Mój pierwszy zakup . Pomocy

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
przed zakupem ampli miałem kilka typów no i jakoś pionek mnie nie urzekł, jak dobrze pamiętam odpadł pierwszy. Jak by tak pionek bił wszystkie inne marki to uwierz mi na pewno było by tu spore grono posiadaczy:) sam bym pewnie posiadał:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tego to akurat nie wiadomo.
Pioneer to nie jest złą Firma. Ale inne firmy też nie od macochy i wystarczy popatrzeć na badania rynkowe jakie firmy zdobywają większe zaufanie klienta. A Pioneer na szczycie nie jest....
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Chciałem tylko napisać, że większość źle wyraża się o firmie Pioneer tylko dlatego bo się tak już tutaj utarło :) kto chce kupić coś pioneera to zaraz podnoszą się negatywne głosy, tak jakby chodziło o firmę Manta czy coś w tym rodzaju, wystarczy tylko odpowiednia kalibracja ampli Pioneer i sprzęt na pewno nie jest gorszy od innych marek
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja nie mówię źle o firmie Pioneer sam posiadam w aucie radio i głośniki tej marki i bardzo sobie chwalę:). Na pewno są osoby którym pasuje ampli pionka:), no ale jednak większości podobają się inne klocki :) ludzie są teraz wybredni i jest naturalna sroga selekcja, no chyba ze ktoś kupuje w ciemno :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
wiem że teraz będziesz pisał na złość i będziesz pisał o wszystkich sprzętach które posiadam że miałeś i oddałeś całej rodzinie hehe, znam te zagrania. Rozumiem oddałeś yamahe kupiłeś pionka i jesteś zachwycony, no to się ciesz i świetnie że znalazłeś ampli dla siebie:). Dalsza dyskusja nie ma sensu:p
 

jazzer

New member
wiem że teraz będziesz pisał na złość i będziesz pisał o wszystkich sprzętach które posiadam że miałeś i oddałeś całej rodzinie hehe, znam te zagrania. Rozumiem oddałeś yamahe kupiłeś pionka i jesteś zachwycony, no to się ciesz i świetnie że znalazłeś ampli dla siebie:). Dalsza dyskusja nie ma sensu:p

Aczkolwiek prawdą jest że 95% osób które narzekają na dany produkt nigdy go nie dotykała - co można zauważyć bardzo często, sam nie raz tego doświadczyłem.

Poza tym, ktoś kto nigdy nie miał do czynienia z audiofilskim zestawem i tak nie odczuje większej różnicy - będzie zachwycał to, co posiada.

Z resztą dla szarego Kowalskiego kino domowe jest po to aby obejrzeć sobie czasem film lub posłuchać muzyki, kto by miał czas rozmyślać czy zestaw firmy konkurencyjnej nie byłby pare procent lepszy ;)
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
więc jest to fajne że ktoś znajdzie coś dla siebie i jest z tego w pełni zadowolony to się chwali:) i szanuje:). Nie każdy jest Kowalskim ;) są i tacy co szukają czegoś typowo dla siebie to co będzie najlepsze, między innymi jest to forum dla kowalskich i nie Kowalskich, a taki typowy Kowalski który zakupuje KD tylko bez większego zamiłowania do tego do czego służy nawet nie zasięga rady na forum:)

Strasznie cyniczne i egoistyczne jest wyskakiwanie z tekstem że Pionek bije wszystkie marki na łeb na szyje hehe:), to brzmi jak dziwny akt desperacji:)
 
Ostatnia edycja:

jazzer

New member
Strasznie cyniczne i egoistyczne jest wyskakiwanie z tekstem że Pionek bije wszystkie marki na łeb na szyje hehe:), to brzmi jak dziwny akt desperacji:)

Oczywiście że ani Pionek ani HK ani Denon nie bije wszystkiego na głowe - ale wydaje mi się, na chłopski rozum - w podobnym przedziale cenowym brzmienie będzie również podobne, zazwyczaj producenci z jednego g... wszystko robią.

Sam stoję przed wyborem ampli i dziwne jest dla mnie odrzucanie Pioneera tylko dlatego że...? Nikt nawet nie potrafi konkretnie tego uzasadnić polecając amplitunery 500-1000 pln droższe zapewniając lepsze brzmienie, nic dziwnego.

