Marantz SR6007, SR5008 czy Denon AVR-X3000?

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie które wzmacniacze mają coś takiego jak Power amp direct itd wtedy wzmacniacz pracuje jako koniec mocy Problematyczne jest łączenie PRE przedwzmacniacza przez wejście Aux Audio In wtedy rzeczywiście trzeba się pobawić aby uzyskać optymalny efekt

Dokładnie tak. W takim połączeniu nie istnieje problem głośności.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Wracajac do tego pre out, Armaniq no ale jak to sie integruje jak amplituner i wzmacniacz ma osobna regulacje glosnosci. Powiedzmy wzmak odkrecimy na 50% a bedziemy sciszac pilotem od amplitunera to na chlopski rozum fronty beda graly albo za glosno albo za cicho w stosunku do reszty?
Tutaj wspominasz o przypadku gdy ampli połączysz ze wzmakiem na wejście liniowe np. AUX/Video. Ale to nie jest żaden problem. Ustawiasz na godzinę 12 gałkę wzmaka i wtedy robisz kalibrację amplitunera. Ściszanie odbywa się za pomocą ampli. Ampli ścisza/podłaśnia wszystkie kanały, fronty także. Gałka wzmaka cały czas jest nieruchoma. Mam tak, i działa. Plus tego taki że dodatkowo sekcja pre wzmaka działa :)
Druga opcja to połączenie pod wejście MAIN-IN lub Direct-IN (Jak nazwie producent), czyli bezpośrednio pod końcówkę mocy z pominięciem sekcji pre wzmaka. Co zatem nam daje ominięcie wszelkich regulatorów w tym gałki Volume. Całością steruje ampli, wzmak działa tylko jako końcówka mocy dla frontów, odciążając końcówki mocy amplitunera.
Sporo także i o tym pisaliśmy w wątku: http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/86213-amlituner-av-jako-pre-out.html :)
 

werf

Active member
Bez reklam
Logiczniej jest ustawić gałkę na max Ale jak kto woli
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
Może i logiczniej, ale do kalibracji gorzej. Przy gałce na max we wzmaku kalibracja ampli musi sporo podbić pozostałe kolumny żeby "dogoniły" fronty, które przecież są zasilone o wiele mocniejszą końcówką mocy wzmaka ;)
 

ulti

New member
Witam.
Nie wiem czy zdążę przed zakupem wymarzonego sprzętu przez MEG.
Chciałbym się podzielić moimi doświadczeniami bo przyznam, że miałem dokładnie ten sam dylemat SR6007 czy X3000.
Żonce bardziej się podobał X300 ponieważ bardziej pasuje do wystroju (kanciaty) Słuchaliśmy wiele razy jeden i drugi sprzęt w salonach odsłuchowych.
Głośniki mieliśmy już upatrzone więc odsłuch był zawsze na Dali ikon 6 mk2.
Przed odsłuchem byliśmy karmieni informacjami typu: "Dali lepiej zgrywa się z Denonami"
Ja przy pierwszym podejściu odczułem spora różnicę na korzyść marantza.
Miałem wrażenie jakby był inaczej skonfigurowany mimo korzystania z funkcji pure direct.
Żona również biła się z myślami, też twierdziła, że Marantz brzmi lepiej. Pomimo, że chciała kanciate pudełko.
Żonka jest fanką pianina (gra i lubi słuchać)
Po włączeniu jej ulubionej płytki Chopina, powiedziała, że już nie chce Denona.
Pomimo wyboru też zastanawiałem się nad tym wyświetlaczem i jego praktyczności.
Faktycznie z 3m już nie jest przydatny.
Ale okazało się, że to nie jest żadną przeszkodą ponieważ dzięki każdej komórce z androidem można w bardzo łatwy i czytelny sposób obsługiwać cały ampli :) wystarczy wgrać darmowy programik.
Moją ulubioną funkcja jest możliwość włączenia ampli przez komórkę :) np jak tylko się budzę i wyciszam budzik to od razu włączam sobie radio internetowe na RMF classic i początek dnia wydaje się lepszy ;)

P.S. Odczucia są subiektywne, inni mogą mięć całkiem odmienne
P.P.S. Podczas testów głównie słuchaliśmy muzyki filmowej tj Tron, Man of Steel - Hans Zimmer [Deluxe Edition] i parę ulubionych utworów z muzyki klasycznej.
 

