Mój pierwszy zakup . Pomocy

M@T!

New member
a kolega Blackninja posiada swój sklep internetowy czy coś w tym stylu ? dalej czekam na odp od niego

@up ten zestaw bardzo mi się podoba i jak mówisz że ciekawie gra .... ajć już głowa puchnie od wyboru
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Spokojnie, kolega Blackninja jest sprawdzonym sprzedawca. Dla nas robi super ceny a towar dostajesz miod malina z polska gwarancja.
Oczywiscie zestaw E80 to podstawowa seria ale jest moim zdaniem idealnym stosunkiem ceny do jakosci brzmienia. Oczywscie sa lepsze kolumny ale ja chcialem kupic odrazu 5.1 a wtedy musialbym dolozyc 1000zl minimum. Sluchalem E80, ES 80 i Studio 180/190 i wybralem najtansze E80 bo brzmia super jak na swoje pieniadze, maja spora skutecznosc i sa dosc neutralne jak na JBL nie wala samym basem i gora. Studio 190 jest wmiare fajna ale w zestawie 5.1 wychodzi dosc drogo a i wiekszy pokoj by sie na nia przydal.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystko zależy od Twoich preferencji. Te zestawy JBL co podałeś sprawdzą się w kinie. Potrafią zagrać głośno, efektownie, dźwięk jest estradowy. Ja bym się wybrał na odsłuch. Nie każdemu taki dźwięk odpowiada. Nie słyszałem E80 ale z opinij które czytałem wynika że grają spokojniej w porównaniu do ES80 - te słyszałem i mi nie przypadły do gustu. Ja lubię kolumny które grają bardziej szczegółowo i cieplej.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Seria ES jest seria nowsza, nastepca E, ktora de facto zostala ponowiona i dlatego byla dostepna jeszcze w zeszlym roku. ES to typowo kinowe kolumny, w muzyce sie nie sprawdzaja, sluchalem ich i brzmia bardzo ostro i brutalnie, gora jest wyostrzona ze wzgledu na dodatkowy glosnik wysokotonowy, jedynie z tej seri jest dobry Subwoofer ES150/250.

Czym sie roznia tez linki? - Tym ze w pierwszym mamy subwoofer ES150 a w drugim ES250 to juz kawal subwoofera. Moje stare E80 to przy ES80 oaza spokoju, graja wyrownanym pasmem, nie eksponuja za bardzo basu czy sopranu. Oczywiscie pod odp. regulacji w amplitunerze bass czuc na klatce piersiowej, dosc dobrze wypadaja w dynamicznej muzyce, Dance, Rock, Metal.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
M@T! posiadam MR6 w konfiguracji 5.0 śmiało je polecam co do suba to zastanów się nad Rel T5 będzie lepszym wyborem niż sub MA :)
 

M@T!

