Mój pierwszy zakup . Pomocy

mors111

Active member
Bez reklam
gorszy nie, na pewno inny. Dali będzie mocniejszy, ma konstrukcje otwartą i jeśli Ci zależy Ci głównie na kinie to będzie lepszy. Zobacz na sam głośnik Dali ma 30cm a Rel 20cm. Rel ma bardziej kontrolowany bas. Lepiej spisze się przy muzyce, choć przy filmach też dale rade. Ja go mam na 19m2 i jest ok.

Dali robi też bardzo dobre suby , mam aw-8 z głośnikiem zaledwie 20cm i w pokoju 30m2 bardzo dobrze sprawdza się w kinie domowym., jednak do muzyki to on sie średnio nadaje , no chyba że dość cichej , ale kolumny mam na tyle dobre że w stereo suba nie używam
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Nie wiem jak graja Zensory ale Concepty mi wogole nie podeszly, za spokojne dla mnie kolumny a ja slucham dynamicznej muzyki. Nikt Ci nie doradzi przez internet kolumn za 6 tys bez odsluchu bo to co nam sie podoba nie koniecznie musi sie podobac Tobie.

Sorki za ceny ale pomylilo mi sie cos bo tak skaczecie po tych kolumnach a ja patrzylem na wersje 5.0.
Pytanie czy warto wydawac dosc duzo kasy na subwoofer Dali.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
U mnie gra Dali Ikon sub MkII i o ile w kinie to potęga, to tak jak mozna sie było spodziewac, 12 cali w konstrukcji z basreflexem nie nadaje się do muzy kompletnie. Zbyt mala kontrola, zbyt wolny, rozciągnięty, nie to co REL, ale do efektów bomba i takie było założenie.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jezeli chodzi o suba, to ja mam obecnie Dali e12f. Cena jakies 2500zl.
Mialem juz w domu suby za 5x wieksza kwote, jak i te tansze. Rel, Velodyne, Jbl starsze jak i nowe, w tym takze Wafle i takze te tanie po 500-800zl.
Raz mialem 4 suby w jednym czasie w mieszkaniu, gdzies nawet mam fotke. Jbl dla przykladu, to dobry sub, ale u mnie sie nie sprawdzil. Mialem problemy z odpowiednim umiejscowieniem. Nie takiego brzmienia tez szukalem. Jeszcze Velodyne bardzo mi sie podobal, ale byl sporo drozszy, a jak mialbym wydac 5tys. to juz wole dolozyc i kupic cos calkowicie z wyzszej polki na lata.
Nie twierdze tez ze Dali to jest najlepszy sub, ale w moich warunkach (byc moze akustycznych) gra bardzo "soczyscie" i przyjemnie, trafil w moj czuly punkt.
Nie kierowalem sie opiniami czy radami, wiem co jest polecane, ale to mnie nie interesowalo. Z doswiadczenia wiem ze rady to jedno, a wlasne ucho i przyjemnosc to drugie i to tylko sie liczy.
Jezeli chodzi o stereo, to slucham bez suba, wiec tutaj nic nie wniose, natomiast muzyka powiedzmy z radia internetowego w jednym z trybow dzwieku przestrzennego w polaczeniu wlasnie z tym subem gra bardzo fajnie. Ma taki specyficzny pomruk, co bardzo bylo dla mnie istotne w poszukiwaniu swojego brzmienia. Nic sie nie leje, nic nie dudni. Jest "soczyscie". Opinie sa rozne, ale dla mnie jest ok.
W kinie gra swietnie, nie mam wiekszych zastrzezen, uwazam ze wart jest swoich pieniedzy. Sub to nie tylko spadajace szklanki w kuchni, ale jakosc jego brzmienia (tyczy sie to tych drogich szczegolnie od 5k w gore), ja nie slucham glosno z uwagi na warunki mieszkaniowe, wiec ten jak na razie zostaje i nie zapowiada sie na zmiane.
Wiem ze drozosze suby sa lepsze, maja jeszcze ciekawsze brzmienie (juz nawet nie chodzi o moc) ale to co mam obecnie zostanie do czasu jak sie nie zmienia warunki lokalowe. Rel takze jest bdb, ale nie powiedzialbym ze lepszy, jest inny - do muzyki szczegolnie.
Odsluch to podstawa, nawet suba! Dlatego zalecam, ale jak nie bedziesz mial mozliwosci odsluchu, to z Dali (z tym ze ja tu pisze o e12f) bedziesz zadowolony.
 
