[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Heniu jakby ktoś tutaj miał się czymś chwalić w 100% znaczeniu tego słowa to wiesz jedna tylko galeria by była Kolegi na literkę D :) Zresztą masz fajne rzeczy .. I co ważne dla mnie coś innego niż tutaj króluje.. :)
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Nie ma czegoś takiego jak ekran krótkiego rzutu, projektor owszem. Ekran dopasowujesz do projektora, pomieszczenia i odległości.

Oczywiscie ze sa takie ekrany. Wprawdzie nie nazywa sie ich tak ( czasem okresla sie jej mianem CLR), ale z uwagi na swoja charakterystyke nadaja sie wylacznie do wspolpracy z projektorami ultra krotkiego rzutu (UST). Innymi slowy nie da sie ich uzywac z klasycznym projektorem. No to jak je nazwac?!
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Bedac nieopodal jednego z salonow z projektorami udało się przetestować najnowsze dzieło natywne 4k od JVC rs 2000 w porównaniu z JVC rs540 i Sony 570 oraz najnowszy blu ray Panosonic 9000 .. :)
To trzeba zobaczyć na własne oczka z uwagi, że są to bardzo dobre maszyny a różnica jest w detalach.. :) dla jednych będzie jedna wartość bardzo ważna aby zmienić projektor dla drugiej osoby będzie to nie zauważalne. ..różnice są kosmetyczne... :)

Co do odtwarzacza blu ray to zalezalo mi bardzo na przetestowaniu jednej rzeczy. Mianowicie Panasonic ma bardzo ważną rzecz, której nie ma oppo mapowanie tonów za pomocą rozbudowanej optymalizacji HDR . Naprawdę super funkcja która robi genialna robotę przy odtwarzaniu płyt uhd czy to na projektorze czy TV.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Udało się upolować ostatnia płytkę i cała kolekcja Star Wars steelbook w komplecie. ...:)
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
I co, już po wszystkim?
A gdzie procedury, przetarg, warunki udziału w postępowaniu, specyfikacja istotnych warunków zamówienia, wykaz dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu, informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami, wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się, tryb i termin dostawy, uroczyste otwarcie kopert (tych pod stołem też), podanie propozycji oferentów do publicznej wiadomości, rozpatrzenie protestów..?
a nie tak odrazu, bach- i już, ogłoszenie wyników. Normalnie szok ;)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Ok.. :)

100h strzeliło na projektorze i przeprowadzona została profesjonalna kalibracja dwóch trybów do full hd I 4k hdr..:)- wszyscy wiedzą przez kogo.. :)
Tak na szybko to co mi się rzuciło w oczy to zdecydowanie jest lepsza biel tj.biały jest bialutki, dodatkowo szczegóły wyszły w ciemnych scenach. Same kolory sony w sdr ma bardzo dobre kolory i tutaj jest delikatna poprawa. Natomiast tryb hdr był mocno rozjechany. Tutaj kalibracja wniosła najwięcej poprawy. Sony prosto z pudełka ma tryb hdr do bani. Trzeba wiedzieć gdzie i co poustawiac aby było w miarę ok. Ja oglądałem na ustawieniach niemieckich i amerykańskich. Dopiero profesjonalna kalibracja ustawia to wszystko tak jak trzeba. .. :)
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Kalibracja to kalibracja. Wyciśnie wszystko ze sprzętu. Ja na Oledzie też robiłem. I na sprzęcie z wyższej półki należy to zrobić. Zawsze przy najlepszych materiałach widać różnicę.
Te 100h to oglądałeś filmy czy zwykłe kanały też puszczałeś żeby szybciej nabiło?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
To z 50 filmów trzeba było obejrzeć przed kalibracją. Cholera, dużo. Nie wiem czy bym wytrzymał. Tak firma kalibrująca zaleca?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Nigdzie nie jest napisane ile masz mieć na lampie godzin wyświetlone aby zrobić kalibracje. Jak z Mackiem K. rozmawiałem to zaleca ok 20-30h i spokojnie można robić kalibracja. Najwięcej zmienia się kontrast w pierwszych 10h. Pomiar pierwszy może wskazywać np 10tys do 1 a za 10 h może wzrosnąć do 30 tyś. Wiec różnica jest i to znaczna.
Ja sobie przyjmuje tę 100h, pierwszy projektor kalibrowany po 100h oraz obecny.
 
Do góry