New member
@up kolego a możesz mi coś więcej napisać na ten temat tego zestawu MA ? I na temat tego suba cena też ładna no ale kupuje raz na jakiś czas sprzęt .
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Posiadam mój zestaw od ponad roku. Długo poszukiwałem i znalazłem. Budżet ostro nadwyrężyłem w porównaniu do wcześniej założonego hehe:), ale nie żałuję wiem że było warto:). są to kolumny o ciepłej naturze, ale i przy ostrzejszej muzyce dają sobie świetnie rade są bardzo uniwersalne. Na początku już byłem pod wielkim wrażeniem gdy je pierwszy raz odpaliłem, Gdy nastąpiło pełne wygrzanie zaczęły grać jeszcze znacznie lepiej :). Posiadają sporo basu, jest on soczysty i pełny i nie gubi się w stereo. Góra w nich jest bardzo dobra, wokal jest na prawdę dotkliwy ale nie wychodzi przed szereg, wokal jest bardzo wyrażny. Po roku użytkowania dowiedziałem się że mój zestaw posiada kolejny bieg a to za sprawą zabawy w ampli, poprawa była znacząca, tak siedząc i się wsłuchując w pewne kawałki miałem wrażenie że słyszę je pierwszy raz. Ostatnio słucham dużo dubstepów i nikt mi nie powie że te kolumny nie nadają się do takiego typu muzyki:). Są łatwe w ustawieniu, posiadają basreflex z przodu i z tyłu, można tylny zatkać:). Na prawdę są to kolumny bardzo uniwersalne, słucham różnej muzyki od bardzo spokojnej do niezłej szarpaniny strun hehe:). Co do suba, znajomy posiada sub z seri MR i szczerze mówiąc, w kinie ok, w stereo nie bardzo gubi się, miał na początku cholerny problem z ustawieniem go aby grał jak najlepiej. Posiada cały zestaw MR i tak jak resztą jest zachwycony w subie mu czegoś brakuje, bas jest mocny jest go dużo ale czegoś brakuje, suby z tej seri potrafią też bzyczeć gdy są pod zasilaniem ktoś na forum nawet z tym walczył i gdy wymienili mu na syb z seri BX to dopiero był bardzo zadowolony ale to już jest spory koszt. Czytając opinie posiadaczy Rel T5 jest to świetny sub, skromna budowa, nie wielki a świetnie daje rade w kinie i co też jest świetne ze za równo w stereo, i nadąża za akcją, nie gubi się. Może odezwie się ktoś kto posiada bądź testował Rel T5
 
Ostatnia edycja:

M@T!

New member
@up dziękuje kolego za taki obszerny opis , hehe z tym budżetem też wchodzę w nie złe granice . Na początku chciałem cały zestaw 5.1 i ampli i bd w cenie 6 tys a teraz patrze sam zestaw 5.1 w cenie 6 tys hehe a teraz jeszcze jedno porównanie :
Zestaw MA MR6 plus sub Rel t5 czy Dali Zensor 5 SUB dostawa raty sklep WROCŁAW (2992615058) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. .
Pytam o Dali ponieważ wcześniej koledzy też pisali że to mają dobry sprzęt .

Ps - Przepraszam że was tak męczę ale chcę zainwestować dobrze moje "miliony" i na was mogę liczyć DZIĘKUJE !!!
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja mialem dokladnie tak smao jak Ty, a skonczyło sie jak zwykle. Jesli chcesz spać spokojnie bez odsłuchu się nie obejdzie.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Hehe skad ja to znam.. Ustalimy sobie pewien budzet i zestaw za chwile okazuje sie ze jak doloze 300zl to bedzie jeszcze lepiej, ktos podpowie doloz jeszcze kolejne bo wtedy mozesz juz miec naprawe dobry zestaw i tak bez konca. Dobrze by bylo abys mogl sobie odsluchac najlepiej w tym samym miejscu na tym samym ampli rozne kolumny JBL, Monitory itd i wtedy podejmiesz decyzje czy warto dokladac czy te tansze wystarczaja w zupelnosci.
 

M@T!

New member
Dziękuje koledzy za kolejne cenne wskazówki , na pewno muszę pojechać na odsłuch . Ale prosił bym was jeszcze o napisanie coś na temat tego zestawu DALI czy MA ?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ale ktore monitory bo jak narazie to skaczesz cenowo x2. Dali kosztuja 6,5 tys a JBL czy Monitory 3,5 tys..
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
gorszy nie, na pewno inny. Dali będzie mocniejszy, ma konstrukcje otwartą i jeśli Ci zależy Ci głównie na kinie to będzie lepszy. Zobacz na sam głośnik Dali ma 30cm a Rel 20cm. Rel ma bardziej kontrolowany bas. Lepiej spisze się przy muzyce, choć przy filmach też dale rade. Ja go mam na 19m2 i jest ok.
 

M@T!

New member
A porównując te zestawy który lepiej wypada czy to już będzie podobna jakość i tylko przy odsłuchu wyjdzie czy mi pasuje ?
 
Do góry