Marantz SR6007, SR5008 czy Denon AVR-X3000?

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wiesz, pojęcie "dobra jakość" jest bardzo subiektywna. Dla jednego dobrą jakość przedstawią klocki za 3k, a dla innego za 300k. Nie sugeruj się opiniami, a jedynie traktuj je jako lekkie przybliżenie tematu. Każdy na forum poleci Ci ten przedział cenowy jaki on aktualnie posiada i co odsłuchiwał dążąc do danego zestawienia. Na pewno w muzyce lepszą jakośc da wzmacniacz niż nawet drogi amplituner do KD. Jeżeli chcemy mieć i dobre efekty kinowe i dobre stereo, to pasowałoby mieć i jedno i drugie, dlatego wybierając ampli KD fajnie już kupić coś z wyjściem pre-out np. HK 370, Yamaha 775, Marantz 5007/5008 lub wyższe. Duża liczba forumowiczów posiada kolumny tak do 3,5k, oferujące już dość dobrą jakość w muzyce, ale pewnie znajdą się i tacy co Ci napiszą że to szajs i trzeba kupić zestaw duzo droższy. Dlatego ciężko coś konkretnego doradzić, bo nie wiemy co wcześniej słuchałeś, jaki masz gust, co dla Ciebie będzie już gralo super a co jeszcze nie zupelnie? Ale myslę że jak masz budżet "ruchomy" to warto prześledzić coś w tych cenach np. Dali Zensor 7, Melodika BL 40, Klipsch F20/RF 62, Paradigm Monitor 9 v.7, Monitor Audio MR 6/BX 6, KEF C7, JBL Studio 280, Taga platinum F100 itd.
 

milewski81

New member
ja po ostatnich wrażeniach proponuje odsłuchać - bo jakoś nie wierzę że ktoś kupując sprzęt za 3000-4000 a nawet xxxxx tyś nie jest wstanie podjechać do większego miasta i zrobić odsłuch za 100zł, kupić to co się najbardziej podoba, sprawdzić w domu. Każdy na tym forum ma inne zdanie. Ja osobiście uznaję kolejność od najsłabszego onkyo, denon, marantz, yamaha - więcej nie słuchałem a inni pewnie kolejność by zmienili. A to zależy jaki sprzęt z jakimi głosnikami, kablami zestawiamy. Sam się poradziłem na forum i teraz trochę żałuje. PS: nawet odsłuch w sklepie z własnymi głośnikami nie gwarantuje zadowolenia. Ja w domu się przekonałem jak mnie amp denerwuje i uważam że bez wzmacniacza to jest nie do słuchania :) ale powtarzam to moje zdanie po przesiadce z wzmacniacza za 600zł na amp sr5007.

Pozdrawiam all
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem kto Ci poradzil, ale nikt ze znanych mi osob na forum nie napisalby na konkretnie zadane pytanie, ze ampli (jakikolwiek) zagra lepiej (lub tak samo) w stereo od wzmacniacza. Wiec sam sobie jestes winny, a teraz psioczysz na SR5007.

Widocznie nie okreslijes swoich wymagan jasno i klarownie. Chociaz Ty i tak byles na odsluchach, wiec w czym problem?

Co do calej reszty, to sie zgadzam. Pierwszy lepszy salon, odsluch, okreslenie co pasuje w ustalonym budzecie, kartka papieru i notujemy, nastepnie na forum do ew.weryfikacji.
Chociaz, z drugiej strony, co tu weryfikowac, jak cos sie podoba to sie kupuje.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam,

Dzięki bardzo za wszelkie sugestie i podpowiedzi. Oczywiste jest, że nie oczekuję konkretnej odpowiedzi ... taki amp+takie kolumny, bo jest oczywiste, że to wszystko, pomijając kwestie możliwości finansowych, zależy od własnych upodobań.
Oczywiste jest również, że to jak dany zestaw zagra zależy głównie od kolumn.
Oczywiste jest również, że konkretny zestaw kolumn napędzany różnymi ampami (i odwrotnie) da różny efekt końcowy. Zatem zawsze to co z czym zestawimy zależy od własnych upodobań i oczekiwań.
Zgadzam się, że to co dla jednych będzie super, dla innych będzie słabe.
Pomińmy zatem subiektywne opinie.

