Marantz SR6007, SR5008 czy Denon AVR-X3000?

CORTEZ

New member
Już doczytałem o tym przepuszczaniu sygnału, ale bypass, tak jak piszesz, zupełnie inna liga. A z jakości 720 byłeś zadowolony? (bo w testach nie za bardzo chwalą).
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chodzi mi o main in, av direct in. Rożnie się to nazywa w zależności od producentów. Chodzi o to żeby oddzielić końcówkę od przedwzmacniacza. Wtedy masz możliwość podłączenia wzmacniacza do amplitunera. Wzmacniacz w kinie robi za końcówkę mocy i regulujesz głośność tylko w amplitunerze. A w stereo słuchasz na samym wzmacniaczu. Z jakości 720 byłem zadowolony. Oczywiście jest to wzmacniacz budżetowy więc cudów się nie należy spodziewać. Gra czystko i dynamicznie. Spokojnie może konkurować z wzmacniaczami z tego przedziału cenowego. Najlepiej wybierz się na odsłuch i posłuchaj.
 

CORTEZ

New member
Słuchałem 710 i było dobrze, 720 powinna być porównywalna, o ile nie lepsza. Chyba poczekam, bo może sam amplituner zaoferuje mi na tyle duży skok jakościowy, że nie będzie potrzeby dokupowania kolejnych klocków.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak lubisz dobre stereo, to z czasem i tak Ci będzie tej lepszej jakości brakować. Zawsze na początku są zachwyty, a po pewnym czasie już by się chciało coś tam poprawiać:)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak będzie najlepiej. Nie ma co się spieszyć. X4000 to już nie byle jaki amplituner. Na początek może wystarczyć.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Jako właściciel Zensor7 mogę powiedzieć, że kolumny nie są złe ;) czy bym je kupił jeszcze raz? raczej nie, pomyśl np. o ikonach 6, a jeszcze lepiej ikon7
BN coś pisał, że teraz jest dobra cena dla dali ikon6 (chyba :))
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Dlatego, że Ikon6 mają ciut lepsze brzmienie od Zensor7, a obecna cena raczej przemawia za Ikonami.
Właściwie jakbym miał Ikon6 to bym teraz myślał o Ikon7 :) itd. (dobra, bo chyba już mi odbija ;))
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tylko pomiędzy Ikon 6 a Ikon 7 nie ma różnicy w brzmieniu. Jedynie dedykowane są do róznej wielkości pomieszczeń.;)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To zawsze tak jest. Jakbyś miał Ikon to potem byś myślał o Mentor itd. Nie wiem jak brzmią Ikon, ale z opinii wynika, że raczej to trochę inne brzmienie niż Zensor. Pewnie to też za sprawą wstęgi. Zensory słyszałem i mi pasuje ich brzmienie. Jak słyszałem ich pierwszy raz to miałem mieszane uczucie, ale jak wsłuchałem się dokładniej za drugim razem to już mi się podobały. Szczególnie w połączeniu z MH.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Paweł, bo czlowiek to takie stworzenie że szybko się nudzi i szuka coraz to nowych doznań. Podobnie jest z kobietami, samochodami, pracą itd. Tylko trzeba znać pewną granicę.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fakt, w końcu trzeba powiedzieć stop. Kilka dni temu miałem pomysł, żeby wypożyczyć kolumny do domu i sobie dokładnie porównać z Oli40, ale wybiłem sobie ten pomysł z głowy:) Na razie koniec z wydatkami bo to już by rozwodem groziło:)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Bo to trochę bez sensu. Pójdziesz posłuchać czegoś lepszego i już w głowie narodzi się pomysł żeby wymienić stare kolumny. Co za tym idzie trzeba również wymienić elektronikę na lepszą:) A później co?, znowu poszukiwania lepszego/droższego sprzetu. Niestety, to droga pasja a na ciągle ulepszanie i wymienianie moga pozwolic sobie dość majętne osoby lub takie bez żadnych zobowiązań.
 
Do góry