Mój pierwszy zakup . Pomocy

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To samo mi napisał BN, jak spytałem sie o BD Pioneera 150, bo nie ukrywam że taki surowy design tego Pionka bardziej mi się podoba niż Panasa. Ale jak ma się zacinać i człowiek ma się irytować, to lepiej brać sprawdzonego Panasa:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gerus6

Active member
Bez reklam
Dzisiaj się wypociłem na temat Pionka, ale albo zniknęła albo ja coś nie tak kliknąłem:) Nie ważne. To można by się było spytać, czemu kupic Marantza czy Denona, a nie ampli Sony, Koda czy Sherwood? Jak dla mnie sa pewne marki specjalizujące się w pewnych dziedzinach, a w innych dziedzinach są lepsi producenci. Np. Philips swojego czasu robił fajne boomboxy, Panasonic robi dobre TV i odtwarzacze DVD/BD, Pioneer słynie z dobrych odtwarzaczy samochodowych, a w tematyce KD prym wiądą marki Denon, Onkyo, HK, Marantz, Yamaha. Widzisz, natomiast marki te co wymieniłem dla audiofila są niczym, bo on kupi stereo Accuphase, McIntosh, Luxman itd. Nie piszę że Pioneer jest zły, bo nawet chyba model 922 dostał EISA, ale są bardziej sprawdzeni producenci w tej dziedzinie. Trochę mam takie wrażenie, jakby Pioneer tak na siłę chciał dołączyć do czołowych producentów KD. Wszystko zreszta jest kwestią ucha i upodobania:)
EISA dostał model 921 i 922 (to co znawcy się mylą?) prym wiodą inne marki chyba tylko w Polsce. Co to za zdanie, że na siłę chcą dołączyć, a kiedy to oni niby mieli złe amplitunery? chcą chyba dołączyć do tych firm produkując teraz te tanie modele :)
 

gerus6

Active member
Bez reklam
To samo mi napisał BN, jak spytałem sie o BD Pioneera 150, bo nie ukrywam że taki surowy design tego Pionka bardziej mi się podoba niż Panasa. Ale jak ma się zacinać i człowiek ma się irytować, to lepiej brać sprawdzonego Panasa:)
Mam dwa blu-ray Pionka tj BDP 51FD i BDP440 i jakoś nic mi się nie zacina
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Nawet jak rozmawilem z Blackninja na ten temat to powiedzial ze pionek tak ma nawet w odtwarzaczach DVD. Mam 7 plyt blu ray w domu i oba odtwarzacze zacinaly po paru min od wlaczenia filmu byla stopklatka na chwilke i dalej smigalo.
Co wiecej sytuacja miala miejsce tylko wtedy kiedy po wlaczeniu odtwarzacza pierwsza odtwarzana plyta byl Blu ray, DVD odczytywal bez problemu. Byl to BDP 140. Na PS3 czy panasonicu nie mialem takich przypadkow.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
EISA dostał model 921 i 922 (to co znawcy się mylą?) prym wiodą inne marki chyba tylko w Polsce. Co to za zdanie, że na siłę chcą dołączyć, a kiedy to oni niby mieli złe amplitunery? chcą chyba dołączyć do tych firm produkując teraz te tanie modele :)

To czemu nie kupisz Sony, przecież też robi niezłe sprzęty? Ja jak zaczynalem przygodę z KD, to nie słyszałem o Pioneerze, a o w/w markach owszem. Może firma nie miała takiego parcia jak inne, nie wiem. Każdy kupuje to co lubi. Ja wolę inne marki:)
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Nie sądzę, aby Sony robiła dobry sprzęt (to jest następna Polska mitologia) jak ja zaczynałem przygodę ze sprzętem audio to Pioneer był najczęściej przywożonym sprzętem audio do Polski z zachodu, były to wczesne lata 80-te
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Whiplash

New member
Bez reklam
Oj panowie chyba kazdy kupuje to co mu odpowiada i spelnia jego wymagania. Jak to mowia jeden woli czekolade a drugi jak mu nogi smierdza.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie sądzę, aby Sony robiła dobry sprzęt (to jest następna Polska mitologia) jak ja zaczynałem przygodę ze sprzętem audio to Pioneer był najczęściej przywożonym sprzętem audio do Polski z zachodu, były to wczesne lata 80-te

Ale mówimy o sprzęcie stereo czy o KD, bo to jest różnica? Wątpię żeby w latach 80's, ktoś widział ampli do KD?:) Wtedy dostać dobry wzmak to był sukces.

Napisał Whiplash
Jak to mowia jeden woli czekolade a drugi jak mu nogi smierdza.