Tak apropo - zapraszam do mojego tematu, również mam dylemat w wyborze ampli :)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Foxu, ale tym Pionkiem to bys nie pogardzil co? :) :
Pioneer Elite SC-09TX flagowy amplituner z THX Loudness Plus
Kiedys sobie go kupie, ale nikt nie chce sie go pozbyc w okazyjnej cenie ;)
Swoja droga to zastanawiam od lat, dlaczego w naszych ampli nie ma kolorowych wyswietlaczy. W radiach samochodowych nastapil wielki postep w tym temacie, zaczelo sie od malych prostych lcd, a teraz to prawdziwe centra mulitimedialne. Dawno nie mialem stycznoscia z radiami na kieszen czy sciagany panel, ale zerknalem ostatnio i juz sam nie wiedzialem czy to dalej radio samochodowe czy juz maly komputer. Duzy postep.
Natomiast ampli w tym temacie stoja, nie w tym rzecz zeby robic choinke, ale co za problem nieco rozbudowac. Chociaz zrobic to co Marantz ma w tunerze sieciowym NA7004. Pewnie ktos powie ze to zaburzyloby rownowage tonalna dzwieku :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
chyba żadnym flagowym ampli bez względu na markę bym nie pogardził :D. \jeszcze trochę i ampli dosięgnie rewolucja stylistyczna:)
 

jazzer

New member
Swoja droga to zastanawiam od lat, dlaczego w naszych ampli nie ma kolorowych wyswietlaczy. W radiach samochodowych nastapil wielki postep w tym temacie, zaczelo sie od malych prostych lcd, a teraz to prawdziwe centra mulitimedialne.

Wyświetlacz zazwyczaj wisi/stoi nad amplitunerem ;) Dla większości byłby to zbędny bajer który tylko zwiększył by koszt produkcji i zarazem cene ampli.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jezeli chodzi o klocki, to chyba wole ten obecny oldskulowy design a raczej na pewno, ale niech juz wrzuca taki wyswietlacz jak NA7004, nie musi byc kolor :)
 

mateo85

New member
Wracając do tematu pionka po przeczytaniu setek postow na temat kd jest tak samo jechany jak yamaha a rządzi harman i onkyo. Dlaczego ?

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Dlatego, że większość słuchała Pionka w sklepie. Na fabrycznych ustawieniach Pionek brzmi fatalnie, trzeba go dopiero odpowiednio ustawić (MCACC), i wtedy już to dobrze brzmi, ale tylko w kinie do muzyki trzeba ręcznie ustawić equalizer i wtedy jest ok, a może i lepiej :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wracając do tematu pionka po przeczytaniu setek postow na temat kd jest tak samo jechany jak yamaha a rządzi harman i onkyo. Dlaczego ?

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Dzisiaj się wypociłem na temat Pionka, ale albo zniknęła albo ja coś nie tak kliknąłem:) Nie ważne. To można by się było spytać, czemu kupic Marantza czy Denona, a nie ampli Sony, Koda czy Sherwood? Jak dla mnie sa pewne marki specjalizujące się w pewnych dziedzinach, a w innych dziedzinach są lepsi producenci. Np. Philips swojego czasu robił fajne boomboxy, Panasonic robi dobre TV i odtwarzacze DVD/BD, Pioneer słynie z dobrych odtwarzaczy samochodowych, a w tematyce KD prym wiądą marki Denon, Onkyo, HK, Marantz, Yamaha. Widzisz, natomiast marki te co wymieniłem dla audiofila są niczym, bo on kupi stereo Accuphase, McIntosh, Luxman itd. Nie piszę że Pioneer jest zły, bo nawet chyba model 922 dostał EISA, ale są bardziej sprawdzeni producenci w tej dziedzinie. Trochę mam takie wrażenie, jakby Pioneer tak na siłę chciał dołączyć do czołowych producentów KD. Wszystko zreszta jest kwestią ucha i upodobania:)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ja bardzo przejechalem sie na pioneerze kupujac ich czytnik Blu Ray ktory zacinal sie po paru min po czym dalej juz prawidlowo odczytywal plyty, wymiana na nowa sztuke - to samo, wrocilem do Panasonica.
 
Do góry