Marantz SR6007, SR5008 czy Denon AVR-X3000?

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Wiesiu nawet Ci się nie chce skorzystać z powszechnie używanych narzędzi, ech...
Yamaha jest dostępna od 2200 zł, a nawet taniej, bo wystarczy skontaktować się z nowym salonem TH we Wrocławiu i oferują 25% poniżej ceny katalogowej.
Ale Ty wolisz nie skalać paluszków na klawiaturze tylko zadawać kolejne pytania.


:hihi:
Właśnie siedzę i porównuję Kolego ... a ceny są PI x drzwi .. wiadomo, że trzeba szukać.
Nie o detale cenowe w różnych miastach i marketach się rozchodzi ... to są szczególiki ..
A tak na marginesie to Yamaha za 2200 i niżej jest owszem ale w wersji Yamaha RX-S600, Yamaha RX-S600D jest jakieś 500z droższa ...:)

Mój budżet nie jest sztywny ... nigdy nie kupuje drogich zabawek, które maja cieszyć oko, ucho itd. ot tak na pałę. Zawsze dużo czytam, pytam,, dyskutuję i poszukuję ... stąd moje zmienne koncepcje i pytania ...

Rozważam np. Marantz 1504 zamiast 1604 ... niemal to samo, a sporo taniej ... skupiam się też w tej chwili na poszukiwaniu odpowiednio dobrych ale małych głośników i póki co mój wybór oscyluje wkoło HKTS 35BQ ... szukam czegoś podobnego innych firm ale bezskutecznie ... :bober:

I tak to wygląda szanowny Kolego :)

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
HKTS 35/65 jedyne w swoim rodzaju z bezprzewodowym subwooferem.


Witam,

Dzięki bardzo za podpowiedź ... zostałem tylko utwierdzony w słuszności swojego wyboru.
Czy jednak różnica w cenie odnosi się jakoś sensownie do brzmienia ?
Czy warto dopłacić te kilkaset złotych ?

I jak do tego dobrać ampa slim ? Kilka moich opcji jest wyżej.
Główne założenie jest takie, aby był pełny dostęp do sterowania z poziomu tableta na androidzie i żeby z sieciowych zasobów multimedialnych był streaming z/poprzez tableta do ampa (nie chciałbym używać TV i mam dość miliona pilotów pod ręką).

Pozdr.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ja bym zapodawał HKTS35, HKTS65 dodaja smaczku w muzyce ale jak mało kasy to niższy model. Ampli przyda się z automatyczną kalibracją.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam,


Nie mogę się w sumie zebrać za ostateczny wybór ...
Yamaha RX600 + HKTS35BQ ...
czy
HK AVR171 + HKTS35BQ ...

Oba ampy oferują niemal to samo i są niemal w tej samej cenie ...
Różnice podejrzewam są kosmetyczne i decydują niuanse.

Podpowiedzcie Koledzy .... AVR171 czy RX600 ??

Pozdr.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
H/K lepiej wypada w stereo od yamahy. H/K gra cieplej, yamaha ostrzej. W kinie jest to ten sam poziom. Yamaha ma pasywne chłodzenie i słynie z minimalnej awaryjności, z H/K już różnie bywa. Mówi się że yamaha świetnie współgra z TV od Panasa:)
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
H/K lepiej wypada w stereo od yamahy. H/K gra cieplej, yamaha ostrzej. W kinie jest to ten sam poziom. Yamaha ma pasywne chłodzenie i słynie z minimalnej awaryjności, z H/K już różnie bywa. Mówi się że yamaha świetnie współgra z TV od Panasa:)

Witam,

Dzięki ... Cenna uwaga odnośnie Panasa ...
Jak z Yamahą wyglądają funkcje CEC ? Chodzi o możliwość sterowania ampli pilotem od TV lub odwrotnie przynajmniej w podstawowym zakresie. Strasznie nie znoszę wielu pilotów.

Pozdr.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja posiadam TV philipsa i pilotem od ampli, włączam TV steruje głośnością, programami źródłami pewnie w tej kwestii yamaha z panasem jeszcze lepiej współpracuje:)
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
I jeszcze jedna kwestia ...
Yamaha RX600 czy 600D ??
Jak wygląda dziś w Polsce emisja radia cyfrowego i co w najbliższej przyszłości w tej kwestii ?
Czy warto bowiem dołożyć kilkaset zł do DAB i DAB+ ??

Pozdr.
 

CORTEZ

New member
Przecież niby zdecydowałeś się na Harmana :)

DAB na najbliższe 15 lat jest niszą, więc prędzej zmienisz sprzęt niż doczekasz się przyzwoitej ilości stacji nadających w tym systemie. Inna sprawa, że różnica w przypadku modelu 600 Yamahy wynosi jakieś 200 zł, więc nie ma się w sumie nad czym zastanawiać i lepiej mieć niż nie mieć.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Przecież niby zdecydowałeś się na Harmana :)

DAB na najbliższe 15 lat jest niszą, więc prędzej zmienisz sprzęt niż doczekasz się przyzwoitej ilości stacji nadających w tym systemie. Inna sprawa, że różnica w przypadku modelu 600 Yamahy wynosi jakieś 200 zł, więc nie ma się w sumie nad czym zastanawiać i lepiej mieć niż nie mieć.


W sumie to prawda... 200 zeta kwota niewielka, ale nie wiem czy te 200 po dołożeniu nie przeznaczyć na wyższy HKTS65BQ ? Z DAB to nie wiem czy skorzystam bo w cyfrze póki co niewiele, a zanim cyfryzacja będzie pełna to faktycznie prędzej sprzęt się wymieni. Radia i tak w domu słucham mało, a to czego słucham to prędko w cyfrze nie będzie. Wszystko zależy jaką ofertę da Black.

Pozdr.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Jak u nas DAB ruszy, a to nie będzie prędko, to sobie przystawkę dokupisz i wpuścisz do ampli sygnał po optyku albo coaxialu. Oczywiście jak wciąż będziesz miał ten sam ampli :p
Póki co ja bym nie dokładał do ampli tylko dla tego bajeru bo go poprostu nie wykorzystasz.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Jak u nas DAB ruszy, a to nie będzie prędko, to sobie przystawkę dokupisz i wpuścisz do ampli sygnał po optyku albo coaxialu. Oczywiście jak wciąż będziesz miał ten sam ampli :p
Póki co ja bym nie dokładał do ampli tylko dla tego bajeru bo go poprostu nie wykorzystasz.


Witam,

Dzięki za sugestie. W sumie słuszna uwaga. Doszedłem do podobnych wniosków post wcześniej :)

W sumie po długich poszukiwaniach, podpowiedziach i sugestiach Kolegów ... wybrałem dwie opcje
1. Yamaha RX-S600 + HKTS35BQ
2. HK AVR171 + HKTS35BQ

Ze wskazaniem na (1) z ewentualną opcja HKTS65BQ ...

Pozdr.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bym brał do tych kolumn Harmana. Dobrze się razem zgrywają. Możesz rozważyć tańszy amplituner avr161 i to tego HKTS65BQ. Pisz do blackninja w sprawie oferty. Ma dobre ceny na te zestawy.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Ja bym brał do tych kolumn Harmana. Dobrze się razem zgrywają. Możesz rozważyć tańszy amplituner avr161 i to tego HKTS65BQ. Pisz do blackninja w sprawie oferty. Ma dobre ceny na te zestawy.

Witam,

Aż tak sztywno z kasą nie mam. Ninja nieobecny. Poczekam na jego opinię i ofertę.

Pozdr.
 
Do góry