Pojechałeś po bandzie:) Uśmiałem się.
 
Ostatnia edycja:

gerus6

Active member
Bez reklam
Ale mówimy o sprzęcie stereo czy o KD, bo to jest różnica? Wątpię żeby w latach 80's, ktoś widział ampli do KD?:) Wtedy dostać dobry wzmak to był sukces.
Piszemy ogólnie o firmie :) zresztą każdy niech kupuje co chce, skrytykujcie jeszcze najlepiej takie klocki Pionka jak lx90 susano czy lx 91 :)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Hehe ale taka prawda, rozne firmy specjalizuja sie w roznych dzidzinach Audio Video i takie Sony moze w amplitunerach nie jest jakos rewelacyjne ale juz TV robia bardzo fajne szczegolnie od zeszlego roku.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To doleje oliwy do ognia, mialem kiedys topowego Pionka (starszy model), najwyzsza polka, ale nie gral jakos porywajaco. Ale to nic, najlepsze ze sie zepsul na koniec. Tyle w temacie, ale nie powiem taki LX90 robi wrazenie.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
kolega gerus6 na siłę chce wprowadzić tu uznanie dla pionka hehe:). To jest bardzo dobra firma, no ale w dziedzinie KD nie wypracował sobie takiego uznania jak inne marki i tyle w temacie. To tak jak z czekoladą i śmierdzącymi nogami. Whiplash zabiłeś mnie tym powiedzeniem:D
 

gerus6

Active member
Bez reklam
kolega gerus6 na siłę chce wprowadzić tu uznanie dla pionka hehe:). To jest bardzo dobra firma, no ale w dziedzinie KD nie wypracował sobie takiego uznania jak inne marki i tyle w temacie. To tak jak z czekoladą i śmierdzącymi nogami. Whiplash zabiłeś mnie tym powiedzeniem:D
Ciekawe ile i jakich modeli Pioneera słuchałeś (odpowiednio skalibrowanych), że masz takie negatywne nastawienie? myślę, że tak piszesz tylko bo tak już się utarło na tej stronie, wejdź na zgraniczne strony, a później się wypowiadaj, a jak Cię śmieszą takie bzdurne wypowiedzi jak ta ze śmierdzącymi stopami to nie mam już więcej słów.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
kto powiedział że mam negatywne nastawienie? czepiasz się byle uczepić ja po prostu pisałem że mi pionek nie odpowiadał i za to będziesz mnie ganił że nie kupiłem Pionka?. Chcesz teraz uskuteczniać drogi krzyżowe, i siłą wszystkim uświadomić wyższość pionka nad innymi markami?. Powinieneś się cieszyć że znalazłeś ampli dla siebie i jesteś w pełni zadowolony, a nie obrażać ludzi i wypisywać stale to samo. Ja słuchał ampli w tym przedziale jaki sobie obrałem no i pionek mnie nie urzekł i co jestem teraz złym człowiekiem który beszta Pionka? Pamiętaj każdy ma inny gust, a o gustach się nie dyskutuje i na siłę mi gustu nie zmienisz, więc sobie daruj docinki w moją stronę, bo ja nic złego nie powiedziałem i nie mam zamiaru:). I pewnie że porównanie czekolady i śmierdzących stóp mnie śmieszy jak każdego normalnego na tym forum, to nic dziwnego. Pamiętaj tylko głupi się obraża z żartów :). Tak samo słuchałem idelanie skalibrowanego pionka jak Ty idealnie skalibrowane inne amplitunery. Po Twoich wypowiedziach można od razu zrozumieć że nie miałeś do czynienia z innymi amplitunerami
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ciekawe ile i jakich modeli Pioneera słuchałeś (odpowiednio skalibrowanych), że masz takie negatywne nastawienie? myślę, że tak piszesz tylko bo tak już się utarło na tej stronie, wejdź na zgraniczne strony, a później się wypowiadaj, a jak Cię śmieszą takie bzdurne wypowiedzi jak ta ze śmierdzącymi stopami to nie mam już więcej słów.

