Marantz SR6007, SR5008 czy Denon AVR-X3000?

Whiplash

New member
Bez reklam
Marantz jest wg. mnie bardziej marka luksusowa niz Denon. Taki Lexus w stajni Toyoty :)

Panowie a jak to wygalda kiedy uzywamy wzmacniacza stereo z amplitunerem za pomoca pre out? Mianowicie chodzi mi np. o glosnosc, fronty sa zasilane wzmacniaczem tak? To jak zgrac fronty z reszta systemu ktora juz napedza amplituner?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fronty sa zasilane z wzmaka, nie ma problemu "zgrania", bo system sie "integruje". Spinasz, zapominasz. To tak w skrocie. W ktoryms to watku rozpisalem sie dokladnie co i jak.
Problem jest jak chcemy podlaczyc taki wzmak jak PM6xxx, tutaj juz trzeba kombinowac i wycelowac poziomem glosnosci.

Jezeli chodzi o Denona i Marantza, to tutaj klarownie jest to wyjasnione:
Marantz SR5008, SR6008, and SR7008 Receivers Preview | Audioholics

Tak na marginesie, powinnismy miec dedykowany podwieszony watek.
Wszystkie te pytania nowych uzytkownikow sie powtarzaja a odpowiedzi sa rozsiane po calym forum.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
A czy ktoś pamięta gdzie było pokazane, że jakiś mniej markowy (chyba odtwarzacz) mial te same flaki co dużo droższy markowy sprzęt tylko w innej obudowie? Płyta głowna była ta sama, rozmieszczenie przycisków, gniazd, napędu, było identyczne, tylko design nieco odmienny.
 
Ostatnia edycja:

Meg

New member
Dziękuję za wszystkie informacje, na placu boju pozostał zatem Marantz SR6007 i Denon AVR-X3000 (oba w tej samej cenie). Szkoda, że inne marki podobno słabo sie zgrywają z moimi kolumnami, jeszcze raz dziękuję za wszelkie sugestie, mam zamiar dokonać zakupów najbliższych dniach, pochwalę się po.
 

CORTEZ

New member
pewnie w okolice 4200-4400 zł, już teraz można go kupić za niecałe 4200 zł, ale nie wiem czy jest wart takich pieniędzy.
 

hans2

Banned
po tej przecenie to bedzie najtanszy ampli z xt32. u nas ludzie raczej nie przykladaja do tego wagi ale za granica premiera x4000 zrobila sporo szumu glownie z tego powodu.
 

CORTEZ

New member
Może i tak, ale dotychczasowe noty raczej nie zbliżają go do lidera segmentu, w odróżnieniu od poprzednika 4313.
 

CORTEZ

New member
Najgorsze, że większość angielskich sklepów nie chce wysyłać do nas sprzętu albo golą na transporcie, do czego dochodzi nierespektowanie gwarancji europejskiej przez rodzimych dystrybutorów.
 

werf

Active member
Bez reklam
Z ciekawostek Pioneer bezdyskusyjnie respektuje gwarancje w 1 roku A transport nie jest drogi 20-35 funtów za pudełko które waży 22 kg to nie jest zbyt wygórowana stawka
 

CORTEZ

New member
zacząłem nawet zastanawiać się nad Pionkiem Pioneer SC-2023, ale jak zobaczyłem trafo na poziomie 290W przy 7x190W to odpuściłem.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dokladnie, poczytaj test Yamahy Aventage, zasilacz jest stosunkowo maly a wydajnosc na poziomie innych amplitunerow. To nie Harman gdzie w stereo ma 2x131w a w 5.1 5x36w. I tu jest ciekawostka zasilacz jest w stanie w stereo lacznie podac moc 262w a w 5.1 tylko 180w mocy lacznej..

Wracajac do tego pre out, Armaniq no ale jak to sie integruje jak amplituner i wzmacniacz ma osobna regulacje glosnosci. Powiedzmy wzmak odkrecimy na 50% a bedziemy sciszac pilotem od amplitunera to na chlopski rozum fronty beda graly albo za glosno albo za cicho w stosunku do reszty?
 

werf

Active member
Bez reklam
Nie które wzmacniacze mają coś takiego jak Power amp direct itd wtedy wzmacniacz pracuje jako koniec mocy Problematyczne jest łączenie PRE przedwzmacniacza przez wejście Aux Audio In wtedy rzeczywiście trzeba się pobawić aby uzyskać optymalny efekt
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

CORTEZ

New member
Panowie a jak jest z tą impedancją? Oficjalnie Pioneer wspiera 6Ω, a ja mam kolumny 8Ω, nie widzę, żeby ten model miał selektor impedancji. I czy nie jest prawdą, że Pioneer nie lubi się z Bowersami?
 
Do góry