[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kiedy kupujesz chromecasta lub appletv do Netflixa.

Czy zdajesz sobie sprawe ile swietnych pozycji cie omija?
 

Rudeford

New member
Lampa może i podziała 6 tysięcy godzin, ale będzie świecić znacznie słabiej. Obstawiam, że już w połowie jej życia będziesz ją chciał wymienić. Jak zmieniła się czerń po zmianie ekranu na biały?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Panowie o czym my tu piszemy przecież ja jak projektor ma ok.1000h to go zmieniam na inny a nie lampę...;-) Poprzednikowi 1000h nabicie mi zajęło 6-7lat następnie poszedł na sprzedaż.
Odnośnie czerni niestety ale poleciała, tutaj fizyki nie oszukamy na szarym ekranie jest lepsza a raczej była bo z szarym się rozstałem.. ;-) Dlatego każdemu kto chce tylko oglądać filmy full hd szary ekran jest idealny.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Pytanie do wlasciceli Samsung NU8002 82" czy na obecną chwilę kupili byście go jeszcze raz bo kolega chce dzisiaj kupić a na TV się nie znam? Armaning jak kojarzę ty masz go napisz mi na priv jak możesz lub tu co i jak
 
Ostatnia edycja:

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Może to za wiele nie pomoże ale gmeru na konkurencyjnym forum go testował. Jest bardzo chwalony/polecany. Cena/jakość. No i smart tv Tizen. Upłynniacz do gier. 120Hz no i b.dobry efekt HDR. Tak po krótce.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Aha. I nie ma kodeka DTS. Nie każdemu to przeszkadza. I coś narzekali na rozświetlone napisy. Pozdro.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To zależy od podejścia Kolegi.
Ja osobiście mając wcześniej 80" Sharpa chyba bym się teraz wstrzymał i poczekał na lepsze rozwiązania - o ile będą (są już) chodzi o podświetlenie.

Natomiast gdybym nie miał wcześniej dużego tv, to raczej bym kupił.

Głównie chodzi tutaj o cenę, jest świetna (szczególnie teraz), przekątna robi robotę, HDR fajnie się sprawdza, jeżeli Kolega ma konsole to szczególnie będzie zadowolony.
Tizen, czyli system też bardzo fajny/szybki i bdb się sprawdza jeżeli chodzi o Netflixa, YT itp.

Trzeba mieć świadomość, że tv ma wady względem topowych.

Ja to akceptuje, bo jak wielokrotnie pisałem, mam ogromną przyjemność z faktu, że kosztuje nie dużo i nie strace na nim jak pojawią się o wiele lepsze i grzecznie sobie czekam, a czy to będzie rok, dwa, cztery, bez znaczenia. Jestem zadowolony.
Tylko z takim podejściem można brać. To samo tyczy się Sony 85" z zeszłego roku, ale ten jest droższy i dla mnie nie miał sensu zakup, za dużo bym stracił, a Samsung ma świetnie wyważoną cenę względem wad/zalet. Sony już odpłynął z ceną, a nie pokryło się to z jakością.


Trzeba pamiętać, że ten Samsung to krawędziowe podświetlenie, czyli w ciemnych/nocnych scenach (przede wszystkim jak odpalimy coś z HDR) może wyskoczyć clouding, a już raczej na pewno jak tv będzie wisiał (coś jest na rzeczy z konstrukcją pod cieżarem i mogą wyskoczyć ledy na ekranie w postaci cloudingu)
To widać.
Nie widać przy materiale bez HDR, ponieważ ekran z natury nie jest tak podświetlony.

Koledzy na forum obok mieli ten problem z cloudingiem i tam pomogłem na priv, co jest zresztą opisane, więc nic tam więcej się nie dowiesz jak to co tu napiszę.

W teście też nie było o tym mowy! Dlatego ja nie wierzę w żadne testy i lepiej się nie sugerować, bo jest hiper optymistyczny, a tak nie jest w rzeczywistości.

Tv mógłbym polecić, bo da radochę, ale nie jest idealny, jak Kolega ma świadomość, że płaci tak nie wiele za tak duzą przekątną i to rozumie, to będzie miał radochę.

Jak szuka super jakości (głównie czerń, reszt bardzo ok) i myśli, że tanio kupi tv który jest niemal ideałem, to tak nie jest.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Dawno mnie nie było więc mały update filmów 4k, doszły następujące pozycję do kolekcji.. :) teraz tylko chwilę czasu aby to jeszcze obejrzeć... :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Na szczęście tylko Marsjanin z tych filmów jest bez napisów pl wbudowanych i trzeba z zewnątrz... :) reszta ma... :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Chromecast 4k ultra
Po namowie kolegi Lolo zakupiłem to urządzenie i napisze kilka zdań o nim...:)
Od pewnego już momentu użytkuje tą przystawkę, to co mogę napisać to działa bez problemów. Kupiłem ją z myślą o oglądaniu tylko seriali z HBO GO ,Netflixa i nic po za tym. Na chwilę obecną jestem po obejrzeniu:
- Banshee
- Czarnobyl
- Gra o tron (jestem w trakcie)
Przystawka działa bardzo dobrze i łącze się z nią bez najmniejszego problemu. Jest ona wpieta bezpośrednio do amplitunera co umożliwia mi przesłanie obrazu na TV i projektor. Ma ona możliwość podłączenia internetu po wifi i kablu- czego poprzednie wersje tego nie maja. Dlatego tak też podlaczylem co zapewnia mi stabilne łącze 100mb. Obraz wysyłam z telefonu, tableta czy też laptopa. Jeśli ktoś się zastanawia nad kupnem tej przystawki to polecam.
 
Do góry