[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co by zyskał...
Jedną podstawową i dla mnie najważniejszą rzecz. Brak pasów.
Mnie osobiście nic w tak nie wkurza przy oglądaniu filmów, jak pasy na górze i dole.
Dla mnie masakra.
Dlatego przerobiłem swój ekran z 16:9 na 21:9
I w życiu bym drugi raz nie kupił 16:9

Czyli wszystkie filmy 16:9 oglądałby na o wiele mniejszym ekranie, a to byłaby duża strata, a żadnego zysku przy 21:9 - oczywiście po za borderami które odcinają całkowicie, dlatego pytałem o multiformat.

Dokładnie to samo napisałem, a co do pasów, to wiadomo.

Ekran 21:9 dałby Bipo tylko jedną jedyną zaletę w postaci borderów. Wyrażnie to zaznaczyłem i tu pełna zgoda.
Cała reszta, to ogromna strata, ale to też zależy dla kogo. Dla Ciebie jak widać nie i ok. Ja to rozumiem.
Dlatego cały czas pisałem o ekranie Multiformat z którym nie ma tych dylematów, ten daje możliwość oglądania na pełnych 130" wielu filmów, serialii (Netflix/HBO) w moim przypadku także gier, menu takiego Shielda też jest przecież w 16:9, nie wspominając już o YT, z którego korzystam bardzo często.
To wszystko chce widzieć na całej możliwej powierzchni jaką dysponuje w domu na ekranie.
Zresztą ja to mam, pełny duży dopasowany ekran do pomieszczenia (szerokości kolumn też) do 16:9 i 21:9 na ekranie multiformat właśnie z borderami.

Jest jeszcze następny etap tej zabawy, ale to już w kozackich dużych salkach - tam gdzie kolumny i ściana pozwala na wpasowanie ekranu 16:9 w takiej wielkości jak nam pasuje, a do żródła 21:9 ekran nam się nie zmniejsza żeby wpasować się z filmem 21:9, a ekran się rozszerza tyle, że po bokach. No to już jest petarda.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
O toż to, szerokość 3m ekranu mi wystarcza, na więcej musiałbym za każdym razem kolumny przesuwać jak bym chciał drzwi od balkonu lub do pokoju otworzyć co by mnie drazniło na dłuższą metę. Teraz z 3.7m od ekranu mam 130" jeśli bym zrobił na 145" bo tyle mogę max.z tej odlegkości zwiększyć zoom na projektorze to już by było chuba za dużo i bym mógł głową latać od lewej strony do prawej strony ekranu (ok4m.szer.).
A po co zwiększać szerokość.
3m szeroki ale w formacie 21:9
Masz wtedy około 120" w formacie kinowym.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Dokładnie to samo napisałem, a co do pasów, to wiadomo.



Ekran 21:9 dałby Bipo tylko jedną jedyną zaletę w postaci borderów. Wyrażnie to zaznaczyłem i tu pełna zgoda.

Cała reszta, to ogromna strata, ale to też zależy dla kogo. Dla Ciebie jak widać nie i ok. Ja to rozumiem.

Dlatego cały czas pisałem o ekranie Multiformat z którym nie ma tych dylematów, ten daje możliwość oglądania na pełnych 130" wielu filmów, serialii (Netflix/HBO) w moim przypadku także gier, menu takiego Shielda też jest przecież w 16:9, nie wspominając już o YT, z którego korzystam bardzo często.

To wszystko chce widzieć na całej możliwej powierzchni jaką dysponuje w domu na ekranie.

Zresztą ja to mam, pełny duży dopasowany ekran do pomieszczenia (szerokości kolumn też) do 16:9 i 21:9 na ekranie multiformat właśnie z borderami.