Meg

New member
ulti zdążyłeś, jeszcze nie kupiłam :) Ale dziękuję za cenne wskazówki, właśnie się dowiedziałam, że blackninja nie ma już w ofercie SR7007 nad czym ubolewam :( więc zastanawiam się czy czekać na tańszego AVR-X4000 czy kupić SR6007. Czy Waszym zdaniem są to porównywalne produkty? Bo SR7007 to chyba odpowiednik 4520?
 

werf

Active member
Bez reklam
ulti zdążyłeś, jeszcze nie kupiłam :) Ale dziękuję za cenne wskazówki, właśnie się dowiedziałam, że blackninja nie ma już w ofercie SR7007 nad czym ubolewam :( więc zastanawiam się czy czekać na tańszego AVR-X4000 czy kupić SR6007. Czy Waszym zdaniem są to porównywalne produkty? Bo SR7007 to chyba odpowiednik 4520?

SR 6007/08= X3000
SR 7007/08= 3313/X4000 mimo to że to podobna budowa Marantz pozycjonowany jest wyżej
4520 nie ma odpowiednika u Marantza dopiero procesor AV8801 jest podobny w budowie
 

hans2

Banned
w srednich i kiepskch akustycznie pomieszczeniach (czyli wszystkie bez adaptacji) kalibracja ma ogromne znaczenie.
x4000 ma xt32, sr6007/7007 maja xt. bierz x4000 albo sr7008
 

Meg

New member
Kiepskie akustycznie pomieszczenie to wypisz, wymaluj mój pokój :D
Słuchałam Marantza SR5007 i 5008 i porównywałam z X3000, wg mnie nie było większych różnic, może Marantz bardziej matowo grał, o ile tak można to nazwać. Wszystkie 3 na kolumnach Boston A360.
 

hans2

Banned
x3000 też ma zwykłe xt.
x4000 i sr7008 mają xt32 który jest dużo lepszy.

moim zdaniem bardziej to usłyszysz niż inne różnice, tym bardziej jak masz słabe pomieszczenie.
jak wydajesz już tyle kasy to dołóż do xt32 (w jakimkolwiek produkcie, może to być równie dobrze onkyo 828 ).
 

Meg

New member
Onkyo jakoś mi nie podchodzi, myślałam jeszcze nad Pioneerem SC-2023, ale skoro piszesz że Audyssey ma takie znaczenie, to nie wiem czy jest sens, Pioneer ma zdaje się inne rozwiązanie: zaawansowany 9-pasmowy MCACC - to odpowiednik XT?
 

hans2

Banned
pioneer nie robi korekcji ponizej okolo 100hz czyli tam gdzie jest najpotrzebniejsza.

jesli ewentualnie yamaha to patrzac pod katem kalibracji tylko a2020 i wyzej.
w a2020 yamaha robi korekcje od 16hz w gore, w nizszych modelach dopiero od 60hz w gore (czyli taki sam problem jak w pioneer).

przy twoich preferencjach ja bym patrzal na cene x4000 na poczatku lutego.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
pioneer nie robi korekcji ponizej okolo 100hz czyli tam gdzie jest najpotrzebniejsza.

jesli ewentualnie yamaha to patrzac pod katem kalibracji tylko a2020 i wyzej.
w a2020 yamaha robi korekcje od 16hz w gore, w nizszych modelach dopiero od 60hz w gore (czyli taki sam problem jak w pioneer).

przy twoich preferencjach ja bym patrzal na cene x4000 na poczatku lutego.

Z tym Pioneerem to tak zgadujesz? np. Pioneer SC2022 ma korekcję od 63hz
 

hans2

Banned
faktycznie korekcja od 63hz na subie, przepraszam za pomylke.
natomiast w ogole nie zmienia to faktu ze nie robi tego co najwazniejsze.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Czego to nie robi co jest najważniejsze? :) zawsze myślałem, że do 80hz dźwięk ma iść do subwoofera, widocznie się myliłem ;)
 
Ostatnia edycja:

hans2

Banned
nie rozumiesz, chodzi o korekcje wszystkiego co idzie na wyjscie sub.
niewazne czy w wyniku crossovera czy w wyniku zrodla ktore posiada kanal LFE.

czyli, że Pioneer 2023 może być porównywany z Denonem X3000/X4000 czy nie za bardzo, bo się pogubiłam :(

moim zdaniem pod katem kalibracji - nie.
x3000 z kolei jest sporo gorszy od x4000 (wersja xt32 kalibracji).
 
Ostatnia edycja:
Do góry