
Meridian (Dolby-Atmos/Vision-Demofilm)
Mogli: Legende des Dschungels (Dschungelbuch-Verfilmung)
Mudbound (Drama)
Nocturne (Mystery-Kurzfilm)
Okja (Abenteuerfilm)
Outlaw King (Historien- und Actionfilm)
Polar - (Actionfilm)
Punisher (Marvel-Serie)
Rim of the World (Sci-Fi-Abenteuer)
Roma (Drama)
Silent (Animierter Kurzfilm)
Spuk in Hill House (Gruselserie)
Step Sisters (Komödie)
Streetfood (Food-Doku)
Super Drags (Comic-Serie)
Taylor Swift - Reputation Stadion Tour (Musik)
The Cloverfield Paradox (Science-Fiction-Horrorfim)
The Dirt (Musik-Biografie)
The Godfather of Black Music (Musikdoku)
The Highwaymen (Thriller)
The Innocents (Mystery-Serie)
The Order (Horror-Serie)
The Ritual (Horrorfilm)
The Society (Mysterie-Serie)
The Travelers (Science-Fiction-Serie)
Triple Frontier (Action-Thriller)
Turn Up Charlie (Comedy-Serie)
Unser Planet (Natur-Dokumentation)
Wermut (Doku-Krimi)
Westside (Musik-Reality-Serie)
Wheelman (Action-Thriller)
When They See Us (Drama-Serie)
Wolfsnächte (Thriller)



To jest na dzien dzisiejszy lista filmow Netflixa z Dolby Atmos. Troche juz sie tego robi.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lolo, Shield wspiera Atmosa, DTSx i co tam chcesz.
Nie wspiera Atmosa w Netflixie, jeżeli już.
Przystawka jest ok, sam ją polecałem i do HBO/Netflix czy nawet YT wystarczy, ale porównywać do kombajnów w postaci Shielda, nie na miejscu.
Raz, że sterowanie aplikacjami na TV jest wygodniejsze i bardziej przejrzyste, dwa, KODI - kopia filmów (nikt nie mówi, że mają być piraty) i hulaj dusza, kino pełną gębą.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Co do Apple TV to gdzieś czytałem opinie że jak ktoś nie ma nic z tej firmy nawet telefonu, a to ma być pierwsze urządzenie to lepiej sobie odpuścić.....nie wiem ile w tym prawdy..?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem, pierwsze slysze.
Nigdy nawet nie widzialem Apple TV i jak to sie obsluguje. Ostatecznie mozna jeszcze kupic xBox-a. Tez ma wsparcie i obsluguje Atmosa.

Szkoda ze Chromecast4k nie dali wsparcia atmosa, troche dziwne. Niby 4k i HDR obsluguje ale bez atmosa.

Ja cierpliwie czekam, narazie nie ma co swirowac. Wyjdzie nowy chromecast z atmosem to sie kupi.

Chromecast jest o tyle fajny ze wpinasz go z tylu w avr i nic nie widac. Dodatkowo plusem chromecast jest ze dziala z Google assistant, projektor ma u mnie wlaczone sterowanie po HDMI.

Wiec z telefonu czy tez mowiac komende moge wlaczyc Kino domowe. :) Fajny bajer.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Nie wiem, pierwsze slysze.
Nigdy nawet nie widzialem Apple TV i jak to sie obsluguje. Ostatecznie mozna jeszcze kupic xBox-a. Tez ma wsparcie i obsluguje Atmosa.

Szkoda ze Chromecast4k nie dali wsparcia atmosa, troche dziwne. Niby 4k i HDR obsluguje ale bez atmosa.

Ja cierpliwie czekam, narazie nie ma co swirowac. Wyjdzie nowy chromecast z atmosem to sie kupi.

Chromecast jest o tyle fajny ze wpinasz go z tylu w avr i nic nie widac. Dodatkowo plusem chromecast jest ze dziala z Google assistant, projektor ma u mnie wlaczone sterowanie po HDMI.

Wiec z telefonu czy tez mowiac komende moge wlaczyc Kino domowe. :) Fajny bajer.
Pewnie chodzi o jakieś licencjęle Netflixa stąd Chromecast i Shield TV nie mają wsparcia Atmos. Ten drugi tylko i wyłącznie w Netflix go nie ma. Wszędzie indziej działa bez problemu. A samo Kodi z bazą własnych filmów na dysku to nowa jakość oglądania, bez szukania, wyciągania płyt itd.
Sam Xbox to zły pomysł jako player. Do gier ok, ale odpalać go, aby obejrzeć coś na Netflix to lipa.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kodi fajnie wyglada, ale mnie denerwowalo ze wkolko cos trzebabylo ustawiac, wyswietlanie napisow, to sciezki dzwieku nie widzialo itp. Odpuscilem sobie.

Szybciej prosciej i bez pierdzielenia z kompa to puscic.


Czemu xbox to zly pomysl? Czyta atmosa przeciez.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Nie wiem z doświadczenia tak jak napisalem tylko z opini. Napisz proszę jakie jest twoje zdanie na temat tego ATV bo już trochę go użytkujesz. Minusy i plusy
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Bipo może mnie poratujesz wiedzą:) Jestem tuż przed tynkami w domu i mam ostatni moment na puszczenie kabla zasilajacego dla projektora. W ostatnim czasie pojawił się u mnie pomysł montażu Projektora 4k Sony, który posiadasz. Nie chciałem zakładać osobnego wątku i zaśmiecać forum, dlatego zwracam się do Ciebie. W jakiej odległości od ekranu wypuścić prąd dla projektora jeżeli będę chciał rzucać obraz na ekran 120' 16/9. Przeszukałem w necie kalkulatory odległości, ale konkretnie dla tego projektora nie znalazłem, może słabo szukałem:)
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Nie wiem z doświadczenia tak jak napisalem tylko z opini. Napisz proszę jakie jest twoje zdanie na temat tego ATV bo już trochę go użytkujesz. Minusy i plusy
Plusy:
Szybki, fajna obsługa, wypożyczalnia Apple tv z dobrymi cenami na filmy UHD z dolby atmos, bardzo dobry do serwisów streamingowych.

Minusy:
Brak obsługi DTS X i Dolby Atmos, z zasobów domowych (NAS).
No i dysku do niego nie podłączysz, to też może być wadą.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Pakolo,
A jaką masz możliwość?
3,5m -4m będzie optymalnie dla 120"...

ps. sorry Bipo :)
Pakolo, jak coś to dzwoń ;)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Dzięki Bipo, w międzyczasie Henry dał mi kilka wskazówek i podesłał kilka fotek, które pomogą mi przygotować salon pod projektor:)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Lipcowe zakupy płyt 4k... :)


Kończę oglądać Grę o tron, robię sobie przerwę w serialach (8 sezonów w 2 tygodnie..:) i zabieram się za filmy, bo mam dużo jeszcze w foliach... :)
 
Do góry