[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

kaminskakl

Active member
Bez reklam
@lolo2
Kodi to nie tylko okładki. W połączeniu z Shield TV wypuszcza HDR, Atmos i DTS:X. DLNA też testowałem, ale wolę Kodi. Jest dużo lepsze przy sporej bibliotece.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja już nie wyobrażam sobie bezdusznej listy filmów bez okładek w formie listy (to też jest w kodi), tak zaczynałem i to było drętwe, a już pomijając te skórki, gdzie mozna usiąść z wrażenia widząc swoją kolekcję w takiej formie (animacje okładek, kręcące się krążki i inne na prawdę zacne cuda - na miarę jakiejś kozackiej salki kinowej z prawdziwego zdarzenia), są też typowe, dużo prostsze, jedynie z okładkami, ładnym tłem i opisem. Prosto i przyjemnie, dostęp raptem w kilka sekund, na Shieldzie to działa błyskawicznie.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Raczej kolejne modyfikacje w swojej salce przeprowadza... :D

I to na grubo.... Skąd wiedziałeś...:grin:
Wstyd się przyznać ale na chwilę obecną nie mam ani jednego filmu na dysku tylko płyty... :-( trzeba się wziąć do pracy....jakby zaraz to ktoś napisał...:)
 
Ostatnia edycja:

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
I to na grubo.... Skąd wiedziałeś...:grin:
Wstyd się przyznać ale na chwilę obecną nie mam ani jednego filmu na dysku tylko płyty... :-( trzeba się wziąć do pracy....jakby zaraz to ktoś napisał...:)

Bipo, Ty wiesz skąd ja wiem... :D Niusy mam z pierwszej ręki :p
16:9 zostaje czy jednak 21:9 ?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
To prawda od 2 tygodni jestem bez ekranu i czekam na nowy.. :-( a na TV nie oglądam filmów wiec jestem na głodzie. .. buuuuu
Niestety ale poprzednik poszedł na sprzedaż jak się okazało na kalibracji, że do HDR na wskutek niskiego gain się nie nadaje. Do SDR był super ale do HDR niestety nie. Dlatego szybka decyzja I poszedł pod młotek. Zamówiłem ponownie 16:9 z wyższym gain 1.0 i powierzchnia reference white matt, będzie dopiero zrobiony gdzieś za 2 tygodnie teraz pozostaje tylko słuchać stereo.. :)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zapewne rozwijke taka jaka mial tylko inny gain.

Sa wogole multiformaty na ekranie rozwijanym?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Armaning tego multiformat rozwijanego cena mnie skutecznie zniechęca, taniej mnie dużo wyniesie kupno dwóch osobnych ekranów niż jednego multiformat. Ich po....o za multi 130" powiedzieli mi prawie 14tys...dziękuję ale nie skorzystam.
Tak Lolo zamuwilem 16:9 rozwijany 1.0gain biały reference matt.
 
Ostatnia edycja:

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mając Oppo i oglądając głównie filmy aż się prosiło o 21:9. W oppo podnosisz napisy i jest bajeczka. Przy 16:9 ustawiasz sobie pamięć obrazu w projektorze na "small 16:9" i masz pasy po bokach... ale z drugiej strony ile tych filmów 16:9 jest :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja nie chcialbym ekranu 21:9 zamiast 16:9.
zdecydowanie wole 16:9. Seriale, anime, miejsce na napisy. itp.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie,
U Bipa nie ma sensu 21:9, wystarczy spojrzeć na pierwsze zdjęcie w galerii.
Ekran ma niemal od kolumny do kolumny, zresztą to samo jest u mnie.
Co zyska montując ekran 21:9, nic, absolutnie nic.
Dalej na szerokość na ekranie 21:9, będzie miał to samo co na obecnym ekranie 16:9, ale już oglądając cokolwiek w formacie 16:9 tą wielkość miałby o wiele bardziej zmniejszoną.
Czyli wszystkie filmy 16:9 oglądałby na o wiele mniejszym ekranie, a to byłaby duża strata, a żadnego zysku przy 21:9 - oczywiście po za borderami które odcinają całkowicie, dlatego pytałem o multiformat.

Lolo, tak, są ekrany multiformat zwijane. Całkiem sporo.
Tutaj przykład takiego ekranu, film już ma 5 lat, ale sporo tego w sieci:
https://youtu.be/FsbJQzVkFUM?t=1225
https://youtu.be/FsbJQzVkFUM?t=794

Zgadzam się co do ceny, lepiej zrobić samemu, co też uczyniłem, zresztą mamy osobny wątek.
 
Ostatnia edycja:

ralfik77

Member
Bez reklam
Co by zyskał...
Jedną podstawową i dla mnie najważniejszą rzecz. Brak pasów.
Mnie osobiście nic w tak nie wkurza przy oglądaniu filmów, jak pasy na górze i dole.

Dla mnie masakra.

Dlatego przerobiłem swój ekran z 16:9 na 21:9
I w życiu bym drugi raz nie kupił 16:9
 

Bipo

Active member
Bez reklam
O toż to, szerokość 3m ekranu mi wystarcza, na więcej musiałbym za każdym razem kolumny przesuwać jak bym chciał drzwi od balkonu lub do pokoju otworzyć co by mnie drazniło na dłuższą metę. Teraz z 3.7m od ekranu mam 130" jeśli bym zrobił na 145" bo tyle mogę max.z tej odlegkości zwiększyć zoom na projektorze to już by było chuba za dużo i bym mógł głową latać od lewej strony do prawej strony ekranu (ok4m.szer.).
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
W moim przypadku projektor używam w 99% do oglądania filmów z pasami. Dlatego też, gdybym miał teraz kupować nowy ekran to byłby to ekran 2,40:1 (21:9). kolejnym plusem formatu ekranu 2,40 jest to, że dolna krawędź obrazu jest jakieś 15-20 cm niżej niż przy tym samym filmie na ekranie 16:9. Aczkolwiek wiadomo-każdy z nas ma inne preferencje i każdy dopasowuje projekcję pod siebie, także Przemek nie odbieraj tego jako krytykę :)
 
Do góry