Jest jeszcze następny etap tej zabawy, ale to już w kozackich dużych salkach - tam gdzie kolumny i ściana pozwala na wpasowanie ekranu 16:9 w takiej wielkości jak nam pasuje, a do żródła 21:9 ekran nam się nie zmniejsza żeby wpasować się z filmem 21:9, a ekran się rozszerza tyle, że po bokach. No to już jest petarda.
A no właśnie, Ty masz zrobione bordery, to wtedy ok.
Bo jak się dołoży bordery, to czarne pasy znikają na nich i tak naprawdę to się przerabia ekran 16:9 na 21:9 dla oka przestają być pasy widoczne.
Ale tak na żywca oglądać filmy z pasami na ekranie 16:9 to dla mnie była męczarnia.

Oczywiście każdy ma inne potrzeby i co innego jest ważniejsze a co innego mniej ważne.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A no właśnie, Ty masz zrobione bordery, to wtedy ok.

Bardzo ok ; ) Nie wyobrażam sobie inaczej.

A po co zwiększać szerokość.
3m szeroki ale w formacie 21:9
Masz wtedy około 120" w formacie kinowym.

Odpowiem za Bipo.
Jeżeli Bipo ma obecnie ekran 130" w 16:9 i zrobi z tego 21:9 - zostawiając tą samą szerokość, to odpalając na tym zrobionym już 21:9 materiał 16:9 będzie miał dokładnie 99"

Czyli ze 130" na filmie 16:9 zrobi się nagle 99". Straci 30" na wszystkich filmach 16:9.
No, ale będzie miał bordery ;)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
I to jest dla mnie cenna uwaga, dziękuję Armaning. Kiedyś zrobiłem sobie porównanie jak by wyglądał u mnie ekran 100" w porównaniu do obecnego 130".... drodzy koledzy to jest różnica w odbiorze efektu ogromną. Nagle z efektu oglądania filmu w kinie zrobił mi się telewizor. Za nic w swiecie nie zejde z wielkości obrazu bo tracę cały efekt Wow kinowy..
Takie filmy Batmany, Transformersy, Intersteral itd robią efekt Wow w 16:9 na pełnym ekranie efekt nie do opisania. Już tyle lat oglądam na tak dużym ekranie że zmiana wielkości na mniejszy ekran nie wchodzi wogóle w rachubę.
Poniżej fotka:
 
Ostatnia edycja:

ralfik77

Member
Bez reklam
Bardzo ok ; ) Nie wyobrażam sobie inaczej.







Odpowiem za Bipo.

Jeżeli Bipo ma obecnie ekran 130" w 16:9 i zrobi z tego 21:9 - zostawiając tą samą szerokość, to odpalając na tym zrobionym już 21:9 materiał 16:9 będzie miał dokładnie 99"



Czyli ze 130" na filmie 16:9 zrobi się nagle 99". Straci 30" na wszystkich filmach 16:9.

No, ale będzie miał bordery ;)

Ja praktycznie nie oglądam niczego 16:9 na projektorze, do seriali i do grania to mam tv duży, Ty zresztą też.
(Jutro robię osobny mały pokój tylko pod konsolę z dźwiękiem 5.2 i może oled 55")

Nie wiem co w 16:9 ogląda Bipo....
Ale myślałem, że głównie ogląda filmy kinowe.
Jeśli tak nie jest, to 16:9 ma jakieś uzasadnienie.

Ps.
Oglądam film "Polar" na Netflix.
Obraz całkiem ok ale ten ich Atmos, to kicha straszna.
Testuję też nowe ustawienie subwooferów.
Dwa obok siebie, na środku, przed centralnym.
Podoba mi się ten efekt, chyba będę tak ustawiał do filmów.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Pociąg dojechał.... :)