Postawię pytanie inaczej. Który z ampów w przedziale 2K-3K daje najlepsze możliwości własnych konfiguracji ustawień dźwięku przy założeniu, że częściej będzie to coś innego niż stereo ?
Który sprawia najmniejsze problemy w użytkowaniu i jest bardziej user-friendly ?
Czy którąś z firm z powyższych powodów można wyróżnić, a którąś odrzucić ?
Czy spośród wiodących ampów któreś można określić bardziej "audiofilskimi", a któreś bardziej "popularnymi", bo jakieś różnice na pewno są ?
Tutaj właśnie ze względu na znacznie większe doświadczenie Kolegów liczę na pewną podpowiedź.

Jaki amp/ampy wybralibyście kierując się tylko powyższymi założeniami ?

Podpowiedź w tej kwestii byłaby dla mnie podstawą do dalszych własnych poszukiwań "idealnego" zestawu.

Kwestia druga to głośniki. To od nich zależy efekt końcowy, a moje preferencje idą raczej w kierunku dźwięku głębokiego i miękkiego. Nie lubię ostrego brzmienia i za dużej mocy suba. Chciałby również, aby niskie i wysokie częstotliwości były przenoszone w miarę liniowo od minimum do maximum wzmocnienia (wiem, że tu w zależności od zestawu bywa różnie).

Podsumowując ....
Jakim ampom i jakim kolumnom bliżej się przyjrzeć kierując się powyższymi założeniami i preferencjami, zakładając, że suma końcowa za całość to 5K ?

Pozdr.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Kwota nie jest zamknięta. 4K czy 5K nie stanowi. Ważne jest dla mnie opinia "wyjadaczy", którzy wiedzą o co kaman. Nie jestem audiofilem, ale cenię sobie dobra jakość. Ważne, żeby zostały spełnione moje oczekiwania. Czy to będzie Yamaha, Onkyo, Marantz, Denon czy HK jest bez znaczenia. Z tego co wyczytałem to Denon jest najbliżej moich wymagań. Chodzi o to, żeby znaleźć złoty środek i zamknąć się w pewnym przedziale cenowym, który jest elastyczny. KD może być bez BR + dobre klocki front + tył. Resztę można dokupić później. Ma mi to posłużyć na kilka lat i dać możliwość rozbudowy.

Pozdr.
Zacznijmy od początku, jak duże jest pomieszczenie?
 

siamer

Member
witam.

po pierwsze z gory sorry za offtopic:roll:
kupilem marantz sr6007 i wszystko super ale nie ma polskiego manu (nie przeszkadza mi to szczerze mowiac ale chodzi o sam fakt). pisalem do firmy ktora mi go sprzedala i powiedzieli ze modele z 7 na koncu czyli w tym 6007 nie ma polskiego menu... czy to prawda ? troche ciezko mi w to uwierzyc ale nie mam jak sprawdzic czy moglbym prosic osoby ktore maja 6007 o info czy maja polskie menu...
dostalem oczywiscie gwarancje z horna itp do kompletu...

a tak poza tym to sprzecik pierwsza klasa a kolumny dali zensor 7 (od blackninja) poprorostu WOW :D

pozdrawiam...
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tego co mi wiadomo to faktycznie dopiero seria xxx8 ma polskie menu. Ja mam 5007 i nie ma polskiego języka.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Postawię pytanie inaczej. Który z ampów w przedziale 2K-3K daje najlepsze możliwości własnych konfiguracji ustawień dźwięku przy założeniu, że częściej będzie to coś innego niż stereo ?
Najwięcej kombinacj ma Yamaha.

