[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

Bipo

Active member
Bez reklam
Zaciekawileś mnie mocno tym urządzeniem... :)
Mówisz, że da radę zgrać wszystkie filmy na dysk poprzez to urządzenie i odtwarzać 1:1 ?
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Zaciekawileś mnie mocno tym urządzeniem... :)
Mówisz, że da radę zgrać wszystkie filmy na dysk poprzez to urządzenie i odtwarzać 1:1 ?

BIPO, kolego, nie zastanawia się. Po prostu kup. Uwierz mi.
W razie czego, spokojnie go sprzedasz. Zabiorą od razu. Ale wątpię że zechcesz sprzedać. To najlepsze urządzenie jeżeli chodzi o przystawkę medialna. Amen.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Ogólnie Netflix i HBO GO są prawie na każdym urządzeniu. Ale nowości kinowe w 4k Hdr to już niekoniecznie.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Zaciekawileś mnie mocno tym urządzeniem... :)
Mówisz, że da radę zgrać wszystkie filmy na dysk poprzez to urządzenie i odtwarzać 1:1 ?
Tak. Samo zgrywanie zajmie wieki, ale potem już cała biblioteka filmów dostępna w kilka sekund. Alternatywa to pobranie już zgranego filmu, co jest legalne jeżeli masz oryginał na płycie. Trzeba tylko skasować kopię przy sprzedaży płyty.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Dokładnie Kaminskakl jeżeli Bipo ma oryginał, to zamiast stracić 2 miesiące na zgrywanie może sobie zaciągnąć Remuxa lub jeżeli woli pełny BD. W tych sprawach kontakt: Pakolo, Piramida:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Super cena.

Co do reszty, to tak jak koledzy napisali.
Ja swoją kolekcję filmów w początkowej fazie kopiowałem na playerze BR i następnie wrzucałem na HDD.
Szybko to szło. Oczywiście wycinałem zbędne dodatki w programie.

Tutaj były początki, jest wątek:
http://www.hdtv.com.pl/forum/filmy/130122-zgrywanie-filmow-br-na-dysk-pc-htpc.html

Teraz nie ma sensu, bo wystarczy ściągnąć to co mamy w oryginale. Faktycznie szybciej, wygodniej.
Shield i podobne urządzenia, zmieniły wszystko.

Więc jak chcemy być w 100% oryginalni, to kupujemy film BR/UHD, odkładamy na półkę i ściągamy kopię 1:1 na HDD. Są strony gdzie wystarczy wejść, kliknąć i za niedługą chwilę mamy kopie.
Pakolo z Piramidą szybko wytłumaczą co i jak ; )

Oczywiście najfajniejszą rzeczą jest to, jak te filmy potem wyglądają na KODI z szybkim dostępem, opisami itp. Mega komfort i władza nad całą kolekcją.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Piramida
Bipo jak dostanie nasze źródła to zamiast filmów na bd zacznie kupować dyski twarde:)
 

darekguma

New member
Bez reklam
Super cena.

Co do reszty, to tak jak koledzy napisali.
Ja swoją kolekcję filmów w początkowej fazie kopiowałem na playerze BR i następnie wrzucałem na HDD.
Szybko to szło. Oczywiście wycinałem zbędne dodatki w programie.

Tutaj były początki, jest wątek:
http://www.hdtv.com.pl/forum/filmy/130122-zgrywanie-filmow-br-na-dysk-pc-htpc.html

Teraz nie ma sensu, bo wystarczy ściągnąć to co mamy w oryginale. Faktycznie szybciej, wygodniej.
Shield i podobne urządzenia, zmieniły wszystko.

Więc jak chcemy być w 100% oryginalni, to kupujemy film BR/UHD, odkładamy na półkę i ściągamy kopię 1:1 na HDD. Są strony gdzie wystarczy wejść, kliknąć i za niedługą chwilę mamy kopie.
Pakolo z Piramidą szybko wytłumaczą co i jak ; )

Oczywiście najfajniejszą rzeczą jest to, jak te filmy potem wyglądają na KODI z szybkim dostępem, opisami itp. Mega komfort i władza nad całą kolekcją.
Koledzy a jak macie podpięte dyski pod Nvidię, jakiś serwer czy na żywca po USB. Myslę nad zmiana mojego Medera 1000 ale on ma kieszeń na dysk, bardzo łatwo można podmieniać dyski.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam wpięty na żywca po USB do Shielda.
Ostatnio miałem 2TB, a nie dawno podmieniłem na 4TB (2.5, przenośny)
Jak ściągam film, to na PC. Na PC widzę dysk Shielda i przeciągam myszką.
Proste jak budowa cepa. Nie chce tego komplikować.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Koledzy a jak macie podpięte dyski pod Nvidię, jakiś serwer czy na żywca po USB. Myslę nad zmiana mojego Medera 1000 ale on ma kieszeń na dysk, bardzo łatwo można podmieniać dyski.
Ja mam Synology. Ściągam odrazu na Synology za pomocą Download Station (Transmission) do folderu Filmy, który jest udostępniony w Shield TV. Biblioteka w Shield sama się odświeża po włączeniu. Samo ściąganie też bajka dzięki aplikacji na telefon.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Bardzo rzadko jest coś spakowane. Na trackerach z których korzystam są gotowe Remuxy od wewnętrznych grup. Mają wbudowane pl napisy, oryginalną ścieżkę dźwiękowa + lektora. Nic nie muszę ruszać w tych plikach. Jeżeli jednak zdarzy mi się skorzystać z innego trackera niż zazwyczaj i jest tam zip to muszę go wypakować. Można to zrobić z poziomu DSM oczywiście (przeglądarka lub aplikacja na telefonie).
Można też pobrać pełną kopię płyty. Shield TV też potrafi to odtworzyć za pomocą Kodi. Jednak szkoda miejsca na niepotrzebne rzeczy jak menu czy inne ścieżki dźwiękowe.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja uzywam NAS wbudowanego w router i tez jest git. Ma klienta sambe i ftp no i takze transmission. Wiec kazde urzadzenie, ktore obsluguje DLNA widzi z automatu pliki. Wiec nawet kodi nie potrzebne bo TV widzi filmy odrazu. Wiec pewnie shield tez odrazu widzialby filmy.

Kodi tez mialem ustawione, ale znudzilo mi sie wlaczanie kodi aby ogladac filmy. Moze fajnie wygladaja okladki, ale szybciej poprostu kliknac film i go wlaczyc z listy plikow.

Pliki tez mozna kopiowac/przenosci/rozpakowac z telefonu czy Pc.

Kolega mowil, ze u niego wyglada to tak :)



 
Ostatnia edycja:

darekguma

New member
Bez reklam
Wielkie dzięki za odp. Każda z opcji jest ok, ja mam kilka dysków 3,5 cala filmy, muzyka, bajki, koncerty. Muszę to jakoś porządkować.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry