Marantz SR6007, SR5008 czy Denon AVR-X3000?

gerus6

Active member
Bez reklam
czyli, że Pioneer 2023 może być porównywany z Denonem X3000/X4000 czy nie za bardzo, bo się pogubiłam :(

Raczej Pioneer SC LX56, można go już wyrwać w dobrej cenie (został wybrany najlepszym amplitunerem do 1500euro w 2012r, oczywiście nie na tym forum :))
 

Whiplash

New member
Bez reklam
A co tak faktycznie daje XT32? Generalnie nie rozumiem roznic miedzy tymi systemami. Oki robi pomiar w wiekszej ilosci miejsc ale dodatkowo ma jakies filtry wikszej rozdzielczosci, co one zmieniaja w brzmieniu w stosunku np. do podstawy MultEQ
 

hans2

Banned
ilosc miejsc nie ma wiekszego znaczenia, nie o to chodzi.
6-8 pomiarow starcza jesli mamy jedną sofę a nie 3 rzędy siedzeń w dedykowanym pokoju kinowym.

chodzi o zdolnosc algorytmu do wyrownania gorek i dolkow (modów pokoju).
xt ma slabszy algorytm, xt32 lepszy.
xt najbardziej skupia sie na subie, xt32 koryguje kazdy kanal lepszym algorytmem niz xt na subie.

poszukaj sobie na forach zagranicznych opinii ludzi po przesiadce z xt na xt32. generalnie same ochy i achy. przykladowo na forach avsforum, audioholics konsensus jest taki ze jak juz kupujesz ampli z tej polki to na liscie funkcji "must have" jest xt32.
w zasadzie zawsze jest mowa o lepszej przestrzennosci dzwieku, neutralnosci i czystosci.
 

hans2

Banned
tak, to kosztuje ale Meg o takiej polce cenowej wlasnie mysli.

uwazam ze koncowo lepsza kalibracja zrobi wieksza roznice niz lepszy "direct" w innych sprzetach.

jeszcze niedawno ampli z ta technologia byly jeszcze drozsze ale teraz staje sie to duzo bardziej przystepne cenowo.
 

Meg

New member
Właśnie przeczytałem całkiem pozytywny test X4000 niemieckiego recenzenta i po raz pierwszy przeczytałam, że jakość wykonania nie budzi zastrzeżeń w przeciwieństwie do serii 07 Marantza (narzekania na źle spasowane fronty i boki) i 08 (nieprzylegające klapki w najwyższym modelu 7008), co z uwagi na cenę i markę co najmniej razi (większość użytkowników twierdzi zarówno w Europie, jak i USA, że Marantze made in China wyraźnie obniżyły loty pod tym kątem), a i elektronika niczego sobie, jedyne zastrzeżenia budzą niektóre parametry video, audio bez uwag.
Czyli skłaniam się ku ostatniej dwójce: tańszemu Pioneerowi 2023 z lekką przewagą droższego Denona X4000. Nie ma na forum użytkowników Pioneera?
 

werf

Active member
Bez reklam
No tak tylko koleżanka startowała z pułapu 3 tyś

Tej jakości Marantza 7 to się nie obawiaj całkiem przyzwoicie wykonany sprzęt
 

Meg

New member
werf, startowałam, ale jak mi nagadaliście ;) to stwierdziłam, że "Raz się żyje!" (bez przesady jednak, więc wolę im taniej, tym lepiej).
Pioneer SC-2023 wyjściowo od 3500 zł dostępny, a Denon AVR-X4000 ma być poniżej 4000 zł, jeszcze jeden kolega z forum chce się pozbyć Marantza SR6007 poniżej 3000 zł więc myślę intensywnie :)

PS. Pioneer SC LX57 - ceny startują od prawie 6000 zł - stanowczo nie mój pułap :(
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Meg, doczytaj dokladnie link ktory Ci wkleilem wczesniej.
Dotyczy on serii "7" Marantza i serii "X" Denona.
Wiekszy dystans do tego co czytasz. Pamietaj tez ze kazdy ma swoje upodobania (takze uprzedzenia). Nie przygladalem sie z lupą na 7008, ale 7005 jest wykonany pierwszoligowo. Czy sa oszczednosci? Pewnie ze sa, jak wszedzie. To juz nie sa te materialy co 15lat temu.
Ja osobiscie nie bralbym X4000 zamiast SR7008. Jezeli juz chcesz pominac Marantza, to masz dalej wybor: Yamaha i Pionek.
Edit: Doczytalem ze bierzesz pod uwage uzywany. To moge Ci sprzedac mojego, bedzie lepszy od SR6007 :) Ja sobie kupie AV.
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Choć mnie mdli na samą nazwę Denon to faktycznie po przecenie i jakimś rabacie nie będzie miał z kim przegrać chyba ze 7007 z importu cię interesuje
 

Meg

New member
Nie, nie - w grę wchodzi wyłącznie sprzęt nowy - kolega, który chce się pozbyć ma taki, niestety na SR7007 od blackninja się spóźniłam, co do różnicy w jakości wykonania to właśnie większość krytykantów odwołuje się do "legendarnego" pod tym względem SR7005 :)
To nie tak, że nie wolałabym SR7008 od X4000 - dokładnie na odwrót, ale niestety nikt nie sprzeda mi Marantza w cenie do 4000 zł - a tak ma być w przypadku Denona za tydzień.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Wybór ampa do KD

Witam

Podłączam się do tematu.
Mam zamiar za jakiś czas zmienić budżetowego Panasonica BTT770 na coś co naprawdę gra.
Przeszukałem wątki dotyczące tematu, ale prawdę mówiąc mam w głowie tylko sieczkę.
Każda sroczka swój ogon chwali :)

Czego szukam ?

- bardziej KD niż stereo
- WiFi/LAN/DLNA
- opcja na aplikacje androida (chciałbym mieć dostęp z tableta do zasobów sieciowych)
- radio internetowe (byłoby miło ale niekoniecznie)
- design nie bez znaczenia, czarny musi pasować do Panasa P50VT60E (podobają mi się Denony i HK)
- miękkie i głębokie brzmienie (nie lubię ostro)
- moc do 1000W RMS TTL (tyle mam obecnie z Panasa i to jest OK)
- co jeszcze nie wiem .... pewnie mi się przypomni

Cena ?? do 4K

Pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Te 1000w to chyba w PMPO ;)
To ma byc ampli + zestaw kolumn podlogowych, czy tez monitory?
Czy moze podobne kino, jak ten Panasonic "ALLinOne", tyle ze wyzszej klasy?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Ampli + kolumny+monitory. KD wyższej klasy nie rozważałem ale może być.
Jeżeli RMS TTL=PMPO to tak. Tak mówi moja instrukcja: moc wyjściowa 1000W RMS TTL

Z KD Denona takie zestawy:
Denon DBT-1713UD, AVR-X500, Eltax Universe 5.0 (czarny)
Denon DBT-1713UD, AVR-X1000, Wharfedale Obsidian 600 HCP (czarny)
Denon DBT-1713UD, AVR-X1000, Eltax Monaco 5.0 (czarny)



Pozdr.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Te 1000W to jest zsumowana moc wszystkich kolumn i suba z jaką są w stanie zagrać (teoretycznie), ale to nie oznacza że tyle mocy idzie na kolumny. Jak z urządzenia które pobiera 85W może wyjść na kolumny 1000W?:) Podaj jaki masz metraż?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam

Koledzy z tą mocą to się tak nie spinajcie bo wiem w czym rzecz. Mòwię tylko co mam i tego sie trzymam bo tyle wystarczy. Pokój 5x5 m. Można do mnie mówić skrótami myślowymi. Myślę o Denon AVR1000. BD niekonieczne bo nie oglądam. Zawsze można rozszerzyć.

Pozdr
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zobacz coś z Jamo s606/608 ( teraz nowe 626/628), Wharfedale Obsidian, JBL Loft, może JBL ES Pack oparte na frontach ES 80. Cięzko w tej kwocie o jakieś super muzyczne kolumny, bo to raczej są zestawy kinowe. Ale oczywiście porównując to z tym co miałeś, to zagrają dużo lepiej zarówno w kinie jak i stereo. Zerknij jeszcze na Yamaha 675, Onkyo 515/616/626, Denon x2000, HK 270. Niestety w tej kwocie to na razie bez suba, najwyzej dokupisz w pózniejszym czasie. Na suba też musisz szykować przynajmniej te 800zł, więc gdybyśmy od razu wkalkulowali to w cenę to by była trochę lipa. Chyba że z tych zestawień złożyć coś tańszego np. Jamo s606 + Denon X1000 + Jamo sub 260/360/660, JBL SP 150/JBL E 150. Pogadaj z forumowym Blackninja i podpytaj o ceny zestawień, zawsze wyjdzie taniej.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Kwota nie jest zamknięta. 4K czy 5K nie stanowi. Ważne jest dla mnie opinia "wyjadaczy", którzy wiedzą o co kaman. Nie jestem audiofilem, ale cenię sobie dobra jakość. Ważne, żeby zostały spełnione moje oczekiwania. Czy to będzie Yamaha, Onkyo, Marantz, Denon czy HK jest bez znaczenia. Z tego co wyczytałem to Denon jest najbliżej moich wymagań. Chodzi o to, żeby znaleźć złoty środek i zamknąć się w pewnym przedziale cenowym, który jest elastyczny. KD może być bez BR + dobre klocki front + tył. Resztę można dokupić później. Ma mi to posłużyć na kilka lat i dać możliwość rozbudowy.

Pozdr.
 
Do góry