Ostatnia edycja:

M@T!

New member
Dziękuje wszystkim za pomoc przy kolumnach ale teraz musimy coś wybrać z ampli u odtwarzacza blu ray . Poniżej podam modele które mam na oku i prosił bym was o opinie :

Denon AVR 2113 vs PIONEER VSX 1122 . Ampli będzie pracował z zestawem MONITOR AUDIO lub Dali zensor 5 Prosił bym o dobranie jakiegoś blu reya i proszę o napisanie czym się różnia odtwarzacz by denona od pioneera chodzi mi o cenę czego jest taka duża różnica ? I po co maja blu ray wejście lan jak będę miał w ampli to wejście ? Proszę o pomoc . Dziękuje i pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Playery Bluray takze maja obecnie funkcje "internetowe" w zaleznosci od modelu, od wbudowanych serwisow typu YT, Netflix itp do zawartosci na plytach zwanych BD-Live, najswiezsze wiadomosci i generalnie mase roznych dodatkow w zaleznosci od plyty (do tego wlasnie jest potrzebny internet), mozesz poczytac w sieci jakie korzysci wynikaja z tego tytulu. To tak w skrocie. Mi to nie jest potrzebne do szczescia, ale obiektywnie dla wielu to konkretne zalety.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Armanig, bo ty właśnie jesteś taki koleś multimedialny:) Korzystając z powyższej wypowiedzi. Czy jest sens kupować BD dla funkcji internetowych? Konkretnie się zastanawiam nad Panasem DMP-BDT 120 a 220/221? Czy w praktyce coś ciekawego można uzyskać przez połaczenie z netem? Słyszałem że przy większych plikach jest problem z przesyłem? Nigdy nie miałem podobnego bajeru, i się zastanawiam czy warto dołacać do modelu 220/221 dla WI-FI? Ja w domu posiadam router bezprzewodowy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy ja wiem czy jest sens. Zawsze lepiej miec jak nie miec. Mimo to ja nie korzystam z tych przypadlosci w odtwarzaczu (byc moze ktos bez tego nie moze zyc i pelen eufori zacznie zachwalac)
Czasem cos zamula, a takie rzeczy mnie draznia. Jestem multimedialny jak zauwazyles :) i mam podpiety beprzewodowo laptop, jak chce to jednym klikiem mam wszystko co dusza zapragnie na tv. Wiec takie ficzery nie robia na mnie wrazenia w odtwarzaczu.
Pomijajac juz ten fakt, to decydujesz sie na zakup BD widze, w koncu? :) Nie lepiej Ci zatem przy tym budzecie rozplanowac go inaczej, mianowicie zakup tanszego playera BD (nawet PS3 - tez ma BD live) a za reszte (byc moze trzeba by dolozyc nieco) dokupic dedykowany CD o ktorym juz myslales wczesniej?
Wiem ze to dodatkowy klocek, ale ja bym poszedl chyba ta droga przy ograniczonym budzecie.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ehhh.... Masz rację. Tylko ja jeszcze chciałem w przyszłości wymienić suba. Więc żeby kupić suba (2k), CD (2,3k) i BD (600zł) to na dzień dzisiejszy potrzebuję z 5k. A z pustego to i Salomon nie naleje:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No to Krzysiek moze odsluch BD? Ja tez nie korzystam z tych dobrodziejstw. Czasem, na początku, po zakupie, by sprawdzic jak to działa. Jak oglądzasz film, to nie przechodzisz do doadatkow na BD Live. Tak jak napial Armani, niema jak komputer. OWszem, ja teraz słucham pllikow po domowej sieci lub z malego usb podłączonego na stałe do BD. Omijam amplituner, tylko wszystko lepci przez wzmak. Ampli traz uzywam rzadko, wyłacznie do filmów i telewizji, ale muzazdecydowanie częsciej.
Zawsze to lepiej miec klocek CD i osobny BD, ale jak chcesz miec mniej klockow to moze posłuchaj uniwersalnego BD z dobrym torem audio? Moze jak masz Onkyo poszukaj dobrego BD firmowego?Jesli nie zalezy Ci na kosmetycznym wyglądzie, w stylu wszystku z serii, to moze Oppo wszystko załatwi? To bardzo ceniony odtwarzacz, a wyglądem mocno nie odbiega od Onkyo.
 
Ostatnia edycja:

M@T!

New member
Panowie dalej nie dostałem odp na moje pytanie ale za to przedstawię moją wizję. Wracając do wyżej wymienionego tematu związanego z przesyłem Lan . Kupiłem dysk sieciowy , wymieniłem ruter i switche po to aby miały łącze gigabitowe plus WIFI w standardzie N i tak nie ma prawa ciąć na pewno nie po kablu po wifi jeszcze nie sprawdzałem . Prosił bym o napisanie coś na temat mojego pytania związanego z ampli i bd
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No to Krzysiek moze odsluch BD? Ja tez nie korzystam z tych dobrodziejstw. Czasem, na początku, po zakupie, by sprawdzic jak to działa. Jak oglądzasz film, to nie przechodzisz do doadatkow na BD Live. Tak jak napial Armani, niema jak komputer. OWszem, ja teraz słucham pllikow po domowej sieci lub z malego usb podłączonego na stałe do BD. Omijam amplituner, tylko wszystko lepci przez wzmak. Ampli traz uzywam rzadko, wyłacznie do filmów i telewizji, ale muzazdecydowanie częsciej.
Zawsze to lepiej miec klocek CD i osobny BD, ale jak chcesz miec mniej klockow to moze posłuchaj uniwersalnego BD z dobrym torem audio? Moze jak masz Onkyo poszukaj dobrego BD firmowego?Jesli nie zalezy Ci na kosmetycznym wyglądzie, w stylu wszystku z serii, to moze Oppo wszystko załatwi? To bardzo ceniony odtwarzacz, a wyglądem mocno nie odbiega od Onkyo.

Wszystko ok, ale wiesz jak jest, człowiek chciałby dobrze i tanio:) OPPO to wydatek min. 3k, więc za tą cenę miałbym i osobne CD i BD. Co do BD Onkyo to też patrzyłem, ale model 309 ma kiepskie opinie, a model 809 kosztuje także od 2k do 2,5k. Tak się zastanawiam czy lepszy byłby ten Onkyo 809 czy może Panasonic DMP 500? To nie chodzi o dodatkowy klocek, tylko brak miejsca na półce. Inną sprawą jest wywalczenie jakiegoś kompromisu, między ceną a jakością audio.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Pewnie dopiero się pomyśli przy zmianie mebli, bo te co mam kupowałem tak na szybko. Zresztą podobnie jak mieszkanie:) Sytuacja mnie zmusiła.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

M@T!

New member
@ edit Witam panowie widzę że pomoc przy wyborze ampli jest zerowa to może powiecie mi coś na temat odtwarzaczy blu ray Denon dbt 1713 vs Pioneer BDP 450 . Proszę was o pomoc dziękuje i pozdrawiam
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Nie szkoda Ci kasy na "markowe" czytniki BD? Kup sobie podstawowy model Panasonica czy Sony za 600zl i bedzie miod. Pioneer nie kupuj bo np. w BDP140 zacinaly sie plytki i nawet wymiana na nowa sztuke nic nie pomogla "ten typ tak ma".
 

M@T!

New member
Dziękuje kolego za odpowiedź , czego amrkowy bo chce mieć komplet jednej firmy bd i ampli . Mam problem z wyborem ampli Denon AVR 2113 vs PIONEER VSX 1122 albo zaproponujcie coś w miare dobrego i rozsądną cenę . Ampli będzie pracował z zestawem MONITOR AUDIO lub Dali zensor 5 Prosił bym o dobranie jakiegoś blu reya i proszę o napisanie czym się różnia odtwarzacz by denona od pioneera chodzi mi o cenę czego jest taka duża różnica ? I po co maja blu ray wejście lan jak będę miał w ampli to wejście ? Proszę o pomoc . Dziękuje i pozdrawiam
 
Do góry