Który sprawia najmniejsze problemy w użytkowaniu i jest bardziej user-friendly ?
Prosty w obsłudze to Harman.

Na 25m2 to JBL Studio 270 + 220 + 225c i za jakiś czas sub, do tego ampli coś w stylu AVR161.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Najwięcej kombinacj ma Yamaha.


Prosty w obsłudze to Harman.

Na 25m2 to JBL Studio 270 + 220 + 225c i za jakiś czas sub, do tego ampli coś w stylu AVR161.

Witam,

Dzięki za sugestie.
Jak wypada tu Denon X2000 bo cały czas chodzi mi po głowie ze względu na:
- dostęp do zasobów sieciowych z muzą z tableta lub smartfona (istotne)
- radio internetowe (wolałbym mieć)
- polskie munu (niekoniecznie)

Jak wygląda tu sprawa własnych ustawień dźwięku ?
I jak zagrałoby to z zestawem kolumn, które proponujesz ?
Słucham muzy raczej spokojnej, ale zdarza się również bardziej dynamiczna.
Nie lubię ostrego i przebasowanego brzmienia. Wolę spokój w dźwięku - miękkość i głębia.

Sam Denon to 2K + kolumny jak wyżej to jakieś 3,5K. Ciut dużo.
Jakies podobne sugestie przy założeniach jak wyżej ??


Pozdr.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
W amplitunera wlasne regulacje brzmienia sa takie sobie, wszystko opiera sie na kalibracji audyssey i bez niej te sprzety nie graja. Co do brzmienia to Denon jest raczej ostrym zawodnikiem. Generalnie HK jest cieply i basowy a cala reszta mniej lub bardziej ostra. Yamaha tu wiedzie prym, mowia ze gra bardzo czysto ale niktorym wlasnie przeskadza ta ostrosc wysokich tonow. Denon jest bardziej cieply i neutralny ale gore tez potrafi zaakcentowac, styl brzmienia zblizony do Marantz
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Po przejrzeniu różnych konfiguracji ampli i kolumn kusi mnie zestawienie Denon X2000+ JBL Loft 5.1
Cenowo wygląda nieźle.
Jak koledzy widzicie ten układ ?

Pozdr.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
fronty - kompromis - cena, brzmienie, wymiary

Przyglądałem się zestawom głośników proponowanym przez Kolegów. Są niezłe, ale cenowo lekko zaporowe. Wystrzelałem się z pestek na Panasa P50VT60E.
Przyjrzałem się bliżej wymiarom ... i niestety ze względu na umeblowanie i usytuowanie TV, kolumny podłogowe odpadają.
Szukam więc kompromisu pomiędzy ceną, jakością brzmienia, a wymiarami.

Fronty niestety muszę powiesić i muszą być niezbyt głębokie.

Czy przy tych założeniach macie Koledzy jakieś sensowne sugestie ??

Pozdr.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Po przejrzeniu różnych konfiguracji ampli i kolumn kusi mnie zestawienie Denon X2000+ JBL Loft 5.1
Cenowo wygląda nieźle.
Jak koledzy widzicie ten układ ?

Pozdr.

Ampli oki tylko te lofty taki se, ja nie lubie kolumm waskich i z basem po boku bo ciezko je ustawic a i dla mnie nie wygaldaja za dobrze. Moze udalo by sie paczke 5.1 z ES zlozyc za podobne pieniadze, Dali Zensor 7 chyba sporo drozej wyjda.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Dzięki Koledzy za sugestie. Przyjrzę się bliżej.
Ale jesteście szybcy w podpowiedziach :)
Ledwo co skrobie się posta i zaraz jest reakcja ... :eek:k:
Dzięki ..

Pozdr.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tylko do monitorków sub w kinie jest niezbedny, więc pomyśl też o nim:) Zobacz też coś z Klipsch, bo mają dobrą dynamikę i mocny bas.
 
Do góry