Dwa dni walki I w końcu udało się powiesić K.a.u.b.e.r. Blue Label Tensioned
Rozmiar ten sam ale:
a) powierzchnia: Reference white 1.0 gain (vision)- była szara 0.8 gain
b) dodatkowo:
- całą kaseta, belka obciążeniowa oraz uchwyty lakierowany na czarny mat
- napęd i sterowanie z pilota ukryte w rurze
- ultra cichy silnik z wyhamowaniem przed końcem złożenia i rozłożenia (bardzo fajna opcja)
- powierzchnia idealnie płaska
- obudowa jak dla mnie pancerna i całość łącznie z listwa swoje waży bo po kilku minutach mi ręce odmawiały posłuszeństwa. Wszystko idealnie spasowane i poskrecane. Widać że mamy produkt najwyżej klasy. Z mojej strony produkt godny polecenia. Poprzedni miałem 7 lat i poszedł w bardzo dobrym stanie sklepowym do nowego właściciela.
Obecny mam nadzieje że godnie go zastąpi.

Na walentynki prezent jak znalazł. .. :)
Ps.dzisiaj pierwszy seans:
 
Ostatnia edycja:

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
No to gratulacje. [emoji106]
Czemu wybrałeś akurat firmę K.a.u.b.e.r. A nie np Magic Screen. Nie ta półka? Czy masz już po swojemu sprawdzone?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
MagicScreen to glownie ALR (chociaz nie tylko) do jaskini takiej jak ma Bipo te ekrany sa "niepotrzebne" a nawet nie zalecane.

Dodatkowo 130" z odleglosci z jakiej oglada Bipo moze az nadto uwydatniac minusy ekranow ALR czyli hotspoty.


Bipo!!!!
Zmien wkoncu te Fronty :)
Heco tyle fajnych nowych modeli wypuscilo.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Pasowały by chociażby Heco Celan Revolution ( białe). Dzisiaj widziałem je na żywo. Byłem posłuchać w Gdańsku Music Style, Aurora i Elementa. Ale Revolution wyglądają zacnie. Do takiego pokoju jak znalazł.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Aaa. Ok. Nie znam się na tym za bardzo. A gdyby był to mniejszy calaż. Np.100". Dalej ta twoja firma lepsza?

Moim zdaniem Adeo i Kaub.er na Polskim rynku to nr 1. Są to renomowane firmy, które produkują wysokiej klasy ekrany. Bez żadnych hot spotów, zagięc i pofalowan. Miałem wcześniej ******************.a i kupiłem również teraz.
Powyżej to już tylko Stewart zostaje ale to już półka powyżej 10tys. :D

Ps. Heniutek...... wiesz co...... a z reszta zapytam kiedy Twój wątek bo już tych zabawek trochę nazbierales?
 
Ostatnia edycja:

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Nie wiedziałem że to polska firma. To ok. A ten K.a.u.b.e.r ma też ekrany do ultra krótkiego rzutu. Bo w małym pomieszczeniu chyba nic innego nie pasuje?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Nie ma czegoś takiego jak ekran krótkiego rzutu, projektor owszem. Ekran dopasowujesz do projektora, pomieszczenia i odległości.
Ps.to nie wątek o tym jak by coś załóż wątek w odpowiednim dziale i tam wszystkie pytania i odpowiedzi. Wiele osób chętnie pomoże. .. :)

Ps.co wy chcecie od moich poczciwych frontów... :) hi hi
 
Ostatnia edycja:

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Może to źle napisałem. Ale do projektora ultra krótkiego rzutu są inne ekrany. Siedzisz w tym to myślałem że mi odpowiesz. Ok. Sprawdzę sobie.
Oczywiście nie ten wątek.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nie ma czegoś takiego jak ekran krótkiego rzutu, projektor owszem. Ekran dopasowujesz do projektora, pomieszczenia i odległości.
Ps.to nie wątek o tym jak by coś załóż wątek w odpowiednim dziale i tam wszystkie pytania i odpowiedzi. Wiele osób chętnie pomoże. .. :)

Ps.co wy chcecie od moich poczciwych frontów... :) hi hi


Tzn.
Sa ekrany, ktorych NIE MOZNA stosowac do krotkiego rzutu - - - - ALR zapewne.
 
Do góry