Słuchaj gerus6, tutaj na forum tworzymy zgraną wspólnotę ludzi z pasją. Śmialiśmy się nieraz z większych głupot, i to jakoś nikogo nie raziło. Mnie osobiście też rozbawiła wypowiedź kolegi Whiplash, to widocznie ja tez jestem prosty i niedojrzały ? Życie dość daje nam wszystkim w kość, więc jak okazja się z czegoś pośmiać to ja nie widzę w tym nic złego. Ciekaw jestem ile Ty odsłuchałeś modeli Pioneera, a jeszcze bardziej mnie ciekawi z iloma modelami innych firm porównywałeś? Każdy ma prawo do swojego zdania, a nawet jak się z kimś nie zgadzamy to wyrażamy to w sposób kulturalny, w formie dyskusji, a nie naskakując na kogoś czy obrażając. Tak dobrze znasz kolegę FFooXX5, że wiesz czego on odsluchiwał i z czym miał porównanie? Trochę chyba nie przemyslałeś tej wypowiedzi. To jest tak jak z samochodami, Opel też robi teraz dobre samochody i wytrzymują duże przebiegi, ale mając w tej samej cenie Audi, 80% ludzi wybierze Audi. Bo jest na rynku długo i wyrobiło sobie renomę, i mniej tracąc na wartości przy odsprzedaży. I podobnie jest ze sprzetem audio. Już pisałem pare postów wcześniej, idź do kumatego gościa co ma sprzęt stereo za 100k i spytaj się go czemu wybrał Accuphase'a lub McIntosha, a nie Pioneera? Chyba by dostał przepukliny ze śmiechu, albo wylewu ze zdziwienia.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
No i kto tutaj się czepia? :) mam czwarte KD i dużo znajomych co mają różne KD, więc jakieś pojęcie chyba mam. Wydaje mi się, że to ja jestem atakowany, bo nie piszę negatywnie o firmie Pioneer.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No i kto tutaj się czepia? :) mam czwarte KD i dużo znajomych co mają różne KD, więc jakieś pojęcie chyba mam. Wydaje mi się, że to ja jestem atakowany, bo nie piszę negatywnie o firmie Pioneer.

To się cofnij w tym temacie i zobacz, czy ktoś Cie atakował? A to że inni wyrażają swoje zdanie, to chyba dobrze?, bo po to jest forum. Nikt się Ciebie nie czepia, ale twoja powyższa wypowiedź w stosunku do naszego kolegi była chyba nie na miejscu i za ostra, nie sądzisz? To że masz czwarte kino w domu, nie oznacza że jestes osłuchany. Niektóre osoby w parę dni odsłuchów więcej zestawów potrafią przerobić. Zakończmy tą dyskusję, bo nie ma związku z tematem. Ale na przyszłość, więcej dystansu i zrozumienia dla innych, a mniej docinek:)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
:) muszę brać to z uśmiechem. To Ty wkroczyłeś do tego forum jak killer innych marek z tekstem że Pionek bije na łeb inne marki. Myślałeś że w ten sposób ktoś kto trochę się zna w tym temacie nie zareaguje i nie wyrazi swojej opinii. Ja się kompletnie nie czepiam Ciebie tylko wyraziłem swoją opinie i to co ja wolę, a Ty ciągniesz temat dalej nie mogąc przeboleć małego zainteresowania Pionkiem i wmawiasz mi wrogość i złe słowa na temat tej marki. Nie tędy droga. Ja jestem w stanie pogodzić się z tym jak ktoś pisze że yamaha mu nie odpowiada, no i ma takie prawo, bo po prostu nie tego szuka i coś takiego mu się nie podoba i ja mam być zły na kogoś że nie wybrał yamahy, no bez przesady.

Ja śmigam autem francuskim, w sumie tylko z okazji dobrego zakupu i pewnego. Wiem że jest to auto nie idealne jak to francuz potrafię się tym cieszyć, dobrze mi się nim śmiga mimo że wiem że Audi jest lepsze, ale akurat w tej klasie renówka wydała mi się bardziej komfortowa w trasie:) i co ja na to poradzę
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Napisałem, że (bije na łeb ) tylko w formie żartu, w odpowiedzi na takie cytaty jak ( nie bierz pionka, a na pytanie dlaczego, odpowiedź, nie bo nie :) )
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ale kto napisał nie bierz Pionka ja to napisałem. Ja nic takiego nie pisałem a jestem za to teraz terroryzowany hehe:). Tu nikt nie pisze bierz ten zestaw bo ja mam i jest najlepszy, tu raczej się daje propozycje, a w kwestii tego kogoś co wybierze. Idzie się na odsłuch i wtedy ten ktoś wie czego chce. A może to być Pionek, denon, onkyo czy coś zupełnie innego a nawet sony może kogoś porwać:). Więc trzeba ogarnąć emocje i mieć dystans do wszystkiego i wszystkich :)
Peace & love

A propo ja bym się nie odważył napisać nawet żartem bierz yamahe bo bije na łeb inne marki hehe:) to samobójstwo hehe
 
Ostatnia edycja:
Do góry